Švagrovci po nás kopírujú svadbu

23. jún 2024

Ahojte, neviem ako ani reagovat, mojho manzela sestra chce kompletne vsetko chce skopirovat z nasej svadby. Nas fotograf, DJ, nas kameraman, dat nasu pani ktora nam peikla kolace aj tortu, firma kde sme si dali urobit oznamenia tak uz aj oni si davaju, vino maju odtial kde my, proste oni fakt komplet vsetko idu skopirovat. Pritom my sme si vsetko sami zhanali, vybavovali, skoro rok. A oni zaziju nasu svadbu (asi schvalne na to cakali) a potom vsetko skopiruju jednoducho : Daj nam kontakt na toho a toho co ste mali na svadbe. Ake lahke a vybavene ! Neviem , ci sa opravnene hnevam? Ako chapem ze surodenci by si mali pomahat, ale pre mna je to moc, takto vsetko komplet skopirovat. Este aj toho isteho DJ co sme mali my. Mali sme aj pre deti take rozne atrakcie, animatorov, este aj tych chcu dat presne to iste 😫Uz sa hned pýtala ze ci jej neposlem návrh detskych omalovanok. no proste komplet vsetko. Hnevam sa opravnene ? Preco si nemozu oni urobit svoju vlastnu originalnu svadbu? Uz len dufam ze si nevesta neda este aj presne tie šaty čo som mala ja. ach. Ešte aj menu idú kopirovat, uz sa pýtali aké menu sme to vlastne mali my ??? A idú dat tiez take kombinacie. Este aj do vecerneho bufetu sa pýtali ze co sme to v nom vlastne mali, ako keby si sami nedokazali nakombinovat jedla do tych debien. My sme nemali predjedlo, rovno polievku, tak idú aj oni dat rovno polievku… Ešte aj svadobnú kyticu chce dať urobiť tam kde ju dával robiť moj muz, este presne také kombinacie kvetov a farieb… Čo sa ešte viac dá skopirovat? 😫 Mali sme autobusy, také minibusiky, ktoré prevazali hosti, už hneď kontakt na toho majitela chceli ( pritom sa tazko zhanal a on si vybera zakaznikov) ale hneď davaj kontakt a majú všetko na podnose prinesené. Neviem, ci to hneva len mna

laurita285
23. jún 2024

tvoje problémy a môj plat... to by bol život :D

hipuska
23. jún 2024

Ale to nie je len tvoja svadba taká..tie veci, ktoré píšeš, sú už štandard aj na iných svadbách. Ja si myslím, že preháňas. Načo by zháňala všetko na novo, keď jej môžeš poskytnúť konkrétne kontakty?

darkswan
23. jún 2024

Skus to brat ako kompliment, ze sa im tak pacilo…neviem, neriesila by som a max by som sa nad tym pousmiala a poradila, nie vsetci sa vyzivaju v planovani a zhanani

pribinak
23. jún 2024

Ja som mala kopec kontaktov od sestry, švagrinej, nejaké veci a tipy som mala od kamosiek …..rok po mne sa vydávala sesternica, dala som jeej všetky kontakty ….brala som to tak, že jej pomôžem, sú to obereni kvalitní ľudia

Podľa mna si zbytočne dramatická a hľadáš problém kde nie je

doriiis
23. jún 2024

Ty budeš švagriná snov.😃
Je až neuveriteľné,kvôli akým nepodstatným hlupostiam sa dokáže jedna žena urážať a robiť cirkus.

laurita285
23. jún 2024

inak, možno je švagrinká taká múdra, že nechce mrhať svojim časom a životom vymýšľať také blbosti ako omaľovánky pre detiská a tak si ich chce zobrať od teba keď si ty svoj životn a takéto blbosti už minula :D

anos18
23. jún 2024

Mne by to tiež nevadilo, ak mám s nimi dobrý vzťah, tak by som sa tešila, že môžem pomôcť.

autor
23. jún 2024

Nemáme so švagrinou dobré vztahy, ona ma neustále ohovara po rodine, robí rozbroje, bola proti tomu aby si ma manzel zobral. Ale zrazu som jej dobrá keď chce pomôcť so svadbou? Ona nám absolutne so svadbou nepomohla nič.

aurora33
23. jún 2024

Preboha, no mám dosť. Mňa sa tiež hocikto pýtal, akého sme mali DJ, catering a bez problémov sme dali kontakty. Teba by som za svagrinu teda nechcela.

h2
23. jún 2024

A prečo ti to vadí? Veď všetci, čo boli na vašej svadbe a budú aj na tej ich, budú vedieť, že vy ste originál a oni kópia. Ich hanba podľa mňa. Buď veľkorysá. Ak chceš, môžeš poznamenať, že sa tešíš, že sa vám ich svadba natoľko páčila, že chcú úplne všetko skopírovať, možno sa budúca nevesta trochu spamätá.

autor
23. jún 2024

@aurora33 Tak mne by bolo trápne urobiť takú istu presne svadbu ako mal niekto pred rokom z rodiny. A presne ti isti hostia zaziju komplet to iste.

autor
23. jún 2024

@h2 Nemáme so švagrinou dobré vztahy, ona ma neustále ohovara po rodine, robí rozbroje, bola proti tomu aby si ma manzel zobral. Ale zrazu som jej dobrá keď chce pomôcť so svadbou? Ona nám absolutne so svadbou nepomohla nič.

aurora33
23. jún 2024

Nevesta a ženích bude iný, nie? Myslíš že si niekto pamätá akú si mala kombináciu farieb, alebo kyticu? Všetkým to je vieš kde 🙂

h2
23. jún 2024

A ako chce pomôcť? Že jej dáš kontakty? Veď tie jej daj (alebo teda nedaj, keď nechceš) a nič viac pomáhať nemusíš.

zuzanka.zuzu
23. jún 2024

@h2 prečo ich hanba???😳 a čo je na tom že majú rovnaké svadby?
akože že je dr*nutá autorka som pochopila už z textu, ale takýto komentár 🙄 kvôli svadbe 🙈

autor
23. jún 2024

Jaj ešte som zabudla dodať, oni zarabaju dost dobre, a teda vlastnému bratovi dala v obálke na svadbu prosím pekne 40 eur. Normálne 2x 20tku. Svojmu bratovi. Veď ja som od kamarátok dostala minimalne 100 eur. Následne na našej svadbesedela , vôbec netancovala, a cely čas bola odutá, nikdy sa neusmievala ani na fotkách ani na videu. Dokonca mala čierne šaty asi ako ukazanie smutku🤣 Ale zrazu sa jej svadba pacila?

aurora33
23. jún 2024

Mozno sa jej vaša svadba nepáčila, len sa jej nechce hľadať kontakty. Jezin Ved to je len svadba, čo to tak prežívaš 😀

doriiis
23. jún 2024

Autorka,moc si nefandi.Vacsina hostí si zo svadieb nepamätá detaily.Pamataju si,či bolo dobré jedlo,či DJ nehral chujoviny a že jak dobre sa niektorí ozrali.Urcite si nepamätajú hlúposti typu tvoja kytica,poťahy na stoličkách a či bol detský kútik.
Naozaj trošku zosadni z koňa a nerob zo seba zbytočne hlúpu,egoisticku kravu

autor
23. jún 2024

@aurora33 Tak ak by sa jej nepacila snad by si nedavala to iste nie? Ked nasa bola nahovno naco chce mat taku istu nahovno?

autor
23. jún 2024

@doriiis Veru že si pamataju! Ešte kolegyne ktore som pozvala mi doteraz chvália všetky detaily.

aurora33
23. jún 2024

A prečo sa to neopytas priamo jej?

h2
23. jún 2024

@zuzanka.zuzu Časť hostí bude na oboch svadbách. Určite si všimnú, že všetko je rovnaké. Ja netvrdím, že je to hanba, ale ak si to ľudia všimnú a budú to tak brať, tak z toho vyjde negatívne švagriná, nie autorka.

janinah
23. jún 2024

Ani som nedocitala,ty musíš byť super žena a švagriná.

maryetta
23. jún 2024

Mala by si byt rada ze si tak inspirativna a zrejme bolo vsetko vynikajuce ak s tym boli spokojni a chcu tak aj oni.
Ci len kvoli tebe sa teraz maju vyhybat vasim dodavatelom len aby si nebola ofucana?

snugglingduckling
23. jún 2024

väčšina hostí čo boli aj tam aj tam si vôbec neuvedomia že majú rovnako urobené veci - na to sa fixuješ naozaj len ty pretože si to do detailu riešila... svadba neni o menu a dj-ovi a tom ake kvety mala nevesta v kytici - ale o hosťoch a o situáciách ktoré sa deju spontánne na to ludia spomínajú. Nie každý je kreatívny, niekto to plánuje rok ako ty a niekto si prosto popýta kontakty a skúseností od ludí ktorých svadba sa im páčila... nerobia to lebo ťa chcú kopírovať, robia to lebo si myslia že ste to mali vyriešené dobre... skús to brať ako kompliment a dopraj im to ...

eva233
23. jún 2024

Podľa mňa nie je problém, že si pyta od teba kontakty a chce mať podobnú svadbu ako ty... Ale to čo si napísala neskôr cítiš voči nej krivdu, lebo nemáte dobré vzťahy, ohovára ta pod... Keď si toto uvedomíš a odosobnis sa od toho a vlastne si povieš, že aké je to skvelé keď si pre ňu vzor a akú skvelú svadbu ste museli mať keď chce mať všetko podľa teba.... Určite by som jej posunula kontakty ved nech sa na jej svadbe dobre zabavis a najes rak ako na svojej a čo sa týka omalovaniek a aktivít tak by som povedala, že ved ľudia si to pamätajú asi to nechce mať úplne rovnaké a internet je plný takých aktivít tak nech si nájde a tým by to pre mňa haslo. 😉

maca1984
23. jún 2024

Keby som sa nevydávala ešte za čias dinosaurov, tak by som tvojej švagrinke poskytla naše kontakty. Aby si sa necítila urazená, dotknutá, nahnevaná a neviem aká ešte. 🙈

zuzanka.zuzu
23. jún 2024

@h2 no a? hosťom je to tak dve tri... a áno, ty si tvrdila že je to "ich hanba podľa teba" 😉 tvoje slová, preto som sa spýtala čo je na tom také hanebné

doriiis
23. jún 2024

Preboha🤦🏻‍♀️No mám dosť.
Ďalšia namyslená,povrchná krava.Nic viac

domiklik
23. jún 2024

Musíš mat super život, keď ta toto trápi