Stupňovanie hádky

0livia0
7. júl 2016

Dobrý deň, rada by som si "vypočula" Váš názor. S manželom sme sa hádali, chcela som už ukončiť hádku, vyšla som z miestnosti v ktorej sme boli a treskla som dverami. Asi po 4 sekundách (keď som už bola na opačnej strane domu) z miestnosti išlo rinčanie skla a keramiky. V tom vybehol manžel a začal po mne vrieskať, že som rozbila vázu a sošku, čo sa mne zdalo totálne smiešne, keďže som už dávno bola v inej miestnosti. Ja som ho obvinila, že to on od nervov zhodil zo skrinky, pri ktorej stále a obviňuje mňa, tak nech to láskavo poprace (áno, teraz si triezvo uvedomujem, že prievanom som to zhodiť mohla, ale aj nemusela). Pozametal črepiny a zas prišiel za mnou a vrieskal po mne. Ja som mu od nervov vytrhla z ruky tú lopatku s črepinami a treskla ňou o zem. V tom mi dal takú ranu do záhlavku a na krk, že mi skoro odletela hlava a zložilo ma to na zem. Krk ma bolí už druhý deň, s manželom sa nerozprávam, ale on to stále argumentuje, že "Nemal mi dať takú ranu, ale nemal ma ako ináč utíšiť". Už je vo fáze, kedy sa pomaly začína znova urážať, ale za to, že sa s ním nerozprávam a ignorujem ho.
Naozaj neviem ako sa zachovať,pretože som strašne napálená, ale hádať sa zas nechcem.

natalym
7. júl 2016

@0livia0 Je to debil. Ja trieskam dverami bárkedy. Udrieť ťa nemal a zvlášť nie takým spôsobom.

angelsfaith
7. júl 2016

Uf.. obidvaja ste asi dominantní, čo? Ja si myslím, že keď si chcela ukončiť hádku, to tresnutie s tou lopatou o zem nebolo na mieste... bolo to možno trošku hysterické. Ale na druhej strane, v žiadnom prípade nemôže na teba siahnúť manžel, nech je akokoľvek vypätá situácia. Hádate sa takto často? Urobil to už viackrát, že sa ťa dotkol? Nám v poradni povedali, že pokiaľ jeden alebo druhý vidí, že hádka ide do rozmerov, kam sa nikto nechce dostať, treba odísť na hodinku preč, preč z domu, niekam sa prejsť a po hodinke sa stretnúť a porozprávať sa o tom. Ste dvaja dospelí ľudia, sadnite si a rozoberte tú situáciu... s upozornením na fyzické násilie.

actimela
7. júl 2016

@0livia0 niekedy človek v amoku robí neuveriteľné veci...Čo by pri zmysloch určite nikdy neurobil...Ak si to uvedomí,ze konal skratovo a poprosí Ta o odpustenie je to ok.Ale ak bude hádzať vysosne vinu len na Teba ,je chorý

bodka13
7. júl 2016

@0livia0 hmmm....aby si sa nehadala,zober papier a napíš naň svoje pocity a všetko čo chceš mužovi povedať,vysvetli že píšeš aby si sa vyhla kriku...daj mu to prečítať a uvidíš reakciu....nám to pomohlo,naučili sme sa komunikovať bez kriku

nyusika
7. júl 2016

@0livia0 sorry..ale chlap. co udrie zenu, je CH U J...ine k tomu napsiat neviem.
vlastme, vie - ze je to M E G A CH U J, ked tebe dava za vinu, ze ta ten CH U J udrel....

limoncino
7. júl 2016

Udrieť Ťa určite nemal, ale ty si tiež dobrý nervák, takže si nemáte veľmi čo vzájomne vyčítať.

sissy27
7. júl 2016

@0livia0 no ty tiež asi nevieš kde sú hranice, ale to ho neospravedlňuje, keď si potrebuje udrieť, tak nech si nájde seberovného... a čo ďalej? zvážiť, či si až tak strašne nerozumiete, aby ste pri hádke museli trieskať kadečím a dvihnúť na seba ruku a či by nebolo lepšie ísť od seba (tuším, že to nebola jediná takáto hádka) a ak chcete zachovať manželstvo, tak smer poradňa, kde vám poradia, ako sa konštruktívne hádať bez toho, aby ste si ubližovali... no a nájsť si koníčka, kde by ste sa vyventilovali a minuli prebytočnú energiu - obaja.

loginexistuje
7. júl 2016

Evidentne mate obaja problem sa ovladat zacnite to spolu riesit mozno v nejakej poradni

0silvia0
7. júl 2016

@0livia0 najprv som sa zľakla, že to píšem ja, keďže máme takmer rovnaké nicky 😀 😀
Ale toto sranda nie je. Mali by ste vyrásť z takéhoto spôsobu komunikácie a riešenia konfliktov. Ja toto nepoznám, my s manželom po sebe nereveme, nevrieskame, naposledy keď sme mali nejakú krízu, tak sme si to normálne vydiskutovali, takéto vypäté situácie neviem či niečo poriešia... A ten úder, no, toto keby som zažila, tak neviem, či by som vzťah dokázala urovnať na pôvodnú úroveň, asi by v mojej duši zostali hlboké trhliny, toto by som asi nedala a trvalo by mi veľmi veľmi dlho, kým by som to spracovala. Neviem či sa hádate často, ak áno, mali by ste sa naučiť viesť konštruktívne rozhovory bez adrenalínových reakcií...

limetka69
7. júl 2016

Tak ja sa nezastavam chlapov co biju zeny, moj otec mlatil mamu, ale kebyze muz daco prievanom rozbije, ja to pozametam a on mi to zoberie a hodi zas o zem tak tiez dostane po papuli 😀 asi ta fakt trebalo vratit do reality, no ale zase nie tak, ze ta krk boli druhy den. Ja sa s muzom chvalabohu nehadam, stalo sa to par krat a aj to musi cuvnut on 😀

monilik
7. júl 2016

@0livia0 vsetko je prvykrat a prva rana lame bariery, obavam sa ze sa to postupne stane pravidlom... zalezi ako sa k tomu postavil on - v momente kedy ta udrel - ci sa uvedomil, ostal v soku a pomahal ti vstat, alebo ta nechal lezat a odisiel ako by to bola normalna sucast hadky. chyby ste spravili obaja, viem ze v najvypätejsej situacii sa clovek nezaobera tym ako by mal spravne reagovat, ja tiez trieskam dverami a nepricetne jacim ked uz som natotal vytocena, a pravdupovediac neviem co by som robila keby na mna muz zdvihol ruku... sadnut si a v klude to rozobrat. a zalezi na tebe ci si ochotna mu to odpustit a pockat na dalsiu taku situaciu - ci sa to nezopakuje... a zalezi na nom, ci je schopny priznat si ze to nebola primerana reakcia... mozno by ste sa mali dohodnut co urobite pokial k takej hadke znovu dojde, aby ste predisli fyzickemu utoku. napr. kamaratkin muz je taky flegmoš, ze ked ona jaci tak on si sadne a bez slova ju pocuva, pripadne jej popritom uvari kavicku a s milym usmevom sa spyta ci uz nestacilo... to by ma sice vytocilo asi este viac, ale urcite to odlahci situaciu.
drzim palce nech to bola iba jednorazova zalezitost a nech sa vam podari to vyriesit.

sardinka335
7. júl 2016

@0livia0 tak extremne tresknutie dverami mohlo ,,niečo rozbiť,,. Obaja jednáte impulzívne a skratovo. A to že ťa udrel? Stalo sa to uz niekedy? Kazdopadne udrieť ťa nemal a uz určite nie to povazovať za ,,utišenie,,. ja by som ho na oplatku utišila panvicou...ako chapem bol to asi šok, ale mna udrieť tak do mna vletí 100 čertov a pobijeme sa. Najhoršie emocie uz opadli, tak si treba v pokoji sadnut a porozpravat sa o tom čo sa stalo, priznat si chybu aj jeden aj druhy a ,,,urobiť si plan,, ako sa extremnej hadke vyhnut. Otazka je koli čomu ste sa pohadali do takehoto nepričetna? Možno by nebolo odveci aby pri tom bola tretia doveryhodna osoba - lebo vtedy si človek tak nedovoli utočiť a je menšia pravdepodobnost, ze to zase sklzne do extremnej hadky.

nyusika
7. júl 2016

@limetka69 zial, si priklad toho, ako rodinne prostredie formuje deti do dalsieho zivota.
nie - nie je normalne niekoho ineho udriet. aj ked ti rozkope to, co si upratala 🙂

ono uz nie je normalne ani to rozkopanie...ale to nie je dovod na to, zby som niekoho ineho takto mlatila.

sibalka21
7. júl 2016

Chlap sa vacsiu silu ako zena, to si mal uvedomit skor ako ta udrel... Je to magor

0livia0
autor
7. júl 2016

ďakujem za Vaše názory.
Nehádame sa často, možno raz mesačne, menšia výmena názorov, kedy si povieme "ale dobre, kašli na to.." a myslíme si svoje, to áno...ale nejaké mega hádky, to nie. Ja viem,že som spravila chybu a nepriznala si, že som tie veci mohla zhodiť, ale naozaj mi to nenapadlo, že prievanom. V tej chvíli ma to vytočilo sto násobne, pretože som bola v domienke, že to zhodil manžel a hádže vinu na mňa. Plus do toho vrieskal na mňa a nadával.
A teraz ma zas serie tým, že sa začína nechápavo odúvať za to, že sa s ním nebavím. Samozrejme, že som si vedomá svojho podielu viny, nechcem to už nejako "krízovo" (krikom) riešiť, ale proste hnevám sa. Povedala som to manželovi, že sa s nim nemienim ešte baviť, lebo som nahnevaná a on si samozrejme neodpustil poznámku, že do kedy sa chcem za také somariny hnevať. A ako píšem, začína sa už odúvať za moju ignoráciu.... Teraz sa neviem rozhodnúť, či je správne ustúpiť a začať sa s ním baviť, alebo spraviť to čo cítim, a naďalej sa hnevať a nerozprávať sa s ním.

monilik
7. júl 2016

@0livia0 on poklada ranu, ktora ta zhodila na zem za somarinu? to sa ho priamo opytaj. v tom pripade by som velmi zvazila zotrvanie v manzelstve... aby si nedosla k urazu. 😔

stanulienkat
7. júl 2016

mate deti??

bratislavcankanm
7. júl 2016

@0livia0 no udriet ta nemal, aspon nie tak, ze ta to zlozi na zem (ako pises).

Inak - nedivim sa mu, ze je vytoceny. Pises, ze si chcela ukoncit hadku a tak si tresla dverami - no, olivia, hadka sa neukoncuje tresnutim dverami 🙂, to mi pride take, ze nechcem sa hadat, ale ja chcem byt ten kto bude mat v hadke posledne slovo (v tvojom pripade posledne tresknutie). A teraz zase, nechces sa hadat, tak sa s nim nerozpravas a ignorujes ho - jasne, ze je z toho podrazdeny... ved aky by mal podla teba byt ? Co by si cakala, ze sa priplazi na kolenach s kyticou a ospravedlnenim ? Uplne vazne sa pytam, co od neho cakas ako reakciu na ignorovanie a nerozpravanie sa s nim ?

sardinka335
7. júl 2016

@0livia0 ak niekoho udriem tak to nie je somarina. Mohol ti ubliziť, krčna chrbtica je ,,svina,,. Takze pokial je ,,sejmutie,, manželky somarina tak potial sa budem hnevat a ignorovat....moj osobny nazor je, ze ,,nasilie,, vo vztahu nemozno ignorovat. Ja osobne by som očakavala ospravedlnenie za ten uder a nejaku lutost koli tomu ze ta udrel a mohol ti ublizit. V ostatnom mas samozrejme aj ty podiel viny. Ten uder je len jeho zlyhnie - lebo nech sa deje čo chce muž nema čo prvy udrieť zenu.

0silvia0
7. júl 2016

@0livia0 on teraz bagatelizuje svoj úder a svojim správaním sa zo všetkého vyviňuje. Snaží sa, aby váš vzťah bol rýchlo v starých koľajach a aby sa to urýchlene ututlalo. Nie, ja by som sa s ním nezačala rozprávať. Jasne by som mu vysvetlila, že napriek hádke a emóciám urobil už krok za čiarou, čo ty nemieniš akceptovať. Nech sa odúva koľko chce, trvala by som na ospravedlení, na sľube, že toto sa už nikdy nezopakuje. Potom časom by som komunikovala, ale len bežné veci, žiadne hádzanie sa okolo krku, pretože ako sa poznám, toto by som spracúvala fakt dlho a nemienila (ani by som to nedokázala) by som sa pretvarovať, že ma to netrápi, že sa ma to nedotklo a že o nič nešlo...

0silvia0
7. júl 2016

@bratislavcankanm ty si veľmi benevolentná osoba, citujem "aspoň nie tak, že ta to zloží na zem" Žiadne aspoň nie tak, fyzické násilie do vzťahu nepatrí bez debaty, toto sa nedá ospravedlňovať... 😠

limetka69
7. júl 2016

@nyusika pride mi vtipne ako si hned vsetko pochopila a dedukovala z jedneho prispevku. Precitaj si ho pozorne. Ja som nepisala, ze ju trebalo skludnit bitkou, ale aspon ju poriadnr stisnut aby prestala. A mojmu muzoviby som v zivote nedala po papuli. Bol to vtip. Sme z tych co vedia konverzovat a predist takymto situaciam. Moje dieta vyrasta v najlepsom prostredi ake mu mozeme umoznit. 🙂 plnom lasky, nehy a porozumenia. Prajem pekny den. 🙂

saurian
7. júl 2016

damy trocha odveci ale obcas sa zamyslim aj nad tym, ze pri takychto hadkach, s oboma, nazvime to "temperamentnymi" partnermi, ze ak by zena citila poziciu fyzicky silnejsieho, ci by rovnako casto aj ona nepouzila "fyzicke uzemnenie".....

simik14
7. júl 2016

Keby si tresla do zeme s hocicim neopravnilo ho to udriet ta ... ignoruj ho tak dlho ako sa bude dat nech si uvedomi co spravil nech sa uraza.kolko chce

nyusika
7. júl 2016

@saurian odsudila by som to rovnako.

nyusika
7. júl 2016

@limetka69
tak pardon, ale toto si napisala:

ja to pozametam a on mi to zoberie a hodi zas o zem tak tiez dostane po papuli

0silvia0
7. júl 2016

@saurian určite sú aj také páry, kde je žena v pozícii fyzicky silnejšieho a tak isto to možno využije. Je to odsúhodeniahodné aj v takomto garde. Fyzické násilie jednoducho do vzťahu nepatrí, máme ústa, mozog, tak sa treba posnažiť ho používať, nie hneď impulzívne nechať paprče vyletovať...

monilik
7. júl 2016

@0livia0 ja by som ho neignorovala. povedala by som mu narovinu, ze presiel cez hranicu. ze to, ze ta udrel je neodpustitelne a jeho postoj nie je prave taky, aky by mal byt. hotovo. nech o tom pouvazuje a dalsi krok nech spravi on.

saurian
7. júl 2016

@0silvia0
ano, s tym ja suhlasim, ak sa partneri jeden druheho vazia a respektuju, k tomuto jednoducho nepride... fyzicke nasilie jednoznacne do vztahu nepatri, ako pises. 😉

loginexistuje
7. júl 2016

@0livia0 chybu ste spravili obaja ... ja by som ho posadila a v klude mu povedala ze teda ten uder bol uz cez ciaru, ze sa mu ospravedlnujes za to, ze si mu to rozsypala a ako si sa chovala ale ze si neprajes aby na teba on este raz dvihol ruku a nech potom reaguje on

a uvidis ... ako on zareaguje ...