Svokra mi je cudzia

4. nov 2021

Zo začiatku som sa snažila mať dobrý vzťah..možno som aj preháňala..pomáhala som,no nebolo to dobre. Snažila som sa a aj tak som počula o sebe že neviem robiť a nejaké si šuškanie vždy . Mala som k nej tak blízko že som chcela aby sme si tykali ako to má môj manžel s mojimi rodičmi 🤷 a tak teraz cítim občas boj medzi nami ,chytanie za slovíčka a také ..a preto som prestala chodiť k nej . Je mi cudzia ,vykanie samé o sebe je mi cudzie . Veď aj s kolegami v práci o 30r staršími som si vykala

autor
4. nov 2021

Tykala oprava posledné slovo.

klarissa25
4. nov 2021

Prepac ale ja svojej svokre stále vykam a to mi navrhla aby som jej týkala. Neviem mne to príde voči starším osobám oveľa vhodnejšie ako tykanie..a pritom mame úplne super vzťah

evica17
4. nov 2021

Tak to nezmenis, ze ti je ako cudzia. To proste si obe strany musia sadnut. A ani ja nemam so svokrou nejaky vrucny vztah, ze kamaratky alebo ze by mi bola ako.druha mama. Nemam si s nou co povedat, vsetko tak vramci slusnosti, a ani jej nehovorim take veci ako mojej mamine, ze moja mamina vie o hoccom. A nejako sa to nesnazim zmenit, ved nie vzdy nam ludia sadnu a musime byt kamarati.

evica17
4. nov 2021

@klarissa25 kazdy to ma inak asi, ja tiez beriem vykanie ako nieco co tak ten vztah oddiali a nepusti do osobnej roviny. Jeden dedko chcel aby sme mu vykali, a nemame k nemu vztah a druhy dovolil tykat a hned mi to bolo pristupnejsie. Pritom obaja sa nam venovali asi tolko, ze prehodili par slov a bolo vybavene.

vroni
4. nov 2021

@klarissa25, toto je hulvatstvo najhrubsieho zrna. Keby mi vykal naďalej niekto, s kým som si potykala, tak by som s nim prestala komunikovať uplne. Vykanim dávam najavo odstup, nie úctu. Moju svokru som si vážila nesmierne a tykali sme si od prvej vety.

martina1201
4. nov 2021

Neviem ako dlho si v tej rodine, ani či si jediná nevesta. Možno práve kvôli tvojmu prílišnému snaženia si nezapadla a nie si v obľube. Nesnaz sa zapáčiť príslušnými aktivitami. Čo sa týka tykania dúfam že si jej to nenavrhla ty.
Čo na to tvoj manžel? Ako sa on stavia k tvojim problémom so svokrou? Že sa nemusíte a že ťa ohovárajú?

klarissa25
4. nov 2021

@vroni to je tvoj názor...neviem mne to príde proste divne týkať starším ľuďom nech sú mi akokoľvek blízki...tvoj názor ti neberiem

tosomja
4. nov 2021

So svokrou som si nikdy netýkala, aj keď mi to navrhla sama. Ani môj ex mojej mame by si nedovolil.
A ináč, tiež sme si neboli blízke so svokrou. Môj ex doteraz chodí k mojej mame na kávu, či niečo jej pomôcť opraviť...ku mne sa exsvokra ani neozve 😄

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivik4
4. nov 2021

To Ta tak serie vykanie ? 😃 ja si tykanie predstavit neviem a to mame vztahy perfektne

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
4. nov 2021

riešiš sprostosti. Nemusíš si predsa sadnúť s každým, dokonca ani vtedy nie, keď je rodina, napr., sestra. Ja si s partnerovou mamou tykám, so svokrou, mamou môjho exmanžela si vykám a s obidvomi mám super vzťah. Veď nie je nutné, aby ste boli najlepšie kamarátky, správaj sa k nej slušne a kamarátky si hľadaj inde.

eeffka
4. nov 2021

pre mna je moja svokra "teta K", teraz uz "babka", v zivote by ma nenapadlo jej tykat, alebo sa nejak natiskat

annamalaga
4. nov 2021

Budeš mať aspoň pokoj, nebude sa ti moc miešať do výchovy detí. A navyše , človek , ktorý ma ohovára za chrbtom, je pre mna falošný. A čo konkrétne nevieš robiť , lebo niektoré svokry chcú od neviest to, čo už presahuje medze a to pomoc v záhrade , okna umyť, pomáhať pri gazdovke a ja ešte neviem čo. Nie nevesta nieje povinná toto robiť , keď nechce.

avanka
4. nov 2021

@klarissa25 ja manželovych rodičov volám od svadby mami,tati..rovnako aj on mojich...mám ich rada a neviem si predstaviť im vykat

lenitta
4. nov 2021

@avanka to máš šťastie, ja svojej svokre by som mama nikdy nepovedala, ani svokrovi otec.. ja ich ani neoslovujem, ked im chcem niečo povedať, tak musím počkať, kým sa na mňa otočia 😀

evica17
4. nov 2021

@lenitta obdobne ako ja 🙂 mami tati im vraviet nebudem, netykame si a anineviem ako ich oslovit, lebo teta a ujo sa mi zda divne a asiby ich urazilo

autor
4. nov 2021

Neoslovujem ich lebo neviem ako..nazvem ich pred rodinou ako mama otec ..ale to pred švagrovcami.. a keď prídem a zdravím dobrý deň tak sa mi zdravia aj oni dobrý deň 🙈ach

autor
4. nov 2021

@avanka tak potom komunikácia musela prebehnúť super ..u nás nič také laskyplne

vroni
4. nov 2021

@klarissa25, to nie je názor, to sa vola slušne správanie.

klarissa25
4. nov 2021

@vroni nie som sama ktorá má na to takýto názor..

benit
4. nov 2021

Ja ich tiez volam len babka a dedko. Kym neboli deti ,tak boli bez oslovenia. Nasi si s muzom hned potykali. Svokra je hrozne upejpnuta, ona by si aj chcelatykat, ale nevedela to navrhnut, podla slov svagrinej. Uz sa to po 22 rokoch nezmeni a ani nemienim nic menit. Vztah mame vlazny a asi po tej dobe uz iny nebude. To je aj o tom, ze muz ma s nimi aj so svagrinou taky vztah.

vroni
4. nov 2021

@klarissa25, v pohode, tiež mam ľudí, s ktorými by som si nepotykala snáď ani po demizine slivovice. Ale zrazila by som ich už pri pokuse o tykanie (slušne, samozrejme)

tosomja
4. nov 2021

Ženy, mne aj priateľovi rodičia vykajú 😄 a neoslovila ms ani menom, ale pani xy 🤣🤣🤣 mne je to také trápne, ale aj smiešne. Boli u nás trikrát, prvýkrát má priateľ predstavil , samozrejme menom. A oni si idú aj tak svoje. Pred ním ma volajú "tvoja priateľka" a mne hovoria , dobry deň pani xy" 😱🙈 jeho otec mi prvý deň týkal, aj menom ma volal, no na druhýkrát zase vykal. Keby mohli, asi by mi aj onikali 🤭
Neriešim, možno keď sa zoberieme, tak ma budú volať pani (meno) 🤣🤣🤣

canerko
4. nov 2021

Ja svokrovcom vykam a oslovujem otec a mama.Obcas ked srandujem zo svokrou tak jej poviem no co je Anicka?Mam dobry vztah zo svokrou,ovela lepši ako svokrom.On je taky ze lubi vsetko vediet a je mudri ako radio,vsade bol vsetko vie.Dnes je moja svokra dost chora a ja sa tu trapim ze ako joj je lebo cely den zvracala.Uvarila som jej caj a inak ako odviest na pohotovost jej nemam ako pomoct tak som na mobile a budem cakat ci ma nepotrebuje.Muza som uz posielala abi ju pozrel lebo si lahla.Beriem to tak ze aj ja raz budem svokra a budem potrebovat pomoc a dufam ze ak budem dobra svokra ze budem mat aj dobre nevesty.A nikto neni dokonaly tak sa musime trocha aj ponizit pred druhym a nije sa povysovat

bombulka1987
4. nov 2021

Podľa mňa to je normálne že Ti je cudzia, veď to nie je Tvoja mama ale mama Tvojho muža. Ste síce rodina, ale....

autor
5. nov 2021

@tosomja 🙈😃 horšie to byť nemôže