Stvorročný sa pociká počas obedného spánku

lagunasa
15. nov 2018

Potrebovala by som zistit ci je este niekto, kto ma doma 4-rocne (a starsie) dieta, ktore potrebuje plienku aj na obedny spanok. Nielen na nocny. Syn vydrzi maximalne 50minut pocas obedneho spanku sa nepocikat. Zaziva to este niekto? Ako ste sa k tomu postavili?

17juraj17
15. nov 2018

@lagunasa Ja by som to uz riesil u lekara. Ci to nie je choroba alebo porucha ci uz fyzicka alebo psychicka.

arasidka123
15. nov 2018

@lagunasa trvá to dlho?možno je len prechladeny..skúste dať skontrolovať moc u dr 😉

lagunasa
autor
19. nov 2018

@arasidka123 trva to od malicka.

lagunasa
autor
19. nov 2018

@17juraj17 boli sme u neurologa, psychologa a nefrologa. Nefrolog nam nariadil pitny a cikaci a budiaci rezim. Prvy mesiac to vyzeralo, ze to pomaha no po mesiaci totalnt regres. Este horsie ako predtym.

17juraj17
19. nov 2018

@lagunasa Biochemia, parazity, alergie, EEG .... Robili testy a vsetko negativne ?

lagunasa
autor
20. nov 2018

@17juraj17 parazity, alergie? To fakt? A EEG robi ktory doktor?

dobromila
20. nov 2018

@lagunasa ja mám syna, ktorý bude mať 5 rokov vo februári a pocikáva sa v spánku. Cez denný spánok je to ako kedy, v noci ho dávame cikať a má aj plienku. Pitný režim sa nám nedarí obmedzovať, pije veľa (a aj je veľa). Mal 2a 3/4 roka, keď sa vôbec začal cez deň pýtať na záchod, takže celkovo je v tomto oneskorený. Čo mi vravela známa - nefrológ aj tak len najskôr káže obmedziť tekutiny na večer a tabletky sa dávajú tiež len pod podmienkou zníženia príjmu tekutín. V tomto zatiaľ syn vôbec nespolupracuje a potajomky sa napije buď v sprche, alebo keď sa ide x-tý krát pred spaním vycikať a pod. Nevidela by som za tým žiadne choroby - je veľa ľudí, ktorí si tým v detstve prešli - poniektorí až do puberty...

lagunasa
autor
23. nov 2018

@dobromila a ako to planujes riesit dalej? Skolske vylety a tak?

dobromila
23. nov 2018

@lagunasa ja dúfam, že dovtedy dostane rozum a začne spolupracovať, čo sa pitného režimu týka. Inak školský výlet s prespatím nemali u nás ešte ani v 5. ročníku. Jedine škola v prírode prichádza do úvahy v nejakom 2. či 3 ročníku. Ale to je to čo ma najmenej trápi, že by prípadne nešiel