Svokra mi ide na nervy

16. feb 2022

Ahojte, píšem radšej anonymne. No k problému. Pred dvoma týždňami sa mne a priateľovi narodilo prvé bábätko. Všetko by bolo perfektne až na svokru. Od kedy sa maly narodil každý deň mi vyvoláva videochaty a musím jej aj polhodiny ukazovať malého, vyvoláva mi do dňa 300 krát že čo malicky robí, ráno ledva vstanem a už mám od nej správy že čo je s malým, keď jej do dňa neposlem na Messenger aspoň 40 fotiek je problém že prečo jej ho nechcem ukázať a furt na neohlásene návštevy chodí. Ja chápem že sa z neho teší ale aj my potrebujeme svoj klud s malickym. Priateľovi som nič nepovedala- jemu sa to zdá normálne a ja nemám to srdce jej povedať nech nám dá kus “pokoja”. Ako sa mám zachovať ?

pribinak
16. feb 2022

Normálne jej povedz že nemôžeš stále riešiť mobil PC a potrebuješ sa venovať dieťaťu a domácnosti. Buď pochopí, a ak nie, tak jej problém

petamich
16. feb 2022

ja by som povedala priatelovi, ze to naozaj nie je v poriadku a aby sa s mamou porozpraval, ze mas pocit big brother(a) a nevisis na telefone ale sa staras o dieta a potrebujete mat svoj klud

a na toto "nemam srdce" pozor - ako si ustelies tak si budes lihat a treba si urcite nastavit prijatelne hranice, ktore su akceptovatelne pre obe strany

sapetka
16. feb 2022

Fuha tak to je ina stihacka.. neviem co by som robila. Moja svokra je chvalabohu normalna. Mal by to riesit asi tvoj priatel a vysvetlit mamicke aby troskj zatiahla brzdu

marca12
16. feb 2022

Slusne jej vysvetli,ze si si matersku nepredstavovala tak,ze budes nonstop na mobile. Ze sa tesis jej zaujmu,ale je to na teba privela. Nech sa hneva kolko chce,ale dolezite je,aby si ty bola v pohode. Taketo chore stare matky trrba hned uzemnit.

vler
16. feb 2022

Urob to co Ti radia a ked nepomoze, prestan reagovat na spravy a otvarat dvere neohlasenej navsteve

jajanka31
16. feb 2022

Jednoducho neposielaj, neodpisuj.. Nech vola pise priatelovi a ked sa ta on spyta preco s nou nekomunikujes povedz mu ze nech jej fotky posiela on ze ty nemas cas. Vybavene

kuriatkocervene
16. feb 2022

Máme to podobne hoci nie v takomto množstve. Stále správy typu "pošli fotky malého" "čo robí malý" "malý už sa pretáča" atď ... ALE ! aby došla a zobrala ho napr. von kočíkovať alebo chvílu postrážiť, aby som si mohla konečne niečo porobiť, upratať, navariť alebo oddýchnuť, tak to nie ... mám sto chutí hocikedy odpísať správy typu "chceš ho vidieť, chceš vedieť čo robí? ... nech sa páči dojdi ho pozrieť a pofotiť si, ja si zatial zbehnem na kávu" ... 😁

roja01
16. feb 2022

Podla mna by bolo najlepsie presmerovat jej volania na priatelov mobil. Aj ked je cez den v praci. On iba tak pochopi, ze niekedy 'vela je az prilis".

jana_eyre_2
16. feb 2022

Základ je hovoriť s partnerom o všetkom..

miadi
16. feb 2022

Len taky detajl priatelova mama nie je svokra . Stale je len priatelova mama alebo babka vasho dietatka. K nam pri prvom babatku svokra chodila kazdy vecer okolo 6.pm vtedy uz mala chcela len byt na cecku a mat svoj klud tak som to po par tyzdnoch zatrhla. Toto si Musis vybavit ty, idealne nech jej to povie jej syn tvoj partner ze je to unavne co robi nech sa ukludni ze fotky poslete a navsteva vam staci raz za tyzden a na dni sa dohodnete.

dskjhfdlkdjhl
16. feb 2022

Ja ked mam robotu, tak mobil nedviham a este sa kvoli tomu svet nezrutil. Tak to vyskusaj.

andrea_prestastna
16. feb 2022

Bud povies priatelovi ze nech vybavi pokoj od nej alebo sa to da normalne povedat aj ty mas usta a si dospela zena uz matka takze si to vybav sama a povedz jej ze zial si vycerpana a ked bude nato cas jej posles foto, kto jak si sprsvi hranice tak ma, nastastie moju svokru by ani nenapadlo prist na navstevu tak kratko poporode ale to ja mam ine hranice, kazdy ma pochopil a ked mam cas a chut drzat mobil v ruke posielam foto aj ja, ja som neni zastanca ani facebooku anii podobnych zrutov zivota

jaass
16. feb 2022

V prvom rade povedz priateľovi, nech jej vysvetlí, aby ti dala pokoj a za druhé… vypni si zvuk na mobile a nereaguj🤷‍♀️ Ja by som úplne ignorovala na tvojom mieste 🤦‍♀️🤣 možno 1x denne by som jej odpísala, že malý je Ok a dobrú noc prajem

danieladeley
16. feb 2022

telefon sa neda vypnut? normalne jej nedvihaj, neodpisuj a ked sa bude stazovat, treba jej povedat, ze na materskej sa venujes dietatu, nie mobilu

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kandelabra
16. feb 2022

no teší sa, ale preháňa to. Mobil a správy jednoducho ignoruj, nie si povinná byť k dispozícii 24/7 a už vôbec nie s dvojtýždňovým bábatkom. Kľudne sa potom k tomu vráť a odpíš keď budeš mať ty čas, stačí jednoducho povedať nebola som online, poslať jednu fotku keď ty chceš, zavolať keď máš čas. S tými príchodmi, to sa porozprávaj najprv s priateľom a potom obaja s ňou, veď tiež nebudeš celý čas sedieť doma a čakať či nepríde, treba ju poprosiť, nech sa predtým aspoň ozve či môže prísť, inak sa jej môže stať, že nebudete doma a ona zostane stáť pred dverami.

anitta98
16. feb 2022

stopni to hneď na začiatku, lebo keď toto dovolíš tak to bude len horšie a horšie, to som si istá, mám kamošku čo to mala so svokrou podobne a teda nič príjemné to nebolo, osobne by som asi zošedivela!

1gramofon
16. feb 2022

Také ze co jej ho nechceš ukázať?! Kriste pane. Nech sa teší, ale tvoj život sa netoci okolo nej, musí rešpektovať chod vašej domácnosti a nie si prísť a volať kolko chce.
Priateľovi by som oznámila, že nebudem celé dni behať s mobilom kvôli fotkám a videochatu. Treba sa ti starať aj o malého, aj o domácnosť aj o seba. Prebaliť, navariť, upratať... Ze môže prísť, ved je babka ale nie kedy sa jej zachce, treba sa dohodnúť, potrebuješ mat pokoj s malým kvôli psycho hygiene a nie len riešiť jej vyvolávanie. A etse by som mu navrhla, že ho môže strážiť niekoľko krát v týždni, keď budeš chcieť ísť nakupovať, alebo k doktorovi. tak bude mať pocit ze ho ma pre seba a ty máš od nej pokoj. A brala by som ju na výpomoc s malým k doktorke keby niečo, nech je spokojná. Ale ze chceš aby to malo nejaký systém, že jej neberieš možnosť s nim byt

mimi3008
16. feb 2022

@petamich suhlasim na 100% povedz priatelovi, ale nejak taktne a slusne skus naznacit aj jej, i ked z vlastnej skusenosti viem, ze u niektorych ludi moze byt s tym problem,ze to nepochopia alebo nechcu pochopit a idu si dalej svoje

simca_13
16. feb 2022

Napísala by som jej kedy môže prísť, napísala by som jej kedy by mi to nevyhovovalo, ona sa má prispôsobiť tebe a drobcovi a nie ty jej. Ale čím skôr tomuto urobíš rázny koniec tým lepšie. Lebo sa to bude ešte stupňovať!

ukulela
16. feb 2022

Tak ale asi aj kus nafukujes, nie? Neohlasene navstevy pochopia, ked sa im nebudes venovat, ale robit si svoje. Ked napise, posles 1 foto s tym, ze prepac, teraz varim, idem sa sprchovat, atd. 300 hovorov to nebude.... pripadne ju natvrdo zaukoluj. Babka, kedy sa chystas? Neupiekla by si babovky, prosim? Alebo synovi navarila, co ma rad? Aspin budes mat osoh z navstevy. A neboj, raz sa ti jej zaujem zide.

nairia
16. feb 2022

joj, nezavidim ti, ale musis to stopnut hned v zarodku. ak nemas srdce niekomu nieco hovorit, tak si daj telefon na ticho a ignoruj ju. ja nastastie povinna nie som posielat, ale muz mi vzdy povie, ze cosi mam jeho mame poslat, videohovory aj 2x za tyzden uz su na mna moc a co sa fotiek tyka hned na zaciatku som povedala, ze nemam cas stat nad malou s telefonom a fotit ju, kedze 1. stale len spi a 2. chcem sa jej venovat naplno a nie ju ucit na to, ze furt drzi niekto nad nou telefon a foti ju.
pride zbytocne ju denne fotit v tom istom prostredi na tych istych miestach. naco? a par fotiek raz za tyzden staci. ja viem, ze sa stari rodicia tesia, ale ja mam svoj zivot a to, ze maju vnuca neznamena, ze som povinna ho zit podla toho, ako si oni predstavuju.

marcellka32
16. feb 2022

Nedvihni mobil a hotovo, stačí jedna fotka zo dňa a jeden telefonát alebo nie?

vilma7
16. feb 2022

Priateľovi nepovieš, jej nič nechceš a ako to teda chceš vyriešiť na MK? 🤣🤣🤣

whatever1
16. feb 2022

Chyba ti asertivita, nevieš povedať nie lebo chceš byť "poslusna" a nechces byt za zlú. Toto nie je správny postoj a veľmi si tým skodis. Dosiahnes tým len to, že budeš za "nesvojprávnu" a nikto ta nebude rešpektovať. Tvoja svokra si dovoľuje k tebe viac akoby mala, toto nie je normálne. Ved si v sestonedeli, máš mať kľud a nie aby tá od rana do vecera bombardovala správami, videohovormi, a neohlasenymi návštevami. Absolútne na teba neberie ohľad. V momente stopni neohlasene návštevy. Nech chodí len keď bude priateľ doma a aj to sa vopred dohodnite kedy ti to vyhovuje a kedy nie. Videohovory prenechaj priateľovi. Keď bude chcieť poslať fotky napíš že nemáš čas, povieš priateľovi keď príde z práce. Cez deň nedvihaj mobil, povedz že máš vypnuté zvonenie kvôli malému, ak niečo potrebuje nech vola priateľovi. Predpokladám že si jej to už neaku dobu tolerovala, ale ako si zvykla tak si aj odvykne. Vytvor si zdravy odstup od nej. Ak sa bude urážať, nech, aspoň budeš mať pokoj...

cacianka
16. feb 2022

@whatever1 👍👍👍

zuzzinkaa
16. feb 2022

Mne tieto neohlásene návštevy robila mužova stará mama. Stokrát som jej vysvetľovala pekne, po dobrom, že nech mi pred tým zavolá čo robíme, žeby sa zastavila ale ona nie. A hoci mi to bolo ľúto lebo k nám chodila pešo z vedľajšej dediny, jednoducho to pochopila až keď som jej dvakrát neotvorila hoci som bola doma. Povedala som že sme spali s dcérou a vtedy si zvuky na telefóne vypinam a že prala pracka a nepočula som. Vždy prišla a sedela mi tu aj šesť hodín kým išla domov. Jednoducho som to musela stopnúť veď som si nemohla doma nič robiť…

janickacrazy
16. feb 2022

Musíš to stopnúť. Mobil nedvihaj, pošli jej pár fotiek za týždeň, keď budeš mať čas. Ak bude volať, navrhni jej, nech príde malé pokocikovat, že potrebuješ upratať. Čakaj ju s nachystanym kočíkom. Celkovo obmedz komunikáciu, lebo ako si to na začiatku dáte, tak to väčšinou aj bude ďalej. Rob tak, aby si bola ty v pohode s drobcom. Svokra si zvykne.

ericka_l
17. feb 2022

U nás takto tiež pri prvom vyvádzala, stále chcela byť s nami. Ale teda sme jej to rázne s mužom vysvetlili, že aj my potrebujeme svoj priestor, že keď budeme mať čas, že jej zavolám.

janetinka27
17. feb 2022

mamina potrebuje cas, aby si budovala vztah k babatku, aby si nasli rezim. a nie byt na mobile a odpisovat. napis jej, prepacte, nestiham vam odpisovat, snazim sa venovat malemu a ked zaspinka, tak varim pre manzela. a ked ti bude volat cez videohovor, po par minutach povedz - idem teda, este potrebujem doumyvat dlazky a varia sa mi zemiaky. ved dieta ta potrebuje vidiet do tvare, do oci, rozvijat ocny kontakt, napodobnovat tvoju rec. ono este nevnima tam nejaku babku na obrazovke mobilu, ani netusi, ze je to nejaka babka.