Susedov pes zabil nášho psa

25. máj 2022

Ahojte.
Neviete mi prosím poradiť? Svokra má 2 kolie doma na dvore. Včera k nim preskočil susedov pes (bojové plemeno, typu pitbull) a zabil jednu kópiu. Kólia bola svokrin miláčik a je z toho otrasená. Oni akurát ani neboli doma, tak svedkovia volali veterinára, pokúsili sa koliu zachrániť, operovali ju...ale nepodarilo sa. Veterinar toho "pitbulla" utratil.
Len ma to škrie, lebo mohlo sa stať aj horšie. Máme malé deti a občas chodia k svokrovcom a neviem si predstaviť, že by tam boli vonku, keď sa to stalo.
Kam sa sťažovať, čo urobiť?

Aspoň skúsiť zabrániť, aby nedoniesli ďalšie takéto plemeno?
Prosím o radu.

katkaseiner
25. máj 2022

Je mi velmi luto co sa stalo, moji rodicia mali koliu a ja sa trapim s problemom pitbulov u susedov (ide o uplne ine ulice, cize nie taky pripad uplne ako u teba). Len by som sa spytala ako sa stalo ze sa pitbul dostal do dvora ku koliam?
Zato sa pytam ze minimalne plot tam musi byt naruseny - cize koho je to plot a nema ho spraveny? Tym by som zacala.
My sme mali u susedov 5 pitbulov... davali sme robit betonovy plot, nakolko sme mali taky z pletiva a to ked psy videli ze deti su na dvore (ano, vybeh mali presne od nasej terasy po koniec zahrady a len na nasej strane) tak hned hnusne stekali a stavali sa na plot)

pukina
25. máj 2022

Chudak pes jeden aj druhy, jeden s hlupymi majitelmi, ktori si ho nevedia vycvicit, druhy milacik rodiny, obaja doplatili na to zivotom. Zabranit sa tomu neda nijak, bohuzial. Pokial je pes na ich pozemku, nespravis nic, mozes len dufat, ze nepreskoci plot a neskonci to znova tragicky.

melanta
25. máj 2022

Sorry, ale toto mám za trolla, čo tu chce vyvolať vášne. Včera pitbull napadol kóliu a hneď ho aj veterinár utratil? Tak rýchlo sa veci nedejú, volá sa polícia, rieši sa majiteľ, zabezpečenie psa, atď. Veterinár neutratí len tak psa, lebo iného napadol.

autor
25. máj 2022

@melanta prosím? Môžete mi ukázať diskusiu, kde sa tu riešila takáto téma?
Ja som ju určite nezakladala, ale rada by som si prečítala.
Ja nie som trol. Dnes volala manželovi svokra.
Plot majú plný oceľový a koncom záhrady pletivo.
Vraj preskočil cez ten plný kovový, kde sú aj tuje...
Ale to je vraj, lebo svokrovci neboli doma. Iba im volali.
A veterinár navrhol utratenie hneď vtedy.
Áno, je to tragédia. Len Bohu ďakujem, že sa nikomu inému nič nestalo.
Nedá sa ale sťažovať na obci? Nič?
To len tak prejde a hotovo?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
25. máj 2022

Akpze podat trestne oznamenie za "mozny utok" uz utrateneho psa?

autor
25. máj 2022

@kitycat nie, ale čo ak si zaobstarajú ďalšieho?
A trošku varovať aj ostatných, aby mali psy zabezpečené....kks...
Stane sa toto a na druhý deň sa na to zabudne??

jana_eyre_2
25. máj 2022

Akože hrozne, ale pokiaľ viem veterinár nemôže len tak svojvoľne hneď utratiť psa ktorý niekomu patrí.. čo ti majitelia toho psa? Nevolala sa polícia?

koniarova
25. máj 2022

@jana_eyre_2 možno to majiteľ psa povolil.

bbebe
25. máj 2022

mna by zaujimalo ako sa dostal ten "pitbull" k veterinarovi. mne moj pes zabije psa a niekto cudzi mi povie ze: chodte tam a tam k veterinarovi. a ja ze dobre. pani xy musime vam psa utratit a ja ze dobre. 😀

bbebe
25. máj 2022

nevysmievam sa situacii len ma fakt zajima ako sa dostal pitbull k veterinarovi

akrobrab
25. máj 2022

@jana_eyre_2 Ja to chapem tak, ze je samozrejme, ze majitel suhlasil. Toto muselo sokovat aj jeho pokial to nie je nejaky fakt vysinuty odlud..

Najlepsie bude poradit sa s pravnikom, tu Ti tazko poradime, ked nepozname detaily a co vsetko svedkovia videli a ako.

maca1984
25. máj 2022

takto rýchlo sa veci na SVK nedejú ani zázrakom.

zuzanazu85
25. máj 2022

Útočný pes je utrateny? Čo ešte treba? Jeho mŕtvolu vystaviť,ako pes ktorý zabil iného psa? 😤

akrobrab
25. máj 2022

@maca1984 Preco nie? Co je na tom zvlastne? Vsak veterinar pride hned, operovat treba tiez okamzite, utratit moze aj na mieste, pripadne ho vezme na veterinu.. mne to pride ako otazka maximalne hodiny.

zuzanazu85
25. máj 2022

Nie každý pitbull je zabijak,dieťa vie poriadne dohryzt aj taký Jack Russell . Tieto ,,cajchovacky" mám najradšej....

akrobrab
25. máj 2022

@zuzanazu85 100% suhlasim, ale su plemena psov, s ktorymi si v stave nudze poradis aj holymi rukami, ked Ti napadnu psa (o dietati nejdem ani hovorit). Alebo ich doslova dokopes alebo podupes. A potom su plemena psov pri ktorych sa mozes len pozerat, vrieskat a rutit sa, pretoze nezmozes absolutne nic.

betulinka1
25. máj 2022

Konecne jeden múdry veterinar. Agresivneho psa, co preskakuje plot alebo sa podhrabe treba utratiť ihned. Ako pise autorka nemusel to byt pes ale mohol napadnúť dieta.

jana_eyre_2
25. máj 2022

@akrobrab
@koniarova no veď je to možné, že majitelia to povolili, ale preto že ich postoj vôbec nie je spomenutý sa pýtam..

Totiž ak s tým súhlasili a nie je im to teda ľahostajné, tak čo viac ako utratenie útočného psa sa dá robiť?

Ak s tým nesúhlasili, tak je tá rýchlosť utratenia zarazajuca..

zuzanazu85
25. máj 2022

Keď je nevyspytateľný majiteľ,takého psa proste odobrať. Alebo povolenie,alebo psychotesty. Ale keď je raz zlý majiteľ,bude zlá aj jeho čivava.

renab
25. máj 2022

@maca1984 mozno majitel pitbula suhlasil s utratenim z obavy pred trestnym oznamenim. A mozno uz predtym pitbul utocil. Nevieme podrobnosti.

loliki
25. máj 2022

Nemám skúsenosť, ale ten pitbull spôsobil škodu. Za to je zodpovedný jeho majiteľ. To, že bol utratený je teraz bezpredmetné, možno bol zranený. Faktom ostáva, že zabil kóliu Vašej svokry. Keďže spôsobil škodu, žiadala by som odškodné - cena psa.

barborkabar
25. máj 2022

už je to asi jedno, obaja psy sú už v nebíčku, už ťažko nad tým polemizovať akoby sa dalo tomu predísť a tak podobne, ale bolo by dobré sa so susedom porozprávať, že nemal by mať psa, keď ho nevie mať pod kontrolou

kitycat
25. máj 2022

@zuzanazu85 ze? Tiez nechapem ake pranierovanie. Chudak jeden aj druh pes. Chudak majtelia jedneho aj druheho psa, sok pre obe strany... Ale co este? Vinnik bol utrateny, majtelia asi teda zvolili..

@anonym co mozes spravit je akurat to, ze sa susedov opytaju, ci planuju dalsieho psika, a ak ano ci je plot zabezpeceny.. A ako sa tam vob3c dostal.. Na to odpoved nemame. Moz3s byt rada, ze tam to dieta nebolo, ze to odniesol "len" pes.. Nebola si tam, svedkovia privolali pomoc, zial nestacilo. Nekazte si vztahy, to sa zial stava a urcite keby mohli vratit cas by to spravili a situcii predisli... Agresivny vie byt akykolvek pes, ak dostane podnet... Ktovie co sa tam ozaj stalo

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chrobacik41
25. máj 2022

@melanta no neviem ci máš pravdu. Nasi susedia mali vlčiaka a tiež pitbulla. Sused ich išiel kŕmiť každého zvlášť, a aj tak ten pitbull nejakým sposobom sa dostal z voliery a napadol suseda aj toho vlčiaka. Obidvoch utratili v priebehu cca 2hodin sa to udialo. Bolo mi.luto toho vlčiaka lebo ten bol cvičený, posluchal na slovo keď sme boli na záhrade vždy pribehol k plotu a krútil chvostom mal radosť. Ale ten pitbul to bol veľmi zlý pes! Dotrhal nám nášho kocúra a nielen nášho. Takéto plemeno by som zakázala chovať hlavne tým ktorí nemajú skúsenosti!

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. máj 2022

@vlcik1 áno, majiteľ súhlasil s utratenim útočného psa. Povedal, že to môže urobiť hneď, alebo sa vráti na druhý deň.
Čo sa týka susedov, tam dobre vzťahy nie sú. Minulý rok sa ich 13 ročný syn hral na záhrade so vzduchovkou (asi vrabce plastík). A ešte sa im nepáčilo, keď som sa voči tomu ohradila. V tej časti záhrady je iba pletivo a moje deti tam boli asi 10m od neho hej?
Neviem, ako preskočil plot. Možno sa vedel na niečo vyšplhať, vyskočiť a odtiaľ. Lebo plot má 2m...