Svokra je moja suseda - zvyknem si na to?

ladynina
25. júl 2020

Ahojte. Ako v nadpise pisem, svokra je moja suseda. Tie co mate svokry susedy alebo byvate s nimi, ako to zvladate? Chodi k vam svokra kazdy den? K nam chodi kazdy den na par hodin zvycajne doobeda aj poobede na par hodin. Deti su v jej pritomnosti ine, zacinam badat ze to ma nie dobry vplyv na ich vychovu pretoze akoby boli dvaja kohuti na jednom smetisku. Ja som u nej nebola ani nepamatam lebo ani nestihnem pretoze vzdy doobeda je uz u nas uz sa ani nemame o com bavit.Niektore temy by som s manzelom preberala najradsej medzi 4 ocami ale to sa neda ked je tam svokra. Alebo vybehnes na dvor bez podprsenky v gatkach ale to nemozem. Kazdy kazdy jeden den ten isty scenar. Povie ze jej je smutno 🤦 ako jej moze byt smutno ked je tu kazdy den par hodin? Keby sa da vratit cas, nebybam tu. Myslela som si ze to bude ine. Zo zaciatku sme byvali u nej par mesiacov pokial sme postavili nas dom. To nam hovorila ze ona tym strati sukromnie ked tam budeme a teraz nam ho ona bere. Da sa na to zvyknut? Aleho sa raz zblaznim, zbalim kufre a zmiznem niekam na opacny koniec sveta?? 🤦🤦 Mne je do placu ked tu je uz mam voci nej az taku averziu, hnev nenavist, ponorku 🤦🤦strasne som nestastna.

ladynina
autor
25. júl 2020

A odporucam povinne si toto precitat, pokial uvazujete stavat, prerabat alebo byvat u svokry 🤦🤦 !!!

zooeynka
25. júl 2020

Predat, kupit inde.

deti95060810
25. júl 2020

ja tak bývam s otcom.... postavili sme dom v záhrade. Ako zomrela mama - mám ku otcovi blízko. chodiť Aj on ku nám chodí. Keď je napálaný tak nám búcha palicou po oknách - ale to už ani neberiem vážne.... Za mňa je to Ok, otca mám pod kontrolou, ja by som nemenila.... Sem tam sa stará do veci čo ho potom nič, ale my sa s mm už len smejeme a aj tak si väčšinou spravím po svojom....😉
Ja to skôr vidím tak , že všetci súrodenci sa začali spoliehať na mňa asi v tom smere však si blízko, a oni sa ukážu pár krát do roka....😉

aylinn
25. júl 2020

@ladynina Od svokry čo najďalej. Nikdy by som nešla bývať do jej blizkosti. A je jedno aka je😁 riešim to isté. Snažim sa prehovoriť chlapa aby sme sa presťahovali do ineho mesta najlepsie na opačny koniec krajiny.
A ano raz sa zblazniš a zbališ kufre. Nezmeni sa to už budeš nanu stale viac alergicka az kym uplne neexploduješ😁

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
damtiporiti
25. júl 2020

Ona nepracuje, ani doma nemá čo robiť? Asi najlepšie skúsiť jej dohovoriť, aj s tvojim mužom aby ste boli za jedno. Keď nepomôže, zamknúť dvere, keď bude klopať tak povedz že máš iný program /robotu/ čokoľvek, alebo jednoducho dnes nie, príďte v sobotu. Bude možno divadielko, slzy, ale ak nechceš prísť o súkromie a o nervy, inak to asi nepôjde.

vilma7
25. júl 2020

@ladynina máme pozemok vedľa svokry a to je hlavný dôvod, ktorý ma odrádza stavať. Ešte aj svokor žije.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dskjhfdlkdjhl
25. júl 2020

@ladynina Ked pride svokra, tak jej povedz, ze ju uz netrpezlivo cakas, ze ides na nakupy a ona nech postazi deti a navari obed. A v roznych obmenach by som to zopakovala, neboj, nebudes musiet vela obmien vymyslat, prestane ju to bavit.

jany149
25. júl 2020

@ladynina mňa hneď ako prvé napadlo"žena nezávidim ti"....nikdy by som nešla bývať k svokre...
Ani blízko do susedstva.....
Neviem čo poradiť.....to,že ti lezie na nervy je pochopiteĺne..

janinah
25. júl 2020

Čo tam robíš ty a čo svokra?sedíte a kecáte?hodiny? ja by som si ju všímala minimálne a robila si svoju robotu a nekecala,však ma hlava bolí...ak chce kávu,nechsapáči,urobte si,ja nestiham...len trochu inteligentná osoba časom pochopí....

@tanapeta nie je svokra ako svokra,ja som mojej chodila cez víkendy slúžku robiť,jediný raz mi strážila dieťa ,kým my sme grilovali na konci dvora aj to došla,že malá sa pokakala a mám ju ísť prebaliť.....

mogaa
25. júl 2020

@ladynina ono má to svoje výhody aj nevýhody.....pravdepodobne si na MD/RD keďže si celé dni doma a z toho vyplývajú aj tie problémy...veď keď je muž v robote, zober dieťa/deti a choďte na ihrisko, či na výlet , zober ich len tak sa previesť vlakom do najbližšieho mesta, či kúpať sa....nemusíš byť celé dni doma so svokrou....prípadne jej nechaj dieťa a vybehni s kamoškou na kávu....

tanapeta
25. júl 2020

@janinah neviem prečo tu pletieš svoju svokru, ale budiš. Autorka bývala u tej svojej pár mesiacov a problém nebol.

janinah
25. júl 2020

@tanapeta lebo ty píšeš akoby každá svokra sa nemohla dočkať,kedy bude neveste s deťmi pomáhať...tak potom aby nebola nemilo prekvapená,že to tak nebude...

zuzki1
25. júl 2020

Rodičov a svokrovcov je dobre mat nablízku ( ak si vychádzate ) i keď idealne aspoň 30 min pešo 😁za susedov by som isto nechcela . Ale určite sú na tom aj svetle stránky .
Treba si o tom pohovoriť s manželom , a skúsiť jej tie návštevy nejako skrátiť , obmedziť . Pripadne pár krat nebuď doma , chod na vychadzku , ihrisko , s kamoškami . Možno ma pocit že len doma sedíš a na ňu čakáš 🤷‍♀️

katies0410
25. júl 2020

Vies co, mne sa osvedčilo jednat na rovinu, ale stále milo a taktne. Normálne jej vysvetliť, ze potrebujete súkromie doma. Každá normálna osoba to pochopí.

eliska13
25. júl 2020

@ladynina a čo si čakala?tak to chodí...tak ju zapriahni do niečoho pri 2 deťoch asi nemáš čas niekoľko hodín denne pri nej sedieť a klebetit

marca12
25. júl 2020

@deti95060810 ale je rozdiel otec a svokra

ladynina
autor
25. júl 2020

@zooeynka to neni take lahke, vsetci nase uspory a svojpomocna praca je v tomto dome. Neni nic coho by sa manzel nechytil vlastnymi rukami.

@aylinn od explozie veru nemam daleko. Ja sa musim strasne tvarit 😁 ja to ale neovladam normalne citim ze som cervena od jedu 😁🤦

@damtiporiti dochodkyna cca rok. Nema ziadne zaluby konicky len nas. Pomahame je vela, lebo je chora, teda chora ako chora 🤦 nonstop sa stazuje ale ked beha po doktoroch vysledky zo vsetkeho ma dobre uz si doktory myslia ze je skor chora na hlavu 🤦
@dskjhfdlkdjhl to nemozem nevladze sa o deti starat a nevladze za nimi tolko behat. Ona vela sedi. Moje deti teda nesia ani seknundu 😁

@janinah nekecame, uz nemame o com. Stale sa mi stazuje co ju boli, kde ju boli ,kolko krat za den ju boli, ja len hmm hmm hmm "hovorim" 😁 uz vidi na mne ze sa nieco deje aj sa ma pytala co som ako potichu 🤦

@marca12 mne by tak aj mama vlastna vadila. Nebyva daleko, cca 20km od nas. Navstevujeme sa, chodime na vylet sem tam. Volame si malo, skor si napiseme zo par viet kazdy den. Ale to ozaj mozno 5 viet. Keby je tu aj moja mama tolko by ma porazilo rovnako 🤦 ja som spolocensky clovek, ale od tial potial.

ladynina
autor
25. júl 2020

Svagor robil v zahranici uz tam aj zije. Bol za zleho ze odisiel a mame nepomaha, ale on spravil to najlepsie co mohol a vobev sa necudujem ze k nej chodi par krat rocne. Vlastne mu aj zavidim 😁

mirage
25. júl 2020

verim, ze ti lezie na nervy, ja tiez navstevy odtial potial, a "small talk" ma nebavi, obtazuje ma to. Musis jej to povedat, alebo fakt jej strcit varechu do ruky nech vari, ci zehlicku nech zehli a ty chod na nakupy.

skrekinko
25. júl 2020

@tanapeta presno toto napadlo aj mňa,že je to veľká výhoda keď je svokra-mama blízko a ked treba pomôže s deťmi či cez prázdniny,alebo keď budú choré.

mirage
25. júl 2020

@skrekinko ano, urcite. ale treba mat urcitu mieru, nie kazdy den hodiny vysedavat.

79viktoria79
25. júl 2020

@ladynina a keby máš za duseda cudzieho človeka, chodíš naha po dvore?

ladynina
autor
25. júl 2020

@79viktoria79 nepisem ze nahá 🤦 jasne my mame tak dvor ze ma nevidi nikto. Vybehnem obcas v gatkach a v tricku vesat pradlo napr ale uz sa pozeram a som cela nesvoja kedy svokra pride

danka56
25. júl 2020

@ladynina kúsok od nás býva. Keď už to bolo neúnosné, manžel stále v práci a ja zažívala každodenné prepadovky. Dakedy päť hodinové. Už som manželovi povedala. Neviem, čo jej povedal ale už mám kľud. Je super, dakedy malú postrazi,zabavi. To si nesmierne vážim. Ale ja potrebujem mať svoj kľud doma.

79viktoria79
25. júl 2020

@ladynina tak to by som neriešila ci ma vidi v gatkach,ja sa nehambim ani na kupalisku,nech sa pozrie,aj ked myslim ,ze z okna nema cas stale pozerat a ti mam svokru tiez vedla

ladynina
autor
25. júl 2020

@danka56 5 hodin uplne v pohode u nas byva. Teraz ja varim doma ale ona sedi na dvore od cca 12h

dskjhfdlkdjhl
25. júl 2020

@ladynina To bol len priklad, nemusi strazit deti, ale najdi taku robotu, co vzhladom na svoj zdravotny stav moze robit a vyuzi to. Ja chapem aj ju, ze potrebuje podebatit, ale aby mne niekto chodil kazdy den vysadavat domov, tak to by som sa a to pozrela. Ja mam kopec roboty a toto by ma zdrzovalo, takze treba nieco vymysliet, Ty ju lepsie poznas, aj svoju domacnost, tak premyslaj.

ladynina
autor
25. júl 2020

@danka56 tak to mne vadi teda a dost 🤦