Svokor ma považuje za mestskú paničku

29. jún 2021

Ahojte maminy . Mám menší problem . Viem že ma svokor považuje za mestskú paničku ..naopak on je starý farmár ..
Dáva mi to pekne najavo , rečami ,chovaním sa . Proste to cítim . Nie ,nevymyslela som si to . Pár krát má už zhadzoval keď som niečo u nich robila ..vždy mi povedal tak nie ,pár krát aj zvyšoval hlas. A jasné že môj mužík to nevidí . Príde mi ako starý škodoradostny chlap . Stará škola . Nemusím ho .
A za toto mám akože sa snažiť ?a viete čo ? Prestala som 😅prestala som pomáhať a celkovo chodiť k nim .
Máte nejakú radu ,čo by som mala zmeniť ? Len mi prosím nepíšte že mám sa snažiť🤦

nafka0483
29. jún 2021

A co sa mas snazit alebo u nich robit? Ak mu nevyhovuje ako pomahas, ked chces pomoct, tak nepomahaj. Chodte len na navstevu, nie robit tam.

pribinak
29. jún 2021

Však dobre si spravila. Nebudeš tam chodiť a hotovo. A keď sa muz opýta, tak mu povedz nech otvorí oci a prestane sa čudovať

h2
29. jún 2021

Veď už si si poradila sama. A celkom dobre.

lija22
29. jún 2021

dobre si spravila a od neho ber ako kompliment, ze mestka panicka 😉

0silvia0
29. jún 2021

ved si tú mestskú paničku patrične užívaj. Lepšie ako keby ti povedal, že si sedlaňa.... A mestské paničky sedia s vyloženými nohami a čítajú knižky, tak to rob, nie?

nyusika
29. jún 2021

akoze v com je skodoradostny ??
ty naozaj nemas ine problemy, ked toto potrebujes riesit ?
pokial nechces pomahat, tak nepomahaj, ked chces, tak sa snaz.
ina rada nie je

nyusika
29. jún 2021

@0silvia0 nie mestske pancky nesedia cely den s vylozenymi nohami, to robia lenive zeny a je jedno, ci su z mesta, alebo z dediny.

alexandra1990
29. jún 2021

Ťažko ti radiť, ked nevieme čo konkrétne robíš podľa svokra zle.Takíto ľudia sú zvyknutí na svoj štýl práce (okopávanie, polievanie) a musí to byť podľa nich, inak je to nesprávne.Ja napríklad žijem v byte a pri svokre som chcela pomôcť vypieť burinu.Hanba, nehanba musela som sa spýtať čo všetko je burina a čo nejaké jej posadené rastlinky aby som nespravila väčšiu škodu ako úžitok.Určite by som neprestala chodiť k mužovým rodičom len preto, že svokor má inú predstavu a vykonaní práce.Aj si sa ho spýtala čo robíš zle a ako si to on predstavuje správne?

sirka9
29. jún 2021

tak ja neviem, ja som svokrovi povedala, že nech mi teda ukáže ako na to 🙂 hneď vzrástol o tri čísla, ja sa neurážam a on je spokojný 🙂 a v konečnom dôsledku aj ja. a to nie som mestská panička, len nemôže každý vedieť všetko

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyusika
29. jún 2021

som jedina, ktorej sa zda totalne detinske takto sa dotahovat s otcom svojho partnera ?
a potom sa zeny cuduju, ze maju zle vztahy s rodicmi svojich muzov.

sirka9
29. jún 2021

@nyusika nie, nie si jediná 🙂 veľa neviest sa sťažuje, ale mnohé sú aj samé zodpovedné za tie vzťahy. ja nemám problém ani so svokrou ani so svokrom, a pritom, svokor je veľmi ťažká povaha. ale je to zlatý človek inak a aj vďaka nemu je ten môj taký aký je. a radšej sa niečo naučím, ako si to brať príliš k srdcu 🙂

nyusika
29. jún 2021

@sirka9 ano, chybaju im skusenosti a nadhlad, pravdepodobne su z domu naucene, ze vsetko sa im toci okolko zadkov a vsetci sa musia spravat podla ich predstav.

vroni
29. jún 2021

Ja som mestská panička a ani omylom sa za to nehanbím. Záhrada ma na smrť nudí a sliepky ci psa na dvore nepovažujem za vhodných partnerov na diskusiu. No a čo? Jasne, ze pomôžem vypliet záhon co pozbierať jahody. Ale nie každý týždeň a nikto odo mňa nemôže čakať, že sa pri tom budem tváriť nadšene. Takže by som svokrovci pritakala, ako dobre ma odhalil a ďalej sa nad tým vôbec nevzrusovala.

mamanadruhuu
29. jún 2021

Keď sa mu nepáči co robíš, je to jeho problém... Nešla by som tam a bodka.

ninusa221
29. jún 2021

Moja mama bola z mesta a starký bol farmár tiež raz jej povedal nak sa vrati do mesta ked nevie ani zemiaky triediť a že sa nasrala hodila to vedro na zem nadala mu zbalila veci a odišla a dlho tam nebola. Potom si sa jej ospravedlnil a bola to jeho najlepšia nevesta.😃

thereisabear
29. jún 2021

Vôbec by som to nebrala nejak tragicky, ale chodila by som tam len na kávu, aby som náhodou čosi nepokazila... Vlastne tak aj chodím k svokrovcom, ale oni žiadnu pomoc ani nečakajú, čo obom stranám vyhovuje

jennky13
29. jún 2021

Nepokazila by som vztahy len kvoli nejakym hlupzy narazkam. Ved je to predsa otec mojho muza, dedko mojich deti....ja netvrdim, ze sa mas snazit svokrovi vyhoviet, ale snazit sa mat ho rada.
Musim sa priznat, ze dost nerozumiem : Nie si podla mojich predstav, nepaci sa ti, co robim a ako robim ? OK, tak nebudem chodit vobec.
Je to podla mna detske riešenie. Ale tu ide o viac, o RODINU a o lasku. Chcela by si, aby ta mal rad taku aka si? Aby ta respektoval ? Tak zacni tym, ze ty ho budes mat rada takeho aky je a TY ho budes respektovat. teraz nehovorim o tom, co mas robit, lae skor o tvojom postoji.
Co clovek rozsieva, to bude zať, tak rozsievaj uctu, zaujem, mile spravanie, ocenovanie....a ver , ze sa dockas.
Moj otec hovorieval : Utiect dokaze aj hlupak, ale vydrzat a zmeniť to, to chce guráž a charakter.

0silvia0
29. jún 2021

@nyusika aha, zas som nebola pochopena? Či som zabudla pridať adekvátneho smajla? Mala to byť irónia

henrikir
29. jún 2021

toto by si mala riesit s manzelom aby bud dohovoril otcovi alebo si to s nim vyries ty

nyusika
29. jún 2021

@henrikir a co mu ma akoze dohovarat ?
nech muz vysvetli zene, ze sa nema spravat ako dieta....jednym uchom dbu, druhym von.
kvoli tomuto sa urazat, ved je to smiesne.

radsej kebyze to vsetko obrati na zart, netrebna hned vedra hadzat, oduvat sa a cakat finale s ospravedlnenim

autor
29. jún 2021

Myslím že robím všetko pre svoju rodinu najlepšie ako viem ale pravdaže to nechce vidieť..

nyusika
29. jún 2021

kto ?
svokor ?
naco toto riesis ? ved tebe moze byut jedno, co si svokor mysli.
alebo s nim mas romanticky vztah ??

dskjhfdlkdjhl
29. jún 2021

Nemam problem, tak si ho vyrobim🙉 No, tak nevies mozno seno hrabat, asi je to pravda, ved to nie je hanba. Ci Ta ma chvalit ako Ti to ide? Prestala si chodit pomahat, tiez je to riesenie, ale nejako nerozumiem, co este chces.
A aku staru skolu myslis? Ked sa povie, ze chlap je stara skola, tak zvycajne sa mysli, ze je to galantny pan.

viktorka48
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
21oktober
29. jún 2021

zbytočne si komplikuješ život 🙂 . Ja som pomáhala kedysi veľmi dávno svokre pri miesení kysnutého cesta, ona stará škola ,robot na to ani omylom a sa na mňa dívala a vraví mi že na to že som už dosť stará to robím úplne nahovno akokeby som chlapa hladkala. A jej vravím však mi ukážte ako sa to teda má a ona že si predstav chlapa ktorý ťa naserie , chytíš vajcia do ruky a miesiš, stláčaš , mágaš prehadzuješ . Som na ňu neveriacky hľadela a potom sme sa pustili do takého hurónskeho smiechu že až . Za zemiaky pri okopávaní ma zdžubala , jamky na zasadenie boli krtince to keby som mala prerušiť vzťahy a nechodiť tam kvôli takýmt sprostostiam tak len zbytočné trenice vyvolám .

monka105
29. jún 2021

Ako prepáč, ja som za to, že pomôcť svokrovcom treba, ale to tam akože pri každej návšteve máš šklbať husi a okopávať zemiaky? Nie si otrok. Navyše ak sa niekde necítiš dobre a ponižujú ťa, na čo tam máš vôbec chodiť? Nech si vstúpi do svedomia a pán manžel by mu teda tiež mohol dohovoriť a zastať sa ťa.

kitycat
29. jún 2021

Tvojmu muzovi to nevadi alebo sa mu nezda, ze by mal nieco robit, zastat si zenu... Do takej rodiny si sa vydala tak si panickuj. Dojdi na navstevu a nechaj sa obslizit... Toto si ma zastattvoj muz, ktory je asi tovnaky buran ako jeho tatko...

annamalaga
29. jún 2021

Povedz im, že ty niesi odkázaná na gazdovanie a pomoc v záhrade. Tebe to vedieť netreba.

adren123
30. jún 2021

Veľa ľudí ti bude radiť prestať tam chodiť a nepomaha mu. Skús sa s ním naopak viac kontaktovať. Skús mu len tak zavolať, prísť mu pomôcť pri práci, kludne aj bez partnera. Uvidis, na začiatku bude kopec nadávok a nezmyselných poznamok ale sám bude prekvapený a nájdete si k sebe cestu 🙂 treba to možno prekusnut vždy viac a viac ho kontaktovať, rozprávať sa, pomáhať. Keď uvidi, že si zmenila prístup zmení ho aj on. Koniec koncov, dobre vztahy v rodine sú zaklad, kto ti pomôže ak nie rodina? Ak jedna strana nechce povoliť druha strana musí zatlačit-ako sa hovorí. Za skúšku nič nedáš. Držím palce