Stretávate sa s manželovou rodinou?

llull
19. máj 2022

Ahojte 🙂 prosím vás, ako zvládate to, keď sú vyslovene konflikty v rodine? Svokrovci sa správajú arogantne, všetkým rozkazujú, majú problém nie len so mnou ale aj s mojimi dvoma švagrami. Ja som ten typ čo sa nerád pretvaruje a došlo ku konfrontácií kedy boli vedané veci, na základe ktorých som sa rozhodla a oznámila im, že tam na návtevy už chodiť nebudem. Oni sú totiž na východe, my v BA. Je polovica mája a od začiatku roka sme tam boli už tretí krát, chodíme tam tak na týždeň - takže nejde len o nejaké krátke návštevy. Máte to niektoré tiež tak, že sa proste nestretávate s manželovou rodinou? A aký dopad to má na manželstvo, nie je na vás manžel nahnevaný? A poslali by ste napríklad jeden a pol ročné dieťa na nejaký víkend k nim na návštevu len s otcom?
Diki za zapojenie sa do konverzácie....

anjelicek26
19. máj 2022

K rodine na tyzden 3x a este len maj je? Mne sa to zda hodne... vikend - raz za tri-styri mesiace je ok a na striedacku by mali oni aj k vam prijst...alebo vy ich aspon pozvat, to uz je na nich, ci to prijmu... v lete mozete na dlhsie, to su potom prazdniny... a aky to ma vztah s manzelom ci chodis/nechodis, to si vy musite vydiskutovat, co chcete.

melanta
19. máj 2022

Ak by moji svokrovci vytvárali konflikty, tak muž by bol nahnevaný na nich, nie na mňa. U nás zo začiatku svokra mala voči mne námietky, ale muž sa postavil na moju stranu, mame to vysvetlil a je pokoj. Chodíme tam pravidelne (máme ich cca 300 km) a máme dobré vzťahy. BUď ideme na otočku alebo tam prespíme jednu noc max. Ale za 4,5 mesiaca tam ísť 3x na týždeň? Prečo na celý týždeň? Muž to tak potrebuje? A keď došlo k tým konfliktom, ako reagoval muž, na koho stranu sa postavil? Lebo ak sú takéto problémy, tak problémom zväčša nie sú svokrovci, ale muži, ktorí sa nepostavia na stranu svojej novej rodiny. Čiže toto musíš riešiť s mužom.

zmrzlinka2021
19. máj 2022

@llull A ako to vnima tvoj manzel a jeho surodenci?
Ak su svokrovci zakerni a konfliktni, preco by mal byt problem v manzelstve?

7lenka11
19. máj 2022

my sa s mužovou rodinou stretávame raz mesačne - buď na celý víkend alebo aspoň na jeden deň.. tiež boli konflikty v rodine, keďže na mužovej strane sú rôzne povahy, ale všetko je o komunikácii.. raz sme im dali najavo, že ak to bude pokračovať, tak tam nebudeme chodiť, odvtedy sa nič také nestalo a stretávame sa ďalej... keby to boli vážne konflikty, mala by som problém k nim chodiť.. ak sú to len žabomyšie vojny, tak nad tým len mávnem rukou a neriešim... určite by som sa však zo všetkých síl snažila s rodinou vychádzať, hlavne kvôli deťom a spoločným chvíľam.. ja som zažila ako dieťa spory v rodine, súrodenci sa nebavili aj niekoľko rokov a bolo to hrozné.. vzťahy sa začali utriasať až po dlhých rokoch a teraz je všetko v poriadku

nwnw
19. máj 2022

@llull od zaciatku roka som bola 1x a to byvaju do 50km. Dieta tam chodi s otcom na par hodin od 3, rokov.

diewcatqoo
19. máj 2022

Tiez mame rodinu daleko, cca 600 km. Nemame ziadne konflikty a boli sme tam od zaciatku roka 2x na 4 dni.
Na to, ze popisujes, ze mate zle vztahy a ze tam uz nebudes chodit, sa mi vzhladom na vzdialenost zda, ze 3x na tyzdnovy pobyt je dost vela.

k0l0b3zka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
llull
autor
19. máj 2022

@anjelicek26 no je to prilis aj podla mna, ked bola korona tak sa tak casto nechodilo ale teraz to nabralo obratky.... jasne my si to vydiskutujeme, len ze co na to ostatni chlapi v takych situaciach, totiz moj muz je lojalny k svojim rodicom ako pes (to nemyslim v zlom, mali tvrdu vychovu zo strany ich slavneho otca, len sa bojim ze toto bude chciet aj po mne)

llull
autor
19. máj 2022

@melanta to más dobré. ňmôj muž je ten zriedkavý typ človeka, ktorý je maximálne mierumilovný, vyhýba sa konfliktom pokiaľ je to možné (aj keď je to nemožné). V minulosti sa a mňa nepostavil, teraz aspoň trošku.

llull
autor
19. máj 2022

@7lenka11 hej mňa to mrzí kvôli dieťaťu, na druhej strane nebude mu stačiť ak malý pôjde na tri dni k nim? veď si ich užije, neskôr tam bude aj týždeň. Vieš keď sú to aj menšie konflitky/poznámky ale začnú sa časom kopiť a kopiť tak potom to jedného dňa buchne. U nás teraz posledne stačilo to, že moja svokra mi vynadala za to že som v nedeľu dala prať malému veci (v sobotu sme boli na oslave a tam si veľa vecí zašpil, potrebovala som mu ich dať prať, lebo nemá obrovský šatník, grcia, preciká sa, atď atď). Tak som jej povedala, že veď ona predsa v nedeľu tak či tak varí veľký obed, tak prečo nemôžem dať prať veci MALÉMU DIEŤAŤU? A ona že to je vrchol drzosti čo som jej povedala, že ona by si nič také nedovolila takto odvrávať, že "že u nich v nedzeľu šveto a mam to rešpektovac" .... tam sa očakáva, že oni sa môžu akokoľvek zle správať ale ty budeš ticho.

luccija
19. máj 2022

@llull čo sa čudujes, keď mal tvrdú výchovu nechalo to na ňom následky.Asi im nevie odporovať a pre kľud v rodine je ticho.Ak tam má dieťa výbeh na dvore, aktivity a užijete si to tak nevidím nič zle, že chodíte na týždeň má víkend sa to podľa mňa neoplatí.A, keď tam nechceš chodiť pošli ich samých.

llull
autor
19. máj 2022

@zmrzlinka2021 môj manžel uteká z konfliktov, je veľmi dobrý a mierumilovný, rešpektujem to. Dokáže byť slušný ku komukoľvek naozaj. Ja ho obdivujem. Jeho sestry - jedna si dokáže presadiť a jej muž už tam tiež mal zopár konfliktov. Druhá je ako ich poskok a keď je niečo tak sa len rozreve. A jej muž drží ako takú slušnosť voči nim a tvári sa že sa s nimi baví. Ajkeď teraz zo svokrovcov vyletelo že vraj on "chodí po ich dome ODUTÝ a preto je tam dusná atmosféra" - čiže im vadí všetko proste

llull
autor
19. máj 2022

@nwnw super. A muž je s tým ok?

h2
19. máj 2022

@llull Fúha, povedala by som jej, že neperiem ja, ale práčka.
Chodíte tam pričasto. To máte toľko voľna, že viete ísť 3x na celý týždeň? Ja s mužovou rodinou vychádzam veľmi dobre, ale od začiatku roka sme tam boli 2x. Popoludní tam, večer naspäť. Bývajú cca 40km od nás. A za celý čas, čo sme spolu, sme u nich spali tuším 2x, ak sa nemýlim. Vždy len jednu noc. Možno aj preto máme také dobré vzťahy. Rozhodne uber. Jedna týždňová návšteva ročne je tak akurát. Plus zopár kratších.

makova333
19. máj 2022

@llull problem c.1 muz, pokial sa on nepostavi za teba, nebude to dobre. Nie je mierumilovny, je zbabely (prepac, toto slovo je navystiznejsie k spravaniuz muza). On sa boji prejavit sa (nasledkom vychovy), tak sa tvari, ze nema rad konflikty a "ja nic ja muzikant, rieste si to medzi sebou". S muzom hod rec, ze teda ok, mozes to este skusit tam ist, ale ak sa nieco stane, ocakavat jeho AKTIVNU podporu seba. Ak nie, chodit tam bude sam. Dieta az vtedy ked bude schopne byt bez mamy dlhsie (1,5 rocnemu by som teda taku traumu nerobila, ono nevie, ze tam ide na tyzden, mysli si, ze jeho primarna osoba, ktora sa o neho stara tam proste nie je a nevie ci este niekedy bude). Ked sa ta bude vediet muz zastat, aj ty sa tam budes citit aspon trosku lepsie a za jeho aktivnu podporu tam mozete chodit. Nie kazdy mesiac na tyzden, ale primerane casto.

bororka
19. máj 2022

Ja som takéto veľké konflikty ešte neriešila.
Ale byť týžden u svokrovcov a ozaj už 3.x v tomto roku je OBDIVUHODNÉ.
Na tak dlho by som tam určite nechodila. Ak by som išla, poňala by som to ako dovolenku a cez deň chodila mimo domu.
Pranie a pod. záležitosti by som riešila, ako Pani domu chce, ale keď pôjdeš na 3 dni, zbal sa ako na 7 a máš pokoj.
Proste minimalizujte cesty tam a čas strávený v jednom priestore.
1,5r dieťa by som nedala mužovi na 400km cestu. Keby boli bližšie v pohode.

Písala si, že ty tam už nedôjdeš, nie, že sa stretávať nebudete. Tak nech dôjdu ku vám pre zmenu.

terezka1947
19. máj 2022

@llull úprimne?a to fakt nevydržis kvôli manželovi?
Kľudne si postáv hlavu,zabudni na jeho rodinu...všetko môžeš.
Otázka je,čo po čase...

ukulela
19. máj 2022

takto. chodite tam ozaj velmi casto a na dlho, na tyzden opmaly kazdy mesiac? ako mate nastavenu pracu?
pranie v nedelu- ked to tak skratka maju, to by som neriesil. neargumentovat obedom - varit predsa treba. ale povedat, ze dieta nema co obliect... ale ked v nedeluneperu, nevysavaju,nezehlia, tak by som to U NICH respektovala. ine by to bolo v mojej domacnosti, tam by sa mohla vsetkymi svatymi ohanat, to mna nezaujima.
a za tretie - no, je chyba, ze tvoj muz sa ta nezastane. my nevieme, ako bude reagovat, ked tam prestanes chodit. niektore rodiny maju uplne pretate vztahy a funguju, inym manzelstvam na tom stroskotal vztah, ze manzelia nevedeli respektovat svokrovcov .... o tomto sa musis pozhovarat s manzelom. s nikym inym, vysvetlit mu tvoj postoj a tvoj pohlad na problem ....

llull
autor
19. máj 2022

@h2 on ma homeoffice takže môže robiť odkiaľ chce...

llull
autor
19. máj 2022

@luccija hej vidím to že asi preto je taký... každý sme nejaký... hej ale odkedy vieš, teraz má 11 mesiacov

llull
autor
19. máj 2022

@bororka hahahahahahha oni k nám, no určite :D :D oni sú veľkí páni aby oni chodili do BA. Okrej druhá vec je že v našom jednoizbáku asi spať nebudú :D

llull
autor
19. máj 2022

@ukulela hej ale ja som jej povedala že to dieťa si proste nebude mať čo obliecť, nedala som si prať nejaké svoje tričočká... a potom som jej dodala hento s tým obedom, lebo pri tom sa oveľa viac narobí ako stlačiť gombík na práčke. A ja doma tiež nerobím domáce práce v nedeľu ale toto bola výimočná situácia. Ďalšia vec je, že ona mi nikdy nepovedala že oni majú takéto pravidlá doma

h2
19. máj 2022

@llull Ahá, takže manžel asi veľa času trávi v inej miestnosti pri počítači a ty s deťmi si so svokrovcami? No to nie je bohviečo.

melanta
19. máj 2022

@llull tvoj muž nie je mierumilovný. Muž, ktorý sa nezastane svojej ženy nie je mierumilovný. Je to trtko, ktorý sa bojí svojej mamičky. A aby s ňou nešiel do konfliktu, tak nechá svoju ženu trápiť sa. To s mierumilovnosťou nemá nič spoločné.

llull
autor
19. máj 2022

@terezka1947 no presne táto veta "vydržať to kvôli nemu" mi tak nejak vyvstala.... ale zas tam boli aj iné veci, moja svokra si vymyslela že som spravila konflikt. Proste moôj syn má skoro rok a jeho bratranec má skoro 2 roky, robí mu zle a raz ho náš potiahol za vlasy (to robí aj mne...) no a otec toho bratranca, čiže môj švagor, povedala vtedy zo srandy že "ten váš je malý agresor" - a ja som sa vraj zatvárila tak že ma to naštvalo. Pri tom to nie je pravda, sú to deti a budú si robiť zle, raz jeden raz druhý, švagrov humor chápem. No a svokra mi to vykričala že ja robím dusnú atmosféru kvôli tomu pohľadu a že je teraz problém že deti si robia zle. A ja že ale to nie je pravda, to vy si domyslíte z nejakého pohľadu že ja som nahnevaná? To ste si domysleli. A svokor na mna doslova skríkol s tým jeho východniarskym "neprekrucaj! neprekrucaj fakty!" . Super takže toto sa volá OSOČOVANIE. A ja sa obhájim že to nie je pravda a on po mne ešte bude hučať že prekrúcam? Svokra robí dusno lebo je domýšľavá..... Tak a nechala by si si toto? Na každej návšteve sa niečo zomlelo. Kam to až ako pôjde ?

spadnutaslivka
19. máj 2022

ste tam zbytočne často a hlavne hrozne dlho. Po týždni by som si liezla na nervy aj s vlastnou mamou. A ak on pracuje a ty sa máš "zabávať" so svokrovcami, tak to ozaj nie je nič moc. Dohodni sa s mužom, že stačí na víkend raz za 2 mesiace a ak chce on častejšie, nech kľudne ide aj bez vás. Veď čo ste zviazaní reťazou, že nemôže ísť sám? Nie si povinná tam byť vkuse.

kubkovamama
19. máj 2022

@llull ahoj. Myslím,že základ je chlap. Nie svokrovci,väčšinou to je o tolerancii,nie o obľube o čom tu svedčia tisíce príbehov nešťastných neviest. Môj ex mal na prvom mieste spokojnosť svojej mamy a tak to aj dopadlo,po 7r nervov som to vzdala. A ona je happy,že zas všetko plynie ako bola roky naučená. Môj terajší manžel za mňa bojuje ako lev, keďže prišli nejaké nečakané situacie. Ja si myslím,že to je záležitosť hlavne tvojho muža a vo vzťahu,kde sa necítim byt 100% podporena chlapom by som sa cítila veľmi zle

llull
autor
19. máj 2022

@kubkovamama to vám svokra rozbila vzťah hej.... ja viem, ja som mu to už povedala raz. A teraz som pozerala že si konečne aj on dovolil im niečo povedať... Lenže stále je to málo. A on čaká že budem ako on, skloním hlavu. To je zas moja chyba vieš, že to nie nedokážem ale asi to nechcem dokázať. Takže preto rešpektujem že on má takúto chybu. A zdalo sa ti že je voči tebe svoka zaujatá niekedy? Ja som to po čase už videla

sashabb
19. máj 2022

@llull pri takomto ich správaní by som tam ani nepáchla. Akože aby ma niekto okrikoval ako malé decko? že nemôžem oprať, alebo niečo povedať? no takú ešte nehrali.
A tvoj chlap je tiež akosi mimo, že drží hubu a krok. On si ťa má automaticky zastať.
Máš jednoduché riešenie, návšteva raz za pol roka na dva dni a dovi dopo.
Muselo by mi šibať aby som toto znášala.

kubkovamama
19. máj 2022

@llull samozrejme,že bola zaujatá.Neuveritelne toxický človek.Ex má po 40tke a je stále sám,každý deň u mamy,celý život podriadil mame.U vás to nie je taký extrém.Treba byť asertivna,nehanbi sa za svoj názor,pocity a že máš iné zvyky ako oni.Hlavne nemaj pocit viny,keď im sa niečo nepáči a ty si si istá,že nie si neslušna, nepríjemná atď.Tvoj muž sa možno chytí.Ja to inak tiež neviem, radšej ustupim,ale keby som ráznejšia,ušetrím si kopu trápenia.Teraz mám chlapa čo to rieši skôr ako sa stihnem ozvať🤷