Susedia nám hádžu za plot exkrementy

7. sep 2021

Ahojte dievčatá, mám pre vás dnes takú voňavú diskusiu😀 pre niekoho to bude možno vtipné, ale my sme už zúfalí z toho a nevieme čo máme robiť. Bývame v rodinnom dome na dedine už 12 rokov a vedľa nás sa pred 3 mesiacmi prisťahoval mladý bezdetný pár, majú však mačku a dva veľké psy (nevyznám sa v psoch, ale sú to asi nejaké dogy). Okolo celého pozemku máme 2 metre vysoký betónový plot a za ním nasadené ešte tuje, nikde nie je žiadna diera. Problém je, že na terase sa nám pri strane, na ktorej majú záhradu títo susedia pravidelne objavujú veľké exkrementy, niekoľko kusov a ako keby boli nahádzané na kope (od mačiek to určite nie je, mali sme mačku 8 rokov a takéto kopy nerobila a väčšie zviera sa nám nemá ako na pozemok dostať), tieto kopy sú vo vzdialenosti asi meter od nášho plota a tují. Už ma to ozaj štve to pomaly každý tretí deň chodiť odpratávať a zmývať dlažbu, problém je, že my sme ich nikdy na vlastné oči nevideli to tam hádzať a nemáme žiadny dôkaz, že to robia práve oni, na polícii by nás za toto vysmiali. Manžel sa skúšal s nimi porozprávať, ale tvárili sa, že vôbec nevedia o čom hovoríme a na druhý deň ráno sa kopa zase objavila. Skúšali sme sa sťažovať aj na obecnom úrade, ale nijako sa to nevyriešilo, zvieratá majú vraj riadne nahlásené a to je všetko, čo sme sa dozvedeli. Inak pani je detská lekárka a jej manžel nepracuje alebo pracuje z domu, pretože je celé dni doma, my obaja chodíme do práce, takže nemáme na neho ako striehnuť, napadlo nám jedine kúpiť kameru, ale aj tak by cez stromy a plot nebolo vidieť priamo osobu, ktorá to vyhadzuje. Pán je však veľký sťažovateľ a chodí nám zvoniť, že vraj ich ruší plašič na kuny, ktorý máme doma v podkroví (je vo vnútri domu a frekvenciu človek nepočuje, takže nevieme ani ako sa dozvedel, že také niečo máme, my sami to doma nepočujeme a oni majú dom na druhej strane ich pozemku od nášho, nemá ich to ako rušiť). Ďalej sa mu nepáči, keď svietime na terase a keď si manžel v garáži zapne rádio, to že ich psy od rána do večera štekajú je však v poriadku. Myslíme si, že nám to robia asi naschvál, aby sme plašič vypli, nesvietili a nepúšťali si rádio (v úplne normálnej hlasitosti so zatvorenými oknami). My úplne normálne užívame svoj pozemok a doteraz sa na nás nesťažoval ani jeden z ostatných susedov, ktorí bežne púšťajú cirkulárku, pília drevo o 12 na obed a celkovo robia oveľa hlučnejšie veci, ako my. Čo máme podľa vás v takejto situácii robiť? Keby im to prehodíme naspäť za plot, tak by to podľa mňa vôbec nepomohlo a hádzali by ešte viac.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nafka0483
7. sep 2021

Ja by som kupila tu kameru. Nevadi ze nebude vidno az za ich plot (ved to ani nesmiete snimat cudzi pozemok), ale bude vidno, ze spoza plota "vyskakuju" a prisatavju na vasom pozemku, tak bude jasne, ze to musi prehadzovat niekto od nich.
Nasledne riesit so starostom, policiou...

autor
7. sep 2021

Veď práve, že nemáme ako na 100% dokázať, že to robia oni, ale ktoré zviera by sa s prepáčením vysralo 10krát na to isté miesto za jeden deň

jana005
7. sep 2021

Ináč to môže byť fakt od mačky.
Pred mesiacom mi švagriná hovorila, že tiež stále nachádzali na svojom pozemku veľké hovienko ako keby boli ľudské trosku zahrabane.
Z jednej strany nemajú susedov, tak si mysleli, že sú to tí druhí susedia.
Už mali sto chutí im tie hovna tam naspäť prehadzovať, len nechceli nič robiť bez dôkazu, tak nakoniec švagor zmajstroval nejakú kameru na svetlo či čo a normálne na vlastné oči videli ako to robí mačka.
Hovorila mi, že keby to nemali na kamere, že v živote by neverila, že to robila mačka. A mala by hanbu na sto rokov, keby to hádzala susedom ona za plot.
Vyskúšajte tam dať nejakú kameru a až potom to riešte

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nafka0483
7. sep 2021

Viete to dokazat - djate si kameru na to miesto a uvidite ci tam chodi nejake zviera, alebo to "samo" preskakuje spoza plotu.

danka56
7. sep 2021

Tiež by som kúpila kameru. A napíš potom ako to dopadlo. Lebo ak je toto naozaj pravda tak ľudská hlúposť nemá hraníc. Nie ze by som teraz išla písať, že ti neverím. Ale nechce sa mi veriť, že nejaký človek by toto robil. To je na plač. A nie ze yb som bola zákerná, ale keby to je pravda tak by mi vôbec nevadilo o rom hovoriť iným susedom. Nech sa hanbia.

autor
7. sep 2021

Nad kamerou premýšľame od kedy to začalo a aj sme si nejaké už našli a naštudovali o nich, len problém je, že oni nemajú plot z jednej strany, pretože ploty majú len tie čo si postavili susedia ako svoje a mohli by povedať, že im niekto chodí na pozemok a vyhadzuje to k nám, ale ten pán je celé dni doma a majú dva veľké psy, takže pochybujem že by niekto cudzí bol taký blázon a takto riskoval za nejaké vyhadzovanie.

haley7897
7. sep 2021

Kamera ako píše @nafka0483? Ešte môžete pozbierať a zaniesť pred dvere alebo ku autu že im niečo vypadlo.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hipuska
7. sep 2021

Mne sa to moc nezdá. Človek predsa nedokáže hodiť hovienko na to isté miesto. Ale skôr zviera vykoná potrebu na to isté miesto. A mačacie su fakt veľké. Skús tam dať bednicku s pieskom. Ak to bude mačka, pôjde tam. Veď to by sa trochu aj dalo vidieť. Keď by to bolo od mačky, je jedno veľké hovienko a pri Tom ešte malinkych pár. Ale ak je prehodene tak to bude jeden "sulok" a podľa mňa by sa rozpadol. A ak máte v rodine dieta, skúste si požičať baby kameru. Fakt ti stačí vidieť, či to je zviera, či leti cez plot. A ba základe toho by som kúpila profi kameru. Alebo skús do zvaarninovej fľaše dať mobil/hocijakú kameru a zapnúť natacanie

nafka0483
7. sep 2021

Ale ved to je jedno ze ci oni maju ohradeny pozemok ci nie. Je to ich pozemok a maju si to zabezpecit tak aby ste vy neboli obtazovani. To co za vyhovorky tu teraz davas :D :D dajte nam uz tu kameru nech mate dokaz, vyhovaras sa akoby si ty bola ten sused co to prehadzuje.

poopsie
7. sep 2021

Určite kameru 👍moj ujo má parádnu, ešte aj so zvukom 😅

falcogirl
7. sep 2021

Ja len k tomu ultrazvukovému plašiču. Ľudia do istého veku tú frekvenciu počujú, hovorím z vlastnej skúsenosti. A keď piští 24/7, môže spôsobovať susedom výrazný stres, tiež vlastná skúsenosť.

luccija
7. sep 2021

Hovno od dogy si nemôžeš pomýliť s mačkou.Ak si si istá, že nikto iný to nemôže hádzať k Vám prehod to naspäť a kúpiť kameru.Toto isté sme riešili aj my mali sme oplotený pozemok ešte sme nestavali a sused roky hádzal k nám hovna.Nechci vidieť čo tu bolo:(ľudia sú hovada.To, že svietite na terase a púšťate rádio v garáži je Vaša vec..budú to určite príjemní susedia.Aj náš sused má plasicku na krtko a počujem ju nám to nevadí všetko je o ľuďoch.Len by ma zaujímalo ako vie o tej Vašej na streche?máte z tej strany iných susedov čo majú psa, alebo z ulice niekto hádže?ale to by bolo v sackoch veď nebude niekto z ulice chodiť s lopatkou.Zober to a prehod späť som si istá, že to robí on.Su také hovada a do očí bude tvrdiť, že to on nie.My, keď sme upratovali pozemok sused bol hneď nalepený na plote čo robíme tak som mu povedala, že nejaký idiot sem hádzal hovna on jediný mal 2 veľkých psov a ešte sa čudoval či to je normálne?a nik iný to nemohol byť, lebo to bolo v polke pozemku a prístup len od neho

autor
7. sep 2021

Niektoré ste sa asi ešte nedoťahovali so zlými susedmi, my sme to skúmali zo všetkých strán a hľadali stopy či sem neprelieza nejaké väčšie zviera, lebo sme ich nechceli obviňovať neprávom a aj keby máme záznam z kamery, tak maximálne dostanú nejakú pokutu, aj to pochybujem a budú prehadzovať ďalej alebo si nájdu iné znepríjemňovanie a my sme za dobré vzťahy

lenkapap
7. sep 2021

Suhlasim, akurat u nas stale za plotom sa najdu kopy hovienok - dlho sme si mysleli, ze nam popod plot uteka nas pes (mame velkeho) a ze to on tam chodi kakat. Raz som na vlastne oci videla ako tam prisla macka, ani nebola nejak velka, a dala taku naloz ze aj nas 50kg pes sa moze schovat...pekne si zahrabkala a sla po svojom 😀 aj ked su susedia aki su, tiez by som skusila kameru a podla toho, no nemusia to byt len oni... co viem, tak macky maju oblubene miesto ako zachod a chodia tam. Mozno predtym chodila do domu vedla, no ked sa pristahovali velki psy, len sa posunula dalej...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
7. sep 2021

Dobré vzťahy nemáte už teraz🙂ak k Vám nemôže ísť iný pes niekde cez plot je to jasné a pes nebude kadiť na to isté miesto.Neexistuje pomýliť si mačacie a psie hovno od veľkého plemena

verca888
7. sep 2021

vsimam si, ze sa to vseobecne s tymi susedmi zacina hrotit. to co sa nudia v tejto dobe vsetci tak robia zlobu ci ako?

autor
7. sep 2021

Mačky väčšinou zahrabávajú a toto je na betónovej dlažbe, o 12 večer keď ideme spať to skontrolujem a nič tam nie je a o 6 ráno keď ideme do práce, tak to je tam ako keby tam tá mačka bola 10-15x za noc na wcku

autor
7. sep 2021

A nestáva sa to každý jeden deň, ale niekex raz za 3 dni, niekedy raz za týždeň

lenkapap
7. sep 2021

Inak a to iste sa stalo mojej tete...dlhe roky sa vadila so susedou, tiez mala 'paranoidne' stavy ako jej suseda hadze hovienka, ako jej odstrihava tieniacu latku z plota atd. Potomsuseda zomrela a veci sa stale diali. Teda ostala na dochodku, ze je doma a na zahrade a tiez, videla macku kakat v zahone a tieniaca latka sa odtrhla pri vacsom vetre. Nechcem nikoho ospravedlnit, ja by som najradsej byvala na samote a tiez som si istycas myslela, ze nam sused 'robi zle'. Osvedcilo sa mi neriesit a nebrat sa ako obet, ze mi niekto chce zle svojim spravanim...

karolinakr
7. sep 2021

To by bola prdel, keby ste ich ohádzali hovnami a na kamere by bola nejaka veľká mačka, čo tam chodi každý deň potrebu vykonávať, Ale ked su taký veľký sťažovatelia tak normalne si daj kameru kde treba a keby vyšlo najavo, že oni hadžu tie ho,,,tak aspoň možeš zapnuť tu cirkularku na 3 hodiny konečne už!

zooeynka
7. sep 2021

Aj kocur dokaze vysrat obrovsku kopu a pride v pohode cez dvojmetrovy plot. Ja toho co serie u nas chcem zabit, takze urcite kupit kameru a ak uvidis ci tie hovna doletia, alebo je to zviera.

karolinakr
7. sep 2021
karolinakr
7. sep 2021
lenkakravcova
7. sep 2021

A nemôžu tam kakať tie kuny alebo lasice? Tie robia kôpky...

karolinakr
7. sep 2021

Sledovať na kamere, či hovná leteli vzduchom alebo pristáli zo spodu, daj za úlohu manželovi...

nafka0483
7. sep 2021

Autorka a ty chces potom ake riesenie? Ked mate taky strasny problem kupit tu kameru aby ste vedel ci to ozaj ide od susedov. A aj keby ste to vedeli, tak stale mas vyhovorku, ze by dostali len pokutu. No ved nech dostavaju opakovane pokuty, ries to dalej, mozes az na sude.
Ale ty chces dobre vztahy, ako key ste nejake dobre vztahy teraz mali. Tak potom custe a peknesi to vzdy odpratavajte a myslite si ze tym padom mate dobre vztahy.
Ak chces aby sa to zmenilo, tak pre to musis nieco urobit.