Švagriná vyhodila psa

1. feb 2022

Moja švagriná si kúpila psa, veľkého kríženca labradora a cane corso v tehotenstve a ja som sa jej už vtedy snažila poradiť, že to nie je dobrý nápad, ale dostali dom a chcela mať psa a nepočúvala ani vlastného brata a muža. Keď sa narodilo bábo, tak pes začal žiarliť, štekať, skákať do kočíka, trhal papuče a ničil záhradu, tak ho švagriná naložila do auta a vyhodila. Pes sa však vrátil domov a žije na ich ulici, včera sme boli u nich na návšteve a celú návštevu štekal pod oknom. Nedalo sa to počúvať, ja nemám zrovna kladný vzťah k zvieratám a nikdy som po psovi netúžila, ale bolo mi ho ľúto a mám problém s pouličnými psami čo sa týka strachu z napadnutia a aj znečisťovania výkalmi. Chcela som ho nafotiť na bazoš na darovanie alebo zaniesť do útulku, môj muž však nesúhlasí a že sa nemám do toho starať a robiť hriechy v rodine za psa. Čo by ste robili na mojom mieste?

anjelicek26
1. feb 2022

Zbalit psa a odviezt smer utulok ci novy majitel, taky velky pes je nebezpecny na ulici moze niekomu ublizit. Ze svagrina psa nenecha po takychto veciach v dome je jasne tiez. Musi k dobremu cvicitelovi, co dobehne zameskane. Ked sa "nemas starat" nahlas to na uradom...

0silvia0
1. feb 2022

Volaj mestsku policiu.

lalenka33
1. feb 2022

Švagrinej by som pekne povedala, že je dobre jebn...a a zavolala mestskú políciu a útulok. Dúfam, že aspoň nejaký sused dostane rozum a zavolá útulok a mestskú políciu a nezabudne uviesť meno majitelov psa.

karhu
1. feb 2022

volaj policiu, odchytia ho (ak ho nezastrelia) a pojde do utulku..alebo volaj rovno utulok, karantennu stanicu
k chovaniu tvojej svagrinej a prisupu tvojho manzela sa radsej nevyjadrujem..

dryada_dryada
1. feb 2022

Ako nechcem byt zlá, ale ona chce vychovávať dieťa? To ho tiež v puberte zbalí a niekam odnesie? Ja už fakt nechápem. Psa jednoznačne nahlásiť útulku, hádam nájde majiteľa, ktorý mu bude venovať dostatok času aby sa z tohto stresujúceho zážitku dostal.

luckajanko
1. feb 2022

Nemusíš ho zrovna ty naložiť a zaviesť do útulku ale môžeš to nahlásiť do najbližšieho útulku, oni pre neho prídu. Súhlasím že je nebezpečné nechávať takého veľkého psa len tak na ulici, môže sa niekomu niečo stať a tvoja švagriná bude mať veľké problémy. Ako najrozumnejšie by bolo keby to toho útulku zavolala ona a povedala ze sa o neho nedokáže postarať. Mestskou políciou by si jej spôsobila tiež problémy - mne by to bolo jedno kedze je očividne nezodpovedná ale v rámci udržania dobrých vzťahov. A čudujem sa že ešte nikto zo susedov políciu nevolal.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkasarka
1. feb 2022

No to teda bezcharakterná osoba

nika1971
1. feb 2022

dajte inzerat, niekto si ho urcite vezme

mimka1402
1. feb 2022

Neexistuje zlý pes, ale iba neschopní ľudia.
Všetko sa dá riešiť ak by chcela. Prosím ťa maj rozum aspoň ty. Ja som tiež už takto volala do Oz aby našli domov psíkovi, kde na neho nemali čas a ani chuť sa starať. Volala by som utulok, že sa potuluje psík na danej ulici... Niektorí ľudia by nemali mať žiadneho živého tvora nie to už dieťa, ktoré je zložitejšie na výchovu než pes.

ivkazba
1. feb 2022

Kamarátka majú v dome psa cane corso, pes je s dieťaťom od narodenia. Je to mazlíček (myslím pes), ale preto, že bol vychovaný. Tvoja švagriná psa nevychovala, lebo evidentne ona sama nie je dosť vyzretá. Sorry, ale to aj dieťa vyhodí keď jej nebude po vôli? Volala by som políciu, rodina nerodina. Toto urobí iba človek, čo to v hlave a srdci nemá v poriadku. Psa sa dá zbaviť aj iným spôsobom, že mu nájdem nový domov. Ja by som takej žene ani dieťa nezverila.

ivca88
1. feb 2022

Tak ako pardon, a to že ten pes ( viem presne aký obrovský je) môže ublížiť nejakému dieťaťu čo pôjde okolo alebo naopak druhemu psovi, to je ok ?
Ja koľko krát idem s mojím psom behať, mám ju na voditku a mám priam strach že sa mi toto stane, že stretnem takéhoto psa ...
Toto je dobre plemeno, nie je zle voči ludom, ale pes voči psovi, to niekedy nedopadne dobre..

Švagriná ho vyhodila za absolútnu blbosť . Je to ešte stena a nudí sa. Preto ničí záhradu.
Ona teraz nemá čas a pes sa nudí.
Čo sa týka bábätka, on chcel len nuchať. Len je veľký a nemotorny.. ale pochybujem že by šiel s cieľom ublížiť.
Na toto je dobrá výchova. Mala s ním chodiť na cvicak.
Keby ju bol počúval, bola by celá situácia ina.
Ja mám doma tiež väčšieho psa a k bábätkám nikdy nemohol ísť sam.
Vždy som mala malú na ruke a tak si spolu zvykli.
Dnes má mala 3,5 roka a môže mu aj fúzy trhat keby chce, a pes drží ako socha 🙈😅
Ľúbia sa najviac na svete .
Úplne ju ochraňuje
Pes je omnoho citlivejši, než si môžete myslieť
Ja by som normálne povedala že náš pes je naša opatrovatelka

autor
1. feb 2022

Ja som do včerajšku vôbec nevedela, ako sa ho zbavila, lebo ona len povedala, že problém so psom je vyriešený a myslela som si, že ho niekomu darovala, a potom sme si sadli do obývačky a pes vyštekoval za bránou a priznala sa, že ho odniesla a on sa vrátil. Mňa to naštartovalo riešiť, lebo on tam chudák zavýjal a ona s kľudom angličanky, že si kúpia radšej nejakého yorka. V aute cestou domov som povedala mužovi, že tomu psovi chcem pomôcť a on na mňa vyletel, že to nie je moja vec a nemám sa do toho starať a zachraňovať celý svet.

0silvia0
1. feb 2022

A ten pes nie je cipovany? Ved teraz je cipovat psov uz povinnost, ak ho odchytia, aj tak zistia majitela.

ivca88
1. feb 2022

A nemá psa čipkovaneho? Keby ju tak postrasis, že keď niečo spraví, nesie zodpovednosť ona ?
Keby ho naozaj radšej radovala a prepísala ho na niekoho oficiálne ?
Poprípade moze byť pes casom v zlom stave a tým že je ona majiteľ, že by to bolo ako týranie psa a môže mať problwmy ?
Vieš, ... Keď už nemá srdce na správnom mieste, tak možno pomôže postrašiť ju..
A že keď nemá ona na to čas, tak že ty ho nafotis aj všetko spravíš. Len nech ti dá papiere od neho a podpíše predpripravenu darovaciu zmluvu

ivkazba
1. feb 2022

Muž vyletel, že to nemáš riešiť? Takže tú úbohosť majú so sestrou v rodine.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
1. feb 2022

Kazdy pes steka a ziarli, musi si proste na novu situaciu zvyknut. Hlupaci veci riesia takto. Tiez mam psa a neprebiehalo vstkeo podla mojich predstav a proste srdce by mi nedovolilo vyhodit ho na ulicu. O tom, ze by mi ho urcite niekto vratil, ani nehovorim. Tvoj brat aj svagrina nie su kompletni. Obom by som im ako sestra vycistila zaludok, vobec sa neboj si otvorit usta a ked uz je to taka ťapa, taknech da inzerat ona sama. Z kade ho vobec zobrala? Co sa tyka pomoci, kontaktovala by som policiu.

@ivkazba presne je to nevychvoany pes, ale v podstate iba ziarli, lebo viditelne svagrina nema vztah k nemu a on ju pravdepodobne zboznuije ako kazdy pes svojho pana. Doniesla si domov inu hracku = dieta a jeho odkopla.

simca06022011
1. feb 2022

@ivca88 😍 čipkovaného psa... perfektny autokorekt :D

autor
1. feb 2022

@cocolino234 ja som sa slušne spýtala na postup a skúsenosti, nechcem aby ma nenávidela celá rodina za to že im nahlásim psa, keď s tým aj muž vyslovene nesúhlasí, nie ste o nič lepšia keď mi nadávate do retardov, viem o tej situácii od včerajšieho večera, nie 2 mesiace aby ste tu tvrdili že ten pes dovtedy zomrie od hladu a smädu, táto reakcia bola vážne primitívna a nevhodná.

lenuska9999
1. feb 2022

By som povedala tej žene, čo vyhodila psa svoje a bol by mi nejaký pokoj v rodine ukradnutý. Je to živý tvor a toto sa nerobí. Okrem toho psa nemôžeš len tak vyhodiť na ulicu. Radšej ho odvez do útulku.. aj keď ja by som volala políciu.

janetinka27
1. feb 2022

volaj utulok, pridu ho zobrat. viac im vysvetlovat nemusis.

vanda323
1. feb 2022

Tak ja osobne zvieratá nemám rada , ale ak sa raz rozhodla mať tvoja švagrinna psa, a teraz ho už nechce, čo chápem pretože vychovať zviera je náročné...lenže tiež to není len vec že sa.opotrebuje a vyhodíme ju....nemusíš robiť hriech pre psa v rodine....stačí ak jej povieš slušne že nejaká iná suseda sa sťažovala že na nich vrčal a že sa bojíš aby nemala problém z toho ja by som nejak tak na to šla....a keď by to nepomohlo zavolám anonymné útulok nech ho berú

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
1. feb 2022

Sorry, ale nechceš, aby ťa nenávidela celá rodina. Za čo? Za to, že budeš riešiť vec, ktorú oni neriešia a schovali hlavy do piesku? Ak to nebudeš riešiť, tak si rovnaký retard (citujem cocolino a to bola veľmi slušná) ako oni. Radšej sa nebudem baviť s celou rodinou, ako akceptovať takéto správanie. Ak to vieš odvčera, už včera si mohla riešiť. Času si mala veru dosť.

autor
1. feb 2022

Škoda sem aj niečo písať, lebo človek za to že chce pomôcť dostane len náklad, žiadam o zmazanie témy a ukončujem odpisovanie, so psom podniknem kroky aké uznám za vhodné, tak aby o tom nevedeli aby som ja mala aj pokoj aj čisté svedomie, ja sa nepotrebujem vyvyšovať nad niekým koho absolútne nepoznám, že som o 100krát lepšia a nikomu nenadávam, názor sa dá vyjadriť aj normálne a slušne a nie na niekoho útočiť, fakt ste niektoré ako osy a pritom strčené v každej diskusii.

kulumulu123
1. feb 2022

Keď ju dieťa nebude v puberte počúvať na slovo tiež ho zbali a vyhodí niekde za mestom???? Volaj útulok a políciu...

kulumulu123
1. feb 2022

A nakoľko je to jej pes tak ak niekomu ublíži bude to na jej zodpovednosť a to ze ho vyhodila na ulicu asi nikoho zaujímať v tom prípade nebude alebo sa mýlim???

maca1984
1. feb 2022

Aspoň ty nebuď ignorant a pomôž tomu psovi.
On chudák nemôže za to, že sa dostal do rúk nezodpovednej ehm...
a kašlala by som aj to, čo si celá rodina pomyslí.
Čo žijú sto rokov za opicami?

karolinakr
1. feb 2022

Pocuvaj však normálne, mne by to tiež ez srdce trhalo,tvoj muž pravdu nemá,že nemôžeš celý svet zachrániť Ten pes je živá a čistiaca bytosť,preto sme ľudia,že sa máme starať.Zavolala by som do útulku,že tu behá veľký pes,sestru udávať nemusíš,oni prídu zoberú a dajú na adopciu Cane corso je veľký pes,tiež by som sa potom,keby som ho stretla,keby bol menšie plemeno dočasné by som mu dala domov a zavolala najbližší útulok.Pes v suchu,rodina ťa nebude nenávidieť,všetko bude ok