Suseda a balkón

6. jún 2022

Dobry den, mam susedu, ktora ked cisti balkon...leje litre vody zo svojho balkona na moj a vsetka spina tiez leti na moj balkon...Cize mozem mat akokolvek super upraveny balkon, tak behom par minut ho budem mat k.o....
Zvazujem striesku na balkon zboku aj zpredu...Problem je vid foto...Myslite ze by bola mozna strieska aj napriek tym trciacim zelezam...?Zeby sa trosku orezali😂..Zasklit balkon cely nechcem...Vyzeralo by to hrozne...Chcela by som dat nieco tak aby letela voda aj spina mimo nas balkon...A tam ma napada jedine sikma strieska alebo jej balkon nejak oplechovat ...Mal niekto tiez podobny problem.?..Ako ste to vyriesili?Alebo mate s niekym skusenost, kto by vedel toto poriesit oplechovanie, striesku?...Dakujem

tosomja
6. jún 2022

Možno nejakú markízu.

kataina
6. jún 2022

je nepripustne aby susedia liali vodu z balkona, dokonca je zakazane prašiť z balkona. Treba jej povedať, že jej špinava voda konči na tvojom balkone, či by nemohla zmývať balkon tak aby voda netiekla z balkona dole

kataina
6. jún 2022

tu striešku ti urobi firma ktora zasklieva balkony

20erika07
6. jún 2022

Neporadim, ale ma suseda nad sebou este nejakych susedov? Ak ano, treba ich poprosit, ked suseda umyje balkon ci by nemohli svoj balkon riadne pooblievat nech aj suseda zazije to co ty. Mozno pochopi

kandelabra
6. jún 2022

nebolo by jednoduchšie ísť sa susede sťažovať? Prípadne domovníkovi? Ja som len raz dala na balkón opraté veci, vyžmýkané len v rukách, kvapkala z nich voda (neuvedomila som si to) a už bol dolný sused u nás klopať. Aby si ty musela investovať do striešky kvôli susede, čo ti robí bordel, no neviem...

bajka16
6. jún 2022

Toto robila aj naša suseda, keď sme bývali v paneláku a nikdy mi nedošlo, prečo leje vodu z balkóna.. ja som teda balkón umývala ale nie vapkou ty kks nepochopim 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ fakt niektorí susedia za všetky drobné vďaka bohu že už sme v dome 🙏

autor
7. jún 2022

@kataina Kde je uvedene ze nema liat vodu z balkona a prasit?…Kde je to napisane?…

janka54321
7. jún 2022

Pozri domový poriadok, čo tam máte uvedené ...ale to prasenie by tam malo byť, aj u nás to je myslím uvedené ...s balkónom som si není istá ...ja našťastie tento problém nemám, bývame na najvyššom poschodí....ale tiež to neviem pochopiť, ako môže takto umývať balkón, doma potom, ako umýva podlahy???!!!!

autor
7. jún 2022

@janka54321 Ok pozriem sa nato, dakujem.

aknamorka22
7. jún 2022

Ja by som si dala presklit balkón. My to tak máme. Sú to také jednotlivé sklenené tabule, ktoré sa dajú posúvať a vieš si celý balkón otvoriť keď chces a potom ho zase zatvoriť. Za mňa super vec 👍 no a susedy by som sa opýtala čo si myslí, že kam ide tá voda z jej balkóna keď ho umýva.

janetinka27
7. jún 2022

riesila by som to so susedou. mame zaskleny balkon a dali nam tam aj taku malu sikmu striesku. je plechova a ked prsi, tak to strasne klopka, v lete nas to vzdy zobudi.

kataina
7. jún 2022

je na to zakon, daj si do gugla domovy poriadok, mne sa to nechce hladať. mame to vyvesene v panelaku na nastenke. Ani fajčiť sa na balkone nesmie....

cacianka
8. jún 2022

Občiansky zákonník, sused nesmie neprimeraným hlukom,smradom, prachom ... brániť iným majiteľom v riadnom užívaní ich majetku, (hrubý citat)

bettie
9. jún 2022

@cacianka napisane to je pekne, ale realita je zial ina. Obycajne taka, ze na svojom pozemku, na svojom balkone ... si mozem robit co chcem

cacianka
9. jún 2022

@bettie nemôžeš, a ak robíš tak, že to škodí susedom je to tvoj charakter, čo môžu riešiť aj súdom. Avšak vieme svoje...

nene_mamina
20. sep 2023

Ahoj. Ako si to vyriesila. Pozeram, že Tvoj prispevok je starsi. Riešime niečo podobné, avšak nieje to len voda. My sme susedov vyzvali písomne - doporucenym listom s dorucenkou. Potom sme to riesili cez policiu, ako priestupkove konanie. Neskor kyselina, ktorú pouzivali vraj na umytie balkona, rozozrala strop na dalkone takze skody sa vysplhali cez 260€, čo už bol trestny čin. Podali sme trestné oznámenie. Všetko bolo treba dokumentovať, v niektorych pripadoch je mozne použit aj kameru, ak nebude zasahovať zaberom do obydlia, čo už, by si porusovala zakon ty. Nas caka este bymahanie vzniknutej škody

nene_mamina
20. sep 2023

@nene_mamina vymahanie skody na súde

dasufla
20. sep 2023

fuuha, tak to teda nie je bohvie co, na susedske vztahy je teraz asi aj zbytocne sa pytat, no ako nechapem, ze si niektori ludia myslia, ze mozu cokolvek a inym to nebude vadit. dufam sa vam podari domoct sa k tym peniazom, no hlavne aby si susedia dali s takymto konanim uz pokoj

nene_mamina
20. sep 2023

@dasufla zatiaľ neviem aku to bude mat dohru, ale suseda zavreli, nie do basy, je psychicky chorý, takže asi do blazninca. Vraj ho už odtiaľ nepustia, lebo je nebezpecný pre seba i okolie. Ale neviem, či suseda nebude v tomto pokračovať, lebo od kedy ho odviezli tiekol mi opáť po balkone moč. Ona tiež asi nieje v poriadku.

vulka
20. sep 2023

Určite sa to dá. Tá strieška. Firma si poradí aj s tými železami.

martina2ve
20. sep 2023

Ja si myslim ze sa to da, firma si s tym poradi...

zuzuliennka1
20. sep 2023

@kataina zakazane prasit z balkona?! ale fajcit tam, aby vsetok smrad isiel hore mne do bytu - sa uz moze.
chore

nene_mamina
20. sep 2023

@zuzuliennka1 aj to spada do obcianskeho zákonníka.ci?

zuzuliennka1
20. sep 2023

@nene_mamina nespada, neviem o tom, ze by som sa mohla uspesne branit voci susedovi, co si podomnou na svojom balkone fajci