Susedské vzťahy

evkakavecka
26. aug 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať na vašich susedov či máte dobré vzťahy alebo už je to len fráza dobrý susedia.....

angel993
26. aug 2021

@evkakavecka záleží od veľa vecí. My sme mali dobrých susedov, pokiaľ sme ich neobmedzovali a nechali ich chodiť cez náš pozemok. Ale odkedy máme syna a zacali sme riešiť plot, veľmi sa zmenili. Stále majú reči, že im opticky zmenšujeme pozemok, že musia chodiť naokolo.

buberova
26. aug 2021

Bývame v bytovke.. neviem ako vidia oni nás keďže sme 2 mesiace prerábali, ale my sme spokojní, ani nevieme že existujú poriadne. Pozdravíme si, prehodíme vetovi a hotovo.

buberova
26. aug 2021

*vetičku

alvaluka
26. aug 2021

@evkakavecka nemame dobre vztahy, su nulove, sle urcite zalezi a su aj dobre susedske vztahy.

lindusss2016
26. aug 2021

@evkakavecka mame a to sme tam len pol roka

horalka1986
26. aug 2021

Ja s9m mala vzdy nadstandartne vytahy. Aj v dome kde som vyrastala, uz dlhe roky tam nebyvam a stretavame sa stale. Potom v podnajmoch, susedky ku mne chodili na kavu a naopak. A teraz sme 2 mesiace v dome a skoro kazdy vecer sme my u susedov alebo oni u nas 🤷‍♀️

viki_lv
26. aug 2021

Bývame v paneláku - 2 byty na každom poschodí. So susedmi z nášho poschodia sa navštevujeme, sme kamaráti. 🙂 S ostatnými susedmi sa rešpektujeme - my rešpektujeme keď niekto vŕta do panelu, keď deti plačú/buchocu, keď pes zavyja... A susedia rešpektujú nás - 2 malé deti často cirkusujuce 😂 starší susedsky pár o pár poschodí nižšie dokonca naše deti zbožňuje - už viackrát im dali nejaku drobnosť a včera za misu ovocia zo záhradky. Teraz bude mať syn narodeniny, tak im dáme na oplátku z torty 🙂

vikss1
26. aug 2021

No zalezi asi ako kde, v predchadzajucom byte to bola hroza, ale teraz po prestahovani mame fajn susedov 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roja01
26. aug 2021

@buberova to su podla mna neutralne vztahy bez zaujmu a pomoci. Nie su to vtahy ani dobre, ani zle. Takych je vacsina. Kto je kto sa ukaze az v krizovej situacii. Napriklad nam nedavno zatopilo pivnice. Ti co mali malo vody makali hodinku, max.dve a odisli. Keby 2 susedia nepomohli, vylievala by som vodu vela hodin.

elizabet173
26. aug 2021

@evkakavecka ja mam velmi dobrych. Byvame v rodinnom dome, nemame vztahy take, ze by sme si chodili gratulovat, grilovali sme spoloxne, to nie, ani ja osobne o to nemam zaujem, kazdy mame svoj okruh znamych. Ale ak treba pomoct, poradit, vieme, ze sme tu jeden pre druheho.

simona139469
26. aug 2021

My sa so susedmi znášame. Bývame v dome v strede dediny takze je ich dost ale s väčšinou sa zdravíme a nemáme so sebou žiadny problém .

jana_eyre_2
26. aug 2021

Podľa mňa dobré vzťahy so.susedmi sú vtedy keď sa nehadame, ak je potrebné dohodneme sa, keď ma nevyrusuju večer hlukom, keď ma neprenasleduju, keď sa normálne pozdravime a neohovarame a nerobíme si naprieky.. takže myslím že podľa týchto kritérií mám dobrých susedov..

deti95060810
26. aug 2021

dobrí sused susedovi zakryje aj drevo kým je v robote... Videla som to minule ako sused zakrýval drevo mojej sesternici - neboli doma.... tomu vravím dobrý sused.... 👍

rysavcek
26. aug 2021

Máme najlepších susedov na svete od kedy sme sa nasťahovali je tomu šesť rokov vieme sa spoľahnúť jedna na druhú či už čo sa deti týka a vyzdvihnutia zo školy alebo nákupov máme kľúče od domu jedna od druhej v prípade že by sa niečo zomlelo. Za mňa teda môžem povedať že ozaj dobry sused existuje

luccija
26. aug 2021

@evkakavecka máme dobré vzťahy sú už starší okolo 60 tky, ale pomáhame si so zeleninou, ovocím, koláč pošleme, keď máme oslavu.Rada s ními kecam cez plot, knižky si požičiavame...

oli18
26. aug 2021

@rysavcek tiež som si to myslela, 20 rokov bolo super a jedného doslova krásneho letného dňa sa to pokazilo na našom psovi. Lebo šteká vpredu pri plote a ich ruší. Podotýkam, že spí vo vnútri. Oni majú psa tiež, bytového, ktorý chodí von len kadiť. Takže aj tak sa to môže skončiť.😒

puplatko
26. aug 2021

Všade je niečo, my sme mali dobrých susedov, nebol problém, ale raz sa niečo na ulici riešilo a potrebovali sme sa spoločne dohodnúť, že čo a ako a vtedy vznikli problémy a už sa to dokopy nedalo.

anitka63
26. aug 2021

Keď sme kedysi ešte bývali v bytovke, na dedine, tak to bolo super, to každý každého poznal, všetci sme si pomáhali, stretávali sa to bolo fajn, no dnes je to úplne iné všade. Teraz si veľa ľudia závidia a robia naprieky, čo mi je fest ľúto.

renka30
27. aug 2021

Na dvoch stranách máme dobré vzťahy, na tretej zlé, susedia by nás v lyžičke vody utopili keby sa dalo, zatepliť nemôžme, všetko im vadí - kvety, listy, stromy, grilovačka a mohla by som pokračovať...

rembura
27. aug 2021

ako s ktorymi s jednymi susedmi sa ani nezdravime, ti maju problem so vsetkym, problem ked mam vacsiu travu na dvore, problem, ked grilujeme, problem, ked sa deti na dvore hraju ked pride navsteva no stale nieco, hadam sa z toho raz nescvoknem :D

renka30
28. aug 2021

@rembura kebyže nebývame v iných mestách tak by som si pomyslela, že hovoríš o našich susedoch 🤣