Svadba pred narodením verzus po narodení dieťaťa

dzana1111
20. jan 2017

Ahojte...potrebovala by som pocut vas nazor na to ze ci mat svadbu pred narodenim dietatka alebo az po. Ale pekne po poriadku. S priatelom sme spolu uz 11 rokov a mame spolu dve krasne deticky. Nedavno sme sa zasnubili a ja momentalne riesim jednu dilemu. Chceli by sme mat este jedno dietatko a tak rozmyslam ci zorganizovat najskor svadbu a dietatko az potom alebo zacat teraz pracovat na babatku a svadba???...potom v nedohladne, ja by som chcela mat svadbu uz nabuduci rok zatial co priatel az o 3. Poradte, dajte svoj nazor. dakujem 🙂

pribinak
20. jan 2017

Preco az o 3? Ma nejaky dovod?

mima4
20. jan 2017

@dzana1111 v tvojom pripade radsej pred dietatkom.

dzana1111
autor
20. jan 2017

@pribinak ze za jeden rok by sa nam nepodarilo nasetrit na svadbu.

alby2014
20. jan 2017

to ako aku chces svadbu po 11 rokoch a dvoch detoch, ze na nu chces setrit tri roky?

janinah
20. jan 2017

vo vašom prípade je to už jedno...urobte si sobáš s pár hosťami hoc aj zajtra a to čo by ste mali minúť na svadbu dajte pre deti...lebo nehnevaj sa,ale nenasporiť za rok na svadbu znamená,že nie ste bohatí a ani stredná vrstva

dzana1111
autor
20. jan 2017

@alby2014 nerozumiem tvojej otazke?? normalnu klasicku svadbu nic extra...ak si nepostrehla pisala som ze by som ju chcela buduci rok...

dzana1111
autor
20. jan 2017

@janinah nehnevajte sa ale nemusite tu hned urazat.....

alby2014
20. jan 2017

@dzana1111 no, ze mi pride, ze po tych rokoch a detoch, je nieco s vela ludmi, bielymi satami, tradiciami...no pre mna, ale len pre mna, trochu smiesne a teda nechapem, preco partner chce sporit az dva roky.. Proste sprav svadbu, zavolaj rodicov, surodencov na obed a hned mozes robit aj dalsie dieta.

jasminet
20. jan 2017

uprimne? po 2 detoch a 11 rokoch spolu by som svadbu uz ani nerobila a ked, tak na urade, s 2 svedkami a detmi... 🙂

janinah
20. jan 2017

@dzana1111 urážam? ....nemám slov☹.....radím najlepšie ako viem...vy píšete,že neviete za rok nasporiť na svadbu,ja keby som rok sporila a nejakí svadobčania by to mali za jeden večer prejesť,tak sa na celú slávu vybodnem a urobím radšej sebe aj deťom peknú dovolenku

mima4
20. jan 2017

@dzana1111
môzem sa spytat: nie je vam luto 3 roky setrit a potom to oplieskat za jeden vecer?
ved svadba sa da zbuchat aj do 1500 eur...

dzana1111
autor
20. jan 2017

@jasminet ja som svadbu na urade chcela ale partner chce svadbu aj v kostole.

alby2014
20. jan 2017

@mima4 aj som mala svadbu 35 ludi, v luxusnom pezione v centre KE a stalo to 900e, pred dvoma rokmi.

alby2014
20. jan 2017

@dzana1111 ved v kostole su cca dva mesiace nauky, normalne vas zosobasia, dvaja svedkovia par hosti, to,ze je to v kostole neznamena, ze to musi byt velke a nakladne.

mima4
20. jan 2017

@alby2014 no ale to bola iba cisto hostina, nie?
este saty, malovanie, uces, obrucky... a co je podstatne, dobry fotograf...

eliska13
20. jan 2017

@janinah majú 2 malé deti a možno chcú mať na svadbe 50 ľudí taká svadba vyjde aj 6000 eur, ak nie viac podľa toho čo chcú.Nechapem prečo ten arogantný ton?Lebo kresťanstvo?Ja skôr sa pýtam prečo vôbec po 11r svadbu?Tiež nie sme zobraty máme dieťa a sme spolu 14 r
Autorka spravila by som svadbu po dieťati a spojila to s krstom.

alby2014
20. jan 2017

@mima4 no, fotograf bol kamos a fotil momentky, kameru sme nechceli, hudbu som urobila palylist a pustal kamos, co bol pozvany medzi hostami, a so satami, kvetmi, a etc, sme sa dostali tak na 1700 a to sme fakt nesetrili.. a vratilo sa to na daroch, cize sme boli na nule.

dzana1111
autor
20. jan 2017

@alby2014 ved ja svadbu nechcem nakladnu ale ked som si to spocitala tak my to vychadzalo okolo 3-4 tisic...

jasminet
20. jan 2017

@janinah tak, na obranu autorky - s 2 detmi nasporit za rok na svadbu - klasicku: kolace, dj, saty, prstene, kvety a vsetko okolo toho... to bohuzial ani stredna vrstva v dnesnej dobe nedokaze. ked si predstavim co stala nasa svadba, 9 rokov dozadu... dnes ani nahodou by sme to nenasetrili za rok. ale hlavne dnes by sme to ani nerobili, uplna zbytocnost, skoda penazi, fakt urad, obed s rodinou a sup ho na dieta 😀

sykorkauhliarka
20. jan 2017

nasich rodicov vysla svadba cca 3000€ a to bola myslim ze dost "luxusna" svadba....na Bojnickom zamku a potom 50 hosti v hotely Vinny dom...takze zalezi od toho aku velku svadbu chcete..tolko € potrebujete...ja osobne po tolkych rokoch by som to iba podpisala na urade :D ..ale ty sa pytas na ine..je uplne jedno ci pred miminom ci po nom ...len ked bude este na tebe dost zavisle nebude to bohvie co ...obrad ..hostina...ja osobne by som nechcela aby sa mi dieta pocas obradu prislo pytat na zachod ( zazila som na svadbe)

mima4
20. jan 2017

@alby2014 osobne, jedine na com mi zalezalo boli saty, ksycht a vlasy a dobry fotograf... na inom by som bola schopna riadne setrit..ale svadbu sme si neplatili my..a ten kto plati, ten veli 😀
Ja by som radsej mensiu svadbu a potom ist na 3 tyzdne do Mexica, či USA....

jasminet
20. jan 2017

@dzana1111 svadba v kostole s 2 svedkami, alebo naj rodinou (20 ludi?) a svadba na urade s 2 svedkami alebo naj rodinou je financne to iste... jeden obed, prstene, malinka kyticka, jednoduche saty, foti kamos a hotovo...

mattkapd
20. jan 2017

Ja som toto neriesila či pred alebo po babatku.. Rok sa nám nedarilo otehotniet.. A nakoniec som sa vydávala v 5 mesiaci.. Svadbu som si uzila aj tancovacku keďže bruško ešte nebolo veľké..

zania
20. jan 2017

@dzana1111. Ja by som chcela asi vsetky tri deti na svadobnych fotkach,takze najprv babo 🙂 ked ste uz zacali s detmi pred svadbou,tak dokoncite "deti" a potom vklude rieste svadbu,aj deti si ju uziju.ale to je len moj nazor,drzim palce 👍

janci05
20. jan 2017

Alebo sa najprv zoberte na úrade, a ak to partner vyslovene chce aj v kostole tak sa dá aj potom dodatočne spraviť cirkevný sobáš.

alby2014
20. jan 2017

@mima4 joj, ja som chcela len zavoj az po zem...sa smiala teta v pozicovni, ze saty som vyskusala dvoje, ale zavojov snad 15...

Inak ja by som prv mala svadbu, neviem si rpedstavit svadbu s malym dietatom.

dzana1111
autor
20. jan 2017

@jasminet dakujem za tvoj nazor 🙂

danielita18
20. jan 2017

ak chcete svadbu obaja tak určite pred dieťatom,pri malom dieťati si svadbu neužiješ,máš len starosti o dieťa,ja som to videla u oboch sestier apovedala som si že to uričte nie takto,ked mat svadbu tak aby som aj ja z nej niečo mala a zabavila sa tak ako som to vždy chcela,my sme sa pokúšali o dieta 4 roky a nedarilo sa tak sme sa dohodli,že sa vezmeme či budeme mat deti alebo nebudeme a že ved je moznost aj adopcie v najhoršom prípade,tak sme si všetko naplanovali,poplatili zálohy,chodili na náuky k farárovi a nakoniec som zistila že som tehotná 🙂,svadba bola krásna,všetci boli spokojní,dobre sa zabavili aj ja a dobre som sa aj najedla keďže mi vtedy veľmi chutilo,bola som v 4 mesiaci,musela som satrocha krotiť,ale všetko dopadlo,dobre podla predstáv a znova by som si to zopakovala,nemali sme veľa ludí pozvali sme len tých s ktorými sme sa doteraz strtavali a navšetvovali a len naozaj najbližšiu rodinu,nikoho naviac,ludí sme mali 45 a v tom už bol aj fotograf s kameramankou,dvaja Dj a kolegovia z prace odomňa aj z mužovej práce a uplne stačilo na zábavu 🙂

mima4
20. jan 2017

@alby2014 no u nas ani dieta nebolo mozne mat pred svadbou 😀
a ano, zavoje su krasne...mne sa pacia s takym hrubym lemom 🙂

janinah
20. jan 2017

@eliska13 čo s tým má kresťanstvo? nikde som aroganciu nepoužila,jednoducho všetko má svoj čas...ak je svadba dvoch slobodných mladých ľudí na začiatku v ážneho vzťahu a zvyknú na ňu prispieť aj rodičia,tak je to finančne úplne inak ako keď takto riešia svadbu ľudia s dvoma,troma deťmi / a že v oboch prípadoch tá svadba stojí trebárs 2000 je nepodstatné/