Svokra ma pravdepodobne ohovára

laurika999
16. sep 2024

Dobrý večer,
nechcem tu víriť vášne negativitou. Ale píšem veci, tak ako sú. Moja svokra nikdy nenechala na nikom nitku suchú. Nikto je nebol dobrý, nikto sa jej nezavďačil, každý mal nejakú vadu ( hlavne jej švagriná). Pred pár dňami sa mi stala taká vec, že sme boli na menšom koncerte v našej mestskej časti. Zhodou okolností sme tam stretli jej kamošku. S ktorou som potom následne mala spoločnú cestu domov autobusom. Ihneď po príchode domov, mi volala svokra, či som sa s jej kamoškou rozprávala. A áno o čom. A viac krátka sa ma pýtala, či mi jej kamoška niečo hovorila ? Čo to môže znamenať. Ohovára ma svojra pred jej kamoškami ?

petamich
16. sep 2024

Ktovie a mozno ma svokra nejake tajomstvo a boji sa, ze ti ho povedala kamoska 🙂 alebo kamoska ma tajomstvo a svokra sa strasne chce o tom s niekym porozpravat tak sonduje ci to vies aj ty...neries, ak je svokra typ co kazdeho ohovara ano velmi pravdepodobne aj teba a zrejme s tym nic nespravis

jankafresova
16. sep 2024

Jedna možnosť je, že áno, vyzvedala, čo ti jej kamoška vyzradila o tom, čo o tebe hovorí. Druhá možnosť je, že iba chcela vedieť,
či nemáš nejaké zaujímavé klebety, ktoré pred ňou kamoška nepovie.

tretia možnosť - možno len mala chuť dlhšie telefonovať, alebo čo.

Najdôležitejšie - nemôžeš za to, čo zlé druhý človek robí. Ak ťa ohovára, a nie aby si s tebou narovinu vysvetlila, ak má s tebou problém, tak to
je jej osobnostná porucha. To je jej chyba. A sama sebe škodí, že toľko negativity rozširuje a zaťažuje si tým mozog.
Jedna vec je vysťažovať sa na zlý deň ale druhá je neustále každého ohovárať.

Takú osobu treba poľutovať a držať sa od nej čo najdalej.
Ak ťa to ozaj trápi, môžeš sa jej spýtať aj narovinu - ale ak ohovára, tak neprizná a urazí sa, tak možno škoda energie.

anjelicek26
16. sep 2024

Rovnako moze mat svokra nejake tajomstvo, o ktorom sa rozprava s kamaratkou a nechce, aby ho posunula neveste... to ta nenapadlo?

janinah
16. sep 2024

Mat tu niektorých ( aj tvoj) problém a prezidentov plat,tak mi je sveta žiť.

gab1sol
16. sep 2024

@laurika999 neviem, ty si asi svokru poznáš lepšie ako my tu. Ale moja osobná skúsenosť - stretávala som sa s istými ľudmi. Často som bola v pozícii “bútľavej vŕby”, počúvala som ich. A postupom času som si uvedomila, že v podstate počúvam ako jeden na druhého kydajú… Kontakt som postupne začala obmedzovať, lebo som to nechcela počúvať, keďže sa to začalo otáčať proti mne, až som sa dozvedela, že tak ako kydali navzájom jeden na druhého a druhý a tretieho a tak ďalej, tak v mojej neprítomnosti kydali aj na mňa. A ten najbližší z nich sa mi neštítil klamať do očí. Kontakt som prerušila úplne, teraz ak sa stretneme, tak sa len pozdravíme a prehodíme pár zdvorilostných slov, či viet. Tým chcem povedať, že ak iní pred tebou nemajú problém ohovárať druhých, rovnako nemajú problém ohovárať aj teba v tvojej neprítomnosti.

jankafresova
16. sep 2024

@janinah ľudia majú aj vačšie problémy, len niektorí ich nenapíšu.

Inak, dlhodobý zlý vzťah so svokrou môže aj zničiť manželstvo. Možno je dobre, že to rieši už v zárodku, nie?

a ešte... toto je fakt absurdné. keď napíšem závažný problém tak ludia tu vypisujú že čo som taká negatívna a že život nie je len smutný.
keď niekto napíše relatívne malý problém, tak sa sťažuješ, že nemá väčšie?
ľuďom
človek nevyhovie....

hopsas
16. sep 2024

@laurika999 to akoby si o mojej svokre písala 😁 až na to že ja naisto viem že mňa moja svokra ohovára ale pre dobro v rodine ma manžel požiadal aby som sa tvárila že o tom neviem. Tak to rešpektujem. Osobne si myslím že asi tá ohovarala a preto zisťovala tie veci. Ale radila by som ti to neriešiť. Povznes sá nad to, .bud lepší človek.

reanda
16. sep 2024

samozrejme, ze ta ohovara.. povedz, ze jej nemozes povedat, o com ste sa rozpravali, lebo si slubila, ze to nikomu nepovies.. nech ju trafi slak 😀 😝

jankafresova
16. sep 2024

@reanda no neviem - riskuje, že svokra si to u svojej kamošky overí, či naozaj k takému sľubu došlo,
a zistí, že to jej klamala ... a tým sa vzťah zhorší. so svokrou je vždy riziko pokašlať si vzťah. manžel potom stojí medzi mamou a manželkou. radšej
od svokry čo najďalej a vždy na ňu len milučko. pravdepodobne je aj tak dosť nešťastná,
keď ohovára všetkých ostatných.

reanda
16. sep 2024

@jankafresova neber zivot tak vazne 😉

jankafresova
16. sep 2024

@reanda to som už skúšala a nedopadlo to dobre....

reanda
16. sep 2024

@jankafresova tak potom to este nedopadlo, este to len pada 😀

jankafresova
16. sep 2024

@reanda jaj nepi ty takto pred spaním ... u mňa všeličo už asi ozaj dopadlo, nepadá kedže niektorí tí ľudia sú mŕtvi... ty možno veríš na zombíkov a na reinkarnáciu, ja nie.

reanda
16. sep 2024

@jankafresova to nevadi, ze neveris.. staci, ze zombici veria na teba 🙊 👽

jankafresova
16. sep 2024

@reanda pomooc 🧟🧟🧟🧟🧟

evcagabi
17. sep 2024

Ved nech ohovara a co? 😅

koniarova
17. sep 2024

A? Čo s tým chceš a môžeš reálne robiť? Nič. Mala si sa jej teda na rovinu opýtať a nie sa v tom teraz pitvať.

bruno1
17. sep 2024

Možno má svokra milenca a teraz sa bojí ,či si sa to nedozvedela🥴😁🤣

danica2711
17. sep 2024

ak nemáš iný problém než tento telefonát, si šťastný človek

abbey1
17. sep 2024

@laurika999 Vidíš, a svokra sa zrejme boji, že ohováraš ty ju. 🙂

jankafresova
17. sep 2024

@danica2711 clovek ma aj ine problemy ale preco by ich mal vsetky prezradit

laurika999
autor
17. sep 2024

@abbey1 To, že som založila túto tému, ešte neznamená, že ohováram svoju svokru obrazne povedané "kade chodím". Viem sa s ľuďmi rozprávať aj o iných veciach, ako rozoberanie iných. Moji rodičia to nerobili, mňa tak vychovali, aby som to nerobila ani ja. Ohováračky nikomu nič dobré nepriniesli. Iba svár.
P.S.: A ešte jedno naše slovenské porekadlo : "Človek si nemá špiniť do vlastného hniezda".

abbey1
17. sep 2024

@laurika999 Škoda, že niekto nechápe písanému textu s štipke sarkazmu. 🙂