Svadba iba so svedkami a meno pre dieťa

erka33
13. máj 2019

Ahojte s priateľom sa chystáme o pár dní zobrať v kostole len o dvoch scedkoch moja strana to vie len priateľova nie priateľova matka keby to vedela začala by robiť intrigy len aby nás rozdelila... Začínam mať strach co spraví keď jej oznámime že sme sa vzali... Do všetkého sa staršie dokonca aj do toho aké máme dať meno nášmu synovi co sa zachviľu narodí... Takú svokru
By nechcel nik mat jej dcéra mi sama povedala ze na ňu si mam dávať pozor ako by ste sa mi zachovali v mojom prípade aj vy by ste riešili svadbu o dvoch svedkov a potom hostina??
..

chcemradu
13. máj 2019

Na tvojom mieste by som jej narovinu povedala, ze sa chcete vziat, bez hostiny. Bez rodiny, len dvaja svedkovia. A ona to musi respektovat, pokial je s tym stotozneny aj tvoj nastávajúci. A do mena dietata ako aj do vychovy, sa nemá co starať. Drzim prsty a užite si svadbu a rodičovstvo.

marlenka222
13. máj 2019

@erka33 a na čo jej to hovoriť dopredu? Jej podpis na súhlas nepotrebujete, ona nemusí byť nikde prítomná aby dosvedčila. Postav pred hotovú vec, stoj si za svojim a bodka. Veď ste dospeli, svojpravni, na čo takú podlu babu k vám ťahať? Vaše rozhodnutie, nie jej. Joj včera akurát som videla v telke prípad čo spolu žili dlhé roky a jemu sa niečo stalo a chudák žena ho ani prísť navštíviť do nemocnice nesmie lebo nie je rodina ani blízka osoba. :( a jeho matka sa o všetko postará.... Škoda reči. Lenže vy budete mať dieťa. No bez ohľadu na svokru, dieťa je na prvom mieste. Ja to mám podobné akurát so švagrom. Len intrigy, závisť, klamstvo a pretáčanie na svoju stranu :( aby mi manžela otca našich detí odlakali
.... Dospelí ľudia. A čo tam po deťoch že ich 2 týždne nevidel čo bol odcestovaný.... On ho potreboval viac a tak .... Bojujeme ;)

misulienkamisa
13. máj 2019

@erka33 ja by som jej dopredu nič nehovorila, aj meno by som jej tajila, aby do toho nemala čo hovoriť, nech si diktuje, ale keď sa vezmete poviete jej hotovú vec nech sa hnevá koľko chce, keď sa narodí dieťatko do poslednej chvíle to s ňou nerieš a potom mu dajte meno aké vy chcete a hotovo, čo ho nebude ľúbiť keď sa nebude volať ako ona chce?

erka33
autor
13. máj 2019

@marlenka222 my s priatelom sme tiez toho nazoru sme dospeli len ona nepochopila ze jej syn a to podotykam po triciatke je uz dospely ... smutne ako moze matka takto sa starat do zivota ineho ... nam to dokonca aj knaz poradil aby sme jej nic nepovadali ...

erka33
autor
13. máj 2019

@misulienkamisa do vsetkeho by chcela kefrit ale no ja jej to nedovolim a preto ma ani nema rada raz mi povedala ze na svadbu mame cas takych 5 rokov som sa na nu pozrela a som jej povedala ze sa vezmeme ked budeme chciet a ju az zamrazilo smutne ze musime aj takuto vec pred nimi tajit ale ked sa budu pytat povieme narovinu z akeho dovodu sme to spravilii a nech sa hanbi kolko chce

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
soviatko
13. máj 2019

Tiež som toho názoru, že ste dospelí, svojprávni, so svojim životom si môžete spraviť čo chcete a kedy chcete. Nik vám nedrží pod krkom nôž. Chcete sa vziať? Tak sa zoberte. Ak sa to svokre nepáči, jej problém. A meno dieťaťa ty diktuješ pred pôrodom sestričke, ja som to robila na sále pomedzi kontrakcie. A tam asi svokru tiež nebudeš mať, aby ti do toho kecala. Papiere sa odosielajú priamo na matriku, potom si už len vyzdvihnete rodný list. Ak chce svokra niekomu dávať meno, nech si zariadi vlastné dieťa. Toto je vaše. Vy ste rodičia, nie ona. Držím vám v spoločnom živote palce, aj keď sa obávam, že so svokrou si ešte užijete svoje.

lenuliatko84
13. máj 2019

@erka33 niekto vravi ze svadba sa robi pre rodinu.ale podla mna si ma clovek urobit taku svadbu aku chce.ked tam tvoj priatel nechce mat matku tak nech jej to aj pekne vysvetlí. A meno si dajte vy ake chcetr.jej tiez nikto neradil

misulienkamisa
13. máj 2019

@erka33 presne tak dobre urobíte. Hádam sa s tým rýchlo zmieri a prestane takéto veci riešiť, ja som mala priateľa dávno síce, ale jeho mamka bola tiež intrigánka hrozné, úplne mu vymývala mozog :O :(

lija22
13. máj 2019

dobre robis. a uz sa uvolni a chod tu bosorku za hlavu. sama si za to moze, neopovaz sa matnejake vycitky.
btw ja som mala svadbu s dvoma svedkami a dokonca som bola nasvadbe, ktora bola tajna aby sa otec zenicha o svadbe nedozvedel, nuz nic nove pod slnkom

blontimka
13. máj 2019

Podľa mňa je to moc. Manžel to ma oznámiť máme. Je trápne keď sa,mama dozvie od druhých že syn sa ozenil. Toto akurát tak vyhroti vzťahy ..
To, že sa stará znamená, že ma zaujem. Ja som to začala brať takto a to mne svokra povedala všeličo človek sa,musí vzit do toho, že raz aj ty budeš svokra s takú nevestu, ktorá zabudne povedať, že je svadba.... vzťahy treba skúsiť opraviť a nie palit mosty....

erka33
autor
13. máj 2019

@blontimka to by si musela poznať moju svokru... Už raz sa postarala aby zničila vzťah... Mi jej to povieme keď už budeme vzatý nepotrebujem aby mi robila v 8smom mesiaci naprieky a ešte odhovarala mojmo nech si ma nevezme... Ze ma záujem aký záujem keď sa môjmu chlapovi okolo rite stále motá a za rohom ho nechutne ohovara... Ona nechce aby sme sa niekedy vzali viac krát to dala najavo..

bubalea
13. máj 2019

Hmm tak to som teda osobne zvedavá na tú jej reakciu, keď sa to dozvie. No isto ju to zasiahne a aj keď je taká ako je, mala by vedieť, že sa jej syn bude ženiť. Čo ak by ste jej proste len povedali, že to bude takto a hotovo. Nech si potom robí čo chce

erka33
autor
13. máj 2019

@bubalea s nou sa nedá jej nevysvetlis ani nič podobné..... Ona chce syna len pre seba... Je to naše rozhodnutie a co zasiala to bude zať... Jedine co vie je podkopavat kolená intrigy robiť a ohovárať... Nemyslím ze je vhodné sa teraz vystavovať jej intrigam... Ona sa nezmení a mi sme dospeli a môžme si zariadiť život ako chceme

blontimka
13. máj 2019

@erka33 ja som mala takú istú. Dokonca mi raz aj povedala, že jej beriem syna... týždeň pred svadbou mi povedala, že sa mám zbaliť , odísť (nebyvame s nou) a syna si budeme striedať po týždni... aaaaaatd ....vieš koľko mi toho povedala?....
Ale tu musí zakročiť vždy muž...Nie ty. On. A nech jej o svadbe povie... Lebo sejete si aj vy....

evita11223
13. máj 2019

@erka33 nedala by som toto asi, mas obdiv, ja by som ju zavrhla a povedala priatelovi nech si to vybavi a asi by som odmietala sa s nou stykat a bolo by mi jedno ci by vidala alebo nevidala vnuka... toto sa nerobi, neznasam zatrpknute stare baby :P

erka33
autor
13. máj 2019

@blontimka mi si sejeme?? A co takého len sa chceme vziať nic viac.... Ona nieje Boh aby mohla rozhodovať o nás ja by som niesla následky nik iný keby sa jej to povedalo... Mne by strpcovala život tohto všetkého sa chceme vyvarovať... Len keby ste vedeli čo mi ona robí teraz a to nevie ze sa chceme vziať by ste zmenili názor... Keď sme sa sdoverili kňazovi hneď povedal postavte ju pred hotové lebo mohla by nám veľmi uškodiť

erka33
autor
13. máj 2019

@evita11223 však mi pred časom vykrikovala že som si nechala spraviť decko hlúposti.... Ona neznáša ženy ostatné všetky nevesty ohovara... A pred nimi ako by sa nič nedialo no co poviem charakter 🙂

maminuska
13. máj 2019

@blontimka ja s tebou súhlasím.

@erka33 poviem ti takto , mna by veľmi bolelo keby ma syn nezavolal na svadbu a ešte viac keby mi to ani neoznámil . Takto sa vzťahy v rodine nebudujú ale len vyostrujú . Keď je jedna strana hlúpa nemusí byť aj druhá .
Ale na to prídeš až keď sa ti narodí syn / dcéra a urobí ti takéto tiež . A nepíš tu že ty nebudeš robit takéto veci ,lebo môžeš robit iné čo sa tvojej neveste nebude páčiť , alebo len sa jej nebudeš páčiť ty .

maminuska
13. máj 2019

@erka33 a potom sa ti syn ožení a len ti to povie PO a vedľa neho sa bude ceriť tvoja nevesta víťazoslávne.... na ty mrcha , ja som ti teraz ukázala.
Niekedy je lepšie sa pozastaviť, porozmýšľať , byť veľkorysí a neriešiť donekonečna prehrešky druhých .

blontimka
13. máj 2019

Áno sejes si aj ty... raz budeš tiež svokra.....
Ja som sa začala v dome aj zamykat, lebo chodila hociako...
Treba jej skúsiť porozumieť... nikto vám tu reálne do vzťahov nevidí. Takže skús sa empaticky vzit do svokry prečo robí čo robí... A že je zlá nie je odpoveď...

erka33
autor
13. máj 2019

@maminuska nepoznáš ju... Keby ti volala s tým ze jej syn si ta nikdy nevezme nechodievaj sem..... Ty by si nebola ta co by musela znášať jej ataky ale ja... Ľahko sa píše co by si spravila alebo nespravila keď nie si v takej pozícii ja sa na ňu necerim len pozerám na to co je pre mňa a pre priateľa dobre.. A keď to nieje tak správne prečo nám to radia všetci čo ju poznajú.??? Sama priateľova sestra povedala ze ci mame dobre rozmysliet co povieme

erka33
autor
13. máj 2019

@blontimka ja by som vedela rozprávat co mi spravila na osi do peňaženky hrabanie v dokladoch v lekárskych správach v osobných veciach rozkazovanie kedy mam sa milovať v jej synom jej porozumieť?? Ta žena je chorá na hlavu a dobrovoľne sa ja nejdem vystavovať tomu aby ma psychicky terorizovala v v 8smom mesiaci...

blontimka
13. máj 2019

@erka33 už vieme jej chyby... ale sú tie tvoje že ťa tak nemá rada?

erka33
autor
13. máj 2019

@blontimka preto lebo jej syn uprednostňuje mňa pred ňou a jej ocom sama mi to povedala... A od kedy so tehotná a vyhýbam sa ťažkým prácam hovorí ze ona to musela robiť a prečo to nerobím ja.. A celkom že syn rieši so mnou veci a ze sa s nimi neporadí a ja si poviem co si myslím samozrejme nikomu nenadavam ani ne kričím po nikom.... Jednoducho to je asi spôsobené tým ze ona vidí že syn ju už tak nepotrebuje ako keď bol malý ale napriek všetkému ja sa k nej nespravam zle aj sa ju snažím pochopiť ale jednoducho už to nejde

maminuska
13. máj 2019

@erka33 to jej jedno či ju nepoznám , ale som dostatočne stará , tak to vidím aj z iného uhla. Ja som bola v takej pozícii 13 rokov u prvej svokry a nikdy som takto situácie nehrotila ako to ty vyhrocuješ s priateľom . A ver mi že prebehlo všeličo .
Ale toto čo sa chystáte urobiť nie je ani správne ani v poriadku a len prileješ po zvyšok vašeho bytia olej do ohňa. Keby si jednala diplomaticky , inak a obchádzala hlúposť a nie jej stavala hrádze , tak by si bola niekde inde aj so sebou aj s so svokrou .

maminuska
13. máj 2019

@erka33 a ďalšia vec ubližuješ svojmu budúcemu manželovi , ten ti to nepovie priamo , ale mama ho vychovala a zrejme nie až tak zle , keďže si ho berieš . Naťahujete sa o neho ako dve mačky o myš , miesto toho aby ste kooperovali .
Ja som sa s prvým mužom rozviedla , môj ex sa oženil a doviedol si domov druhú ženu , a to bola iný kaliber ako ja . Po čase mi bývalá švagriná povedala že exsvokra svojmu synovi povedala že zlatá tvoja prvá žena ...

mirro
13. máj 2019

@erka33 svatbu si urobte,akú chcete vy dvaja. Ale z môjho uhla pohľadu a trochu už aj odžité mám 😃si myslím,že nastávajúceho mama by mala vedieť od vás dvoch,čo plánujete. Nie "stará",nie "bosorka". Je to matka tvojho muža,ktorá ho vychovala. Narodí sa ti dieťa, meno si daj aké chceš. Tvoja voľba. Ale keď si teraz myslíš,že robíš dobre, tak ani v budúcnosti pri žiadnej príležitosti svokru nezaťažuj,pokiaľ sa teraz rozhodneš odignorovať ju,nech je akákoľvek.

erka33
autor
13. máj 2019

@mirro ma 68 rokov myslíš ze mi pomôže s malim??

maminuska
13. máj 2019

@erka33 koľko máš prosím ťa rokov ? 33 ?
Môj otec má 72 a v pohode postráži 16 mesačného syna aj na tri hodiny keď potrebujem .