Svokra a jej pomoc u nás doma

16. júl 2024

Ahojte, mám taký problém. Ako ja mám svokru naozaj rada a nemám nič proti nej. Ale keď príde k nám ku chlapcom, niekedy ich postrážiť, tak sa mi stará do domácnosti. Ale akože nevadí mi že vyloží mycku a poodklada čisté veci z nej. Skôr mi vadí, že príde do spální a začne skladať prádlo zo sušiaku 🫣 proste nepáči sa mi že skladá moje spodné prádlo a ani nevie kde to má dať, otvára všetky skrine a skrinky. Keď som jej to slušne povedala samozrejme sa urazila. Ale naozaj mi je to nepríjemné keď mi skladá spodné prádlo a otvára v spálni skrine a pozerá do nich. Podľa mňa spálňa je súkromná a intímna. Ako ja som jej vďačná že chce pomôcť ale zase no. Ja som jej to takto aj povedala že som rada za ňu a jej pomoc ale spálňa a hlavne prádlo si urobím sama,lebo ani nevie kde čo máme že ja si to sama odložím. No oheň na streche 🫣

gaia14
16. júl 2024

To ste sa nasli s touto svokrou, kazda z ineho konca problemu 😀 https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/nevesta-zatvara-dvere-na-spalni/

Mne by to tiez vadilo. Mas na spalni klucik? Ak ano, pouzi ho

crazy_cat_lady
16. júl 2024

a tvoj manzel co nato? postavil sa na tvoju stranu? takychto tem tu bolo xy, kde svokra sice pomoze s vecami, ale presne ako ta tvoja" pcha" nos aj tam, kde by nemala (v dobrej viere, ze vsak ona pomaha a ked sa clovek ohradi, ze si to takto nezela, tak je urazena este), no nic ine ako vysvetlenie nepomoze, resp. mozno este zamykat spalnu, pripadne ine miestnosti kam nechces aby chodila :D

zdenka11081983
16. júl 2024

Každý ma svoje. Za mňa, ja by som bola rada. Nech porobi keď chce. Bola by som vďačná. Mne akosi nič nie je také intimno-tajné 😀

autor
16. júl 2024

@gaia14 🤣🤣🤣🤣 asi pokecáme

autor
16. júl 2024

@crazy_cat_lady on to nerieši. Je to jeho mama berie to inak. Ale pre mňa to je trošku také no, viete keď mám aj ms tak nosím bombardaky a nie je mi príjemné keď niekto to chytá 🫣🤣

autor
16. júl 2024

@zdenka11081983 ja som tiež rada môže aj navariť , pozmyvat, mne je to jedno ale nohavičky no, ja sa hanbím 🤣🤣🤣 je mi to blbé proste

elenka.k
16. júl 2024

tak proste zamkni ju - nie svokru samo. spálňu
😝

pribinak
16. júl 2024

Zamknúť. A keď sa opýta, že prečo? Tak povedz, že lebo má nerešpektujete a môže byt urazena koľko chce

crazy_cat_lady
16. júl 2024

@autorka uplne chapem, bolo by mi to rovnako neprijemne a hoci je to partnerova mama, pokial by sa ma v tomto nezastal a nepodporil, tak by som to aj jemu vysvetlila asi raznejsie :D

januska12323
16. júl 2024

Strč do spálne veľké dildo 😎

elenka.k
16. júl 2024

@januska12323 až som si šla vygoogliť to dildo 😀
a mn. tangá 👍 tam prihoď

negymama
16. júl 2024

ked s nou nic nepohne tak bud pred prichodom svokrz odloz pradlo ty. alebo daj susiak do obyvackz a vytried z neho prec spodne pradlo, a nech svokra sklada v obyvacke tricka a teplaky na kopky, ze ty si to podavas do skrin. to by bol kompromis.
ona bude skladat, ty budes mat sukromie.

elenka.k
16. júl 2024

@negymama 👍

mandzula
16. júl 2024

Spalnu by som zamkla.
Nechapem tieto maniere starat sa niekomu do domacnosti a lozit mu po suplikoch. Neviem si predstavit, ze pridem k svokre, mame a zacnem toto robit.

viestta
16. júl 2024

Jednoducho jej povedz, nech vysusene posklada do kosa, ty si hopoodkladas. No a menzesove bombardaky? Co myslis co ona nosila ked mala menzes? Alebo vyloz rano susiak na chodbu a pod neho kos na pradlo, nech tam posklada, nemusi ani do spalne chodit.

petamich
16. júl 2024

moja svokra to robi tiez ale kedze mame susiak v obyvacke, tak len zlozi na kopky a ja si to dam potom do skrine, ja neznasam skladat veci zo susiaku, tak sa jej vzdy pekne podakujem 🙂

za mna je to zbytocne sa dotahovat, tak by som si tie gatky dala dolu pred tym ako ma prist a susiak mimo spalne, ked je to co i len trochu mozne

kedze obcas periem aj jej veci, ktore tu u nas mam, tak sa chytam aj ja jej gatiek na oplatku 😂 sme si kvit

sisska96
16. júl 2024

Tak ja to nevidím tak katastrofálne. Chce iba pomôcť. Možno že sa cíti trápne, keď iba sedí a pozerá na teba ako robíš domáce práce.

bmolko
16. júl 2024

a nemozes jej nosit deti k nej, nech sa stara a ty budes mat aspon chvilu pre seba

sissy27
16. júl 2024

ako mne by to bolo asi jedno, hádam aj svokra nosí nohavičky, tak jej to nepríde ako niečo špeciálne, pre mňa je to rovnaký kus oblečenia ako tričko. Aspoň teda v čistom stave 😀 Ja by som ju poprosila, aby mi to len dala na kôpky, že do skríň si to odložím sama. Alebo ak sa chce cítiť užitočná, tak by som ju poprosila o niečo iné, čo možno dlhšie odkladáš alebo čo ťa nebaví.

mimi_lali
16. júl 2024

Jooj ja by som bola rada keby mne niekto príde pomôcť aspoň okná mi pomôcť urobiť a zem prejsť s parným mopom😂 normálne by mi ani nevadilo že mi niekto strhol prádlo zo susiaka 😂 ale zase nezniesla by som aby mi niekto pral to je moja slabosť prať si musím sama

tiezjedna
16. júl 2024

mne raz svokra v izbe detí prehádzala postele, že to bol iba nápad😂😂🙈 tak som jej povedala, že to bol blbý nápad a našťastie pochopila... My máme fakt dobré vzťahy a nevadí mi, keď vyvesí/poskladá prádlo, alebo sa hrabe na záhrade (to ma nebaví, tak to vítam). Ale s tými posteľami to bol gól, som sa musela trochu udržať, aby som na ňu nespustila... Ak ti to je nepríjemné, tak buď to sprac sama než príde alebo jej nachystaj prádlový koš a s vďačným výrazom povedz, že do skríň si dáš sama, aby nemusela hľadať, čo kde patrí...

heln
16. júl 2024

chapem ta, tiez by sami to nepacilo. mne svokrovci strazili deti raz za rok a tiez ked sme prisli domov, tak svokra umyvala riad a svokra posielala so smetami. takze ak sa to zopakuje, ze nam budu este niekedy strazit deti, tak ich poprosim nech sa venuju detom a nech mi neupratuju, ze si to nezelam. proste nie, ja si viem upratat a ich som zavolala na strazenie deti, nie na upratovanie.

majlo1234
16. júl 2024

Mne moja svokra menzesova bombardaky vyprala znova, myslela ze su spinave😂😂😂 bezne mi prevesia pradlo, aby bolo podla jej gusta, ale zas sklada len na kopky, nelezie do skrin.
Ja som taka povaha, ze mi ti nevadi. Som rada, ze spravi za mna.
Ale u vas asi treba nastojit na svojom. Tvoja domacnost, tvoje pravidla

som_realistka
16. júl 2024

Písala si ze si jej to hovorila, a inak píšeš, že je ôk, vyskúšala si aj taky rozhovor ako žena so ženou, že ti to je neprijemne, a ze by si tieto veci radšej robila sama. A povedz aj dôvod, to by mohla pochopiť

vyrovnanaosoba
16. júl 2024

Zamykam spálnu. 🤭

basska_b
16. júl 2024

Mne sa toto tiez niekedy prihodi, tak proste sa snazim, ze ked dotycni pridu, aby boli dane veci poupratovane

domkakvet
16. júl 2024

Aj mne by bolo toto neprijemne, povec tvojmu muzovi, tak ako si to napisala sem, ze vies, ze je to jeho mama, ale ty to beries inak.