Svokra ma neznáša

velkezviera
23. apr 2017

Ahojte baby,
chcem sa Vám zdôveriť s týmto problémom, pretože v podstate nemám nikoho, kto by ma vypočul a poradil mi.
Priateľa mama (slovo svokra som použila, lebo je kratšie a výstižné) ma od začiatku nášho vzťahu (cca 1 rok) neznáša. Vrcholom jej nenávisti je, že zakázala, aby som k nim chodila. Priateľ býva odo mňa 100 km, tak nech necestuje len on. Povedala to priateľovi veľmi sprosto: "Nebudeš si sem vodiť frajerky!" (Frajerky v množnom čísle, pritom ja som jeho prvá a pre zatiaľ aj posledná žena.) On sa s ňou pohádal, ale jej je to jedno. Keď mi to povedal, rozzúrila som sa, strašne ma to vytočilo. Nikdy som jej nič neurobila a ona sa ku mne takto chová. Ako som povedala, vždy o našom vzťahu pochybovala a vyjadrovala som o mne mierne negatívne - vraj som smutná a tichá. Predtým som jej občas poslala kávu alebo čokoládu (ona mne dala po... sprcháč na narodky, nič viac), ale teraz jej nepošlem nič.
"Svokra" len chodí do práce, nemá žiadne záľuby ani kamarátky, nestará sa o domácnosť, po práci len spí. Vymyslela si, že bude stavať dom (v 55 rokoch, v horizonte 5 rokov) a vyžiadala si od syna (môjho priateľa) peniaze na pozemok - dal jej ich. Takže jej dal peniaze na posr.... dvor, na ktorý ani nevliezie. Peňazí má ako šupiek, dobre zarobí. Je vdova asi 5 rokov, partnera nemá (no šak kto by ju chcel). S nikým sa nebaví, ani s jej synom, len fajčí a pozerá TV. Doteraz som ju brala s rezervou, veď ani ja nie som dokonalá, ale toto už je príliš!
Chcela by som jej niekedy niečo ostré povedať, ale aby to bolo v rámci slušnosti. Nechcem, aby mi to zničilo vzťah.

velkezviera
autor
23. apr 2017

Nechápem, že jej nie je hlúpe, že priateľ sa u nás stravuje, požičiava si auto atď. Nám to vôbec nevadí, sme tak dohodnutí. Ale ja i nim nemôžem prísť ani len na kávu!

selena2
23. apr 2017

@velkezviera Vykašli sa na ňu.Keby som ja bola mala tento rozum pred 15 rokmi mala by som lepši život.Mna svokra sklamala uz po prvom stretnutí.

loginexistuje
23. apr 2017

@velkezviera a pristel co nato ide tam on sam preco jej dal peniaze a neodklada si na svoje byvanie

Pristel prispieva u vas na stravu benzin atd?

loginexistuje
23. apr 2017

Ak stoji priatel za tebou vykasli sa na nu neries ju

sense
23. apr 2017

neviem co je negativne na tom ze povie ze si ticha,.... aj o mne sa svokra vyjadrila ze som ticha,...no som a nemam potrebu byt stredobodom pozornosti, takisto co sa tyka darov nikdy som to nevyzadovala a ani neocakavala ze ak ja nieco niekomu dam musi to aj mne on automaticky dat... cize ak som svokre chcela nieco dat tak som dala...a potesilo ma aj to ze si len vobec spomenula ze sviatok mam a poslala pohladnicu ....

a co sa tyka toho ze si nema tvoj priatel vodit domov frajerky , tak nic sproste na tom tiez nie je .... pokial je dom jej tak pravidla urcuje ona... syn nech sa teda osamostatni a nech si potom vodi koho chce... alebo si najdite na polke cesty penzion a travte cas tam , zas az take horibilne polozky to nebudu...a este si uzijete aj romantiku osamote

a to ako travi cas... prepac to uz vonkoncom nie je tvoja starost.... mozno z teba citi tvoj negativizmus voci nej a preto sa sprava rovnako...

bluka2
23. apr 2017

Asi jej nie si sympaticka, nuz ani mne z popisaneho nie si. Dala si jej kavu a cokoladu a ona ti ma teda darovat nieco drahsie, aby to bolo ok? A spravne, co ta do toho, co robi po robote?

velkezviera
autor
23. apr 2017

@loginexistuje Moji rodičia si od P. (priateľa) nechcú vziať peniaze. Buď nakúpi alebo natankuje auto za svoje. Mojim fotrovcom nevadí, že je u nás, a je u nás vítaný.

@selena2 Peniaze na dvor jej dal preto, lebo mu jej vraj bolo ľúto. Boli to peniaze z dedičstva (aspoň to je odpustiteľné).

@sense, absolútne nechápem, ako môžeš byť na jej strane. Prečo by sme sa po roku vzťahu, a pol roku spoločného života, mali schádzať po penizonoch?! Negatívne sa k nej správam odvtedy, odkedy viem, čo za kraviny natárala. To je asi všetko, čo k tomu poviem, inak by som sa zase rozzúrila.

janinah
23. apr 2017

a ten dom zdedí kto? ak teda bude niekedy aj postavený....asi jej syn,či? ale zas nech nebude hlúpy a dá si to aj právne ošetriť,že jej požičal či daroval.....do jej života ťa nič nie je,ak si neželá cudziu osobu vo svojom domove je to jej vec a treba rešpektovať....a ak jemu nie je blbé vás chodiť vyžierať,tak ako ti už písala,stretnite sa na poceste v penzione aspon občas a nejaký víkend pobyt si kupte,je ich kopa na zľavomatoch

moni244
23. apr 2017

Rok ste spolu a uz si ju stihla tak dokonale spoznat? Tak nech sa jej synacik odstahuje a nech si tam vodi frajerky, ona nemusi respektovat synovu frajerku vo svojom dome

velkezviera
autor
23. apr 2017

@bluka2
@selena

Ste obyčajné zakomplexované ... ako ona. Na názory od podobných nie som zvedavá a radšej sa nevyjadrujte.

sense
23. apr 2017

@velkezviera nie osm na jej strane ale nevidime jej pohlad na celu situaciu, tiez nechapem preco by som mala byt na tvojej strane, ked si sa o matke tvojho priatela nevyjadrila ani jedinym slovkom pekne...a posledny odsek o tom ako ona travi cas... ma utvrdilo v tom ze urcite to nie je taka furia a ty take mile slusne neviniatko ako to zo zaciatku mozno vyznievalo...

ak sa ti nepaci stretavanie po penzionoch tak si prenajmite byt a zite spolu.... zrejme sas uz chystat do rodiny, ked ju nazyvas svokrou ...tak nevidim dovod aby ste sa 100km navstevovali...

velkezviera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebellefleur
23. apr 2017

A ďalšia čo nie je zvedavá na názory iných, pokiaľ sa jej nepritakava 😂

selena2
23. apr 2017

@velkezviera Akože čo na mojom príspevku je zakomplexované???

moni244
23. apr 2017

@velkezviera fiha, uz sa necudujem, ze ta doma nechce, taketo vulgarne stvorenie by som vyrazila z domu po piatich minutach

janinah
23. apr 2017

@velkezviera tak to si mala rovno napísať,že ti máme pritakať,na svokru ponadávať a teba pochváliť,však si jej kávu poslala😉...no,dievča,drž sa,ľahké to nebude,tu asi padla kosa na kameň....

velkezviera
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janinah
23. apr 2017

@moni244
@moni244 veru,svokra ju prekukla😉 chalan ešte nie,ale aj k tomu príde....vypínam pc a idem sa modliť,aby sa mne taká nevesta neušla😢😀

oli18
23. apr 2017

@velkezviera touto tvojou vulgárnou odpoveďou sme pochopili, prečo ťa svokra neznáša. Dobre ťa odhadla ☹

moni244
23. apr 2017

@velkezviera a preco by sme mali tebe pritakavat? Nepozname ani teba, ano tvoju "svokru". Snazime sa len na to pozriet neutralne, z oboch stran. Ale taka, ako ty, tu dlho nevydrzi, za taketo vyjadrovanie mazu nicky

moni244
23. apr 2017

@janinah este ju neprekukol, je to cerstvy vztah, ale staci chvila, ked budu spolu byvat a jej charakter sa ukaze

tykat
23. apr 2017

Kolko mate rokov?

PS: podla toho ako vulgarne startujes asi nebudes az taka "ticha a smutna"...svokra ta asi prekukla a nesedis jej tak ta doma nechce. Neriesila by som ju.

toskanka
23. apr 2017

Velke zviera je uz fuc 🙂 nick uz zruseny.

jana_eyre
23. apr 2017

aj ja som ticha a vela krat aj smutna - to je negativne? kvoli dvom vetam na nu chrlis jed v zatvorkach na internete akoby ti zjedla veceru..

bluka2
23. apr 2017

Super, odhadla som ju este predtym ako sa vyfarbila. Cudujem sa, ze ten priatel ma zaujem, ci aj on sa tak skvostne vyjadruje?

moni244
23. apr 2017

@toskanka ona sa vrati, uz tu tusim bola, tiez mala to iste mesto napisane a tak isto prskala

rebellefleur
23. apr 2017

To je tu ale srandy na večer 😂 stačilo pol hodiny kým sa dievča ukázalo v plnej kráse a dalo zmazať 😂

toskanka
23. apr 2017

@bluka2 To vies, velke zviera 🙂 Mozno ma prednosti, o ktorých my netusime. Ale vo vseobecnosti, vrana k vrane sada, rovny rovného si hlada. Asi ak.

juditka_d
23. apr 2017

@velkezviera chces normalnu radu? Nech si priatel kupi vlastne byvanie alebo zaplati prenajom, tam budeš vitana. Sak ako sama pises, zarobi dobre 😉
a keby moj syn taku vulgarnu priatelku ako si ty, tak by som ti ani ten sprchac neposlala 😁

veeya
23. apr 2017

Na baby tu štekáš za nič, ja som mala svokru teda iný level...
Ale po tomto, ako si sa tu ukázala sa tej tvojej ani nečudujem.
A nezabudni mi napísať, že som zakomplexovaná.