Sú s nami muži šťastní?

9. nov 2019

Stretla som sa náhodne cez tyzden so známym a bol z toho trojhodinový rozhovor, kde mi vravel, ako je v zivote/ v manželstve nestastny(som vydata, vo vyššom štádiu tehotenstva, takze o nejakú baliacu taktiku sa určite nejednalo, skôr som mala pocit, že sa potrebuje požalovat a nemá komu). V podstate tam padali najmä dôvody, že žena chce, aby ju počúval a keď on jej niečo hovorí, tak mu povie, že už jej to vravel, alebo, že ju to nezaujima. Že keď niekam spolu idu, tak len tam kde chce ona, nie on a že nie je schopná kompromisov. Že ho viní za spolocne rozhodnutia(kúpa domu, že nemali deti, aj keď on ich pritom chcel, len požadoval, aby obmedzila konicky, lebo si myslel, že starostlivost o deti zostane na ňom). Trosku mi to nastavilo zrkadlo, že ani ja nie som asi dokonala manželka pre svojho muza, že mám na neho vysoke naroky(aby pomáhal s dietatom, domácimi prácami, aby zarábal, čiže chodil do prace, ktorá ho nebavi a vyvíjam na neho tlak, aby sme zvyšovali svoju životnú uroven, či chodil pomôcť mojim rodicom(pokopat záhradu, s autom do servisu atd). Keď chce pozerať niečo iné v telke ako ja, vynadam mu, keď mi hovorí niečo o autach, tak mu poviem, že má to nezaujima atd. Je rad, že má dieťa a ďalšie na ceste, ale podľa mna nie je úplne rad, že má za zenu mna, ale zmeniť sa k lepsiemu je tazke a pretvarovať sa ešte ťažšie.. ako to mate doma vy? Myslite si, že ste ideálne partnerky? Ak sa muza spýtate, či je rad, že vás má za manzelku, povie, že Ano?

tyrkysova_kobyla
9. nov 2019

Nemyslim si, ze som 100 % idealna, ale urcite sa nesnazim, aby bolo vsetko len po mojom. Sme predsa rovnocenni, tak nebudem od neho chciet aby sme stale pozerali len to, co ja chcem, aby sme stale chodili kam ja chcem. To je sebecke. Necudujem sa, ze sa to muzom nepaci, ani zenam by sa nepacilo, keby nemali pravo povedat, co chcu

zuju2
9. nov 2019

Mne veľa krát povie,že je rád že ma má a že to,že si ma vzal neobanoval, aj keď nie je vždy všetko na 100 percent,to nie je nikde a ani sa to vždy nedá. Treba prijímať kompromisy,nemyslieť len na seba a byť sebecký. Stredná cesta je zlatá cesta.

karolinakr
9. nov 2019

Tak konkretne v nasom baraku su zeny, ktore by som ani ja nechcela mat za manzelky.Aj som sa cudovala, ze to muzi trpia, preco sa nerozvedu.Zvysenym tonom, vykrikovanim, urazkami a poucovanim ale nonstop, nielrn obcas.Takze urcite ti muzi nie su stastni, ale je to ich chyba, ja by som uz davno odisla

kosicanka1
9. nov 2019

Jasne ze je stastny.
Len nech skusi povedat daco ine. Vezmem mu aj poslednu platobnu kartu a za trest na veceru musi uvarit 3 chody.
😂😂😂

titla
9. nov 2019

Mne muz hovori, ze je stastny, ze ma ma. A myslim, ze sme obaja schopni robit voci druhemu kompromisy a na drujej strane netlacime jeden druheho do nekonfortnych situacii/konickov.
Samozrejme boli v minulosti rozhodnutia, ked som olutovala, ze si som "vydupala" nieco co nechcel. Prave kvoli tomu, ze jeho nekonfort/stres z tejto situacie sa preniesol na mna a sama som nemala radost z toho co som chcela. Nestoji to za to.

jany149
9. nov 2019

ja úplne súhlasím s
@tyrkysova_kobyla

felycity
9. nov 2019

Cítim a viem, že je šťastný, že ma má a úprimne platí to aj naopak. od začiatku nášho vzťahu to je o vzájomnej tolerancii a úcte, o schopnosti robiť kompromisy a brať v úvahu, čo jeho zaujímaa mňa (nikdy somsi nedovolila diktovať, že to bude tak alebo onak, vždy to bolo o komunikácii, nikdy by som sa netešila , ak by to bolo vynútené). ...nie som dokonalá a mám svoje chyby, ale on ich pozná a naučil sa časom, že niečo musí prehliadnúť alebo nechať vychladnúť a naopak a vždy sa snažím vcítiť do pocitov, aké by to bolo, keby mi on niečo diktoval, či zvýšil na mňa hlas...v tomto mám asi veľké šťastie, že som našla človeka, ktorý je naladený na tú istú vlnu ako ja.

kittykat22
9. nov 2019

Ja som na toto alergická. Prísť niekam na kávu, a sťažovať sa na svoju manželku. Aké jednoduché. A dookola tie isté kecy - nemám dosť sexu, žena na mňa šteká ... bla bla bla. Ale keď sa opýtam, kedy naposledy poslali svoju ženu na dovolenku - a postarali sa o domácnosť, tak sa tvária ako keby som ich povedala, ze mi majú darovať obličku. Keď sa pýtam, koľko krát do mesiaca ich žena chodí von s kamarátkami, kým oni uspávajú deti, tak sa pozerajú, ako keby som im povedala, že som im dala HIV. Muži ktorí ohovárajú svoje ženy sú zbabelci, a na tie ich reči odseknem, nech si to strčia za klobúk. Je niečo iné povedať - vieš čo, so ženou, nemáme tak často sex, akoby som si prial, ako sa to dá zmeniť? Alebo, chcel by som byť štastnejší so ženou, ako to robíte u vás - viem, že Vám to funguje. A nie, že si sadne a moja žena je zlá, lenivá, nemám sex, nemám toto a nemám tamto. Ale muž tučnučký, čistý, ešte so mnou na káve sa sťažujúci. No samozrejme napapaný od ženy, čistý-vyžehlený od ženy, a ešte so mnou na káve, kým žena rieši deti ... a oni chúúúúďatká maličké, sú také neštastné. Panvicou po hlave tak jedine 🔥 Nepodporujem ohováranie žien mužmi.

777januska777
9. nov 2019

@kittykat22 Najhoršie je, že ženy takisto ohovárajú svojich manželov kade tade. Keď to nepodporujete, treba to brať rovnako aj u žien. Keďže väčšina tu žien z modrého koníka na svojich mužov dosť nakladajú.

didaa
9. nov 2019

@kosicanka1 to mal byť vtip alebo je to realita?

galioska
9. nov 2019

Každopádne žena nemá byť pri mužovi, tutka, slúžka a ani kráľovná, niečo medzi a tiež každý muž a žena vie do čoho ide aj keď dosť ich na to príde až po tej veľkej zaľúbenosti..

abbey1
9. nov 2019

Rozvodovi právnici by vedeli vykladať o zúfalých klientoch, ktorí žili v tom, že sú s nimi ich partneri šťastní. 🙂

karolinakr
9. nov 2019

Ano, citala som pripady z druhej strany, ze zena dlhodobo odmietala sex, muz si nasiel priatelku a len cakal, kedy decka dorastu aby sa mohol rozviest.Keby to ta zena len tusila, ze posledne dni jej ostavaju do manzelstva

tetasa
9. nov 2019

A sme my zeny s nimi stastne?,....podla mña cakat od muza aby pomohol s detmi domacimi pracami atd nie su vysoke naroky je to rovnocennost.Skoda ze je Nas privela zien ktore si myslime ze muzi to nedaju a robime vela veci za nich pricom pre muzov je to jednoducho pohodlnost a prestanu sa snazit....a potom sa stazujeme.Muzi si zvyknu rychlo nato ze zena robi domace prace vari a namiesto toho aby ocenili kazdy deñ staci raz nenavarit a uz je to dovod nato aby sa citil nestastny muz 😅

janickacrazy
9. nov 2019

No ked je taký nešťastný, tak sa može s takou ženou rozviesť a nájsť si inú a mať deti, ved chlapi možu mať deti v akomkoľvek veku. Inak ja si myslím, že moj muž je so mnou šťastný a aj mi to občas povie, že je rád, že sme spolu a ja som tiež rada, takže u nás je to v pohode, ale tak samozrejme, že občas sa trošku povadíme, ale väčšinou je to fajn.

jankapepe
9. nov 2019

Je priserne slepé posudzovať vzťah dvoch iných ľudí z vypočutia len jednej strany. Ak chceš riešiť prečo a či je daný pán nešťastný a prečo jeho manželstvo nefunguje tak ako má, vypocuj si aj jeho manželku. Pravdepodobne ostaneš veľmi prekvapená ako to naozaj je.

tosomja
9. nov 2019

Ja mam toho najdokonalejsie muza na svete aj ked nikdy dokonalym nebol 😉 tak isto on mne povie, ze som pre neho ta prava, bez ktorej nechce a nevie byt, aj ked viem, ze klame, lebo nikto nie je dokonaly. Ale jeden bez druheho by sme neboli tym, cim sme. Ak so mnou nebude spokojny, viem, ze to vycitim.

zuzana76
9. nov 2019

@kittykat22 staci si precitat konik, zeny tiez nie su neviniatka, najradsej by organizovali este aj svokry 😉

kittykat22
9. nov 2019

@zuzana76 ale zeny medzi zenami to je ina. Zena, ktora sa stara o deti a domacnost vie, aky je to zahul. Chlap - stazovatel, si mysli, ze si doma skrabkame ritky - a tam je ten problem. A ked sa spytas co vsetko doma robi - muza stazovatela - tak ti povie, ze pomaly nic.

zuzana76
9. nov 2019

@kittykat22 nie je to ine, je to ponizovanie rodiny manzela, aj zeny sa stazuju na muzov, malo zarobia, stale v praci, zena na MD a muz pride unaveny a musi prebrat este dieta, venovat sa mu, atd..... proste naroky zien niektorých nemaju hranic, je samoyrejme, ze takyto muzi sa citia ustvani a nestastni, ani sa im necudujem

kittykat22
9. nov 2019

@zuzana76 ale prosim ta. Aby uspal 1x tyzdenne dieta, by mu ruky odpadli? A aby zena isla 2x do roka na vylet s kamaratkami, tak by mu tiez rucicky odpadli? 😀 ROzdiel medzi muzom a zenou je, ze muz pracuje od - do, je za to zaplateny. Ma vikend, ma sviatok v praci, ked revu male chore deti v noci - obycajne spi. Lebo on musi rano do prace. A zena nemusi rano k choremu mrzutemu dietatu? Zena pracuje 24/7, 7 dni v tyzdni a 365 dni v roku. Nema dovolenku, nema oddych, nema nic. A este je mizerne zaplatena - pricom ona vychovava buduceho danoveho poplatnika. Muz chce, zmeni pracu, kolektiv, hodiny, poziada o dovolenku? O co poziada zena? A samozrejme namiesto toho aby zene doma pomohli tak behaju a len vyrevavaju ako im je dobre. Mozno by namiesto toho vyrevavania mohli kupit listky do blbeho kina a dat dieta rodicom alebo zaplatit chuvu.

zuzana76
9. nov 2019

@kittykat22 tak muz pracuje a zaraba v prvom rade pre rodinu, cize aj pre danu manzelku, kludne sa mozu vymenit, nech ide zena do prace, muzi zostanu urcite radi doma, aspon pre mna bola materska dovolenka naozaj dovolenka, to sa s pracovnym zivotom neda porovnat, mne sa vôbec nepacia zase taketo zenske vyplakavacky, ake su chudiatka, ked nie su. A su prace, kde ani dovolenka neznamena dovolenku, treba riesit pracovne zalezitosti a pod. A deti raz vyrastu a zena tiez enbude mat co robit. Ale klobuk dolu rped matkami, co maju malicke deti a idu do prace, tam naozaj ta pomoc partnera musi byt dvojnasobna, ale nech mi nikto nevravi, ze zena na materkej je prepracovane chudatko.

kittykat22
9. nov 2019

@zuzana76 ako mi napis co znamena, ze dovolenka v praci neznamena dovolenku 😀 co je to za nemysel 😀 Dovolenka v praci je dana zakonom. Je to hlavne koli dusevnemu a fyzickemu zdraviu cloveka. Ked to niekto nerobi - jeho problem. Ze deti vyrastu a zena nebude mat co robit? To si robis srandu - kde zijes. Materska je 3 roky a zena ide subezne praca a vychovavanie deti. Kolko mas vlastne deti, ze pises taketo mudrosti? Neviem kde si prisla, ze deti vyrastu a nebude co robit - deti zostavaju navzdy detmi. Niekedy im treba vypomahat az na vysku - takze maju 24, potom maju 4-5 rokov volno a maju vlastne deti. A asi chcem byt dobra babicka, tak planujem pomahat svojmu dietatu - nie ako to je teraz zvykom - dieta ma 18 a cau 😀 tak to nie je moj plan. Moje dieta je mojim dietatom, a navzdy nim ostane. Planujem ho zivit kym nevystuduje, a potom byt oporou ako babicka. Neviem ako si to ako predstavujes. Mozno ako moja mama, ktora oznamila, ze ked mam 18 tak sa budem zivit sama a vnuca vidi raz za 3 roky. To ano, ta ma vlastne plany - robim si co chcem, ved som dieta vychovala.

zuzana76
9. nov 2019

@kittykat22 moj muz musi riesit pracovne zalezitosti aj na dovolenke, to znamena neoddychne si, jednoducho ho bombarduju telefonicky, klienti totiz nevedia, ze je na dovolenke

zuzana76
9. nov 2019

@kittykat22 mam dve deti, skolopovinne ZS a nepride mi, ze by som bola v domacnosti prepracovana a samozrejme sa im budem venovat aj venujem naplno ale to neberiem ako pracu a povinnost, to je radost

kittykat22
9. nov 2019

@zuzana76 blahozelam tvojmu muzovi, ze si nevie zariadit pracovny zivot a pravdepodobne zomrie na infarkt alebo na rakovinu v 50.ke. Tak asi existuju asistencne sluzby - kedy su presmerovane hovory - kde slecna na druhe strane linky zoberie odkaz. Existuje automaticka odpoved na emaile, existuje delegovanie v praci. Moj manzel ma firmu o 16 ludoch a vie ist na dovolenku, tak mi nepis ze to nejde. Tvoj manzel si to nevie zariadit, alebo nechce - lebo si mysli ze sa bez neho svet zruti.

zuzana76
9. nov 2019

@kittykat22 nemaju asistencne sluzby, jednoducho to takto funguje, stojim si za tym, ze pracovny zivot muza je narocnejsi, ako zivot matky na materskej, tym nevravim, ze muz sa nema podielat na pracach v domacnosti alebo vychove deti, ale zeny si to predstavuju mnoho krat ovela jednoduchsie, hadam by mnohe chceli aby muzi aj dojcili v noci, keby mali prsniky, mam dvoch synov a dufam, ze nenarazia na podobny typ zeny, ktora im bude riadit cely zivot, komandovat a nakazovat co maju ako kedy atd... Mne az MK otvoril oci, ake vedia byt zeny niekedy hrozne

777januska777
9. nov 2019

@kittykat22 No a to isté aj ženy, tiež existuje pomoc v domácnosti, keď sme už pritom. Čím častejšie tu čítam tieto "múdre" komentáre chudatiek žien, tak sa normálne bojím čo mi syn donesie domov. Väčšina žien si vôbec neváži svojich mužov, každá by chcela aby jej pomaly chlap aj nohy bozkával, ale žeby ony dokázali manželovi poďakovať za to, že napríklad zarábajú peniaze, tak to už nie.

janickacrazy
9. nov 2019

@zuzana76 záleží ale na tom, akú má muž prácu a tiež na tom aké má žena deti, sú deti, ktoré sú náročnejšie na starostlivosť, možu mať zdravotné problémy, atd. nedá sa takto zovšeobecnovať

zuzana76
9. nov 2019

@janickacrazy ved to nechcem, samozrejme kazda rodina je original, ale mne tiez stupa tlak, ked vidim vyplakavat slecinky, pardon panicky, co doma ledva slamku prelozia , ale budu sa lutovat, lebo ver mi, ze zeny co maju postihnute deticky, alebo ine zdravotne problemy, na taketo vyplakavanie nemaju cas a zbytocne sa nelutuju