Svokra a jej syn

koliecko
17. júl 2014

Drahé žienky, aké máte skúsenosti s tým, keď Váš muž ide k mame na dovolenku, celý čas tam robí, niečo opravuje, a k Vám sa vráti ako vymenený, bez štipky úcty a k citu??? ☹(((((((((((((((((((

guinevre
17. júl 2014

@koliecko Moj priatel casto orpavuje mame auto, wi-fi v byte, laptop... Nemam s tym ani najmensi problem, zatial co on opravuje my dve si dame kavu, a pokecame. Alebo ja nie som tam, ale mam svoj program. Ako sa to prejavuje, ze bez trunky ucty sa k tebe vracia, co ti hovori?

kaktusik007
17. júl 2014

@koliecko ake mam skusenosti??? je to uz byvaly manzel.

mylittleone
17. júl 2014

aj u nás je to podobne...ide 60 km za mamou ked si piskne, hoci vie ze mame 2 male deti a sme na vsetko viac menej sami a tym ze sa so svokrou nemusime /chodim tam minimalne/ vzdy pride negativne naladeny domov..zatial to nejak tolerujem ale hadame sa kvoli tomu casto...

pribinak
17. júl 2014

No co ti poviem? Mamicka si dobre vychovala synacika, ako havinko, ona piskne a syncek pribehne

stefka33
17. júl 2014

@koliecko Nemá čo chodiť k mame na dovolenku sám. Ak tak s tebou a s malým. Moja svokra bola tiež presvedčená že jej synovia musia chodiť robiť okolo domu. A to také extrémy boli, že poobede nemá kto ísť napásť kozy napríklad. Stačilo vytrvalo odmietať. Samozrejme si to zdôvodnila sama pre seba tak, že nevesty odťahujú synov od rodiny. Aj nám to povedala. My sme sa z toho vyvliekli odsťahovaním cez celú republiku. Aj tak boli požiadavky že treba prísť vykopať zemiaky, narezať drevo atď. Postupom času sa to znormalizovalo, vrátane vzťahov. Alebo skôr zmierila sa s osudom. 😀

koliecko
autor
17. júl 2014

@guinevre práveže skoro nič, len šteká a všetko čo spravím je zle....

koliecko
autor
17. júl 2014

my sme boli najprv s ním, ale po tom, čo týždeň opravoval strechu sme odišli, a on zostal ešte dovtedy, kým to nedokončil, teda ešte tri dni, a z dovolenk nebolo nič, lebo si nemohol oddýchnuť, len sme sa pre to pohádali, a ked sa vrátil, tak sa zlostil, že vraj som po sebe tam nechala bordel...ostala som sklamaná, normálne ho nepoznám

lenbea
17. júl 2014

A predtym taky nebol? povedz mu, že ine svokry by boli radi, keby mali vnučata na prazdniny, a že ked pomahal jej vyše tyždna, tak môže aj Tebe, s Tebou ma deti, nie s nou. ja mam skusenosti ine, moja svokra obskakuje môjho muža, akokeby bol batola. ale to je na dlho

stefka33
17. júl 2014

@koliecko Svokra ťa zrejme po tvojom odchode poriadne skritizovala a preto je taký. Sklamal výberom svojej partnerky mamičku. Ste na začiatku vzťahu, musíš si vybojovať svoje miesto. Aj keby si sa neviem ako snažila po sebe poupratovať tak by si našla niečo iné. To ako sa svokra správa je bežné - vyfasovala si proste takzvanú ŠTANDARDNÚ SVOKRU 😀. Skús sa s ním porozprávať, musíš ho dostať na svoju stranu, ale bez toho aby si sa čo len slovkom dotkla jeho matky.

koliecko
autor
17. júl 2014

@stefka33 to asi nepôjde. On na ňu nedá dopustiť. Ale skúsim.

lyzzy
17. júl 2014

Bože dnes čo téma to väčšia absurdita v rozmyslani....on chodí domov k matke na dovolenku bez teba?....a potom mu dá maminka opustak?.

koliecko
autor
17. júl 2014

@lenbea nie nebol taký on sa vrátil ako výmenený. Akoby pre jednu sprostu neodloženu vaničku sa mal svet zrútit...pritom kde inde ako v kúpeľni som ju mala nechať aby nezavádzala a bral ju domov on...

sunshineka
17. júl 2014

tak moj muz nechodi na dovolenku k mame :-O a teda,keby uz chcel ist,idem s nim.ale nema v povahe mi nieco vykrikovat a byt ku mne hruby a neuctivy.inokedy takto neprisiel?Myslis,ze casom sa vrati do normalu?

stefka33
17. júl 2014

@koliecko No samozrejme. Mamička je dokonalosť sama. Ale aj s tým sa dá pracovať. Napr. Zlatko som taká smutná. Tak veľmi chcem aby ma mala tvoja mama rada. Veľmi sa snažím ale vždy urobím niečo zle. Najviac ma trápi, že máš kvôli tomu zlú náladu. 😉 Keď tam prídete tak okato sa pred mužom snaž byť k svokre čo najmilšia, zaujímaj sa a tak. Keď budete odchádzať tak poriadne poupratuj a manželovi neustále prizvukuj ako veéééľmi sa snažíš. Nabudúce ak ti bude vyčítať muž také somariny, tak sa rozrev a bedákaj prečo ťa jeho matka nemá rada. Odporúčam minimálne 15 minútový hysterický plač. 😀 Však keď ona je herečka a podrýva tvoje miesto manželky, tak môžeš aj ty voľačo zahrať. Presvedč ho o tom, že jeho matka ťa nemá rada bezdôvodne.

mimla
17. júl 2014

Tvoj muž je unavený a nevrlý. Ak toto začína u môjho, doplním mu cukor. Napríklad mu urobím čaj s cukrom alebo kávu s cukrom. Kým to nevypije, ani sa s ním o ničom dôležitom nebavím. Je možné, že sa okrem toho ešte naťahoval aj s mamou, alebo hocičo iné ale tebe to nepovedal. Nikto normálny sa za neodloženú vaničku takto nespráva. Tvoja svokra ťa asi nemá rada a asi ani ty ju, tak načo sa znásilňovať? Styky obmedziť na minimum. V hlave si treba spraviť do budúcnosti mentálnu poznámku, že toto nemáš robiť partnerom svojich detí.

janezz
17. júl 2014

@koliecko no neviem, môj vie zájsť tak raz za týždeň k mamičke keď má voľno v práci medzi smenami tiež porobiť okolo domu a nie vždy idem s ním...prevažne nejdem, ja idem zasa ku svojim rodičom...ale žeby sa vrátil nejaký zmenený, to povedať nemôžem..

kaktusik007
17. júl 2014

@stefka33 bohaca, ake divadlo....

ale priznavam, ak by som mala zaludok hrat ho, asi rozvedena nie som 😀 😀 😀

lenbea
17. júl 2014

@koliecko pre jednu vaničku? to mu asi svokra dačo nadškrtla, ony strašne žiarlia, a nevedia, čo so sebou. ak sa da, zabudni a nevšimaj si to. ja ju mam na krku 24 hod vkuse, v jednom byte, tak aspon tym sa poteš,že s nou nebyvaš.

stefka33
17. júl 2014

@kaktusik007 Vieš čo, ono sa dá k tomu pristupovať aj čisto pragmaticky. Ja som to skúšala - úprimné rozhovory s manželom a tak. Ale nikam to absolútne neviedlo. Ak mamička začne hrať na city, tak jej to treba rovnako oplatiť. Až jedného dňa zistí, že u synáčika nepochodí.

adrioska
17. júl 2014

Dovtedy by som do neho dobiedzala, kym by mi nepovedal, co mu je....akoze toto co je? Urcite by som si to nenechala. A to nie som ziadna sekera,ale taketo neferove spravanie nebudem tolerovat. A ani by som nemala zaludok robit divadlo. Nerobim divadlo ani pred svojimi rodicmi, tak preco by som mala na druhej strane. Ked ma so mnou niekto problem, tak nech ho riesi so mnou. Inak je to len problem toho dotycneho.

kaktusik007
17. júl 2014

@stefka33 presne ako vravis -- nikam to neviedlo... a je rozvod.

stefka33
17. júl 2014

@kaktusik007 Je to smutné. Aspoň to oľutoval potom?

kaktusik007
17. júl 2014

@stefka33 neviem. Nerozpravam sa s nim. 😀 😀 😀

janezz
17. júl 2014

@adrioska moja je taká, že nerieši problémy, ktoré ma so mnou alebo so švagrinou s nami osobne, ale s našimi polovičkami....tým sa vyplače a oni to majú riešiť s nami...ale švagor má na háku, len ten môj sem - tam niečo nadhodí, že toto sa jej nepáčilo alebo tak, ale nejaké extra scény nemávame...proste nie každá je taká, že ti to povie do očí... 😒

stefka33
17. júl 2014

@kaktusik007 Tak nech mu je s mamičkou dobre. A po nociach môže potajomky masturbovať pod paplónom. 😀

kaktusik007
17. júl 2014

@stefka33 tak mamicke uz zacalo vadit, ze ma vnucence pravidelne kazdy druhy vikend u nej nasackovane... A ze bezo mna -- cize sa o ne musi aj starat 😀 😀 😀 😀 takze vztahy tam su mierne uz trosku nastrbene...

adrioska
17. júl 2014

@janezz to je dobre, ked to ma na haku...ak nieco podotkne, tak podotkni nieco aj ty 😉

janezz
17. júl 2014

@adrioska už sa stalo, asi pred 2 týždňami sme si to vykonzultovali z očí do očí 😀 víkend u svokry bol dlhý a náročný a hormóny momentálne pracujú, tak sa stalo, čo sme dlho odkladali 😀

strociatka
17. júl 2014

vztahy, vztahy a zasa len vztahy. V kazdej rodine su problemom a vzdy sa len riesia vztahy. Bolo to tak a bude to tak vzdy. Ako to riesit? Individualne, no existuje aj pausalne pravidlo, ktore sa v dnesnej dobe uplne vytraca - slusnost, pokora, bezne dakujem a prosim si, ucta. Len s par vynimkami kazda z nas ziskala standardnu svokru, matku, ktora chce pre svoje dieta len to najlepsie. Nebojte, budeme rovnake, mozno aj horsie 🙂 Tak ako si ja vazim svoju matku, tak si aj moj manzel vazi svoju. Neviem preco by si mal vyberat medzi nou a mnou. Jej respekt si treba ziskat. Mozno to bude chvilu trvat, mozno sa to nepodari nikdy, no aspon svedomie ostane ciste. Ja som si respekt svojej svokry tiez musela ziskat, trvalo to dlho a presli sme si ozaj vselicim. Od ignoracie, zasahovania a nezaujmu o vnucata az po uplnu doveru a otvorenost. Dnes mam zas dalsi problem, jej respekt som si ziskala, tak sa to teraz nepaci svagrinej, nuz vzdy je co riesit 😉

mihula
17. júl 2014

@strociatka pravdivo a krásne napisane