Švagriná chce, aby som im varila

27. jan 2023

Zažila som dnes trošku šok. Žijeme v dome, ktorý sme si postavili u svokrovcov na pozemku, rovnako manželov brat s manželkou. Keďže šlo o naozaj veľkú parcelu (+3500m), máme každý dosť miesta, svokra je mega úžasná žena. Všetko klapalo, až do dnes. Švagriná medzi sviatkami porodila prvé dieťatko, všetci sme sa tešili, aj sa tešíme. Sú mladí, šikovní, darí sa im. Dnes ale volala švagriná, či by sa mohla zastaviť. Ok, prečo nie. Prišla, prebrali sme zbežné omáčky, pozrela som bábätko, krásne rastie. Poznamenala som, že nech kludne sedí a pije kávu a ja idem variť. A bác. Švagrína spustila, že preto vlastne prišla, že pri dieťatku nič nestíha, že si myslela, že by som mohla variť aj im, že to nechce zadarmo a ponúkla mi 100€ na mesiac. No skoro vypadlo kura z rúk. Že ona by si preto cez obed prišla, a keby nestíhala, tak švagor sa môže prísť najesť k nám a zas pôjde do práce a ona si teda príde neskôr, že by chcela aj weekendy, lebo toho má vyše hlavy.
No úprimne, máme s manželom tri deti, stíham aj variť aj prať aj upratať aj deti riešiť, ešte máme vonku zver, aj to riešim ja. Jedno dieťa v škole, druhé v škôlke, s tretím doma. Potom som si vravela, že hodiť do pekáča o dve kuracie stehná viac fakt nie je problém ale teda 100€ mesačne komplet obedy pre dve osoby mi prídu z lacného kraja. Za ďalšie niekedy varím na dva dni a aj na tri (guláš, perkelt...), tak to si neviem predstaviť a zas nemám v úmysle variť denne. Nepáči sa mi ani to, že by švagor jedol u nás. Mám ho rada, je fajn ale má to svoje hranice. Fakt je švagriná nie je nejaká výrazná "kuchárka" a viem, že švagor si moje jedlo chváli a aj ho rada ponúknem ale nie denne.
Povedala som, že nech sa nehnevá, že asi nie a, že by to bolo teda o dosť viac ako 100€, tak sa zdula, že na nej chcem zarábať a, že mäso a vajcia beriem zadarmo od svojich rodičov, že zelenina sa dopestuje tu, že kupuje sa akurát ryža a cestovina, čo nie je pravda. Kupuje sa všetko... aj mäso, lebo toľko ho moji rodiačia nemajú aby sme z toho žili. No skončilo to tak, že šla preč, že nemá čas a má veľa roboty a musí variť.
Čakám kým príde svokra z práce aby som s ňou dala reč. Ja tu nechcem robiť rozbroje ale toto sa mi zdá cez čiaru.
Máte niekto v rodine takto zdieľanú kuchyňu? Varíte tak? Ako to platíte?

zobaka
27. jan 2023

ty nie si vývarovňa, keby si nakupovala vyšlo by ta to viac a roboty navyse, nech sa stara o seba a svoju rodinu sama

ana82
27. jan 2023

no švagrinej asi udrelo mlieko to je ozaj len nápad dobre si urobila

vivincek
27. jan 2023

tiez by som asi nesuhlasila. A preco nestiha? ty mas tri deti a mas stihat riesit aj ich a ona jedno a nestiha?

mamutka
27. jan 2023

Ešteže jej to dieťa nebolo treba porodiť. To zvládla. Aj keď, kto vie co vymysli ďalej....

gejb
27. jan 2023

Správne chápem, že ty s tromi deťmi máš pre nich variť lebo majú 1 dieta a ona nestíha? 😁 wow... tomu sa hovorí odvaha 😆

mateson
27. jan 2023

🤦 smiať sa či plakať?

lucik194
27. jan 2023

nech Ti to ani nenapadne, lebo to teda nie je 100€ ani nahodou, je to ovela viac, plus ten cas co pri tom stravis.....

a zaplati ti ona aj cas ked pojdete do obchodu, na benzin, za elektriku? toto v rodine narobi len rozbroje, nech ta to ani nenapadne.... kazdy nech si vari sam naco je zvyknuty, co mu chuti......

princeznaaa12345
27. jan 2023

🤣🤣🤣🤣🤣🤣Prepáč, ale musím sa smiať. To čo máš za švagrinu??? Zaujímalo by ma čo robí, keď ani navariť nestíha

mogaa
27. jan 2023

veď to by bolo málo len za prácu, teda za to že im varíš.....nech si navarí alebo objednáva obedy ak nestíha....vždy by bolo len zle , lebo toto by im nechutilo, tamto by im nechutilo.....a nech sa nehnevá ale za 100eur obedy pre jej muža? veď nech si objedná niekde z reštiky, ty predsa nie si vývarovňa ......

zuzubb007
27. jan 2023

Tak toto je dobre 100 euro, to co spadla z ceresne, dobre si jej povedala, otroka robit druhym vobec ta drzost nieco take sa spytat, realne vydavky by boli podla mna 400 euro mimo toho dobre vychcana zena, nema cas nech si objednava jedlo z donasky a tam uvidi

renata1405
27. jan 2023

Mala si jej povedat nech si objednava kazdy den menu z restauracie a na konci mesiaca nech sa vyjadri ci jej stacilo 100€.

ankare
27. jan 2023

V žiadnom prípade na to nepristup.

gejb
27. jan 2023

A ešte sa aj zduje 😁😁

nwnw
27. jan 2023

Odhliadnuc od absurdnosti tej poziadavky. Ved obedy uz stoja cca 9€. To je 270€ na 30 dni a osobu. No tak povedz, ze 500€ a hotovo.

Ona dma nevarila nikdy???? Ved za 100€ neuvaris okrem spagiet a cestovin denne asi nic 🤣.

kp7333
27. jan 2023

Mala si sa jej spytat, ci nechce ona varit vam. Ved ona ma len jedno dieta, aj to vacsinu dna prespi a ty az tri, ktorym sa treba venovat. Ze by si jej ich obcas poslala, nech si oddychnes 😜

hilda08
27. jan 2023

Kebyze si nezamestnaná, bezdetna tak navela navela by som to chápala, ale na jej miesto by som sa hanbila ako pes žiadať ženu s tromi detmi aby varila mne a mojmu mužovi

loginexistuje
27. jan 2023

nepoviem kratkodobo zeby si nohu zlomila alebo nevie chodit a pod pomoct ok ale toto je uplne mimo
jednak ta suma je uplne smiesna a ze pre dve osoby sa s konom zrazila ta zena
ak predtym bola normlana tak vy som jej muzovi odporucila ju irgentne vziat psychotrovi ze ide o laktacnu psychozu

andrea_r016
27. jan 2023

kokos tak toto je silná káva ....dobre, že si nesúhlasila, lebo náklady by boli ďaleko viac...keď sa nevie postarať o obedy rodiny tak ako chce ďalej fungovať? ak nestíha nech si buď jedlo objednáva ale ani to nebude za 100e alebo nech si najme pani do domácnosti a chcem vidieť, že tá by varila za 100e...však len základne potraviny, keď ideš nakúpiť tak minimálne 30e až 50e minieš na jeden nákup..nech sa trocha uvedomí švagriná, že aká je doba a nie je nič zadarmo a ani lacnô

rybka16
27. jan 2023

Že 100 eur. :D :D :D To kde si myslí, že je, v školskej jedálni? 1,50 € za osobu za obed? :D Nepoviem, dať im raz za čas porciu, dve, trochu im pomôcť, nech majú sem-tam pokoj s varením, ale celý mesiac im variť, to je moc aj na koňa. Muža má načo? Keď som mala novorodenca a nestihla som cez deň nič navariť, navaril večer muž. Jesť musí aj on, tak môže to jedlo pripraviť. Alebo sme si objednali. By ma hanba fackovala žiadať toto od niekoho. Ja som síce ani nemala od koho, lebo rodina je od nás ďaleko, ale ani by mi to nenapadlo, že mi má niekto iný variť.

autor
27. jan 2023

Och ženy.. taká som rada, že ten blbec nie som ja... lebo ja som už zvažovala, že či nie som ja tá zlá, že jej nechcem pomôcť... ale ona nekojí, že by jej malá visela na prsníku pol dňa alebo niečo také, tak fakt neviem. Ja by som ani nepotrebovala peniaze za čas a elektriku.. veď varím aj nám. Len niekedy varím večer, keď deti spia, alebo skoro ráno, potom sa oteplí a idem s malou von, keď prídeme, už len nakladám a ohrievam. Často vyberám z mrazničky (napr. vývar...). K cene argumentovala, že mäso mám od mojich rodičov. No áno, dostanem mesačne jedno, niekedy dve kurata, sem-tam sliepku, nejaké vajíčka.. ale to zďaleka zďaleka nepokryje spotrebu 5 člennej rodiny a už vôbec nie ďalších ľudí. A aj keby, neviem prečo by ju mali živiť moji rodičia.
A áno... ja mám tri deti a asi tak ako každá žena, ktorá býva v dome s malým hospodárstvom, ona má jedno, do záhrady ona nechodí, lebo to ju nebaví, mne to nevadí, že tam nepomáha.. ja to neriešim, mňa to baví, trávime tam pekný čas, to nie je problém ale fakt neviem čo potom robí.

luccija
27. jan 2023

A je po dobrých vzťahoch🙂
Ale dobre to mala premyslene ešte Ta obvinila, že mäso a nejaké veci máš zadarmo🙂)
O rok budeš možno dieťa strážiť,lebo má toho veľa.Cakaj, že svokra jej začne variť...tá suma, ktoru ponúkla je do neba volajúca to by som jej ani raňajky na mesiac z toho nespravila.
Ľudia sú rôzni, ale až ma nadvihlo ako môže byť niekto lenivý a vychcany.Ty budeš čakať, pokým príde švagor na obed🙂)su dvaja jedno mini dieťa nech varia po večeroch či ráno o 06 ako ostatní ludia

martinkatinka
27. jan 2023

Mna by zaujimalo, ze co by ti na to povedala svokra 😁
Musi si najst system, kym si zvyknu.....

venusa85
27. jan 2023

Preco by si mala dávať z niecoho iným, co da tebe tvoja mama/rodičia?

loginexistuje
27. jan 2023

je to svokrina dcera alebo nevesta ?

jeanne14
27. jan 2023

Veď nech si objedná obedy .. 😀 či postačí 100€.

zobaka
27. jan 2023

ale inak sa smejem, ponukam tiez 100 e nejakemu blbcovi co mi nakupi a navari, najde sa niekto? ako fajne by mi bolo na mesiac, kopec usetrenych eur aj casu 😂joj hnala by som ju..a este aj narusovanie sukromia ze svagor dojde k tebe na obed a ty tam budes v pozore kazdy den na nich cakat nie? aj cez vikend..kks este raz by to navrhla a nikdy by som jej uz neotvorila

solange7
27. jan 2023

Aka sebavedoma. 😆 Ja by som sa asi zacala smiat. Aj keby ti mala davat 500. Ved to je kopec roboty. Rozmyslat co varit pre 2 rodiny, nakupovat to, zasierat si hrnce, prisposobovat sa atd. Musela by si byt blazon aby si na to pristupila. Som zvedava co na to povie svokra.

gejb
27. jan 2023

A co je to za argument, že veď ty dostaneš zadarmo !? To znamená, ze ona ma pravo sa na Vas priživit? Hlava mi to neberie....nieje ona trosku jednoduchšia?

rik01lulaka
27. jan 2023

😁 no ako občas by som tiež nemala problém, ale denne? S tromi deťmi nie je robota? 🙈 Bože môj...ak máte školu blízko nech si obedy rieši tam, ale pre dvoch jej 100-ka bude málo 😁

maribell
27. jan 2023

"k cene argumentovala, že mäso mám od mojich rodičov"... no mňa dostalo toto 🤣 ona si myslí, že tvoji rodičia majú to mäso zadarmo? Čo chodia tie zvieratá loviť do voľnej prírody? alebo im padajú pečené rovno na stôl? Či ako si to predstavuje... Veď aj starostlivosť o zviera, vykŕmiť ho, zabiť, opucovať, .. to všetko niečo stojí, či už peniaze alebo čas 🙈.