Švagriná a nové auto

29. aug 2022

Ahojte zeny..idem sa trochu vyzalovat..alebo teda podelit o skusenost ktoru mam so svagrinou( manzelka muzovho brata) troskku zo siroka: s manzelom sme spolu dvanast rokov a hned ako sme sa vzali pred 10 rokmi sme si zalozili setriaci ucet..kde sme davali vzdy peniazky bokom akonahle boli v praci nejake odmeny alebo tak..cca pred troma rokmi sme sa rozhodli ze zacneme viac setrit nakolko sme mali starsie auticko a chceli sme uplne nove uz ale take vacsie a bepecnejsie..najlepsie SUV..a teraz sa nam kkonecne podarilo take auto kupit fungl nove v plnej vybave..musim povedat ze sme si dost odriekali lebo ja som do toho sla na matersku takze vypadol nam prijem..ale auto bolo pre nas velmi dolezite kedze manzel jazdi cca hodinu do prace autom..svokra mala tento vikend 60 tku tak sme prisli k nej na oslavu uz na novom auticku..(nikomu sme o tom ze setrime na nove auto nehovorili) ked nas svagrina zbadala hned prva otazka ze kde je nase auto a od koho sme si pozicali toto..tak sme jej oznamili ze sme si kupili nove auto po dlhom setreni..najskor uzas a potom milion otazok..na ake splatky dokedy budeme splacat na kolko rokov a podobne..tak jej manzel vysvetlil ze sme si ho kupili jednorazovo a nie na splatky..a spustila cirkus..ze načo klameme ze urcite sme nemohli na take auto nasetrit aby sme si ho kupili naraz..ze. vsak ja som bola na materskej a kde by sme na to vzali..ze mozeme rovno priznat ze to mame na splatky naco si vymyslame ze nikto sa nam smiat nebude ved to je normalne ze si auta kupuju na leasing ludia a podobne..a upllne zacala na kalkulacke vypocitavat nase prijimy a vydavky a ze to sa neda aby sa nam podarilo nasetrit :D vtedy sme nevedeli s muzom ci sa smiat alebo co..uz sme jej vysvetlili ze ona vie o nasich financnych moznostiach prd..ze sa sme si proste setrili..odriekali muz povedal ze jej kludne ukaze fakturu za kupu auta..ked neveri..a uplny vrchol jej vystupu bolo ze ahaaa tak preto sme kazdemu vzdy na vianoce a narodeniny kupovali lacne somariny lebo sme si setrili na autičko..( jej syn dostal od nas naposledy na narodky lego stavebnicu za 80 eur, svokre sme na 60 tku kupili kavovar)..po tichto reciach som jej povedala ze nech neriesi nase peniaze a co komu kupujeme ale stara sa o seba a o svoje peniaze..ale uz dost raznym tonom..urazila sa a odisla z oslavy..🙂

nikpa
29. aug 2022

Je to jednoduché, závisť.

babovka2321
29. aug 2022

Tak svagrina bude asi jednoduchsia a zavistliva. Ani sa tym nezaoberaj, take zeny tu su aj v diskusii o vyske platov, ktore tvrdia, ze tam kazda klame, ktorej muz ma niekolkotisicovy plat, lebo vsetci zarabaju 800 :D

dskjhfdlkdjhl
29. aug 2022

To, ze sa urazila, to je jej problem. Zavistlivi ludia to maju tazke, nemusis sa vsak trapit za nu. Na auto ste si nasetrili, tak ho uzivajte a na hlupakov sa vykaslite.

hipuska
29. aug 2022

A ty ako problém vidíš co? Lebo, muž stojí pri tebe, zjavne nič na nos svokre nevesia...takže ja tvoj problém vidím v tom, že sa nedokážeš povzniesť na reakciu švagrinej.......

autor
29. aug 2022

ale keby ste videli ako to zacala prepocitavat..ze ake su vydavky a ona presne vie kolko moj muz zaraba. a podobne a ze naco trepeme somariny ze sme to kupili naraz

autor
29. aug 2022

@hipuska no nedokazem..absolutne..vzivote ma nenapadlo ze niekto moze toto riesit

deti95060810
29. aug 2022

jej manžel ako zareagoval? vôbec sa ju nesnažil krotiť? Ani svokrovci nezaujali žiadne stanovisko?
Blbosti na Vianoce - ach tie darčeky ... čo pre jedného OK, pre druhého blbosť...😉

hipuska
29. aug 2022

Že ste sa s ňou vôbec na túto tému bavili. By som pobedala, stačí a viac by som sa k tomu nevyjadrovala

autor
29. aug 2022

@deti95060810 manzel jej vysvetlil..najskor sme to brali z usmevom..ale potom ked neprestala s tymi otazkami a analyzvanim tak tiez uz jej troskku raznejsie povedal svoje..

sense
29. aug 2022

Keď sa urazila, sa urazila... Ja by som absolútne nikomu nevysvetlovala ze sme šetrili, ci sme šetrili a koľko sme šetrili. Potrebovali sme nové auto tak sme kúpili

hipuska
29. aug 2022

Možno vieš, vy ste tam prišli šťastní sa pochváliť (stalo vás to dlhé úsilie, nemyslím to v zlom) a druhá strana to zobrala ako chvalenkarstvo a povysene spravanie 🤷

nini1978
29. aug 2022

Mňa zaujíma,či ťa viedlo k opisu tejto situácie.
Nechápem vôbec význam,veď kúpili ste si za svoje,nikomu tvoje finančné možnosti a šetrenie a pod vysvetľovať nemusíš a že je tvoja švagriná zavistliva chudera,predpokladám uz vieš.
Žij si svoj život,užívaj auto a rodinu,a ostatné môžeš mať na salame.

zuzinka888
29. aug 2022

Tak sa jej " priznaj" ze ste ho vyhrali a nestali vas ani cent. Ked vam neveri. Mozno ju od zavisti a zlosti rozdrapy a bude pokoj.🤣

lilyianka
29. aug 2022

Absolútne by som ju neriešila. Iba jednoducho. Auto sme kúpili za ušetrené peniaze a hotovo. Proste nechápem prečo ľuďom niečo vysvetľovať?

solange7
29. aug 2022

Jejda. Dobre som sa zasmiala.😀 Blahozelam k novemu autu. A taktiez blahozelam k tomu, ze sa vam podarilo bez jedineho slova uplne odstavit ziarliveho cloveka. 😀😀😀 Ja by som si tam asi vytiahla misku s pukancami. Raz som podobnu situaciu zazila. Dotycna osoba nevedela ani trosku skryt pocit zavisti a zlosti, uplne ju to prevalcovalo a tiez sa takto krasne predviedla. Ale ten tvoj zazitok je omnoho lepsi teda. 😅 Pobavila si ma.
Vy ste ziskali vtipnu storku a svagrina hanbu na 3 zimy. Co na to ludia na oslave?

autor
29. aug 2022

@solange7 tak nic lebo si to velmi nevsimali..len sa potom cudovali ze preco odisla..

solange7
29. aug 2022

A manzelov brat vam auto predpokladam pochvalil.

viestta
29. aug 2022

Už teraz ľutujem manželovho brata. Ten si, chudák, teraz užije.

babovka2321
29. aug 2022

Veru, tento prispevok mal pisat svagor: "Manzelka mi robi pred rodinou hanbu"

lilyianka
29. aug 2022

@solange7 a nakoniec sa doma ešte pohádala švagriná so svojím mužom 😄 že ako je to cele možné,že kúpili nové auto,nič im nepovedali a ešte aj klamú, že ho kúpili za keš 😁😁😁

elizita
29. aug 2022

@lilyianka pohádajú sa,že prečo aj oni také nekúpili,či sú horší 😀

elizita
29. aug 2022

Mňa toto celkom pobavilo lebo ja sa v rámci širšej rodiny s takýmto dosť stretávam. Akurát že je to väčšinou poza chrbát.

lilyianka
29. aug 2022

@elizita a je po rodinných vzťahoch... aspoň medzi švagrinami

solange7
29. aug 2022

@lilyianka sranda ako dokaze obycajny predmet rozbit rodinne vztahy. 😀

autor
29. aug 2022

ja som nechcela na nu vybehnut ale proste uz to zacala ta analyzovat a takk sa divat na nas akoby sme to auto ukradli..fakt to bolo strasne neprijemne tie jej otazky a podpichovanie

solange7
29. aug 2022

No snad si nevycitas, ze si na nu vybehla. Ty nemozes za to, ze to necakala a dostala nekontrolovatelny ziarlivostny zachvat.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
29. aug 2022

presne pre toto som nikdy nedavala na net kde sme boli na dovolenke, nehovorila ani nevysvetlovala. Zavist. Ja by som ju hned pri prvych reciach zrusila, ze ju do toho nic nie je a co si to dovoluje. Aj keby si to auto hned ukradla.

kate211
29. aug 2022

Ja nechapem, preco to takto intenzivne opisujes. Auto ste si kupili za svoje, co si o tom myslia ostatni ti moze byt jedno. Aj cela svagrina. Cely tento tvoj intenzivny opis mi pride ako chvalenia sa, ze svagrina ti zavidi auto a schopnost nasetrit.

lady_hurts
29. aug 2022

Gratulujem k autu 🙂 švagriná bude z tých jednoduchších, potom sa nečuduj, keď ju za nejaký čas uvidíš na novom a možno drahšom 😁 závisť robí svoje. Užívajte auto a neriešte ju, sama seba strápnila.