Susedia sa sťažujú na nonstop hluk

3. máj 2023

Ahojte,
Čo si myslíte, čo robiť v prípade, že sa susedia sťažujú na nonstop hluk z nášho bytu, čo nie je pravda?
Mame 3 deti. Vstávajú o 6,30. Chodia spať o 20tej. Susedia už 2 x písali na bytový servis, že ich zrušíme non stop 24/7. Ze mame dat deti diagnostikovať, lebo podľa nich majú ADHD lebo hlučné chodia a pobehujú po byte. Šli sme sa s nimi porozpravat o co konkrétne ide, povedali nám, že naše deti by mali chodiť po špičkách, lebo ze veľmi stupu na päty a oni to počujú a ze ich to hrozne ruší. Ze aj oni chodia po špičkách aby nerusili susedov. Ze si mame 2,5r dieťa dat do škôlky, aby mali ticho. Keď v škôlke u nás nie je miesto, tak ju mame dat inde a voziť. Ze sme arogantní, keď si nevieme donútiť deti aby nebehali a chodili po tichu po pätách. Lebo ze ich dieťa to zvládne a žena upozorňuje aj svojho muža aby chodil po špičkách. Ze to mame robiť aj my.
Deti mame normálne, žiadne diagnózy nemajú. Hrajú sa prevažne v detskej. Sem tam v obývačke. Najmladšie dieťa je babatko. To je najtichsie, úplný kludas. Plače iba pri očkovaní u doktorky. Našťastie toto ešte nechodí, tak sa sťažujú len na tie 2 staršie. My obaja s mužom pracujeme z domu, obaja mame prácu nemanualnu, takže sa potrebujeme tiež sústrediť.. Dali by ste kvôli susedom deti na antidepresiva ako navrhujú, len aby nechodili hlasno a sem tam nepobehli? Aby sa hrali potichu ešte viac než teraz?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
medyna
3. máj 2023

nie deti sú problém, ale susedia ....fakt otras toto, súcitím s tebou

doriiis
3. máj 2023

Vždy,keď čítam takýto príspevok tak si poviem....vďakabohu za dom.Takyto teror to je niečo hrozne

pribinak
3. máj 2023

Moja sestra mala takú ženskú pod sebou čo sa neustále na jej dceru sťažovala. Už jej vadilo aj to že dieťa nahlas dýcha
Sestra najskôr kúpila hrubý koberec, potom zrušila kopec hračiek a iné opatrenia, ale všetko zbytočne

Potom pozvala kamosky s deťmi, mna s ročným ukricanym dieťaťom a spravila takú party že dovi dopo

Samozrejme pani doletela ako jezibaba na metle! Moja sestra s kľudom Angličana: a milá pani odteraz to tu bude takto a bachla dverami.
Pani už v živote neprišla !

viestta
3. máj 2023

Urcite by som detom nestopala ziadne lieky kvoli susedom. Povyhrazala by som sa susebom, ze este jedna staznost na bytovy podnik s tym, ze mate chore deti, tak pojde na nich zaloba za ohovaranie a poskodzovanie dobreho mena.

henrikir
3. máj 2023

prepac, ale ako vazne nemas normalnych susedov. to je cista retardacia, problem samozrejme nie je v tvojich detoch, ale v nich. To skutocne nie je normalne, taka som vdacna, ze mame susedov akych mame, lebo pri takychto na hlavu padnutych ludoch by ma pravdepodobne porazilo. deti proste nevedia byt ticho a chodit po spickach, nerobim to dokonca ani ja. tak bud sa s tym zmieria alebo nech idu do psej matere🙂

lucka_ke
3. máj 2023

nech si dá suseda predpísať antidepresíva alebo nech sa presťahuje do domu

anjelicek26
3. máj 2023

Poslat slusne-neslusne ale do prdele je ten najvhodnejsi vyraz... cim viac ich budes pocuvat, cim viac im dovolis sa "stazovat", tym viac budu vyryvat, lebo im prijde ich staznost "vypocuta"... Povedat jej dovi dopo uz pri dverach, ze nech sa teda odstahuje, ked jej to vadi, lebo toto najblizsich 10 rokov jednoducho bude takto, ci sa jej to paci alebo nie.

Deti mas normalne, nech ta ani nenapadne v hlave spekulovat, ze su prehnane hlucne... Su normalne. Len suseda nepochopila, ake steny maju byty a ze pocujes aj splachnut...

simona20201309
3. máj 2023

Dala by som susedov na antidepresiva 😀
Obaja pracujete z domu pri 3 deťoch? To sa dá? Najstarší chodí do MS?
Ako verím, že malé deti vedia byť naozaj hlučné, ale bohužiaľ 🤗
Susedia nech idú žiť na samotu.
Ich nikdy nie je počuť? Skúšali ste im urobiť zrkadlo? Najbližšie im povedz ze sa sťažovať idete vy. Postras ich, že budeš riešiť šikanovanie a ohováranie....

jaga18
3. máj 2023

To je vtip? Ze deti na AD, rozum zastane. Ktorý pedopsychiater predpise zdravým deťom tlmiace lieky kvôli tomu, aby boli susedia spokojní?!
Susedom treba dôrazne vysvetliť ako sa veci majú a nech si píšu kde chcú a co chcú. Bývate v paneláku, keď chcú súkromie, nech sa vystahujú niekde ďaleko na samotu, kde nebudú mať susedia psov, mačky, dobytok, hydinu, deti atď. A tiež nech sa dajú diagnistikovat a predpísať si AD, potom im dupot od vás vadiť nebude 🤷‍♀️

simca06022011
3. máj 2023

ale prosim ta, jednym uchom dnu a druhym von, susede odporuc antidepresiva ked sa bude stazovat, proste deti su deti.. 2,5r dieta ked sa zacne blaznit raz za cas, nepriviazes hadam :DD aj spat ti chodia krasne...
ani nespekuluj ze ich budes tyranizovat, ked tak vies dat koberec kde tu, a vybavene. Riesila by som to ak bude suseda hrotit situaciu, staznostou za obtazovanie.. ohovaranie atd.

anjelicek26
3. máj 2023

Ono paradoxne si myslim, ze oni pocuju normalne rodicov pocas dna - varit, upratovat, pracovat, prechadzat po byte, kedze z domu pracuju vsetci a nie, ze problem su "deti"... inak pobavil ma vyrok, ze "aj oni chodia po spickach, aby nerusili susedov"... nuz ked ich to bavi 😅😂

lelelienka
3. máj 2023

Neverim, ze to s antidepresivami mysleli vazne, to bola asi len poznamka zo zufalstva.
Deti vedia byt poriadne hlucne, treba ich naucit hrat sa tichsie. Odbit to ignoraciou a konstatovanim deti su deti ako radia niektori, tiez nie je zrovna susedske…pokial zije clovek v panelaku, musi pochopit, vratane deti: ze si nemoze robit co chce.

foxie95
3. máj 2023

Akože bývali sme v byte pod 4 deťmi, ktoré o 22 boli ešte hore a o 7 boli už hore. Mali dlažbu a keď sa deti na niečom vozili (tatrovka, odrážadlo) tak to bola katastrofa, fakt to bol hrozný hluk, hrávali prisahám preteky, kto vydrží dlhšie pisťať. Začali naraz a držali až kým im nedošiel vzduch 🤦‍♀️ niektoré dni boli náročné, ale jediné čo sme boli susedu poprosiť, či by im nevedeli dať koberec alebo to vozenie obmedziť trošku alebo to nejak poriešiť. Vždy sme vedeli v ktorej izbe sú, s čím sa hrajú, keď sa naháňali počuli sme z jednej strany bytu na druhú ako dupú.... My sme sa akurát vtedy sťahovali do domu, takže najlepšie riešenie pre susedov, ak nechcú aby im niekto dupal nad hlavou, nech sa odsťahujú. Alebo potom je možnosť aby si dali odhlučniť strop 🤷‍♀️

simca06022011
3. máj 2023

@lelelienka lenze suseda ani nemoze vediet kto kraca po tom byte.. to vobec nemusi byt o detoch... a clovek lietat zatial nevie :D

tykat
3. máj 2023

Susedia nech si daju antidepresiva 😎 toto je proste zivot v bytovke, ze oni chodia po spickach to je ich vlastne obmedzovanie, neviem o tom aby taketo nieco bolo v domovom poriadku.

autor
3. máj 2023

@simona20201309 áno. A obaja máme kancelársku prácu. Najstarší chodí do MŠ. Doma máme 2,5r dieťa a bábätko.

lelelienka
3. máj 2023

@simca06022011 ja teda velmi jednoducho rozoznam kto nad nami chodi po byte, deti vacsinou lietaju ako splasene a dupu ako male sloniky 😉 vazne je to rozdiel oproti chodzi dospelych

tykat
3. máj 2023

Uf ale teda obdivujem vas ze dokazete mat HO pri 2,5r decku.

autor
3. máj 2023

@tykat Oni tvrdia ze chodiť po špičkách je normálne. Ze je to vychádzania v ústrety susedom a slušne správanie. Ze naopak my sme arogantní, že sa správame tak ako keby sme ich požiadavky ignorovali. Ze si musia kvôli nám dávať pri práci lebo aj oni pracujú z domu, slúchadlá.

simona20201309
3. máj 2023

@tykat a babatku
Autorka, a to sa pri nich nejak striedate?
Kedy pracujete? Véd bábätko a 2,5r dieta ma úplne iný režim, určite chodíte aj von, či?

simca06022011
3. máj 2023

@lelelienka a ja ti poviem ze nie je.. a teraz sa mozeme dohadovat... :D ja tiez beham po byte a dome. A u nas este aj ked sme boli "vacsie" deti bol takyto sused co sa stazoval este aj ked sa varilo, ze niekto chodi v kuchyni, ked kolieskova stolicka sa v izbe posunula... ked nemaju co orbit a maju takyto sluch, nech si pustia radio... lebo to nie je o tom v panelaku, ze len ja budem lietat a levitovat, a ani nahodou nepohnem ani stolickou, ale aj sused, musi pochopit ze proste NEZIJE tam sam, a bude susedov pocut. Dalsi vrchol je kolegyna, ktora si nemohla umyvacku pustit podvecer, ani sa osprchovat ak prisla z mesta neskoro, lebo babky islo porazit, ze pocuju vodu :D

simona20201309
3. máj 2023

No ved to vyriesili bravúrne 😀 tak nech nosia slúchadlá 👏👏👏
Co ešte chcú?
Nabudúce im povedz nech si kúpia kvalitnejšie slúchadlá ak im tieto nepomáhajú....

autor
3. máj 2023

@lelelienka Normálne mi povedala z očí do očí, že si mám dať deti diagnostikovať, lebo podľa nej sú vhodné na psychiatrickú liečbu.

tykat
3. máj 2023

parada chodia po spickach, na usiach sluchadla... este by sa mohli nadychovat len 1x za 10sec nech mate viac kyslika, ked uz chcu byt taki ohladuplni 😀

simca06022011
3. máj 2023

A inak s tymi HO ma napadlo.. chodim obcas do kancelarii z HO tiez, a ten hurhaj tam.. by o rozum prisli ak im nejake zadupanie nad hlavou vadi... na ulici auta hucia, tam as zbija, hentam cesta robi, ludia behaju, dverami buchaju, opätky po chodbach tukaju, kolegyna jedna druha, mobil, reci... kava.. strasne "ticho". Do toho prestavky kancelarii, tam sa stahuje jedna, hentam druha.. DDD

Da sa to riesit ak je neikto szco a tak, napr. kancelariou 🙂 ale fakt, vyrastu za chvilu a doma nebudu... kvoli tomu robit nervy... Keby mne toto povedala, s kludom by som ju poslala, nech seba da zdiagnostikovat, lebo ona zjavne potrebuje pomoc. S tolerovanim inych ludi.

chadkroeger
3. máj 2023

Deti na antidepresiva? 😲

luccija
3. máj 2023

Chyba je to, že aj oni sú celý deň doma aj vy a idete si na nervy a počujete každé buchnutie.
Iné to nebude ..deti bývajú bežne hlučné.
My sme v dome a susede tak steká celý deň pes, že cez slúchadlá nepočujem kolegu a čo mám robiť?

kleopatra114
3. máj 2023

Samozrejme , že dieťa nedas na zidne lieky , preboha 😳 ale keďže mám 3 ročne malé slonica , tak si viem predstavit , aký hluk dokáže len samotnou chôdzou urobit , takze jej od malicka vstepujem, že v byte sa nebeha , nepobehuje,neskace , nehrá sa s tvrdou loptou, nevozí na kolobezke …….

autor
3. máj 2023

@anjelicek26 Áno, doloslva chodia po špičkách. Na ich dcére mi ukazovali, ako ju to naučili. Ze ma mat papučky a pekne po špičkách.