Svokor ma nerešpektuje

8. júl 2021

Zdravím,

baby, poraďte, čo robiť. Ide o to, že so svokrovcami nevychádzam najlepšie, avšak, stretávame sa kvôli vnúčaťu. Väčšinou chodia len oni k nám, no a tu je kameň úrazu. Ešte predtým než sme sa s manželom odsťahovali do nášho (predtým sme žili u našich), som im povedala a tiež ich poprosila, že nech sa vopred ohlásia, ak budú chcieť prísť, ja totiž nenavidim neohlásene návštevy, a cely život sme v rodine (užšej aj širšej) fungovali tak, že sme sa ohlasovali, ku každému, bez výnimky, pretože podľa mna je slušne ohlásiť sa vopred, veď čo ak náhodou…no lenže môj svokor to absolútne nerešpektuje. Príde neohlásene, ráno o 9tej, ja v pyžame, neumytá, a on stojí pred dverami…pýtam sa, čo tu robíš? A on že šiel som okolo…tak ho nenechám stat von, ale pozvala som ho dnu. Zdržal sa tak 15minut.
Ak ide svokra sama, ohlási sa, avšak ak idu spolu, neohlasia sa takisto. Pretože ona počúva jeho. Prosím Vás, ako to vyriešiť? Slušne som im už viackrát povedala, že mne sa to jednoducho nepáči a nie som na niečo take zvyknutá. Oni ma zas majú za idiota, že sa musia ohlasovať…my sme sa cely zivot ohlasovali vopred, pretože viem, že človek sa vtedy nemusí cítiť najlepšie, alebo nie je doma, alebo nemá náladu, ale hocičo…nemám problém najmenší, ak majú prísť a OHLÁSIA SA, ale jednoducho som alergická, keď niekto príde neohlásene, či moja rodina alebo oni.
Ďakujem za akúkoľvek radu.

dori92
8. júl 2021

Ahoj, ja to mam rovnako, tiež nemám rada neohlasene návštevy, ani hodinové ani 15 minútové. Tiež som mala trosku problém so svokrou, lebo ta sa ľúbila ohlásiť keď bola pri zvonceku. Raz som ju tak aj uvítala, že som len veci spratovala a frflala som, potom jej aj muž povedal nech vždy dajú vedieť, a odvtedy sa to myslím zlepšilo. Tiež nemám problém keď prídu, vôbec, len o tom chcem vedieť dopredu...

juliet86
8. júl 2021

no nepistit ho. toto ak si nevydebatujes ty tak nech si to s nim vydebatuje manzel jeho syn. alebo mu otvor hore bez. v zupanku. bez podprdy. s maskou na tvari. mozno mu doklapne...

nyusika
8. júl 2021

akoze robit dramu kvoli 15 minutovej navsteve...bud rada, ze aspon k vam chodi, sprav mi kavu a vypi si ju s nim v pyzame.
ked mozes byt o deviatej este v pyzame, zas az tolko povinnosti nemas.

denden77
8. júl 2021

par krat neotvor dvere a ked bude niekto potom mindzovat, povies "a zdalo sa mi, ze niekto klopal/zvonil.. ale neriesila som, ved sa nikto na navstevu neohlasil 🤔".. a je to 🤷‍♀️😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. júl 2021

@nyusika zvyčajne vstávam o 7 s malým a cely deň behám okolo neho a domu, včera bol presne ten deň, kedy maly cez deň nespal a dospali sme to spolu…ďakujem Bohu za to, že som si mohla konečne aj ja oddýchnuť…keďže môj muž príde z roboty a nič okrem jedenia a kukania TV nerobí 🙂

nyusika
8. júl 2021

tak potom nemas problem so svokrom a jeho 15 minutovou navstevou, ale s lenivym muzom.

pribinak
8. júl 2021

Tak ho nabudúce nechaj stat pred dverami a keď si tam postoji 20 min tak mu zo docvakne

autor
8. júl 2021

@viestta ešte kým sme s mužom spolu chodili, sám vravel, že jeho otec je psychopat, ktorý každému ničí život…čiže…

ahaknaj
8. júl 2021

A čo svokrovci čo si kľudne odomknú a vojdú dnu? Takých som mala ja. A treba sa postaviť, zobrať dieťa a ísť preč. Nemám čas momentálne, nehodí sa aby ste tu boli. Spraviš pár razy, možno im to dôjde

mamamasama
8. júl 2021

neohlasene navstevy nevidim, nepocujem... sme stale zamknuti,kluc vo dverach, tak Bohuzial...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
thoughtfulweirdo
8. júl 2021

My sme všetkých naučili tak, že sme neotvorili. Kuknem cez kukátko, vidím niekoho, kto vie, že sa má ohlásiť vopred, tak neotvorim a hotovo. Nebude ho to baviť donekonečna 🙂

autor
8. júl 2021

@viestta môj muž bol vychovavny tak, že muž je hlava a žena aj keď ma pravdu, radšej nech drží hubu, toto presne ma od otca, neraz som to počula a neraz mi to bolo vykričane…jeho otec si neváži ani vlastných rodičov, tak nie to aby ešte nevestu..lenže rak sa nedá žiť, že ma nerešpektuje a robí si podľa seba

autor
8. júl 2021

Ja keď som u svokrovcov tak sa pýtam aj na WC, aj vodu si opýtam, všetko…a keď ideme na návštevu, VŽDY povieme kedy a presný čas…oni nič

ukulela
8. júl 2021

No keď pride/prídu, vezmi dieťa, že sorry, akurát bežím do mesta, mám dohodnuté hocičo hocikde, doktora, nákup, kamošku,....

h2
8. júl 2021

Tvoj muž bol tak vychovaný znamená čo? Že má tiež ten názor? Ty doma držíš hubu, keď máš iný názor, ako muž? A keď ju nedržíš, máš to vykričané? 😨 No, myslím, že Tvoj hlavný problém je niekde inde, než v neohlásených návšetvách.

blunka
8. júl 2021

U nás to isté 😁.
Neskutočná nevychovanosť dotrepať sa k niekomu neohlásene.
U nás sa ohlásil pol hodinu pred príchodom (to je čas cesty k nám) a nie že či môžu prísť, ale že idú.
Bol pracovný deň, muž v práci a ja doma denne sama 2 deti jedno neviem ci malo uz vobec cele 2 mesiace a druhe o 12 mesiacov starsie.
Ja denne v nonstop v nocnej koseli od rana, zuby a sprcha ani kazdy den som nestihla, plachty este od krvi z porodu nevymenene, hladna od rana ...
Povedali sme NIE, ALE pridite v nedelu.
Tak sa zdul, že on nas teda nebude navstevovat ked sa musi ohlasovat 😂😂😂.
Lebo ONI BOLI UŽ NACHYSTANÍ 😂😂😂.
Vyspatí 2 dvochodcovia si zmysleli že sa vyberú na výlet 😂😂😂.
Škoda že my sme neboli nachystaní.
Dodnes ani dieťa nevideli a nikomu tu nechýbajú.
Ani predtym sa ani o prve dieta nezaujimali, ani pokocikovat, ani pohrať ...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcellka32
8. júl 2021

Ale veď ty nemáš problém so svokrom, ty máš problém s mužom, si čítaj po sebe čo si napísala

autor
8. júl 2021

@viestta pred svadbou som sa so svokrovcami ani nepoznala skoro, manžel ma k ním domov nikdy nebral, čiže som nevedela, aké správanie očakávať…len z mužovho rozprávania som mala dosť….no myslela som si, že keď tak môj muž hovorí, že je iný a nechce sa vydať ich cestou…po svadbe však prišlo vytriezvenie…nie je to najhorší chlap, ale čím ďalej tým viac sa podoba na svojho otca.

nafka0483
8. júl 2021

Tvoj muz je jeden problem, svokor druhy.
Svokor ked zazvoni a je neohlaseny, tak sa tvar, ze nie si doma, neotvaraj... ale neskor povedz, ze si vysavala a nepocula, alebo ze si bola v sprche, na wc, vo vani... Alebo sa obuj, vezmi dieta a otvor dvere, ze ake prekvapenie, ty si tu? My sa ideme prave prejst. Alebo ideme do obchodu.

dskjhfdlkdjhl
8. júl 2021

No, Ty si v prvom rade pories seba a manzela, svokor je uz dost stary, s tym nepohnes. Ale ak Tvoj muz doma nic nerobi, iba konzumuje a Ty mas drzat hubu a krok, tak si si proste nasla vadny kus. Uz to, ze Ta pred svadbou dostatocne nezoznamil so svojimi rodicmi, bolo divne, mali Ti blikat kontrolky. Takze neries hluposti s ohlasenim/neohlasenim navstevy, ale podstatne veci, lebo snad nechces zo svojich deti vychovat takych ludi, co budu mat nazory ako Tvoj muz a jeho chovanie-deti to odkukaju velmi rychlo.

lucitta9
8. júl 2021

poradit neviem…mam svagrinu, ktora robi to iste 🤷🏻‍♀️ Oni naviac byvaju od nas 2hodiny, cize ziadne take ze idu okolo. Vzdy akoze isli na vylet nasim smerom a prisli aj k nam. Uz som im x-krat povedala, ze nech daju vediet aspon ked budu na ceste, ale nic 🤷🏻‍♀️ Premyslam ci to robia narocky alebo co..? Uz sa stalo aj to ze sme neboli doma a oni ze stoja pred nasim domom, tak sme museli okamzite domov, aj ked sme mali iny program. Vobec ich netrapilo, ze nam naburali program! Raz prisli v sobotu rano o 9ej- my este v posteli, v obyvacke pradlo na susiaku, neupratane…ziadne ospravedlnenie, skor uchichtavanie, ako nas prekvapili.
Naposledy ked prisli zase necakane, som ich nechala 20 minut sediet vonku na terase s tym ze vnutri bezal vysavac a ja si musim vylozit pradlo zo susicky. Na tvari s usmevom ze hadam im to nevadi, ale kedze som ich necakala…

kuko55
8. júl 2021

krásne si ťa tú niektoré podávajú 🙈🙈🙈...k veci: Neohlasenyých návštev som sa bála aj ja, keď sme sa presťahovali z mesta na dedinu asi 1km od svokrovcov, našťastie môj svokor je absolútny klasik a vychovaný tip top, takže doslova príde len na sviatky a ak ho zavoláme že treba pomôcť....svokra je iná škola😱ja som mala zamknuté dvere a 2 slovom dvakrát som ju takto nepustila neohlásenú dnu až si skoro vybila zuby na dverách, argument bol že zamykam kvôli malému aby mi nepadol z terasy (kde ešte nie je zábradlie).....ani mnou nehlo😉stojím si za tým a takisto mám moju rodinu naučenu ako ty,,,,😇😇😇 čuduj sa svete,som si na to naučila aj svokru, prosto nepustit a hotovo.....keď ja budem svokra tak isto sa mladým nebudem pchať ako hlupaňa, neveste si zavolám dopredu

marcellka32
8. júl 2021

@lucitta9 tak toto už hraničí s drzosťou, treba jej do očí povedať, že ak sa neohlasi vopred, nech nečaká, že otvoris alebo budeš doma

dskjhfdlkdjhl
8. júl 2021

@lucitta9 keby som bola na vylete a prisla by neohlasena navsteva, tak by som sa v ziadnom pripade domov nevracala-treba sa naucit jednat slusne, ale priamo, nie potom byt nasrata.

kuko55
8. júl 2021

@lucitta9 to ste vážne zrušili svoj program?CHYBA 🙈

blunka
8. júl 2021

@lucitta9 ale ona to robí, lebo môže, lebo jej to dovolíš.
Ja by som ju už prvý raz nepustila do bytu.

kkovacovak
8. júl 2021

Máme v rodine jeden pár ktorý nám volá 5 minút predtým ako prídu. Sú z ďaleka takže o to horšie. Už sme sa naštvali a párkrát sme sa tvárili že niekam ideme alebo nie sme doma. Chvíľku im to trvalo ale už pochopili že tadiaľto cesta nevedie. Začni to robiť takto, zakaždým pripomeň že ti musí dať vedieť vopred a to podľa mňa musí každému dopnúť.