Suseda, ktorej vadí klimatizacia

29. nov 2021

Ahojte žienky, idem k Vám o radu. Bývame v rodinnom dome v podnájme. Je to klasický sedliacky dom, kde ide izba za izbou, veľká dlhá veranda, +prístavba, pekne prerobené. Doteraz tu nikto zo susedov nemal problém s nikým. Na zadnej časti domu kde nie sú okná, ale suseda je na montovaná klimatizácia. Ten dom vedľa zdedila jedna pani, starší dom a ona tu nebýva, občas sem chodí, býva asi 1,5 h odtiaľto. Už pár krát nám povedala že treba niečo urobiť s klimatizáciou, treba to pre montovať inde alebo jej je to jedno ale to tak nemôže tam ostať, le
bo to hučí. Že ona sa spojí s majiteľom. Doteraz sa sním nespojila ale pýtal už naňho kontakt že už sa sním spojí.
Podla mňa rieši úplnú banalitu. Odkedy tu bývame my to malo používame. V lete to malo používame keďže mame menšie dieťa a dom nie je až taký teply v lete. Keď je miernejšia zima vtedy sme stým zvykli kúriť, ale v tuhej zime už sa stým nekuri.
Toto všetko darmo som jej vysvetľovala. Že jej jednoducho to vadí a hučí a ze to tak nemôže zostať.
Ešte to chcem povedať ze s pani sme sa pekne rozprávali, nebola to žiadna hádka, ale darmo som jej povedala fakty, a aj to že to sa jednoducho nedá inak riešiť, nepochopila to.
Na 100 % viem ze majiteľ s tým tiež nič neurobí, maximálne sa usmeje na tom čo ona žiada.
Myslím ze ona to tak nenechá. Poraďte čo máme robiť.

agacela
29. nov 2021

Ak je to na tvojom pozemku, nemôže nič …teda na pozemku majiteľa …

andrea_82
29. nov 2021

Ja by som to nechala na majitela. Vy ste tam klimu nemontovali, ste len v podnajme, tak takuto upravu by ste ani nemali robit. Nech to riesi on, ty sa vyhovor na neho.

guiseppinka
29. nov 2021

Aj mne raz dosiel sused z poschodia nizsie, ze ho vytapame cez kupelku... Aby som mu dala cislo na domaceho a ja na neho, ze mile rada, mne nedviha telefon... Za asi 2 dni dosiel majitel... Kasli na to, nevysvetluj. Nech si to riesi majitel

barruna
30. nov 2021

Presne tak, ste len podnajomnici, taketo veci nech si riesi pekne majitel, ako co vy s tym mate?

simca06022011
30. nov 2021

neries, nech si suseda riesi co chce kde chce. Nie ste povinni jej nic vysvetlovat, nic s nou riesit a uz vobec nieco prerabat, lebo ona si zmysli. AK chce, nech kontaktuje majitela, kontakt ma. Asi nechce, len potrebuje chodit niekde a robit "nervicky". Su taki ludia...
majitel by ju poslal kade lahsie, to co si on namontuje na dom je uplne v jeho kompetencii, to ako keby som teraz nabehla k susedom, nech zrusia tepelne cerpadlo, druhi nech zrusia klimy - no asi by si poklepali po cele a poslali ma niekam :D

jana_eyre_2
30. nov 2021

Nerieš, veď to nie je tvoja klimatizácia.. keď sa bude suseda sťažovať znova, tak jej povedzte nech sťažnosti presúva na majiteľa, on jediný s tým niečo môže urobiť..

Veď keby ste aj chceli klímu odstrániť, tak bez súhlasu majiteľa nemôžete, nerozumiem čo suseda akože očakáva.. skôr sa chce asi posťažovať a porozprávať.. 🤷

autor
30. nov 2021

@simca06022011 tiež mi to tak príde :D

tykat
30. nov 2021

Nech riesi majitel. Ty sa tym nezatazuj.