Svokra...ach moje nervy!

11. dec 2019

sorry zienky za tento vylev ale musim to dakde zo seba dostat von lebo ma porazi uz..Do riti tak svagrina mala zaciatkom decembra meniny a svokra pride za nami ze jej chce kupit sušičku na pradlo ze nasla taku dobru za 500 eur a ze aby sme sa zlozili aj my..ze staci ked dame 150 ona zvysok doplati..tak ja sa mam skladat svagrinej na susicku ktora mne vzivote na ziadny sviatok nekupila ani posratu cokoladu..pritom mame teraz jeden plat lebo ja som na materskej. Vzdy ked ma svagrina nejake meniny alebo narodeniny sa ide svokra posrat a vymysla uz mesiac dopredu co jej kupit ..ked mam sviatok ja alebo moj muz tak on dostane flasku a ja cokoladu..lebo my nic viac nepotrebujeme..a to preto lebo my nikdy nepovieme co nam treba..ako keby sa niekedy pytala...svagrine ide toho pokupovat...ok to mi nevadi az tak ale to ze ešte aj nas nuti aby sme sa jej zlozili na to co ona vymysli..a ked nechceme tak zacne z nas robit chudakov..a to ten moj syn tak malo zaraba?.ze si nemoze dovlit sestre prispiet na darcek?..tie jej sproste otazky..hovorim co kedy ona jemu kupila alebo mne?.." No ale vy nepoviete nikdy co chcete?"..Tak sorry ze nepoviem: Viete co o mesiac mam narodky a prosim si toto a toto,,ja to tak neviem proste..

ciusinka
11. dec 2019

Za tychto okolnosti by ma ani vo sne nenapadlo sa jej skladat na nejaky darcek a uz vobec nie 150 eur a este k tomu na meniny..Vsak to kde sme..Ja by som svokre povedala, ze sa nezlozite, lebo uz pre nu darcek mate..A kupila by som jej Milka cokoladu.. A svokre by som povedala, ze ty chces na narodeniny roboticky vysavac aj s mopom za 800 eur..Ked teda mas povedat, co chces..Pripadne ak taky vysavac uz mas, tak si vyber nieco ine..

barb06
11. dec 2019

určite by som jej povedala, že sa skladať nebudem, resp. budem, ale dám jej na to 10€, to mi príde tak akurát na darček na meniny 🙂

autor
11. dec 2019

na tridsiatku jej kupila pobyt v tatrach v hodnte 350 eur..mojmu muzovi alkohol tester za 30 eur ..pritom dobre vie ze moj muz nepije.. mne na tridsiatku kupila ciapku rukavice a sal pritom ja mam narodky koncom augusta

h2
11. dec 2019

Sušička za 500 na meniny??? Na meniny sa kupuje fľaša a bonboniéra, nie sušička za 500 €. To by som ani na bežné narodeniny nedala, ešte tak možno na okrúhle jubileum. A už vôbec, ak ani Tebe švagriná nikdy nič nedala.

miiriaam
11. dec 2019

Ked velice vymysla nech jej kupi sama..naco vas k tomu potrebuje?..nech robi chudakov z vas..radsej by som sa urobila,ze nemam peniaze ako vyhodila do vzduchu 150€ a vam nic neda poriadne...

autor
11. dec 2019

@h2 to svokra jej takto stale..ci narodeniny alebo meniny alebo vianoce ..na tieto vianoce jej za 200 eur kupila obraz..a my dostavame cokolady a flasky vina alebo nejakej borovicky

acrobaleno
11. dec 2019

Povedz, že ste mali neočakávané výdavky a na taký drahý darček nemáte. Nevyjde vám to. Veď keď chce tak jej môže kúpiť sama. A na meniny kupovať sušičku? Inde vo svete sa meniny ani neoslavujú. U nás je to tak, že dospelým sa darčeky nekupujú, iba sa blahoželá.

martinape85
11. dec 2019

Na vianoce dostane svagrina auto ci? 😁
Nic, normalne s kludom anglicana povedat ze darcek uz mate, skladat sa na susicku nebudes a nepride ti adekvatne v takej sume sa skladat na meniny, aj keby mate rozpocet
Konec
Na sviatok si vypytaj co ti treba bez okolkov
Ono svokry, svokrovia, ktokolvek z rodiny aj mimo nej, si dovolia na Teba len tolko kolko dovolis ;) ked si usta otvoris bez ohladu na to co druha strana nato priamo budes sama so sebou ok a nebudu na Tebe ludia orat ;)
Ja som priamy clovek, ale keby toto mne navrhne svokra nasledoval by rehot a otazka ci to naozaj mysli vazne, ak ano :D s kludom by som jej povedala vyssie napisane 🤗🙊

barb06
11. dec 2019

a nepovedala ti náhodou, že tvoj manžel dostal ten tester, lebo predpokladá, že pri tebe piť skôr či neskôr určite začne? 😂 to sú fakt super dary ...

h2
11. dec 2019

Ja by som sa nevyhovárala na nedostatok peňazí. Povedala by som rovno, že nedám, lebo sa mi to zdá veľa.

autor
11. dec 2019

@barb06 ako ten tester to sme nepochopili vobec..dobre pozna svojho syna vie ze nepije..ze len vynimocne a aj to si da tak max. jeden poharik a ona mu kupil alkohol tester..ja som si zo zaciatku myslela ze to je len ako žart od nej..j

acrobaleno
11. dec 2019

@h2 Ak by mala problém to povedať do očí, je to dobrý spôsob. Proste ich oklamať.😂

autor
11. dec 2019

ja som jej povedala ze sa nebudeme urcite na nic skladat..ze peniaze mame ale ze nedam tolko..lebo rana z nas chudakov robi stale

00ivi00
11. dec 2019

to si snáď s tými darčekmi robíš srandu čo si tu práve vypísala 😀 že čiapku a šál k narodkám ktoré máš v auguste? Ako keby som na tvojom mieste ja by som mala také uštipačné poznámky že by sa jej to moc nepáčilo :D a čo vlastne na to tvoj muž? S ochotou dá 150eur alebo ako to on vidí, nevadí mu to?? Normálne sa dohodni s mužom a povedzte jej že nebudete prispievať na darček že to je jej výmysel tak nech si to zaplatí a k MENINÁM stačí bonboniéra a pri najhoršom si myslím že bohato stačí len zagratulovať SMSkou a hotovo

autor
11. dec 2019

@00ivi00 jasne ze moj muz nechce dat nic..tiez sa pytal svokry ci sa zblaznila uz...ano naozaj mi dala ciapku sal a rukavice taký set..ze to objednala z oriflame..som myslela vtedy ze odpadnem jak som to zbadala..

lenka2710
11. dec 2019

U nás sa na meniny nekupuje nič,max čokoláda a fľaška, káva
Na narodeniny kupujeme len rodicom! Bratom, švagrom, svagrinam iba na okruhliny, max 50€ plus fľaška, všetci máme hypo, rodiny, nikto nemá peňazí nazvyš! Ale u nás je to tiež tak, muž je zo štyroch bratov, čiže svokra má 4 nevesty! K dvom sa nosia plne tašky a ku mne a k ďalšej švagrinej nič, max tak čokoláda a vieš prečo???? Lebo dvaja bratia vedú so ženami usporiadaný pekný život,bez hádok! Ďalší dvaja sa už pomaly 10 krát išli rozviesť, takže aby boli nevesty spokojné,tak sa tam nosia dary! Toľko k rozmýšľaniu mojej svokry 😁

fokuska
11. dec 2019

Na ziadny sviatok ti nekupila ani posratu cokoladu (tvoje slova) a vzapati ze vzdy dostavas cokoladu, na narodky ciapku, sal...

Nechapem co teraz riesis, ved ked ma manzel rovnaky nazor ako ty, tak povedzte, ze na tu susicku neprispejete a hotovo.

ciusinka
11. dec 2019

@fokuska Svagrina jej nekupila nikdy ani cokoladu, svokra jej dala cokoladu, ciapku a sal v auguste, alkohol tester cloveku co nepije atd..

autor
11. dec 2019

nic neriesim len som sa chcela dakde vyzalovat..vsak aj nato je toto forum nie?

siska53
11. dec 2019

Ak by islo o okruhlicu ci svadobny dar, no ok..
Ale prosto..nie ste povinni prispiet na taky dar. Je to vasa vec. A povedať len strucne nie. Bez vysvetľovania. Ak by sa aj pytala. Je to nase rozhodnutie.

tinka201236
11. dec 2019

Ja by som sa neskladala a nemala by som žiadne výčitky. Veď keď má na také drahé darčeky pre dcéru je to v poriadku ale nech
Ich zaplatí sama. A na meniny sa mi zdá sušička dosť drahý darček.

00ivi00
11. dec 2019

hlavné je že muž s tebou súhlasí ,proste si sa tu len posťažovala aj to chápem..aj mňa by to vytočilo, že má takú drzosť a ešte bude do vás rýpať či tak zle muž zarába aby ste nemohli prispieť..povedzte jej že to nie je vaša dcéra aby ste jej kupovali také drahé dary, že vy máte vlastnú rodinu do ktorej dávate peniaze

simca06022011
11. dec 2019

Povedzte že darček si poriesite vy samostatne.. a dajte jej čokoládu 😏 ešte som nevidela aby niekomu na meniny sa rodina skladala na dar. Na okruhle narodeniny ok... Ale toto.. veď nech prispeje dcére a ona nech si dolozi ak jej chýba tých 150eur.

katarinka89
11. dec 2019

Asi poslala dalej-co uz ona sama dostala 😀

sonnenshein
11. dec 2019

Ja by som svokre povedala, ze neprispejete, lebo uz ste svagrinke darcek kupili. No a v den D by som svagrine strcila do ruky cokoladu, ze vsetko najlepsie.
Neviem, u nas sa meniny ale ze vobec neslavia, max tak deti dostanu nejaku uplnu malickost.

fokuska
11. dec 2019

@ciusinka Jaj tak, pardon, zle som precitala

zania
11. dec 2019

Ja by som svokre povedala,ze darcek uz mame kupeny. Svagrinej by som podala cokoladu od svokry a mozno na narodky prihodila aj alkoholtester. Ak by svokra pindala,tak by som jej povedala,ze ale teba vzdy potesi coko od nej,aku fantasticku ti kupuje a ze ten alkoholtester bol taky super darcek,ze aj svagrina nech ma 😂

Ja som to takto riesila vramci rodiny,ked som stale dostavala hnusnu bombonieru z lidla. Ani pes ju nechcel. A ja som vzdy davala taku,co druhej strane bola oblubena. Tak som zacala davat dotycnej aj ja tu famoznu bombonieru,a casom pochopila. ☺

kvetinka75
11. dec 2019

Povedala by som ze neprispejem ked chce kupoit nech zaplati celu sumu. Reci si nevsimaj. A neriesila by som komu nco.kupuje. jej peniaze jej rozhodnutia

h2
11. dec 2019

@zania 😂😂😂👍

aceris
11. dec 2019

Kludne by som povedala "ano, predstavte si, ze vas syn nema tolko penazi nazvys". Nech si nemysli, ze tie peniaze serie... Ja som normalne svokre zahlasila ako sme na tom financne, vsetko jej povedala a zrazu ona nosi nam a pomaha 🤔 pritom tiez predtym prispejte tam ci onam....