Švagriná - manipulátorka

15. okt 2023

Švagriná nás len manipuluje a využíva. Bývame v rovnakom meste, blízko seba. Spomenie si na nás len vtedy, keď im treba postrážiť deti. Ja som vždy povedala ano(viem moja chyba) a tak si zvykla. Lenže ja už nechcem takto žiť, že budem uprednostnovať ostaných pred sebou. Aj som jej to povedala, že nás pozná len vtedy ked potrebuje postrážiť a že inokedy k nám nechodia na to že ani ja k nim 😅 (vždy to bolo tak že ja som volala muža aj cez tyzden ze nech ich ideme pozriet aspon na 10 min, ale ked som ti to uvedomila co robi tak som prestala s navstevami) a to si vsimla ze ja k nim uz nechodim. Ale seba nevidi. No a ma mat oslavu, mna nepozvala osobne(len do skupiny, ale ja tam nie som len muz) a mne sa tam nechce. Ja sa nechcem pretvarovat. Nemam ju rada. Mam tam ist aby som nekazila rodinu?

dzulli1980
15. okt 2023

Toto sú také problémy ... tiež si kus vzťahovačná, keď teda čakáš, že Ťa osobne bude pozývať (napísala do skupiny, kde je muž, hádam ste rodina, či potrebuješ osobitne pozvať?) ... si to poriadne vydiskutujte z očí do očí a vybavené ... keď tam nechceš ísť, nechoď ... ako malé deti ...

autor
15. okt 2023

@dzulli1980 tak ked som jej gratulovala mohla napisat je oslava vtedy a vtedy?

reddflowerlife
15. okt 2023

preco niesi v tej skupine?

hortenziaj
15. okt 2023

Ani mňa švagriná osobne nevolá na oslavy, len mužovi povie ze prídi a ideme celá rodina, nečakám osobitne pozvanie. A keď chceš, chod, ked nie nechoď. Keď ti dá postrazit deti asi ti dôveruje, inak by nedala, to ze ty povieš áno aj keď nechceš je tvoj problém. Keď chceš postrazit, ked nie povieš nie, niečo už mám a máš vystarane

autor
15. okt 2023

@reddflowerlife odisla som pred par rokmi odtial

autor
15. okt 2023

@hortenziaj ani ja som nikdy necakala osobitne pozvania, lenze posledny rok sa stretavame minimalne. A ja mam odkial vediet ci ma tam chce?
Ucim sa povedat nie, len mna to trapi ze len vtedy vedela ze zijeme ked nieco chcela.

pribinak
15. okt 2023

Na tu oslavu by som šla, pre pokoj v rodine. Veď sú tam aj ini ľudia s ktorými sa porozpravas a zabavis
Dohodni sa s muzom ze nebudete odchadzat úplne posledni

A čo sa týka stráženia deti, však buď úprimná a povedz: Jana tentokrát mi to nevyhovuje, mam povinnosti či iný program
Snáď máš ústa

simsalabim
15. okt 2023

Teda mavame mnozstvo rodinnych oslav (manzel je zo 4 deti, ja z 3) a teda nikdy nikto neda “odobne” pozvania. Vzdy to je v urovni “pridte”. Neda mi to, co riesis, nazvat inak ako malichernosti 🙈

petamich
15. okt 2023

jesitna si kusok - deti im nemusite strazit, nie je to vasa povinnost a to ze nevies povedat nie z nej manipulatorku nerobi 🤷‍♀️ a teda snad nepoznam rodinu, co na rodinne oslavy pozyva separe kazdeho clena rodiny - ked nieco organizuje nasa strana pise/vola mne a ked nieco organizuje muzova strana piae/vola jemu, snad sa tvoj muz vie spytat, ci pozvanie plati aj pre teba

namornicka
15. okt 2023

Autorka, na jednej strane ti vadí, že sa malo stretávate a na druhej strane nechceš ísť na jej oslavu. Tak čo vlastne chceš, chodiť k nej alebo nechodiť k nej?

h2
15. okt 2023

Ty si k nim predtým chodievala hocikedy v týždni len tak, bez pozvania? Možno to jej na tebe vadí.

autor
15. okt 2023

@h2 to jej asi nevadilo. Lebo potom co som prestala tak sa stazovala mame, ze uz k nim nechodim len tak.

autor
15. okt 2023

@namornicka nevadi mi to. Praveze to som chcela aby sme sa stretavali co najmenej.

nekonecna_katastrofa
15. okt 2023

U nás nie sú žiadne špeci pozvania, hocikomu sa povie, platí to pre celú rodinu. Svokra rieši oslavy viac so mnou, než s mojím manželom. Minule švagriná volala s mužom (jej brat), tak mu rovno povedala o chystanej oslave. Ani by mi nenapadlo riešiť, že musí to povedať aj mne osobitne. A ideme tam normálne obaja aj s deťmi. Preboha, také malichernosti riešiš. Keď strážiť deti nechceš, tak odmietni. Odkiaľ vieš, že švagriná sa sťažovala, že nechodíte? Veď to mohla povedať len vrámci reči ako info 🤷‍♀️ tiež sme sa stretali viacej, ale časom ako sa mení kolobeh v domácnosti, škôlky, krúžky, robota, výlety, tak sa stretávame aj v rodine menej.

sidicek
15. okt 2023

Na oslavu sa samozrejme pozýva celá rodina ,neviem co riešiš. Ak by ta tam nechcela, povie bratovi aby prišiel sám.A to ze jej strazis deti aj keď nechceš, je tvoj problém, keď nevieš povedať nie.

eliska13
15. okt 2023

Na oslavu íst a to, že ťa predtým využívala tvoja chyba mala si pýtať niečo na oplátku., alebo to korigovat.Ani si nebola povinná každý týždeň tam chodiť s mužom načo si tam chodila ste krstni deťom?.prilis si si ju pripustila k telu a teraz robíš móresy.Nejdes na oslavu kvôli nej, ale aj ostatným
Ty jej nieco závidíš?

domkakvet
15. okt 2023

Na oslavu chod normalne a ked bude chciet strazit deti, povec jej, ze sa ti neda, ze cakas navstevu.