Švagriná sa nahnevala, lebo som jej synovi dala jesť sáčkovú polievku

18. jún 2024

ahojte cez vikend som mala na jednu noc u nas neplanovane 6 rocneho synovca, ja mam 7 rocnu dcerku, v nedelu som nestihala varit lebo som dorabala nejake veci na pondelok do prace a deti chcel na obed polievku a palacinky, kedze synovec jedinu polievku co zje je vyvar s rezancami, tak som spravila ale zo sačku, + palacinky s domacim dzemom tomu, svagrina si prisla v nedelu podvecer po syna, o hodinu bola naspat ale z takym revom na mna ze z akeho dovodu som do jej syna napchala sačkovu polievku, ci neviem ake je to skodlive ze to uz som mu mohla dat rovno jed na potkany, ze co ked mu z toho bude zle ze co ona bude s nim robit, pytam sa ci sa mu nieco stale alebo ci ho boli brusko z toho takze zatial ešte nie ale kto vie co bude neskor, ze ci toto ja bezne pcham do svojej dcery--pritom to bola sackova ktoru sme mali u nas asi po roku, ja fakt taketo polievky nerobievam skoro vobec..ale fakt nenormalne na mna vyletela akoby som mu neviem co dala..mna to potom aj mrzelo lebo hned na mna vybafla ze ci som si nemohla uz najst tu hodinu a spravit klasicky vyvar lenze naozaj som toho mala vela do prace spravit.a muz nebol doma takze sama s dvoma detmi..navyse neplanovane lebo to nam len v sobotu vecer oznamili ze potrebuju drobca u nas nechat cez noc..ako to fakt som urobila nieco take strasne? samozrejme co som zistovala tak doteraz malemu nic nebolo z toho

andaluzia12
18. jún 2024

nieže by bola rada, že si jej postrážila dieťa, ona tu bude robiť drámu kvôli sáčkovej polievke? Všetky tie monte, brumíky, pribináčky sú zdravé? bože niektoré sú fakt doslova drbnuté....

viestta
18. jún 2024

Nie nespravila si nic co by ohrozilo synovca na zivote a zdravi. Svagrina asi nebude z tych najbystrejsich, ked takto zareagovala. Ale ber to z tej pozitivnej strany. Uz ti ho nikdy nedonesu len tak a ty budes musiet kvoli nim menit plany aby si im vysla v ustrety.

autor
18. jún 2024

@andaluzia12 on to malemu nedava len bio jogurty a sojove a taketo..on nevie co to je pribinacik a monte, ja sa divim ze ma za tie palacinky aj nezvozila..lebo ani to maly nejedava..resp. ona mu ich nepecie

tamvtme
18. jún 2024

tak mala doniest vlastnu stravu, ked jej to tak vadi a potrpi si na tom, co zje....ja by som bola vdacna, za taketo postrazenie na rychlo a prekusla by som aj stravu, co bezne dietatu nedavam

vilma7
18. jún 2024

Pribinacika nejedli ešte ani moje deti a vývar by sa varil v podstate sám.
Ale ak vieš, ako si dieťa stravuje, mohla si to rešpektovať a dat mu potom iba palacinky, keď si nestíhala polievku.
Zas aj švagriná prehnala svoju reakciu...no jo, veselá to.rodinka ;)

aeruginosa
18. jún 2024

Tak tá je dobre mimo. Miesto toho, aby bola rada, že jej mal kto postrážiť syna, keď potrebovala, ešte ti aj vynadala. Byť tebou, odteraz ju ignorujem a žiadne stráženie by viac nebolo.

milanemila
18. jún 2024

No ja by som tiez nebola nadsena zo sackovej a ani svojmu dietatu by som to nedala nie este cudziemu 🙈 radsej by som povedala, ze polievka sa nestiha, takze bud nech si povedia nejaku rychlu alebo ze nebude.
Monte je uplny odpad (to ani nie je jogurt) ja ani nemam v okoli ludi, kt to detom kupuju a pribinacik zbytocne mastny a presladeny, tiez sa bez toho dieta zaobide. Tiez kupujem bio jogurty a jeme ich cela rodina, deti jedia vacsinou iba biele, nechapem co je na tom zle.
Na druhej strane, to co predviedla a ako na teba hulakala, tak to bolo velmi cez ciaru. Nabuduce by som jej dieta nepostrazila a povedala jej, ze sa bojis ze ho otravis 🙈 alebo ked ma specialne poziadavky na stravu, tak nech mu donesie jedlo 🤷🏼‍♀️

vikusjk
18. jún 2024

Za prve - nie, nespravila si nic take hrozne, za co by mala ona dovod takto na teba vyletiet.
Za druhe - nenechala by som na seba nahucat, normalne by som jej povedala, ze pozri, nic mu nie je a nic mu ani nebude, nerob dramu a bud rada, ze si ho mala takto narychlo a neplanovane kam "odlozit". Vybavene.

katkaseiner
18. jún 2024

zlata svagrina... asi by som jej povedala ze mala aj stravu priniest kedze my sa bio nestravujeme. Ako kaslat na tu sackovu polievku... my tiez obcas ideme do mekaca a to ja teda tvrdim ze je to humus... raz ho nezabije... pockaj este, ked bude student na vs, bude tlacit wifon-ky aby usetril na rozpocte... ale co mama nevidi, to ju asi neboli... nemala si jej ani povedat ze bola ta polievka zo sacku...

autor
18. jún 2024

ano viem ako sa stravuje ale sama svagrina povedala ze sem tam mu da aj nezdravsie nieco ze raz za cas..ale nikdy nepovedala ze co pod tym myslela..a fakt ma toto nenapadlo ze taky cirkus bude pre jednu sackovu polievku..my sa tiez nestavujeme nezdravo, moja dcerea tiez vkus neje monte a pribinaciky dostane to sem tam..

vyrovnanaosoba
18. jún 2024

Nabudúce nech si syna berie na nočnú akciu so sebou.
A k tomu, že si nestíhala variť, si si mohla urobiť čas napríklad v sobotu. Nie kvôli nečakanej návšteve, ale pre dcéru ktorá tiež asi zvykne byť hladná.

crazy_cat_lady
18. jún 2024

urcite si nespravila nic zle, sackova polievka sice nie je vrchol gastronomie a ano, asi to nie je zdrave na dennu konzumaciu :D ale raz za uhorsky rok to nikomu neuskodi. a svagrinu by som poslala za taky vystup do teplych krajin a nech si nabuduce hlada baby sitterku niekde inde 🙂

maranco
18. jún 2024

Ak nemá alergie/intoleranciu na niektorú zložku, tak raz za rok prežije aj sáčkovú polievku.
Ja by som sa asi priznal, áno chcel som ho otráviť ale jed na potkany sme nemali. A budeš mať od nej pokoj na dlhý čas 😀
Keď je tak úzkostlivá na jedlo, prečo mu ho nenabalila zo sebou do krabičiek a by si mu len ohriala vo vodnom kúpeli?

autor
18. jún 2024

a je pravda ze nemusela som vobec tu polievku ale obe deti pytali ze maju chut na polievocku s rezancami..hlavne ten maly teda..ze on len taku lubi a ze by si dal..

fido69
18. jún 2024

Hlavne pokojne. Ja som si sám varieval sáčkové polievky celé detstvo a tu som. Všetkého s mierou ako sa hovorí. Jedna polievka ho určite nezabije. V tychto nových polievkách sa už ani glutamat nepoužíva. Len sušená zelenina a mäso. Takže hlavne žiadnu paniku prosím. 😉

cookie29
18. jún 2024

pozri, dychaj a na svagrinu sa vykasli. S usmevom.
Ja dost dobre nerozumiem reakciam :(, moje deti vacsinou blbosti nejedavaju, ale obcas sa stane. A mam dieta, ktore toho vela nezje, takze ak ho niekam davam, tak bud hladuje, alebo mu dam stravu so sebou.

Vyvazena strava je nie kazdy den, ale zo sirokeho hladiska. To nie je o tom, ze by si ho mala kazdy vikend a kazdy vikend u Teba papal sackovu polievku

thereisabear
18. jún 2024

Skôr by son sa tej sóje bála ako jednorázovo sáčkovej polievky.

autor
18. jún 2024

len zaujimave ze ked ho ma druha svagrina u tej mohol jest aj hranolky vyprazane aj hot dog..cca mesiac dozadu..ešte sa chvalila aj na fb ze zobrala ho na hotdog s kecupom..to jej asi vtedy nevadilo..neviem ci je hodtog o tolko zdravsi

martul
18. jún 2024

Švagriná dosť preháňa. Zas na druhej strane, dať do hrnca mäso/kosť, hodiť zeleninu je asi tak 5 min. robota, a máš fajnový polievku, neverím, že si mala až toľko roboty.

januska12323
18. jún 2024

No aspoň ho už nikdy nebudeš musieť neplánovane strážiť, ber to pozitívne.

uhnakova
18. jún 2024

Ak sa švagriná odhodlá dať ti do opatery ešte niekedy svoje dieťa 🙂, môžeš aj tak urobiť, že jej dieťaťu povieš, že máte vývar. Ono samo to nerozozná a ani nebude riešiť a doma potom mamičke povie, že bol vývar. A vybavené 😂

basulaak
18. jún 2024

Svagrina je jednoducho povedane yeblina. 🙈😃 aspon uz nepride.

autor
18. jún 2024

@martul ano mala som az tolko lebo ani maso som nemala doma na vyvar musela by som ist kupit, zeleninu sice mam v mraziaku, rezance som tiez mala..roboty som mala vela lebo kolegyna urobila v piatok pruser a museli sme to vyzehlit do pondelka kedze pracujeme ako tím..takze by som mala pruser aj ja..

luccija
18. jún 2024

A to dieťa rozhadzuje po celej rodine, keď ho mala aj u švagrinej?Pozri sa, keď ho stravuje bio mala mu niečo navariť, alebo dať jogurty
Aj s tymi palacinkami si mala robotu...
Nech sa nezblázni asi nevie akú stravu majú deti v škôlke a škole.Velmi by ma to urazilo.

dskjhfdlkdjhl
18. jún 2024

Horsie ako sackova polievka, je nervozna matka. A na buduce nech mu laskavo pribali komplet stravu, ked je taka hakliva.

bavlnka92
18. jún 2024

šak ti mala nabaliť aj jedlo pre neho keď má doma bio eko raw... a ešte aj neplánovane postrážiť :D

tanyan
18. jún 2024

Nemusíš sa ospravedlňovať a ani cítiť zle za to, že si deťom dala jesť podľa želania.
Nás napríklad na endokrinológii varovali pred kuracím mäsom a sójou, lebo to negatívne ovplyvňuje vývoj. Obzvlášť tie sójové veci sa ukazujú z dlhodobého hľadiska ako nezdravé, hoci u niektorých laikov ešte stále predstavujú významnú súčasť zdravej výživy.

senta_sofia
18. jún 2024

Fascinuje ma, ze palacinky si robit stihala… Polievka sa da varit aj popri palacinkach. Pre mna osobne su palacinky jedlo, ktore robim, ked ozaj nemam co robit, lebo to trva dlho, mam tri deti a nie, nerobim kazdemu len jednu. Ale teda zo sackovej by som nerobila dramu. Nabuduce nech si zariadia varovku inak.

luccija
18. jún 2024

Tam mohol jesť hranolky a párok a tu sa robí cirkus za trocha glutamanu

lienka192
18. jún 2024

Neurobila si nič zlé, švagrinná mohla byť rada, že si jej malého tak narýchlo vôbec zobrala. Ja by som teda po tomto výstupe strážila poslednýkrát.