Švagriná klame - ako sa k tomu postaviť?

2. sep 2020

Neviem ako sa mám tváriť pred švagrom a svokrou. Švagriná ich vo všeobecnosti vo všetkom klame. Posledne presvedčila že ona pôrodné dostala iba 600eur, no ja viem, že je 829,6 eur a myslím, že tam výnimky sú striktne definované. Nehovorím im takéto veci, veď keď budú chcieť, overia si to. Len, švagra mám ako svojho brata a s mužom vieme ako ho klame nielen za výživné ( za deti z predošlých vzťahov, tvrdí, že dostane 40 eur ) a mne ukázala rozhodnutie, kde má určené 150 na každého. Peniaze sú jedna vec, druhá, že si vymýšľa kadejaké príbehy, čo akože zažila a pod. Mám pocit, že robí somára z každého z nás, lebo vie, že toto so švagrom riešiť nebudeme. Je mi to strasne trápne....

danalop
2. sep 2020

Bude lepšie, keď sa nebudeš starať do ich života, je to ich vec, oni by si to mali riešiť. Viem, že teba to zožiera, že takto klame, ale to je ich problém, nie tvoj. A nekomplikuj si zbytočne život kvôli niekomu inému.

turga
2. sep 2020

Ked to niekto ma riesit tak tvoj muz nech si pohovori s bratom

elizuella
2. sep 2020

Proste sa do toho nestaraj. Neda sa klamat uveritelne donekonecna. Ju to dobehne a bude mat velky problem. Ked to zacnes riesit ty, tak budes mat problem ty. Proste si to iba vypocuj a priblblo sa usmievaj.

prasiatko30
2. sep 2020

V podstate svagrina nie je tvoj problem - nech si povie aj ze je anglicka kralovna - a svagor - to by som mozno nechala na muza aby s nim hodil rec ale nie tym sposobom, ze ty ho do toho nahuckas. Svagor je dospely predpokladam, ze svojpravny a ak ty sa zacnes brblat do ich vztahu tak ty budes ta zla i ked neskor sa ukaze ze ta co mala pravdu si bola ty

jaskolka
2. sep 2020

Nerieš to, je to vec švagra a jeho ženy. Nemá význam sa im do toho pliesť, a môže sa to obrátit aj proti tebe

mondolina
2. sep 2020

Veď ju kontrontuj na mieste...keď ti vadí, že klame.

veronikaszabova
2. sep 2020

Neries to, co sa ta netyka!

zun
2. sep 2020

Je to choroba...

lenja123
2. sep 2020

A si si istá, že o tom švagor so svokrou nevedia? Podľa toho čo píšeš je to notorická klamárka, neverím, že by si ostatní doteraz nič nevšimli, asi ju poznajú lepšie a dlhšie ako ty. To, že klame o výške výživného a pôrodného - OK, chce pre seba vytĺcť viac peňazí. Ale to, že si vymýšľa rôzne príbehy....nehovorím, že je to rovno nejaká diagnóza😀, ale určite to nie je normálne. Veď skús pred svokrou/ švagrom prehodiť nejakú nekonkrétnu poznámku, ak budú niekedy o nej hovoriť typu: XY toho narozpráva, alebo jej sa nedá veriť a uvidíš ako zareagujú.

pribinak
2. sep 2020

@zun aká?

dskjhfdlkdjhl
2. sep 2020

Ved ak Ti klame do oci, tak jej to priamo povedz.

solange7
2. sep 2020

Naco sa jej vobec ludia vypytuju na peniaze? To je uplne sukromna vec. Ani ja by som nepovedala pravdu, naschval. 🙂

0silvia0
2. sep 2020

možno je notorická klamárka (pseudologna psychopatia), možno má len bujnú fantáziu, ktovie ako je to s ňou, nepoznáme ju. Každopádne by som ju nekonfrontovala, keď ti nebude sedieť pravda, tak jej to normálne povedz, počuj, minule si inak hovorila...
Ale žiadne teraz hranie sa na pravdu, rýpanie, analyzovanie, vypočúvanie. To nech si s ňou rieši jej muž. Jedným uchom dovnútra a druhým von a brať jej reči s rezervou.

dzina007
2. sep 2020

Asi by som sa do toho nemiesala.
Ono aj to je tazko... Ma alimenty prisudene 150e ale mozno ich fakt nedostava a byvaly plati menej.
Porodne podla toho kedy rodila. Teraz je to 830e. V minulosti boli davky dve jedna bola okolo 150 a druha nieco okolo 600+. clovek ich nemusel dostat naraz. bolo to podla toho ako si vybavil papiere.

eeffka
2. sep 2020

@pribinak patologicka klamarka? alebo len hlupa krava 🙂 nuz vyber si, ja mam nieco obdobne v rodine, konkretna dama prifarbuje, prekruca a aj sprosto klame a naozaj bohuzial veri ze co trepe je pravda. Parkrat som ju usvedcila uz aj pred svedkami a kukala jak pripecena , ze "sak to nie je podstatne", vtedy som pochopila ze je naozaj pacient ( par rokov mi to trvalo) a od nas sa nedozvie skoro nic.

qetka
2. sep 2020

aj ja som mala taku kamosku... chvilu mi trvalo, kym som na to prisla, ale ta si teda navymysĺala, pritom uz stara koza - ma dve dospele deti. No to boli rozpravky 😂
ta mala vysoku skolu, obchod, kupila novy dom - aj mi ho bola ukazat, len este nemala kluce 😂, kona a neviem co vsetko... dvakrat im ten novy dom vytopilo, potom mala operacie...
Ked som sa bavila s jej mamou, ci je to normalne a ze ma asi daky problem, tak ta mi povedala, ze ona je taka rozpravkarka od mala. Ze si nieco predstavi a ze to berie ako fakt. Ona sama je o tom presvedcena... A ze to vsetci v rodine vedia a ze to uz neberu vazne. Tak som sa viacej nestara. Iba som sa jej tak obcas pred celou rodinou opytala, ze kedy sa stahuju do toho domu, co kupili, pripdne ako operacia, ci este treba druhu, ale jej to trapne neprislo 🤷‍♀️ podla mna jej to ani nedoslo.
Takze si myslim, ze sa nestaraj, pripadne ked bude trepat, tak pred jej muzom povedz, ze to nie je pravda. Ale ak je taka, tak podla mna na to museli uz prist... To sa neda prehlidat dlho

cuvienka
2. sep 2020

jednym uchom dnu a druhym von, ako podla mna ta to moc trapit nemusi. leda ze by si jej to chcela vykricat ale inak ako zbytocne sa s tym podla mna zatazujes

mila23
2. sep 2020

mala som kolegynu, ktora si tiez vymyslala...ale ona si stale vymyslala aj zdravotne problemy. raz bola asi 2 mesiace doma,lebo jej bolo zle, odpadavala, po vysetreniach chodila, vyzeralo to na rakovinu...vsetci v robote ju lutovali....az raz si ona blba dala pocas toho fotky na Fb z nejakeho koncertu kde bola.....do roboty nie,ale na koncert ano...aj bol z toho poprask v robote....

eliskadad1
2. sep 2020

buď to nechajte tak a nech si oni riešia takéto veci, nie je dobré sa starať do druhých alebo ak to chcete riešiť, tak jednoznačne nech si tvoj muž pohovorí s bratom.

deti95060810
2. sep 2020

no ja by som asi nemohla....mne by to nedalo . isto by som mm nahovorila aby si pohovoril s bratom a povedal mu tie klamstvá....
ani mne by sa nepáčilo aby ma niekto ťahal za nos....😉

mon2523
2. sep 2020

proste ju ignoruj, nezaujimaj sa, nereaguj a ked sa ta bude pytat, preco si taka, tak jej jednoducho povedz, ze nemas rada klamarov. ja nechapem, preco sa ludia potrebuju takto prikraslovat, aj tak sa na to casom pride

spadnutaslivka
2. sep 2020

ja poznám tiež zopár chronických klamárov- vraj nemajú ani na chlieb a vzápätí kupujú dom. muž je teplý a nemiluje ju, nikdy jej nič nekúpi a pod. a vzápätí sa na FB chvasce, že k narodkám jej kúpil nové auto a že je jeho lásenka :D neriešim, lebo by som asi prišla o zdravý rozum

leskovael
3. sep 2020

Mne príde divné že ty ako švagriná máš prehľad o tom, koľko peňazí na svoje deti dostáva a koľko tvrdí že dostáva... Ako fakt? Ja byť tvoja švagriná, tak nemám najmenší záujem ti tieto veci vešať na nos, ani keby sa sa to priamo opýtala, stopla by som ťa že toto ti nepoviem... Myslím, že pri ďalej veci ako pôrodné ked povedala že dostala 600 je jednoduché povedať niečo narovinu a pred všetkými že "ako je to možné, keď je pôrodné vyššia suma?" ja beriem že to vnimas ako klamstvo, lebo ved v podstate klame a moze ti to vadiť, lebo máš švagra rada, ale nieje to absolútne tvoja vec (aj tá vyska výživného, čo ty vieš koľko ma stanovené sudom a koľko jej ex reálne posiela?) Lož má krátke nohy, každé klamstvo vide najavo niekedy skôr, niekedy neskor... Ale toto sa teba naozaj netýka.

simca06022011
3. sep 2020

Mozno ma svoje skusenosti ohladom financii z minulych vztahov. A nevesia mu na nos vsetko co ma/nema. Ja tiez nemam dovod kazde euro hlasit polovicke a ani jemu nekontrolujem kolko kde ma a kde minie. Nestaraj sa do toho, co ta nepali ;) je to ich zalezitost. Moj ani nevie o nejakom porodnom ze existuje, preco by to aj riesil..

autor
3. sep 2020

@leskovael lenže ja sa to vôbec nepýtam, ona len stále rozpráva, stále si vymýšľa o peniazoch...., a každému iné. Fakt sa nechcem zhadzovať konfrontáciou, len mi je už trápne pri nej, čo veta, to blbosť. Netrápi ma ona, ale necítim sa príjemne v rodine, pri rodinnom stretnutí. Kvôli nej sa začínam švagra s ňou strániť, načo si vymyslela ona, že závidím... Síce neviem čo, ale načo vysvetľovať jej. Keby sa ma švagor opýtal, poviem. Ale takto? Cítim sa trápne v jej prítomnosti....a to vnímam ako problém.

0silvia0
3. sep 2020

tu je len jedna rada, tebe nemá čo byť trápne za druhých ľudí. Keď ideš na rodinné stretnutie, ber to ako by si išla na predstavenie do divadla. Odosobni sa od jej rečí, nenechaj ich na seba vplývať, máš dobrú lekciu vidieť na vlastné oči, ako dokáže z človeka klamstvo urobiť nepríjemného človeka. Neodsudzuj, nehodnoť, nerieš, len sa pozeraj... komunikuj s ňou minimálne, rozprávaj sa s ostatnými ľuďmi. To dáš...

leskovael
3. sep 2020

Tak normálne treba pred všetkými povedať, ked začne niečo rozprávať a bude klamať, že "nehnevaj sa ale nebudem sa s tebou o tomto baviť lebo podľa mňa taraš a čo hovoríš nieje pravda..." a vybavené. Všetci budú vedieť čo si myslíš a ty sa nemusíš vyhýbať nikomu, každému bude jasné že proste s nou nemáš záujem debatovať.

Hlavný problém je, že ludia sa boja povedať veci narovinu, často najmä pred rodinou alebo blízkymi, potom sú tu samé témy, kde to idú rozoberať s cudzími ľuďmi. Pritom aj tak nikdy nič nevyriešia. Načo v sebe dusiť niečo a byť nasilu v spoločnosti niekoho, keď ti to nieje príjemné.. Ja chápem ze nie vždy je to ľahké povedať, ale podla mna veci treba hovoriť narovinu, dajú sa vždy podať buď slušne alebo ráznejšie či úplne bez servítky... to už podľa mňa záleží od intelektu osoby, ja sa snažím vždy povedať veci slušne, aj keď nie sa vždy a každému pravda páči, ale hold taká raz už pravda je, nieje vždy len taka akú ju chceme.

zuzanka.zuzu
3. sep 2020

ju nezmeníš, jediné čo vieš zmeniť je svoje vnímanie situácie... ovplyvňuje ťa nejako? ovplyvňuje ťa nejako to, že povie namiesto 800eur iba 600eur? ako ti to zmení deň? podľa mňa nijako, ani ja sa necítim dobre v spoločnosti niektorých ľudí, vitaj v dospeláckom svete a ser na ňu 🙊😂

tehulka2011
3. sep 2020

podla mna mate problem obidve :D

babydesire
Autor odpoveď zmazal
Zobraz