Svokra aj mama ma stále poúčajú, ako sa starať o 20-mesačnú dcéru, zažívate to aj vy ?

5. feb 2020

Vopred za ospravedlnujem za tento vylev ale uz je to proste moc na mna..20 mesiacov je moja dcera na svete a 20 mesiacov nepocuvam nic ine od mamy a svokry len same poucovanie..ale nie take ze sa mi snazia pomoct a poradit ale take ze ked je pokakana mam u prebalit, nedavaj jej to mlieko ale vriace jej ho ochlad..( hej lebo ja som krava co da decku vriace mlieko aby ho fajne obarila)..a treba ti ju uz aj okupat?..( naco ..my sa kupeme len na vianoce)..ked jej bude zima tak ju oblec( kks faaakt?..ja ked citim ze je studena tak ju ešte viac povyzliekam..nech prechladne)..pridem ku svokre ešte sme len medzi dverami a svokra: ale ju povyzliekaj a vyzuj..(ale kdezee necham ju tu behat v bunde a so zablatenymi topankami ako vzdy ked prideme)..proste za kazdu cenu musia zo mna robit hotentota..uz som pred casom vyletela fajne na mamu a minuly tyzden aj na svokru..nie som si vedoma ze by som bola nejak nesvojpravna alebo mala nizke IQ a nevedela ze ked je dieta smadne mam mu dat napiť..a ked ma vystipanu cervenu ritku mam jej ju natriet..( lebo aj na to som stale upozornovana.)..ja mam 28 rokov skoncila som vysoku skolu ale mama so svokrou ma beru ako 10 rocne poloretardovane decko co nevie ani do 10 naratat..je pravda ze je to moje prve dieta ale zas nie som uplny hotentot..nomalne mi je uz do placu dakedy..

limetka69
5. feb 2020

ano a moj muz mi to robi dodnes, cudujem sa ze este zije :D inak cudzim, svokor, moja mama som povedala, ze oni uz mali sancu vychovavat deti a nech to nechaju na mna, :D a ano, take debilne reci ma moj muz, uz som mu minle povedala, ci ma poxcit, ze si vzal tela :D ale zial, je to silnejsie ako on :P

vilma7
5. feb 2020

Vitaj v klube, ja mám 43 a počúvam to isté, našťastie len niekedy, lebo som chvalabohu v zahraničí...som zdravotná sestra, vyše 20 rokov pracujem v obore, plus vysoká, čo to dosiahla aj v zahraničí ale matky asi budú len také. Oni to hovoria podľa mňa nejako automaticky, nemyslím si, že moja mama al.svokra si myslí že mám deravé ruky, len sa jednoducho chcú pri svojich vnúčatách angažovať. Tým si asi musí prejsť každý 😂😂😂 tak už len obrniť nervovu sustavu a bojovať. Veľa šťastia

nefertiti5843
5. feb 2020

Veď tie pripomienky filtruj...to nevieš povedať, že si svojprávna, nech do teba nerýpu? Alebo pri ďalšej pripomienke reaguj ironicky, napríklad "áno, som debil, neviem ju obliecť" 😝 A to, že si skončila VŠ, si si mohla odpustiť, nemá to totiž nič spoločné s tým, ako sa staráš o dieťa.

autor
5. feb 2020

@limetka69 mne to muz nerobi nastastie lebo to uz by mi hrablo asi..ale svokra a mama tie sa predbiehaju dakedy ktora viac..ale uplne debiliny...malá spala minule u svokry v obyvacke pri nas v postielke prenosnej..zobudila sa s placom..svokra videla ze idem ku nej ju zobrat na ruky a hned: vsak ju vyber z postielky vidis ze sa jej asi daco snivalo..som mala sto chuti sa otocit a zrevat po nej ci nevidim ci robim?..ze idem smerok ku nej ju zobrat?..normalne uz som alergicka

autor
5. feb 2020

@nefertiti5843 to som nenapisala pre to aby som sa nejak povysovala..ale preto ze ma to vzdy rozosmeje ked sa mama chvali aku ma sikovnu dceru ze vysoku skolu spravila..a potom ma zhadzuje ako idiota..ja som uz x krat za toto na mamu aj svokru vyskocila ze vsak predsa nie som debil viem co mam robit..ale nezabera

andulka1988
5. feb 2020

Ja som mala problem s priatelovou mamou,cca 2 mesiace pred porodom chodila a zacala nam skoro vybavovat blizsie byt aby bola s vnucatom castejsie .... po porode malicka mala koliky,namiesto toho aby troska mi pomohla kedze byvam s jej synom mi zvykla hovorit co zerem ked ma take bolesti ( mimochodom som poriadne ani nejedla,nespala) rozculovala sa preco musi vzdy spat ked pride, ked urobila mlieko poprosila som ju aby ho viac schladila lebo bolo dost teple som si zasluzila cirkus od nej .... vyvrcholilo to tak ze zacala rozpravat o mne ze tyram svoje dieta,samozrejme jej syn zvykne byt doma tak hadam by asi zasiahol keby to tak bolo .... ked som chcela ist s nou k lekarovy lebo jej uz nebolo dobre draha pani matka mi povedala ze kde by som sla zvladneme to,samozrejme som jej vysvetlila ze tuto cast preberam s priatelom .. odvetila ze som moc mudra .... nakoniec som jej povedala tolko,ze sa s nou nemam o com bavit ..... to bol len kusok z tych casti,ktore ma dostavali do kolien ale uz mam pokoj ziadne telefonaty 100 krat do dna a kazdy druhy den prepadovku

brankova
5. feb 2020

Tiez to poznam, maju pocit, ze ak nevyjadria svoj nazor, dietatu sa nieco stane. Ja som to robila tak, ze vo veelkom predstihu som komentovala, co sa bude diat. Priklad, Branko sa naje, potom bude unaveny a dam ho spat. O stvrtej poobede som zahlasila, ze Branko sa dnes bude kupat. Alebo pred obedom, urcite sa zaspini, idem po podbradnik. Pomohlo, prestali davat "dobre" rady.

ivetdulka
5. feb 2020

my byvame doma s rodicmi a svokru mam hned oproti nasho domu. neustale mam niekoho za patami. ale je som si to vyriesila na zaciatku - razne som im dala najavo, ze ja nepotrebujem ich rady, ked nieco neviem, pripadne si niesom ista, opytam sa. pohadala som sa aj s mamou, aj so svokrou, ale nelutovala som. ja som mama a nie ony..... a pomohlo 🙂

evitka83
5. feb 2020

Nerobia mi to, boja sa 🤣

evittam
5. feb 2020

Nie. Som svojprávna. Trebalo poslať hned na začiatku do...... samozrejme po slušnom upozorneni.

jeliz59
5. feb 2020

Veru....stáva sa....😂😂😂 Ešte aj moje staré mamy cez mesenger mi napíšu ako sa mame a nikdy nezabudnú dať rady o výchove dieťaťa....😂smej sa jedným uchom dnu druhým von...
Kým nejde i život nejde o nič ber to tak...bude nám ľahšie s týmto názorom 😂však nech si povedia no nech ich to zahreje....☺️☺️☺️

terezka1947
5. feb 2020

Preco to beries tak osobne a preco myslis,ze ta zhadzuju?
Myslim,ze len chcu poradit,byt ucastne pri vnucatku,chcu byt potrebne....a ci chceme,ci nie...nase mamy maju viac skusenosti. Ved nas vychovali,do dospelosti a prezili si yz s nami kadeco.
Mozno prave preto chcu,aby sme sa vyvarovali chyb,co si myslia,ze urobili,napr.
Trosku lasky aj k rodicom...ucty,tolerancie.
Keby im na nas nezalezalo,nezaujimali by sa o nas.

dasa113113
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. feb 2020

@terezka1947 sorry ale mne to nepride ako rady ked mi povedia ze ked sa pokaká mam ju utret a prebalit..to mne uz nepride ako rada..rada je ked ju boli brusko uvar jej rascovy cajik to zvykne pomahat...to je rada..

terezka1947
5. feb 2020

Zbytocne si precitlivena....pozri,raz vsetky hrde mamicky,velke,silne zeny v tejto diskusii budu robit to.iste....a asi aj ja.

derdia
5. feb 2020

Ahoj ja toto pocuvam non stop ,ale vdakabohu sice byvam s mamou v dome,ale ona je dole a my hore,takze ta len sem tam utrusi taku chujovinu....ale svokra ta je v tomto TOP!!!prosim pekne malej musim len teplu vodu z vodovodu davat, vraj ked bude zima, mam jej dat rukavicky, jogurt jej treba zohriat v mikrovlnke, zimne papucky jej treba zatvorene aby neprechladla od prstov😂😂😂😂a vselico podobne som uz pocula...a stale tie reci,jemine ake mas studene rucicky, co ti mamicka nedala rukavicky..a pozor nikdy nie nic sladke po slanom a naopak...bolelo by ju brusko...ale u nas bolo najvacsi TOP ked mi radili ako mam zapinat plienocku,lebo mala mala otlacene brusko a vraj plakala urcite preto,ze ju tlacila plienka😂😂😂Boze keby som ja mohla napisat knihu.....ale nemozem😂😂😂

deti95060810
5. feb 2020

robíš z komára somára...
však ti nič zlé nechcú....či ťa uráža že ty máš Vš a oni asi nemajú či ako a si dovolia ti niečo povedať....jedným uchom dnu, druhým von - to pre druhý krát.

katus226
5. feb 2020

Nikoho by nebavilo v kuse pocuvat buzeracie, nech by boli mienene akokolvek dobre. To ze neprestali ani ked si na ne vyletela, tiez o niecom svedci, rozumny clovek by ustupil a povedal by si, ze ked to tomu druhemu tak vadi, tak to robit nebudem. Paci sa mi rada od brankova, skus im zacat vsetko popredu vysvetlovat ako 5rocnemu dietatu, nech sa chvilu citia ako nesvojpravne aj ony.

adamadent
5. feb 2020

Ja ta chápem, však robis len to najlepšie ako vieš a stále ta majú za.... Mojmu dieťaťa sa zas furt snažia naplniť ústa. Minule sme sa stretli s mamkou v obchode a prvá veta že kúp jej rožok. Išlo ma porazit... A sú jednoducho dní kedy sa nad tým dá povzniesť a kedy na to nemáš chut a stačí ze ta niekto podrypne somarinou. So staršou som to po riešila tak ze ju zaveziem a potom vyzdvihnem. Odporúčam nájsť si nejaký ventil.... Skutočne problémy sú o inom.

selest
5. feb 2020

Pozname to asi vsetky. Mna z toho ide porazit. Hlavne z mojej rodiny, svokra ta je v pohode povie raz a neriesi. Ale nasi vysvetluju a dookola ma presviedcaju posielaju rozne linky na internet. Proste vsetko oni vedia lepsie. Ked aj tak nepovolim este sa urazia. Vedia kolko kojit kolko kupat kedy davat na nocnik...Par krat sme sa uz tak pochytili ze som proste v zaujme zachovania mojho psychickeho zdravia musela prestat odpisovat ci dvihat telefon. Na to mi bolo poradene ze som podrazdena z dietata a ze mam maleho priniest ku nim a ja si mam oddychnut. Skoro ma j*blo😂 Zacala som rozdavat rozumy aj ja. Napriklad "preco tolko fajcis. Skodi to" a potom pol hodinova prednaska ako a preco to skodi. Par linkov na whatsapp k tomu. Alebo ked mi zacnu radit co ma maly jest tak zmenim temu ze je strasne chuda ze by mala jest lebo bla bla atd. Je to celkom zabava😂

ciernysokol
5. feb 2020

Ano,mas pravdu,je to priserne a dovodom ich spravania urcite nie je obrovska laska,napomocnost a ochota nezistne pomahat.mne toto uz nerobili,nedostali priestor na take reci,porazilo by ma.ale moja mama mala stale tendenciu chciet rozhodovat,ci som teplo oblecena,ci mam ist tam a tam,ktorou cestou mam ist autom ( hoci ona nesoferuje) atd.strasne mi to vadilo,jednanie ako s malym deckom.zacala som jej robit to iste a fungovalo.sice nepochopila,ale velmi cudne na mna pozerala a na cas to prestala robit.este obcas tuto taktiku aplikujem,ked sa pozabudne.ja by som svokre kludne povedala napr.dajte prosim malej mlieko,ale tak a tak ho vymiesajte,na taku teplotu a umyte potom prosim flasu,lebo to zasycha.alebo ze dajte malej ciapku na von,aby jej uska neprefuklo atd.co najviac podrobnych pokynov.ak to nezaberie,prestane ta aspon vytacat,lebo z toho uz budes mat hru,kto komu povie vacsiu blbost.

ciernysokol
5. feb 2020

@selest presne to iste som teraz pisala 🙂))))))) super,ze to tiez niekto pouziva.aby si sa nezblaznila,treba z toho spravit zabavu

whatever1
5. feb 2020

Ved im zakaždým odpovedaj ironicky, rovnako ako si písala tu v úvode😅

letfenixa
6. feb 2020

A ja to tiež počúvam, jedným uchom dnu, druhým von. Jediná možnosť.

anazuz75
6. feb 2020

Som sa nasmiala..... prepáč, viem ako to cítiš, ale to sú proste mamy. Moja robí to isté, dokonca aj priamo na mňa..." a najedz sa keď budeš hladná"..."daj si čiapku, nie že Ti bude zima"..."rozopni si sveter, nie že budeš spotená". Najhoršie je, že pozorujem, že sa začínam chovať rovnako ku svojej dcérke. To je to materinské opatrovaco-ochranáske čosi v nás ženách😉

0kristina0
6. feb 2020

Dovolia si k tebe tolko kolko sama dovolis.

janickacrazy
6. feb 2020

tak obmedz stretávanie s nimi, ked ti to tak strašne vadí, moja matka tiež rada poučuje všetkých, ale ked sa mi narodili deti, tak ešte chodila do práce, takže nemala čas, svokra bola tiež v zahraničí, tak sme sa videli len raz za čas, tak som to nejak vydržala, neviem ako často sa stretávate

simca06022011
6. feb 2020

No, ja neviem dievky ako zijete, ked to tu citam 🙂 ale tak vadi mi svokra, vadi mi mama? tak eliminujem navstevy... prepadovky si nezelam a vybavene... Klud a nohy v teple. Ine je ked chlap vyrypuje, to aj moj rad robi.. aby som nezabudla malej dat ranajky, desiatu :D a blbosti, celodenne poucvoanie, uz sa smejem, ze je ako stara dievka.. este aj do toho ako zametam alebo vysavam sa bued starat, ale ked mu dam vysavac, nech to predvediet ak ruky za chrbtom.. digitalny chlap :DDD jednym uchom dnu a druhym von :D

tykat
6. feb 2020

Presne viem o com píšeš...keď ti niekto povie niečo urobiť čo ty o sekundu urobíš lebo to ideš urobiť. Ja som to volala babickovsky komentár s predstihom. Babickovske vestenie "jeeeeej vy viete predpovedat sekundovu budúcnosť, ešte treba potrenovat aby ste vedeli predpovedat aj to co sa stane o hodinu alebo zajtra,..." Alebo ešte som ich len videla ústa otvoriť už som hovorila s predstihom " idem vyzliect/prebalit/nakŕmiť....nie ze budete po mne opakovať".

autor
6. feb 2020

ja beriem vsetky snahy o to ked chcu poradit..viem ze su mamy ze su skusenejsie ako ja ale jedna vec je chciet poradit a druha vec robit schvalne z niekohoi idiota..ja uz som tolko krat na mamu vyletela ci si mysli ze som debil ked m hovori ze ked pridem do domu sa mam vyzut alebo si mam umyt ruky po zachode..kolko razy som sa jej spytala ci ma pocit ze mam 7 rokov..?..ale nie stale..proste