Svokra mi navrhla tykanie

29. okt 2022

Svokra mi navrhla tykanie. Myslíte že môžem odmietnuť a ďalej jej vydať? Nebude to nevhodné? Nie som s tým stotoznena...

koniarova
29. okt 2022

Neodmietla by som. Zvykneš si a časom to oceníš.

gertrudaosem
29. okt 2022

Aký je medzi vami rozdiel vekový? Repa koľko máte obe rokov?

deti95060810
29. okt 2022

myslím že by to bolo nevhodné odmietnuť....ja by som si toho vážila a v podstate bola rada že ma svokra berie takto "vysoko" ...
mne sa to nikdy nestalo aby mi svokra navrhla tykanie a to som ich mala dve... 😉

autor
29. okt 2022

@gertrudaosem 64 a 32

yoxinka
29. okt 2022

Mne navrhla tykanie ešte kým som s mužom chodila, to som odmietla. Ale hneď po svadbe sme si potykali.

autor
29. okt 2022

@yoxinka no nam tiež už pár krát bolo povedané ze by sme si mali potykat.. a aj po svadbe jej kolegyňa ze už by ste si mohli týkať.. a prešli 2 roky a nic až teraz s tým prisla...neviem ci to skutočne aj chce..a ja zas neviem ci to je správne zas nikdy sme nemali vzťah ako dieťa a rodič..

evica17
29. okt 2022

Mne navrhla tykanie,ale ja jej týkať nechcem,tak som domietla. Je medzi nami vekový rozdiel 40 rokov,

cervenaruza123
29. okt 2022

Ja by som to bud prijala alebo povedala nieco v tom style, ze kludne nech mi ona tyka, ale ze ja by som si ani nezvykla, ze ja budem nadalej vykat. Alebo potom vyslovene sa vykrutit s tym, ze uz si tak zvyknuta, uz by si si na vykanie nezvykla, ze tak ti to vyhovuje. U nas v sirsej rodine ale svokrovcom zatovia a nevesty vykaju a svokrovci im tykaju. Az na par vynimiek, kde si potykali navzajom.

doriiis
29. okt 2022

Nikdy by som svokre netykala...to je taký no go pre mňa

1mina
29. okt 2022

Mozno by som povedala ze sa posnazim ale ze neviem ci mi to ucta.k nej dovoli 🙂 ...ale inak je to mile, ja svokrovcom vykam, nejak mi to nevadi samozrejme, ale niekedy mi pride troska zvlastne napr na rodinnych oslavach ze moj muz mojim rodicom tyka, aj vsetci si tykaju vlastne len ja svokrovcom vykam 😃 ale zas neveriem to nejak osobne ani nic aj tak by som ich asi nevedela oslovit 😂

sojorez
29. okt 2022

Podla toho, aky mate vztah. Ja som svokre tykala a oslovovala ju menom, rovnako moj manzel mojej mamke tyka a vola ju menom. Vsetci sme s tym v pohode. Rovnako si tykame v sirsej rodine (tykam manzelovej krstnej, jeho tetam, sesterniciam a rovnako je to je to na nasej strane). Ja som napriklad tykala i sestrinym svokrovcom a sama sestra svokre vykala.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brezza
29. okt 2022

Ja si tykam aj s manzelovou babkou. Rozdiel skoro 50 rokov

beronsche
29. okt 2022

Nerozumiem, preco tykaniu a vykaniu ludia pripisuju taku dolezitost.. ucta a respekt sa da prejavit aj niekomu, komu tykam...
A so svokrovcami si tykam od svadby.

hederamonstera
29. okt 2022

Aj mne to navrhla, ale mne to z huby nejde😂

mandzula
29. okt 2022

Svokre tykam snad od druheho stretnutia, pre mna prirodzena vec, takze tvojmu postoju nerozumiem, ale asi na to mas nejaky dovod.
Dufam, ze casom vykanie celkovo zanikne.

dominikamacakova
29. okt 2022

No akože mne celkom lezie na nervy, že jej musím vykať. Môj chlap mojej mame tyká. Nechápem či sa tí ľudia chcú cítiť niečo viac 🤷

risolino
29. okt 2022

Ja svojim svokrovcom vykam, neoslovujem ich, maju uz pomaly 80r... Nenavrhli mi tykanie. Oni mi od zaciatku tykaju, este pred svadbou. Nemam s tym problem. Moji rodicia hned na svadbe mojmu manzelovi navrhli tykanie... a v pohode tyka a oslovuje ich mamka ocko ako aj ja.

lula313
29. okt 2022

Muž odmietol tykat mojim rodičom, že je to pre neho prejav úcty voči nim a zobrali to Ok. Ale on to aj tak citil, že si ich váži a preto by im chcel vykat

gertrudaosem
29. okt 2022

Tak to je už také na uvazenie, či tykať alebo nie. Vek vás oboch. Príklad: ja mám 46, frajer mojej dcéry 26 a pohoda si tykame, žiaden problém... Ale naopak, aby som si ja mala týkať so svokrom/svokrou aj keby som v tvojom veku, už ich by som brala ako starších a bolo by mi to určite nepríjemné. Je pravda že zalezi aj na človekovi, aký je "duchom" ale naozaj je rozdiel ak tykas niekomu ako ja a mladšiemu, alebo niekomu 60/70/80 ročnému... Ja napríklad aj v práci mám nejaku svoju hranicu. Sú úplne mladé baby ktoré tykajú u nás v práci ľuďom 60-70. Mne to nepustí, nedá sa mi... Takže verím, že niekto tie hranice v sebe má a niekto nie... Ono aj záleží na tom, či tam je ešte niekto ako ty, svokrina druhá nevesta alebo zať... Ak by ten človek si s ňou tykal, tak asi by si mohla (mala) aj ty, lebo zas to by bolo také divné. Ovplyvní celú situáciu aj to, čo tvoji rodičia a tvoj manžel... Voľakedy toto nebolo v móde. Teraz je čím ďalej tým viac.

lylyjana
29. okt 2022

ano, bolo by to neslusne. Mne trvalo 2 roky, kym som si zvykla a vzdy som sa snazila to obist, zdravila sa "Zdravim" a majte sa, ked tam boli aj so svokrom. Teraz si ani neviem predstavit, z by sme si vykali :D

tibor79
29. okt 2022

Ja tykám ešte od čias keď som nebola vydatá. Tak to chcela.

janka1011
29. okt 2022

Keď ti to sama navrhla, nemala by si odmietnuť, predsa len neni to cudzí človek, mne príde to odmietnutie neslušné. Ak si chceš udržať istý "odstup" to sa dá aj pri tykaní.

evkamotka
29. okt 2022

My sme si potykali vsetci v svadobny den. Moji rodicia voci manzelovi, manzelovi rodicia voci mne. Bolo to velmi pekne, moji rodicia povedali, ze uz aj on je ich syn, svokrovci ze ja ich dcera. Mame super vztah vsetci

autor
29. okt 2022

@gertrudaosem nie je tam žiaden súrodenec teda ani žiadna iná nevesta .. iba kopec kamarátov a všetci jej vydajú...môj manžel mojim rodičom vyka.. ja neviem...

autor
29. okt 2022

A ešte taký detail keď mi to navrhla bol tam ak svokor a on nic.. teda jemu mam vykat a jej týkať.. neviem ci to je dobry napad

h2
29. okt 2022

Ja by som svojej v pohode tykala, ale nenavrhla mi to 😁, ona mne tyká, ja jej vykám. Keď ti je nepríjemné jej tykať, skús komunikáciu viesť takým spôsobom, aby si nemusela tykať, ale ani vykať. Napr. opýtať sa "Ako sa máte?" a podať to tak, že to bolo myslené v množnom čísle, vrátane jej muža napríklad.

andreakg
29. okt 2022

Ja som svokrovcov tiež tykala,aj môj manžel tyká mojim rodičom,mne sa to zdá v pohode

maryetta
29. okt 2022

Aj mne tusim navrhla tykanie. Uz ubehlo takmer 10rokov od nasej svadby a stale jej vykam. Tiez sme si obe zvykli.

kormino
29. okt 2022

My sme si so zaťkom potykali deň po svadbe.kedze nemáme syna,tak je pre nás ako syn.Je to zlaty chlapec,a napriek tykaniu sa s nami rozpráva pekne a úctivo,Vekový rozdiel 19 rokov