Susedovi vadí, že som na chodbe zasvietila

melissa_19
6. apr 2023

Čaute zeny som totalne nasrata!! Bývame v malom činžiaku kde su vacsinou ludia na dôchodku a jeden pan ma so mnou sakra problem! Uz druhy krat sa so mnou hádal ze som si vecer na chodbe zapla svetlo. Aby som sa nezdrbala! Pardon za rozčúlení prvy krat som bola slušná.. dnes som vyletela ci to sleduje a ked nema co ine na robote aj ma to mrzi.. ako ste si s tymto poradili? Som v prenajme.. mam pisat majiteľovi? Alebo ako?

laura07
6. apr 2023

@melissa_19 chodila by som svietiť večer furt 😁 nech ho trafí šľak.

Pre prudérnejšie typy - nie, nechcela by som ho tým zabiť, ale asi by ho to prešlo časom 🙈

syslik81
6. apr 2023

nemate tam spravcu? ak ano nech to riesi ..ak nie napis majitelovi bytu,ze ho nerada do toho tahas,ale rada by si ho informovala,aby nedajboze oni nedali staznost na teba za nieco ,za conemozes ..

melissa_19
autor
6. apr 2023

@laura07 ja som fakt slušná, susede pravidelne pomáham s nakúpim vyniesť zdravým aj tych co neodzravia aj jeho… a on Fuuuuurt ma problem ako keby svietim uňho doma

melissa_19
autor
6. apr 2023

@syslik81 nechcem ho zaťažovať ale asi budem musiet… je to naozaj nepríjemne ked sa bojíš tmy, si slepá a proste zasvietis si pricom chodis raz za rok po tme domov… a on si ta odchyti neznasam konflikty :/

melissa_19
autor
6. apr 2023

Dakujem ale za vyjadrenie 🙂 domovník to ma v podstate u riti. No skusim nieco doriešiť

cyberk
6. apr 2023

Ja by som sa ho spytala, ze ci spava na chodbe, ked mu vadi svetlo, ak nie, tak nech si trhne, a isto majitelovi napis, aby este on nebol proaktivny 🙈

janetinka27
6. apr 2023

@melissa_19 dobry vecer a idem dalej.preco by som mala kvoli tomu vyletiet?

syslik81
6. apr 2023

vchodove svetlo sa rozratava na vsetky byty-tak mu len oznam ze za svetlo si platis a zasvietis si vzdy ked potrebujes .. nehadaj sa s ni aninic ... proste mu to oznam a ignoruj..zial starsi ludia su taky -ufrflany nahnevany a stary .. mozno ma vela problemov a prto je taky,ale to neznamnea,ze druhy sa musia za to bat zazat ... este je tu moznost upiect kolac zaniest mu ho ,ospravedlnit sa za hadku,ale s tym,ze svetlo v noci potrebujes aby si trafila do zamku,ale ze to bude naozaj len ked pojdes po schodoch inak zazinat nebude ;)

melissa_19
autor
6. apr 2023

@janetinka27 pretoze prvy krat ked bola zima, 20:00 vecer mala som na rukach psíka a isla som domov po schodoch zasvietila som si tak ro bol ten isty scenár vtedy som mu slusne vysvetlila ze som po tme slepá ze mam na rukach psa a nevidim nechcem padnúť tak som si zasvietila za svetlo ktore platím aj ja, povedal mi ze som nevychovala drzana a neviem este co.. dnes to bolo po druhy krat tak som uz vyletela

melissa_19
autor
6. apr 2023

@cyberk hahahah dost dobre😂

melissa_19
autor
6. apr 2023

@syslik81 uz som to skusala po dobrom.. neusnepsne🥲 clovek si plati podstivo za klud.. a nie aby tu mal scény za minútové svetlo na chodbe :’) (po tme idem tak raz za mesiac) kedze mam panicky strach z tmy a hned ako sa prítmie uz som davno doma hh (dnes to bolo vynimocne)

janinah
6. apr 2023

dobrý večer a ignore..a svieť si kolko potrebuješ

bloger
6. apr 2023

@melissa_19 Tak si svieť baterkou alebo mobilom. Starý pán sa asi bojí, že bude veľa platiť za elektrinu. S takými ľudmi sa nedohádaš.

laura07
6. apr 2023

@bloger to vážne?? Baterkou? Však načo je tam svetlo? Ach.

koniarova
6. apr 2023

Dala by som si čelovku a zazvonila mu, či takto môže byť. 😁😁

melissa_19
autor
6. apr 2023

@koniarova hahahaah som z toho zrútená :’)

laura07
6. apr 2023

@koniarova 😂😂😂😂😂 mám rovnaký scenár pred sebou 😂😂😂 alebo by som chodila klikať na to svetlo stále. 😳😂

bloger
6. apr 2023

@laura07 No ved ja tomu rozumiem. Máme na byte susedu ktorá nikdy nesvieti svetlo. Vždy chodí s baterkou.

laura07
6. apr 2023

@bloger tak to je super, ale z nejakého dôvodu bolo namontované to svetlo v paneláku ne? Či doma máš lampu ale sedíš pri sviečke? 🤷‍♀️

melissa_19
autor
6. apr 2023

@laura07 ja mam pocit ze on nema ani tu sviečku lebo Sak… skoda míňať neeee

melissa_19
autor
6. apr 2023

@laura07 on asi ked chodi na toaletu v noci tak sa plazi po zemi alebo neviem

estrella5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aliziana
6. apr 2023

A to všetci ostatní susedia nesvietia? Načo ho tam potom máte? 😃

melissa_19
autor
6. apr 2023

@aliziana svietia jasne ze ano.. len na nikoho Nepinda iba na mna 🙂)) ja neviem fakt co mu tak vadi 🥸

laura07
6. apr 2023

@melissa_19 🤣🤣 ja sa rohocem ako cvok tu. Presne si pamätám ako to “klika” na chodbe. 😂 ja by som klikala 😂😂😂

bloger
6. apr 2023

@laura07 a čo to má so mnou? Pri čom ja doma sedím. Chodba je spoločný priestor.

madeline1
6. apr 2023

@melissa_19 ale ved to svetlo sa automaticky samo vypina a ak nie, tak ho hadam aj vypnes ty, tak preco by ta chvilka co svieti mala vadit? co sa tyka setrenia, tou chvilkou svetla sa vela neminie... skor si myslim, ze si to vsima, lebo pocuje hluk dvery, chodze a pod. mozno, ak by si sla potichu, ani by si neuvedomil, ze ides von a zasvietis si. nesuhlasim s komentarmi typu robit susedovi zle a na just svietit stale, treba ho chapat...je to starsi pan, zazil ine veci, ma iny pristup k veciam, treba sa s nim pekne porozpravat, prikyvnut, snazit sa nesvietit dlho, vzdy je to o oboch stranach, treba vediet vychadzat s ludmi , aj ten pan ta potom pochopi...tak sa riesia konflikty a nie bojom...

svokrinjazykmonika
6. apr 2023

@melissa_19 ale vôbec by som sa s tým netrápila, veď je to smiešne 😄 Svieť si koľko chceš a ignoruj ho. Pánovi asi staroba haraší na hlavu. Pre kľudný spánok môžeš napísať majiteľovi že je tam šiši dedko a že s čím ťa otravuje.

mikitilik29
6. apr 2023

@melissa_19 ak si majiteľka bytu v ktorom bývaš môže ti byť ten starý ukradnutý. Platíš za všetko vrátane osvetlenia na chodbe. Starý nemá čo robiť a rype do ľudí

madeline1
6. apr 2023

@melissa_19 mozno sposob akym sa s nim rozpravas mu vadi...nie si drza, hadava atd? mozno nie si, ale mozno mu vadi prave to, ze ta na nieco upozornil a reagovala si mozno nevhodnym sposobom...