Svokra a čas s vnukom

24. apr 2022

Chcela by som vedieť čo si myslíte o Tom,že svokra povie že chce byť s vnukom minimálne dvakrát do týždňa a z toho ten raz na celú noc. Ja to vnímam ako narušenie súkromia ako rodiny samotnej. Malý má 1,5r.

luccija
24. apr 2022

Čo ju to vôbec napadlo prečo na noc a prečo 2x?
Veď je pekné, že sa mu chce venovať, ale žiadne od do vtedy a vtedy..

mila23
24. apr 2022

No chcieť môže…. Ale Ty si matka a Tá povieš na koľko jej ho dáš. Akože 2- krát týždenne ho môže vziať na ihrisko alebo k sebe domov, ale každý týždeň aj prespať je za mňa moc…. Ale niektorím to tak vyhovuje…. Takže záleží od teba

tncka
24. apr 2022

No povedat si moze co chce ved😅ale ci to tak bude rozhodnem ja ako matka. A hlavne pri pomerne malom dietati este

zmrzlinka2021
24. apr 2022

Asi by bolo dobre, aby si sa jej spytala, ako si to predstavuje, ako to mysli. Pravdaze je len super, ze javi zaujem, vezme maleho na prechadzku, venuje sa mu.
Ono svokra je manzelova matka, babicka deti, cize ked si to rozumne nastavite, urcite to nie je narusanie sukromia rodiny samotnej, pretoze aj ona k vam patri, patri k detom.

Treba si veci, ktore vyzeraju byt konflikte, vydiskutovat a hlavne spolu komunikovat a hladat na tom druhom cloveku to dobre.

autor
24. apr 2022

@tncka mňa to zaskočilo s akou suverenitou to hovorí. Alebo keď ide z nákupu (bývame blízko OC) tak dôjde ,,len tak na skok,, donesie ovocie alebo niečo,alebo malému len zakrývať. Mne aj toto vadí. Som divná?ona to berie tak,že veď len tí to podám a odídem no aj tak..

autor
24. apr 2022

Zdôrazňujem že toto by mi vadilo aj u mami

0silvia0
24. apr 2022

Zalezi ako to povie. S nocovanim takehoto maleho dietata by som rozhodne nesuhlasila. Ona ma mladym rodicom pomoct ak chce a nie narusat zivot.

laurar1
24. apr 2022

To, ze ti vadi, ze chce nieco priniest a zakyvat malemu, je divne. Toto by mi nevadilo, ak sa nechce nasackovat na navstevu. Ale na noc by som jej asi este nedala, 1.5 roka je malo.

zmrzlinka2021
24. apr 2022

@autorka
VEd normalne si sadnite na jedno chladene pivo a vydiskutujte si to.
Ste rodina, povedz, ze sa ti nepaci davat tak male dieta na noc k nej, ze to nevnimas este ako nieco spravne ale tesis sa, ked bude vacsie a bude u babky kempovat...

Prosim ta, nehladaj zadrabky, debiliny, len ako sa samonasierat a rozostvavat. Nie vsetko sa nam paci, preto mame usta, aby sme si veci komunikovali.

autor
24. apr 2022

@luccija ja tiež neviem. Ale naj bola hláška na začiatku že by bola s ním aj každý deň😂

kate_cs
24. apr 2022

Ja vždy poviem svokre, že môže prísť kedy chce, je u nás vítaná (ale nech predtým zavolá, či sme doma), ale ja svoje dieťa odkladať nepotrebujem. A teda na noc k nej začal chodiť až ked mal 2,5-3 roky a aj to nie každý týždeň. Len raz za čas a vždy sa spýtam syna, či chce. Keď povie, že tam nechce spať, ide domov. Ja som na materskej, nepotrebujem dieťa dávať preč 🤷🏼‍♀️

autor
24. apr 2022

@laurar1 ono je to v dosť nevhodných chvíľach. Keď napr malý spi alebo keď chceme mať s mužom chvíľu vo dvojici atď. A pár dní dozadu tiež takto došla a nakoniec sa aj usadila v obyvke no odišla po 15min lebo jej došlo že nemáme naladu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rachel36a
24. apr 2022

Ako to ze ti vadi ze sa zastavi a nieco prinesie mi pride fakt divne....ja som rada ked sa svokrovci zastsvia...aj maleho si beru, aj u nich spi, niekedy aj par dni, ale vzdy je to o dohode, nie o tom ze mi to rozkaze

miadi
24. apr 2022

Wow mrcha nosi malemu ovocie 😀to Moja svokra nikdy neurobila a byvala krizom cez cestu kusok od nas. A ked dosla na “ chvilku “ tak to bola minimalne hodina . Tiez mala silne reci ze mala bude u nej spat ale mala vysoky vek 76 ked sa mala narodila a zacinala jej demencia Takze to ostalo u tych reči. Povedz jej ze prespat u nej moze Ked bude mat 4r a Sam bude chciet skor nie. Tie 2x do tyzdna navstevy by sa dalo naplanovat ze by to bolo v tie iste dni o tom istom case a ty by si mohla niekde ist sama sa vyvencit. Cvicit alebo nejake hobby . Koza by bola syta aj vlk cely 😝

autor
24. apr 2022

@zmrzlinka2021 snaha bola,smola.take veci,že komentuje že máme neporiadok a to čo navarime je bez chuti a podobne. Že máme kočík špinavý keď tam malý rozmrvi chrumky to už neriešim. Mne to do očí nepovie iba mužovi,no ten mi to povie.

autor
24. apr 2022

@viestta však keď chceme s muzom byť sami dvaja tak napr ségra stráži alebo aj moja mama. A svokra sa napr dovalí a vyzváňa,potom keď nereaguje volá na mobil. Samozrejme už nasrati sme jej otvorili a keď sa pýtala na malého a povedali sme že je u segry ostala oduta. Pričom zdôrazňujem,že ona je s malým najviac z celej rodiny.

miadi
24. apr 2022

@viestta haha sme to naraz o koze pisali len som nevedela kto je tu vlk a kto koza Tak som to dala naopak 😂

zmrzlinka2021
24. apr 2022

Cize chapem to spravne, ze tvoj muz pride domov od nej a zacne ti hovorit, co povedala?
A inak, najlepsie je riesit aj veci s humorom.
Más bordel doma! - no ano 🙂 mám, prídete zajtra upratovat? prichystam vedro /usmev/
Varite bez chuti! - no vidite a nam chutí, sto ludi - sto chutí...

proste komunikovat, komunikovat, komunikovat...

autor
24. apr 2022

@miadi ja chodím cvičiť máme to s mužom dohodnuté on potom stráži. My stráženie všeobecné vlastne ani nepotrebujeme.

mirro
24. apr 2022

Chudák dieťa, až by si pristúpila. Ani by nevedelo,kam patrí....

autor
24. apr 2022

@zmrzlinka2021 nechodí ku nej keďže ona chodí často k nám..no ona to hovorí po celej rodine. A ja to vidím napr že kočík je vyčistený alebo veci inak na linke keď u nás stráži atď. Keď som nachystala jedlo pre malého,okostovala ho a zhodnotila že to mu nemôže chutiť a nachystala mu niečo iné. Pritom on to jedlo miluje. Nič sa jej nezdá proste dosť dobre.

autor
24. apr 2022

@mirro ona mám pocit že je v tom,že pri nej by sa mal lepšie. Máme z nej viacerí taký pocit

andrejka1974
24. apr 2022

Ale to je dobre že má záujem moji rodičia bežné chodili kocikovaj s deťmi von a prespávali u nich cez víkend od roku a pol však nech ho vezme von

fajnova
24. apr 2022

Ja len dúfam, že nebudem mať takúto nevestu 🤔

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi3008
24. apr 2022

Nie si divna😄pre pana jana, ach tie babky...my mame skoro do bodky to iste s mojou mamou🙉ona sa tiez zastavi, ked ide okolo, napr.z obchodu, naposledy s nektarinkami, ale jej iba na skok sa rovna minim.2 hodiny. A tiez by si vnukov najradsej pod perinku zobrala🤦‍♀️

autor
24. apr 2022

@andrejka1974 však mne nevadí že má záujem ale treba si uvedomiť že cez víkend máme svoj program ako rodina a keď si takto každý člen rodiny povie že chcem malého tak ako to čo je..Príde mi to egoisticke od nej že ona chce..ten ton.

mimi3008
24. apr 2022

@fajnova ja len dufam, ze nebudem taka vlezla babka

autor
24. apr 2022

@viestta píšem znova raz a zrozumiteľne. Všetci môžu strážiť. Ségra s mojou mamou sú s malým raz za týždeň niekedy raz za dva týždne. Svokra je dva až trikrát do týždňa. Nedávame jej zákazy ani casenka. Ona si diktuje..chcem ho na noc v piatok,potom chcem ho v nedeľu dôjdem si o 10tej poň..atď..Niesom zákerná nevesta ani nič podobné.ale odtiaľ potial