Svokra ma nemá rada

3. jan 2024

Dobrý deň ako to vnímate ak vás svokra nemá rada povedala že vôbec nechcela aby si ma moj manžel vzal(teda jej syn).Je to bežne? Ale manžel sa stale pýta kedy ideme k jeho mame a stále sa niejako výhovorím.On tam chodieva aj s malou.Dokonca svokra povedala malej keď som tam bola naposledy že ma šalenu náturu ako moja rodina (nikto od nás jej nič neurobil teda svokre ) Mám rozvedených rodičov čiže ty sa do nás nestarajú občas skočia na návštevu to je všetko. Že tada nieje spokojná s výberom aký mal jej syn. Ako by ste sa zachovali na mojom mieste išli by ste na návštevu ?

pribinak
3. jan 2024

Prečo sa vyhovaras? Veď otvorené komunikuj s muzom

autor
3. jan 2024

@pribinak ako ani sa nevyhováram ale ja tam nechem ísť ale on že jeho mama nič zle neurobila len povedala že čo si o mne mysli

autor
3. jan 2024

@pribinak až neskôr mi povedal jeho brat že sa pohádali manžel zo svojou mamou že vraj jej kričal nech už dá mne pokoj

kubkovamama
3. jan 2024

Moja exsvokra ma doslova nenávidela(nenávidí). Ako prvé to ries s manželom,je to na ňom aby sa ťa zastal,žije s tebou nie s mamou. 2.skus sa pohrabat v tom,prečo jej vadis.Ak tam nie je nič relevantné,vykašli sa na to.Treba si uvedomiť,že to nie je tvoj problém,ona má problém a to neovplyvnis a vypusti to.No a na návštevu by som za takých okolností nešla,načo sa dusiť v zlej atmosfére.

reanda
3. jan 2024

tak nemusela ti nic zle urobit, ze ta niekto nema rad, je dost dobry dovod, nechodit k nemu na navstevu..

autor
3. jan 2024

@kubkovamama lebo moj muž je starší o 10r tak asi preto a proste všetko jej vadí že bývame sami a ona chcela aby sme sa nasťahovali k ním

autor
3. jan 2024

Vraj ja som ho nahuckala aby zobral hypotéku 😂 a on sa zadlžil

stanislavicenka
3. jan 2024

@autorka
Tak ta nema rada, nie je povinna ta mat rada. A ty tam nemusis chodit.
Si dospela, nemusis nikomu nic vysvetlovat. Ale ak ma narazky k dietatu, aj to by tam prestalo chodit.
Ani ty ju nemusis mat rada, a nemusis jej to vysvetlovat

autor
3. jan 2024

@stanislavicenka aspoň keď niečo rozprava tak sa snažím byt ticho aby sme sa nepohádali alebo niečo take

autor
3. jan 2024

Potom začne že prečo mala nieje pokrstena v cerkvi ale v kostole

autor
3. jan 2024

Poproste si nachádza úplne bludy

reanda
3. jan 2024

ty sa nezameriavaj na svokru, ale na svojho muza.. ak vidi, ako sa k tebe jeho matka chova a napriek tomu sa na teba hneva, ze tam nechces chodit, tak to je problem.. ty nebudes predsa trpiet, len aby sa on nemusel postavit matke a narusit si vztahy v rodine

dadka1997
3. jan 2024

To by mal riesit tvoj manžel, to ze si ta nevie zastať je ubohe a smutné 😳😩
A tiez by som nechcela ist tam, kde niesom vítaná

katarinka89
3. jan 2024

Svokru ignoruj- na návštevu chod, aby vás aj takýmto štýlom nerozdelila ako rodinu, odsed si to tam a doma si žite svoj život. Nerieš co povedala, zbytočne ta to bude denne hnevať, že ako ti krivdi....proste niesi to, čo by si ona pre svojho syna želala. V prípade, že bude ďalej pokračovať v intrigach, ktoré už ale priamo zasahujú do vašej domácnosti, potom treba ,,doplácať,, muža, nech si s nou spraví,,poriadok,,. Niesi jediná, ktorá má problém so svokrou.

Nechápem fakt tie svokry, ktoré dajú pocítiť, že ty si taká, hentaka, nemáš toto, tamto, máš dieťa, si z rozvedenej rodiny a bla bla .....každá mater, ktorá ozenila syna, by si mala uvedomiť, že je to dospelý jedinec s citmi. A ze tie ich intrigy môžu zájsť až do takých riešení, že nakoniec syn sa od matky odvrati....bohužiaľ...

amel
3. jan 2024

By som sa usmievala u nich ako filmová hviezda.Moja ma tiež nemala rada resp. mala rada svojim spôsobom,no vyznelo to inak.
A zlomilo sa to v okamihu,keď môj muž svojej mame povedal,že moja plnená paprika je oveľa lepšia ako ta jej🤣
Neries a neber si to k srdcu i keď to je ťažké.Skus sa odosobnit.

marca12
3. jan 2024

Ja by som tam chodila a bola sama sebou. Mozno ked uvidi,ze si normalna,casom ta zacne akceptovat. Moja svokra ma tiez kopu reci,hnevala sa,ked som brala hypoteku na dom,ze sme mohli u nich byvat a ze sme hlupy sa zadlzit a podobne dristt. Ja som salamista,mne bolo jedno,co si hovori a mysli o mne. A mozem povedat,ze mam uzasnu svokru,aj ked ma svoje reci a iny pohlad na to akoby sme podla nej mali zit. No vieme sa akceptovat. Kamosky z nas nikdy nebudu,ale dokazeme sa spolu porozpravat.

enoula
3. jan 2024

Zober si aký nestastny a obmedzeny zivot ona musi mat, ked dokaze taketo veci riesit a neda jej to pokoj
Zjavne si riesi nejake krivdy, bohuzial svojou povahou a obmedzenou schopnosťou byt empatická a mať potešenie zo zivota, si len takto zle robi a najma svojej rodine. Ale to nepochopi nikdy, lebo sebareflexia jej nic nehovori a nezmeni sa uz..
Mas priklad ako nechces dopadnúť... Mozes bud ignorovat alebo nenechat sa obmedzovať, urobit si vylet, prist a odísť s usmevom a jednym uchom dnu, druhym von. Pripadne este pomoct, ak sa na to citis, proste robit ako si zvyknutá. Mala raz pochopi tiez aka je babka.
Bohuzial rodinu si clovek nevybera a podla mna sa nenechaj stiahnut nou. Je a bude to asi tazke, ale nepomozes si, ked ona sama nechce ani sa len zamyslieť nad sebou

autor
3. jan 2024

@marca12 ja sa ju tiež snažím akceptovať ale kde ma nechcú tak radšej nejdem necítim sa tam dobre

marca12
3. jan 2024

Mala by si to prekonat. Kvoli muzovi a dcere by som sa prekonala. Nemusis tam chodit pravidelne,ale aspon obcas sa u nich ukazat

cacianka
3. jan 2024

Aj ja tak, načo chodiť a hrotiť

mane01
3. jan 2024

Ach tie slovenske svokry!!! Ani panna orleanska by im nebola dost dobra…mojo svagrina je celkom fajn baba a moja mama ju tiez nema rada. Moc okato to neukazuje, ale mnohe blbosti jej ma za zle, napriklad ze si na svojej svadbe presadila par veci (a to uz je fakt roky rokuce, no moja mama to vzdy vytahuje, ked sa chce na nu v nepritomnosti postazovat 🤦🏼). A pritom moj brat je blb, mala by byt mama rada, ze si ho vobec nejaka uviazala na krk… moja rada: nic s tym nespravis… proste vsetko, co urobite, s cim ona nebude stotoznena, bude ona vidiet akoze ty si jej syna zmanipulovala. Neviem, co je to za diagnozu, ale da sa to asi len ignorovat.

katarinka89
3. jan 2024

@mane01 ty si to zabila.... v dobrom.cista úprimná pravda, ktorú sa nehanbis napísať. Mať teba za svagrinu- ti ruky a nohy bozkávam....

svetlonos
3. jan 2024

Pokial by sa muz nezastal priamo v hej pritomnosti, taky cirkus by som s nou narobila, ze by nan nezabudli do smrti aj kusok!
A nat blbe poznamky na dieta? By neuzrela ani to ked sa nevie chovať.

simca06022011
3. jan 2024

Ak by mala sproste reci na adresu dcéry, nesla by tam viac. Alebo vydrz, mala si spravi sama obraz za par rokov a prestane tam chodit dobrovolne. Mam toto totiz doma, roky... a dcera proste odmieta tam uz chodit, ked tak ide na zdvorilostnu navstevu. tiez som sa snazila, aj som chodila, ale hlupe reci neustale a na adresu mojej rodiny, ktoru ona ani nepozna a oproti ich spravaniu a afektovaniu je moja rodina priam perfektna, ma proste tak odradili ze tam nechodim. Nepomoze sa ani hadat a robit cirkus. Je smutne ze chlap povie ze len si mamicka povedala nazor, on v prvom rade to ma riesit a zatrhnut taketo reci, ale co uz.. niektori muzi ostanu vzdy viac synovia ako otcovia svojich rodin a mamicka moze vsetko (nic v zlom...). Skus si ty povedat, nazor na nu, a uvidis ako sa bude spravat.. to uz mozno nebude len nazor :D Treba to ignorovat, raz sa jej to vrati...

suzy2508
3. jan 2024

Ja nerozumiem zase čo je toto za zaužívanú logiku, že keď je na mňa niekto protivný a nevie sa slušne s rešpektom správať, prečo to trpieť, len aby sa nepovedalo. Presne takto podporujete toto zadubené a zaužívané správanie svokier. Veď buďte trochu asertívne. Rešpekt je a mal by byť obojstranný. Pokiaľ sa ku mne bude správať ako k hov*u, netolerovala by som to a nechodila tam. Muža by som na návštevu poslala samého, obzvlášť pokiaľ by začala trúsiť poznámky k môjmu decku. Veď sa už konečne postavte za seba, to snáď nie je možné, že máte ženy takú mienku o sebe, že si treba nechať na seba kydať, len aby v rodine dobre bolo. Dovoľovať si budú do vás ostatní potiaľ, pokiaľ dovolíte vy.

minenkak
3. jan 2024

Moja mamina mala takúto svokru,nechodili sme tam moc ,fakt tak tri krát do roka, ale zas dala si od svokru zbytočne skákať po hlave . Myslím,že ak má žena problém so svokrou nech si to rieši a nie byť ticho

andreatytler
3. jan 2024

Muz sa to vsetko snazi ignorovat, lebo potrebuje s mamou za dobre, ale vytvara problem s tebou.
Nechodila by som tam. To nie je normalne chodit na navstevu k niekomu, kto mi otvorene povie ze ma nema rad.

gabika0825
3. jan 2024

Ja som si prešla niečim podobným, mne sa svokra ukázala ale až po čase, aká naozaj je. Na začiatku najmilšia zena na svete, bola mi ako druha mama, aj sme u svokrovcov s ex bývali, to bolo všetko super. Akonáhle sme sa išli odsťahovať s ex, tak ona mi začala robiť vyslovene peklo. Nahovarala aj môjho svokra, teda jej muža, aby sa so mnou nebavil, začala si vymýšľať o mne veci čo mi potvrdila aj ich suseda, s ktorou sme sa vtedy keď sme tam žili často navštevovali, svokra sa s nou tiež bavila a nestačila som sa čudovať že aj ju začala nahovárať že aby sa somnou nebavila, že aká som, všetko bezdôvodne. Len sme sa sťahovali. Ešte dlllhoo potom som sa nepočúvala o sebe veci už aj po rozchode s tým ex, som bola v šoku. Takže ešte že tebe sa hneď ukázala aká je, ja som to mala oveľa horšie a radim ti, skús sa porozprávať s mužom, sadnite si spolu aj s nou a povedz čo sa ti nepáči. Ak ostaneš za zlu, už sa so svokrou nestýkať. Časom aj tvoj chlap pochopí že asi by jej mal dohovoriť

lauricka
3. jan 2024

Nie, nešla by som tam na návštevu. Nebudem chodiť niekam, kde o mne takto hovoria. Svokra je asi pani dokonalá.

cacianka
3. jan 2024

@suzy2508 👍👍👍
kto sa správa ku mne ako k 💩, neznížim sa na jeho uroven, budem slušná, dôstojná ale nepôjdem tam.