Stráženie mesačného bábätka svokrovcami

12. mar 2021

Ahojte maminky, mám doma mesačne babatko a svokrovci už viac krát spomenuli, že by chceli ísť kočíkovať, a kedy im ho dám postrážiť. Že vraj si mám odsat mlieko a bude to v pohode 😅 no ja si ani neviem predstaviť byt bez malej a nemám na to ani dôvod ju niekde odkladať, som na MD a ona je jedine čo mám na práci cele dni 😊 a ani si nemyslím, že by tak malé babo malo byt bez maminky, Oni to ale zjavne nechápu... kedy ste vy dávali strážiť svoje babatka vy? A čo kočíkovania? Ďakujem za Vaše odpovede

s_a
12. mar 2021

Kocikovat na hodinku v pohode, ale na stráženie je podľa mňa ešte dosť času 😊 veď môžu prísť na návštevu pozabavat 🤷‍♀️

kittyna5
12. mar 2021

Počkaj pár mesiacov a budeš rada keď si ho zoberú 😄

zooeynka
12. mar 2021

Nech ti kocikuju ked to ty potrebujes a nie ked oni chcu. Neboj, casom ocenis ze su ochotni strazit, ale momentalne ked dieta dat od seba nechces tak im slusne podakuj a povedz ze si este na seba zvykate a nechces byt bez nej ani tie 2 hodiny.

natalia1619
12. mar 2021

U nas kocikovanie nehrozilo do 4 mesiacov, mala ho neznasala... Ale ked som sla na nakup tak svokra strazila tak 2 hodinky cca od mesiaca. Aj ja som si oddychla od malej bola narocne babo, aj som si povybavovala. 🤷‍♀️

kate_cs
12. mar 2021

Vieš, čo by som ja dala za to, keby mi niekto prišiel moje deti kočíkovať? Keď toto vidím, veľmi tým matkám závidím. Moja mamina a sestra sú ďaleko a svokra ani jedno z deti ani raz nebola kočíkovať.
Ale s tým strážením otravuje odkedy sa narodili. Nestačí jej, že bude s nimi u nás. Nie, ona ich pýta k nej bez nás. Že kupi sunar 🤦🏼‍♀️ Zamietla som. Som ich matka, nemám ich prečo odkladať k babke. Prvýkrát bol u nich syn až keď mal 8 mesiacov a aj to len preto, že som skoncila s vírusom na infúziách a aj to len na pár hodín a mali moje odsaté mlieko.
Rob ako cítiš hlavne ty, nie si povinná niekomu vyhovieť len preto, te on chce 🤷🏼‍♀️

ab727
12. mar 2021

Tak na stráženie na nejaký dlhší čas je asi naozaj priskoro...ale vždy keď som išla k našim tak sa malá napapala a dedo ju bral vonku kočíkovať,takže to je v pohode si myslím🙂

jaskolka
12. mar 2021

Kocikovanie je v pohode, ale na stráženie je ešte malinka, ja tiež som ešte syna nedala na dlhšie stráženie nikomu, maximálne 10-20 minút, kým som. Šla na postu, či do obchodu. A to ma 5,5 mesiaca. Kocikovanie áno, to bez problémov,

weronca22
12. mar 2021

Mesacne babatko by som "strazit" len tak nedala, kocikovat ked pekne v kociku spinka urcite ano, a poriadne by som si zatial pospala alebo upratala🙉

lyci
12. mar 2021

tiez by som dala kludne na 1 hodinu kocikovania aj kazdy den, ak byvaju blizko. mozno aj dlhsie, ale nie na tak dlho, aby ho museli krmit. uvidis ako dobre ti to casom padne

jankalukasova
12. mar 2021

Ono je to vždy tak, že všetci chcú strážiť to malé bábätko, keď to v podstate ešte nie je potrebné a ani veľmi vhodné...a ako rastie tak záujem opadá aspoň tak to vidím v okolí. Ja by som také maličké na stráženie nedala. Kojenie som si vydrela a určite by som nesúhlasila s odsatím mlieka a flašou. Pokočíkovanie v okolí, bez kŕmenia, keď dieťatko spí v kočíku, na hodinku áno ale inak nie.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
12. mar 2021

U nas to bolo rovnako, v kuse otravovali, nechapali ze im pár týždňove babo nedam. A ze odsaj si mlieko 😂😂😂😂 toto mne našťastie nenavrhli ale by som ich hnala s takým nápadom. Na kocikovanie som dala ked mal asi 4 mesiace ale to ma mrle zrali doma. Inak u nich nespal dodnes a to ma cez 3 roky, pokazde ked ho chcu zobrat, povie malý ze nechce tam spat a ja ho určite nebudem nútiť lebo oni chcu. Strážili ho párkrát na ihrisku alebo doma ked sme si vybehli na nákupy ale to mal uz cez rok. U nas bol navyše maly predčasne narodený, zle dýchal a ja som sa proste bála od neho vzdialiť, mrzelo ma, ze to nechápu ale neustupila som ani za cenu ze boli ocapeni.

maximilie
12. mar 2021

Pre mňa je kocikovanie od prvého dňa najväčší relax. Niekedy som sa uz nevedela dočkať, kedy pojdem na vzduch. Moja ma pomaly 14mesiacov a este ani raz som nemala potrebu, aby mi ju niekto vzal, aby som si od nej oddýchla.
Povedz im, ze ak to budeš potrebovať, poprosis ich. Zatiaľ si rada, ze sa vonku na vzduch dostaneš. Poprípade kocikujte spolu. Ja si to neviem predstaviť, take male nechať svokrovcom. Ved ešte sa len vy spoznávate... moja ked otvorila v kociku oci, dala som domov riadny šprint. Revala kým nedostala papať. 😅 cela ulica vedela, ze ideme z prechádzky. Keby s nou bola babka, viem si zivo predstaviť akoby sa ju snažila hodinu utíšiť, vyberala by ju, pretacala, otacala, natriasala, .....

selest
12. mar 2021

Prvy krat som nechala dieta strazit inemu nez muzovi ked malo vyse roka😁aj to som od zubarky utekala co som bola nervozna. Teraz 2.5 rocneho necham na par hodin u nasich nech sa pohraju.
Cokolvek sa moze stat a ja by som sa bala ze ja nebudem pri nom a oni zle zareaguju a nieco sa mu stane. Mozno to prehanam neviem ale naco sa stresovat len preto ze niekto sa chce pohrat s mojim dietatom. To mozu aj v mojej pritomnosti..
A davat novorodenca len tak niekomu a este si odsavat mlieko😀ved to nieje macicka ale dieta to co ich napadlo. Ked tak pokocikovat na hodinku pod oknom ak to tebe nevadi ale ja by som tak male babatko nedala..

sono2
12. mar 2021

Nikdy a kočikovať
Najskôr 3 mesačne.
Fľaša načo? Keď dojčíš neni to žiadúce. Mesačne ešte isto nie. Najskôr dvoj a žiadne krmenie
A hlavne nech ti nikto nehovorí, čo máš robiť!

sono2
12. mar 2021

@jankalukasova Tak, keď už treba behať tak svokra povedala, ona nechce ísť bez vás. Svokor povedal ročnej dcére na schodoch nech si dáva pozor a šiel k tv

autor
12. mar 2021

@sono2
@selest
@maximilie
@nikpa
@viestta
@jankalukasova
@lyci
@weronca22
@jaskolka
@ab727
@kate_cs
@natalia1619
@zooeynka
@kittyna5
@s_a
Ďakujem Vám všetkým za odpovede, s každou jednou sa stotožňujem a teda asi to cítim správne, že by to nebolo vhodne. Nečakala som toľko empatickych reakcii 🥰

malva123
13. mar 2021

A yvoja mama sa takto neponukla?

malva123
13. mar 2021

@nikpa a to akoze kto v kuse "otravoval"...svokrovci? A tvoji rodicia co? Neotravovali?

malva123
13. mar 2021

Mile maminky....preco mate tie svokry a svokrovcov stale v puse? Ak mate synov....dochadza vam,ze sa takto o vas bude vyjadrovat vasa buduca nevesta..? Asi nie..lebo vy budete empativke a chapave a mile......ale verte v ociach nevesty budete OTRAVY. Smutne ...

zuvelyn
13. mar 2021

Ved rob tak ako ty chces. Ked im ho nechces dat nedaj. Ja som nechavam pravidelne syna u svokrvocov alebo u rudicov ked potrebujeme ist na vacsi nákup s mužom, alebo musim ist ku lekarovi. Prvy krat ostal sam ked mal 6 tyzdnov asi hodinu. Cely cas prespal. Kocikovat nechodili lebo bývame od seba 25km tak to nema význam. Ale ak by som byvala bližšie, kludne by som ho im dala. A aj tak ti táto informácia nijako nepomoze 🙂

zuzuliatko18
13. mar 2021

Svokra zatial maleho takto nepytala, ja jej ho nenutim, kocikovat sme ked tak boli spolu. Nasi mi ho zohrali sameho, ale to som bola na zaciatku druheho tehotenstva (cakame dvojicky) a po autonehode a mala som.co.robit Sama so sebou. U nasich sme vtedy boli par tyzdnov, takze bol na nich zvyknuty a vydrzal.

nikpa
13. mar 2021

@malva123 mojej mame som to vysvetlila ja, síce niekoľkokrát ale pochopila to rýchlejšie ako svokrovci, tym to najpr vysvetľoval len muž, ked boli ale nedobytni tak opakovane aj ja, nakoniec to skoncilo tak ze sa oduli a nejaký čas k nám ani nechodili.

anka246
13. mar 2021

My sme sa striedali so svatkou o vnuka od 3 mesiacov. Najskôr nás nevesta požiadala, či by sme nepomohli, že si chce zarobiť pred sviatkami. Už sme pomáhali po škôlku . A potom, keď bolo treba, napr. keď ochorel, cez prázdniny. Je to o dohode.

zuzudrnda
16. mar 2021

Urcite nie. Dieta potrebuje mamu. Nech si starki udrzuju motivaciu a trpezlivost. Ich cas este pride. Aj ked zial potvrdzujem nazor vyssie, kym s detmi "nie je robota" je zaujem vacsi.

zuzanka.zuzu
17. mar 2021

tak to ja naopak.... ja by som si aj klauna najala aby malého niekto zabával a "postaral sa" oňho 🙏🙊 a nie že či by som niekomu dala kočíkovať, najmä ak ten "niekto" je mama/svokra čiže viem, že 100% ho milujú a nikdy mu neublížia

PS: vy asi nemáte novorodenca čo od 5h do 22h nespí v kuse dlhšie než 30 minút (väčšinou 10-15 minútové spánky po 2h uspávania)... aj pre mňa by bolo kočíkovanie relax keby som neskapínala od únavy 🙈