Švagriná sa mi vysmieva

30. dec 2022

Švagriná sa mi vysmieva že som chudera,že si neminam a neuzivam život. Ona mine aj celú výplatu na oblečenie,na šminky,každý deň si objedná pizzu a obed z restiky domov. Ja takéto veci nerobím,chcem šetriť mať neaku rezervu do budúcna. Áno bojím sa čo bude hlavne keď vidím ako ceny všetko ide hore. Keď jej poviem nech si šetrí na horšie časy,sa mi vysmeje že ona šetriť nebude,že šetria len chudery ako ja čo si nič nevedia uzit. Možno som vadna no neviem ak predstaviť minúť celú výplatu na blbosti. Aj ja si doprajem o čas niečo pre seba,aj pre deti,aj do domu do záhrady. No všetko s rozumom. Stále ma uráža a posiela mi fotky kedy čo kúpila. Darmo jej poviem že nie som na to zvedavá,nedá si povedať.

solange7
30. dec 2022

Svagrina je chudera. Otazne ale je, preco to riesis. Ved ju ignoruj a nech si zije kazdy po svojom.
A dopraj si sem tam nieco aj ty, aby ta nenahlodavala ziarlivost.

morgane1975
30. dec 2022

Však ignoruj a ži si svoj život. Tvoj prístup k životu a šetreniu je správny. Nepotrebuješ jej súhlas😜

deti95060810
30. dec 2022

posiela ti fotky? prečo nezrušíš účet? potom môže posielať komu chce...
kto platí účty ak minie celú výplatu na handry? manžel jej tak dobre zarába? však ju nechaj - nech si robí čo chce...
len aby sa o pár rokov nezbadala...

alex49
30. dec 2022

kašli na ňu, nech si míňa, to je jej problém, len potom nech nepríde s prosíkom, ked bude voalčo potrebovať

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzitko74
30. dec 2022

Vždy sa nájde niekto, kto bude tebou pohŕdať kvôli tvojmu životnému štýlu, nemá zmysel chcieť, aby ťa každý rešpektoval. Niektorí ľudia toho nie sú schopní.

lindous
30. dec 2022

Nejdem nakladať na jej spôsob hospodárenia, to ti môže byť úúúplne jedno, ale s človekom, ktorý ma uráža by som nebola vôbec v kontakte...nemusíš ju blokovať, odstav upozornenia na správy a nereaguj, ju to prestane baviť...ak potrebuje riešiť niečo v rodine, tak to riešte ako súrodenc (neviem či je to manželova sestra alebo bratova manželka), nemusíte si vypisovať ako kamošky..

rude_baby
30. dec 2022

Áno, treba mať rezervu, treba šetriť. Ale aj si užívať život. Vybehnúť do restiky, na výlet, urobiť radosť sebe aj deťom (aj mužovi 😆). Neskreckovat do pančuchy a zit, tie prachy si na druhý svet nevezmeme...

amiaja
30. dec 2022

Naco sa s nou bavis? Napis jej ze jedina chudera je ona a nech sa strci so svojimi handrami do.....
A zablokovat.. rodina nerodina, ty si ta ktora jej dovoli sa takto spravat k tebe.

nikpa
30. dec 2022

Chudera je ona 😅 neviem prečo sa s ňou vôbec zahadzujes.

autor
30. dec 2022

@deti95060810 Posiela mi na messenger. Ucty za bývanie a deťom všetko platí jej manžel.
@elizabet173 To sa nedá nebyť s ňou v kontakte,sme rodina. A často sa stretávame aj na rodinných oslavách stretnutiach.
@lindous Je to môjho manžela nevlastná sestra.

lindous
30. dec 2022

Ale dá sa s ňou nebyť v kontakte...s nikým z rodiny si nevypisujeme a neposielame kto si čo kúpil, čo varil, čo robí, iba raz čas fotku detí alebo čosi a nie všetci sa zapájajú a odpovedajú, to naozaj nie je povinnosť... môžeš sa s ňou keď tak baviť o inom, keď chceš (ja by som nechcela), ale na toto jej vôbec neodpovedaj, akoby si to ani nevidela... a na rodinných stretnutiach jedným uchom dnu, druhým von, keď začne o tomto odídeš od nej, pokecáš s niekým iným... nemyslím si totižto, že má zmysel jej čokoľvek vysvetľovať... neviem akú iné chceš radu, dovtedy ťa bude urážať, kým sa ňou necháš urážať... ešte sa na to môžeš povzniesť tak, že ti to bude úplne jedno a budeš sa na ňu len pekne usmievať, ale to by si aj ty musela prestať odsudzovať jej spôsob života rovnako ako ona odsudzuje tvoj

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amiaja
30. dec 2022

Co sa neda? Normalne ju zablokuj a hotovo. Co ze sa stretavate na oslavach? Sak ked sa niekto bude pytat tak povedz ze nemas chut pocuvat debilne reci, normalne na rovinu. Ale ked si chces nechat srat na hlavu tak co s tebou.

h2
30. dec 2022

A prečo ťa to trápi? Prečo máš potrebu jej dohovárať, nech si šetrí? Ty rob, ako tebe vyhovuje, ju nechaj, nech si natlčie hubu sama. Na fotky by som jej napísala, že "pekné", alebo by som neodpísala.

lavinis
30. dec 2022

A čo čakáš od nás? Veď ju ignoruj.
To, že šetríš, je správne.

taga
30. dec 2022

Take lahke:
1. Absolutne jej nehovor nic o tom, ako zijes, ci a co si uzivas / setris
2. Na kazdu fotku odpis: "jeeeej, super, uzivaj! 😊"
3. Viac tomu nevenuj ani myslienku a zi svoj vlastny zivot ako sama chces, tak, aby si ty bola spokojna

veronicka88
30. dec 2022

Dá sa nebyť v kontakte cez virtuálnu realitu(FB,Viber,watsupo)a veeeepmi ľahko....osobným stretnutiam sa nevyhnes,ostatné vieš veľmi ľahko posriesit....iba treba chcieť.

januska12323
30. dec 2022

Pošli jej fotku ako si si kúpila mesačnú dovolenku na kanarskych ostrovoch a potom si ju zablokuj. Neviem prečo si to doteraz neurobila.

alana1
30. dec 2022

tak jej len tak splechni do oci, ze mas na ucte nasporenych 200 000 eur kedze nenakupujes hluposti ako ona a uvidis reakciu 🙂

lamonita
30. dec 2022

Ved ju popros nech aj tebe kúpi, povedz ze ved ty si predsa "chudera" 🤣🤣🥂🥂🥂😉

tehulka2011
30. dec 2022

No konecne si dala novu temu, moj oblubeny troll 😀 co robota, uz si si nasla?

sense
30. dec 2022

Zablokuje si messenger, ze nechceš od nej nič dostávať a je to. A na rodinných stretnutiach keď sa ti pochváli co či kúpila. Jej to pochváľ ak sa ti páči a je to.... Nevypravaj jej ze ty šetris, alebo ze ty by si si také nekúpila lebo šetris. A takisto jej nevypravaj ze ma ona šetriť.

duduska25
30. dec 2022

Mne skor pride úbohé, ze s takouto chujovinou utekas na kona. Ved sama vies, ze spravne je si setrit, a nie minat bezhlavo. Ty jej len dopraj, a bude ti dopriate.

autor
30. dec 2022

@lindous Asi ju zablokujem,ináč ja si píšem na messenger aj so svokrou dosť často,aj s mojimi rodičmi. Keďže bývame ďalej od seba tak si píšeme aj si voláme cez videohovor.

sense
30. dec 2022

@ixayxa tiež ma to napadlo keďže podobná téma tu už párkrát bola

moonlight1210
30. dec 2022

Ku vsetkym fotkam jej odpis vzdy to iste: Pekne (a usmevcek).
Nikdy nic ine. Ju to prestane bavit. Predpokladam, ze jej dojde, ze to mas na haciku a iba ju vzdy zdvorilo odbavis jednym slovom.

autor
30. dec 2022

@duduska25 Pokiaľ viem ľudia sen píšu o radu alebo vystazuju sa a sú tu aj oveľa horšie témy.
@ixayxa Nie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz