Stráženie deti svokrovcami

vejabel
31. jan 2022

Prosim vás mám dve detičky 4r a 9 mesačne. Svokra mi ani s jedným nepomáhala. Dcérka 4 ročná je úžasná. Každý ju ma rad. Problém. U mna nastal keď som ochorela manžel pracuje do večera a keďže som si chcela oddýchnuť poprosili sme ju keby si so svokrom na 1 deň zobrali obe deti. (Obaja učitelia na dôchodku) nesúhlasila že ona chce iba to samostatne. Čo mám do budúcna robiť dávať jej iba dcerku alebo ich separovať ? Alebo súhlasiť iba ak si zoberú obe? Ďakujem za každú radu a pohľad lebo ja vzhľadom na nás vzťah ho mám skreslený

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karhu
31. jan 2022

ved je to na nej ci ti deti/dieta postrazi, tak alebo ju budes akceptovat, alebo sa zariad bez jej pomoci

dskjhfdlkdjhl
31. jan 2022

@vejabel svokra nie je povinna sa Ti starat o deti, mozes byt rada, ze je ochotna postarat sa o jedno.

martina1201
31. jan 2022

@vejabel pozri sa na to s nadhľadom. Obaja sú starí, sú na dôchodku. Samostatne dieťa s ktorým sa dá hrať je pre nich lepšia voľba ako lezúň, ktorému sa treba viac venovať a trebárs nesedí. Nemôžeš im chcieť nanútiť obe deti ak si trúfajú na 1 dieťa. Manžel ten jeden deň mohol ostať doma a povenovať sa deťom nech si môžeš oddýchnuť. Alebo obe deti mohol zobrať k svokrovcom a tak im pomôcť s oboma.

sense
31. jan 2022

Na jeden deň si mohol aj chlap zobrať voľno. Ono starí rodičia si nemusia trufat n'a dve deti obzvlášť ak jedno ma 9 mesiacov. Nech si zoberú aspoň tu 4r a keď pôjde menší späť lahnj si s ním. Dalsia možnosť je nájsť si opatrovateľku alebo požiadaj svojich rodicov

vejabel
autor
31. jan 2022

@cocolino234 prepáčte zabudla som povedať že malo to byt na 1 deň s tým že manžel pracuje v meste kde svokrovci žijú. Čiže o 8-mej by deti vyložil a 4-tej by prišiel z prace a o malého sa do druhého dňa postaral. Myslela som si že možno mohli byt empatickejši a aspoň raz nápomocní. Maly uz papa takmer všetko a je na um.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
qetka
31. jan 2022

moja mama by na par hodin postrazila (2,3,4…), ale urcite nie na cely den. Ona este pracuje, vitalna je dost, ale ked je s detmi par hodin, tak je vzdy total znicena a musi si ist pospat 🙂 Ono babky sa strasne boja a teda u nas mama aj svokra behaju vkuse detom za zadkom, aby sa im nic nestalo. Ked dietako lozi, stvornozkuje, nebodaj sa stavia na nohy, tak je to narcne, lebo ho stale chytaju, aby nespadlo, neudrelo si hlavicku… Predstalen je to ine, ked su to vnucata a nie deti a nebodaj by sa nieco stalo. Tym myslim, ze sa babo len udrie, spadne, nie ziadny vacsi uraz. Aj to by si moja mama velmi vycitala, ze sa dost nevenovala.

vejabel
autor
31. jan 2022

@qetka máte žienky pravdu. Pozerala som sa na to skreslene. Ďakujem za vaše pohľady na vec 🙂

janinah
31. jan 2022

Ak si chces oddýchnuť.tak v prvom rade nech si muž berie voľno.A nepíš.ze sa nedá.lebo vždy sa dá.

horalka1986
31. jan 2022

Ty sa stazujes, ze ti svokra neumozni si oddýchnuť? Prosim? Tu matky funguju s detmi v horuckach a nestazuju sa.🤦‍♀️ Ona nie je povinna ti vobec nejake dieta strazit pre tvoje pohodlie a kedze je na dochodku, tak je jasne ze si v svojom veku netrúfa na tak male babo. Teba mat za nevestu, tak sa odstrelim. 🤦‍♀️

amelie2017
31. jan 2022

Ja mam 4 rocnu a pol rocneho a ano, svokra si ich berie samostatne. Malu ma 2 krat tyzdenne cca 3 hodinky a maleho jedno doobedie, tiez cca 3 hod. Dcera na maleho dost ziarli u babky. Doma je ok, ale tam nie. Respektivne svokra jej nevie povedat nie. Takze ked krmi maleho a dcera nieco chce, katastrofa. Oboch naraz mala 2 krat nevyhnutny cas, ked sme s muzom potrebovali nieco vybavit. Ja jej to vobev nezazlievam a vlastne mi to takto viac vyhovuje. Aspon nestresujem, ako to tam vyzera. Sama povie, ze ked bude maly samostatnejsi, tak ich bude bravat spolu.
Moja mamina nema problem s obomi, ale mamca je o dost mladsia od svokry, ma iny pristup k detom. Len teda byva daaaleko, ale ked pride na navstevu, vzdy to s muzom radi vyuzijeme a ideme niekam na veceru. Jej necham oboch bez problemov.
Treba respektovat, ze sa boja, ze by oboch nezvladli.

oktoberka
31. jan 2022

@vejabel no,podľa mňa je to ok,ak povie,že sa necíti na 2naraz. Nevieš ako sa cíti,zdravotné problémy možno má,no skrátka,buď rada aj za to stráženie jedného.

babina_33
31. jan 2022

Je to take, mozno s aproste na obe necitia a je im lepsie takto separovane, aby sa dietatu mohliproste dostatocne povenovat. Ja by som to ako az tak moc cierno nevidela

777januska777
31. jan 2022

@horalka1986 co si hneď taka útočná? Čítaš co autorka píše? Ved sama uznanala, ze to videla inak ako to môže skutočne byt a ty hneď prskas, podla mňa je autorka celkom rozumná, lebo si uznala, ze veci nemusia byť, tak ako ich ona vidi. Btw. To ze žena maká v horuckach okolo domácnosti a deti nie je hrdinstvo tých žien, ale ich vlastná hlúposť, lebo keď si vďaka tomu privodia niečo horšie, tak potom sa im nebude mať kto o deti starať.

horalka1986
31. jan 2022

@777januska777 citam uvodnu diskusiu, nie komenty a teba do toho nic, keby sa ozvala autorka tak beriem ale takto....zbytocne.
Btw. Pre teba hlupost, pre mna hrdinstvo.

irusa
31. jan 2022

ako ja ťa chápem...no ber to pozitívne...aspoň sa raz nedožiješ toho, že ti budú vykrikovať, že ti deti strážili....

777januska777
31. jan 2022

@horalka1986 reagovať na diskusiu a necitat pritom komentáre, ktoré často vysvetľujú pohnútky autora je zvláštne, hlavne preto, ze komentár potom môže byť úplne mimo.
A ako povieš, pre mňa je to skôr komplex obete. Snaha obetovať sa aj na úkor vlastného zdravia. Potom sa stáva, že daná matka vyžaduje takú istú obetu od vlastných detí, keď vyrastú a ak jej ju neopetuju, tak jej zivot stráca zmysel. Ano každá matka sa obetuje za svoje deti, ale nie vtedy, keď ma aj inú možnosť, lenže tu často také matky nechcú využiť, lebo veď ony to zvládnu. A potom také matky nadávajú ženám, ktoré sa rozhodli využiť možnosť pomoci.

horalka1986
31. jan 2022

@777januska777 🤦‍♀️

0silvia0
31. jan 2022

@vejabel ja osobne by som mala tiez stres z 9 mesacneho dietata na cely den. Bud rada, ze su oprimni a povedia ti, ze si na batola netrufaju a su priami. Takto sa mozu venovat starsiemu dietatu a nemusia riesit krmenie, umele mlieko atd. Ja by som sa bala zarabat umele mlieko, nikdy som to nerobila...

vejabel
autor
31. jan 2022

@horalka1986 Jasne že nie je povinná, ja som jej nikdy nikoho nedala nasilu. Slušne sme sa jej opýtali, akurát ma to zamrzelo lebo stále rozprávala že vnucatka by chcela a keď by človek potreboval nie je ochota. Obaja sú zdravotne fit, možno skôr vedu pohodlní štýl života a je im ťažko z neho vystúpiť. Možno o to horšie ze nemajú nikoho iba tieto dva vnucatka. Ale samozrejme dcérku som jej dala som rada za tuto pomoc. Dúfam ze ma tu niektoré neukamenuju ze vôbec som mala myšlienku im šupnúť aj toho menšieho. Necítia to tak, bodka. Zmierila som sa s tým a prijala to. Pre mna uistenie ze keď raz moje deti budú potrebovať pomoc, urobím čokoľvek čo bude v mojich silách. Lebo rodina a deti sú zmysel života …. Krásny deň 🙂

uhgara
31. jan 2022

podla mna to svokra nemysli zle, ale je to tak predsa len ze v pokrocilom veku mat na cely den na starosti take male dietatko, bez ohladu na skusenosti uz je take. tak jej daj dcerku aj to je pomoc.

mirka438
31. jan 2022

Moja mama si minule vzala obe moje deti na noc, starsi ma 6 a mladsia 2. S nim je robota taka ,ze nabrat jest, nabrat pit a utriet zadok po wc. A este sadnut a zahrat nejaku spolocensku hru. Mladsia ta je tiez pomerne samostatna, akurat narobi pritom neporiadok 🤷 v noci spia celu noc obaja takze vtedy uplny oddych. Ale aj tak mi povedala, ze oboch uz naraz nevezme, uz proste tolko nevladze a ja to respekujem.. vtedy len syn chcel ist tiez ked ide aj jeho sestricka tak sme skusili a tersz uz vieme, ze nabuduce uz len samostatne. Svokrovci beru zatial starsieho, aj to len veeelmi zriedkavo kedze svokor ma chore srdce a byva mu casto zle. Spominali uz aj, ze raz vezmu aj mladsiu, ale az ked podrastie. a pri tom svokrovom stave by ma ale ani nenapadlo ju tam nechat na noc, to vobec. Ale spomenuli to sami od seba a ako sa rozhodnu tak to budem respektovat

ajka0207
31. jan 2022

@vejabel pomôže ti že sa postará o staršiu? Ak áno, tak jej ju daj. My máme menší vekový rozdiel ale keď mala mladšia 9 mesiacov tiež ju nikto nechcel strážiť, čo je logické vzhľadom na vek. Ale nedávali sme ani staršiu, lebo by mi to aj tak nepomohlo, keď som šla napr k doktorovi, tak som potrebovala stráženie pre obe deti.

qwer2019
31. jan 2022

Aj moji svokrovci si chú bravat vnúčatá, až keď si budú vedieť povedať a vypýtať sa na wc. 2,5r a 1,5 r... moja mama si brava dcérku na 2-3 dní, mladšie si chce zobrať na jar prvý krát. Čiže to závisí od toho ako sa na to cítia. Nie je jednoduché a ešte také malé 9m sa starať.

lujza123
31. jan 2022

@vejabel "Pre mna uistenie ze keď raz moje deti budú potrebovať pomoc, urobím čokoľvek čo bude v mojich silách"

Tak to budeš veľmi prekvapená, ale akonáhle budú tvoje deti staršie tak aj zabudneš aké to bolo s batolatom. Za 30 rokov keď ti dcéra donesie postrážiť 9 mesačne vnúča tak budeš teda v riadnom strese.
Fakt skus to nebrať osobne, ja by som si tiež netrúfla strážiť tak malé dieťa.

Skus skôr manžela zapojiť, pár dní si môže vziať ocr keď si veľmi chora

0silvia0
31. jan 2022

@vejabel autorka pamatas si obdobie, ked si nemala vlastne deti? Si predstav, ze by ti bola kamoska supla 9mesacne na cely den. Urcite by si nebola nadsena, nevedela by si, co s takym krpcom nesamostatnym. A presne tak sa citi tvoja mama, lebo uz zabudla vsetky tie grify a zrucnosti, ktore ma matka postupne osvojene od narodenia svojho dietata.

kiki234
1. feb 2022

Ja mam doma 15 mesacnu, a 3 mesacneho. A pomoc? Svokra maleho este ani nevidela a malu 2x. Moja mamina pride tak raz za 2 mesiace na pol dna. Ked som bola este tehotna s malim musela som byt hospitalizovana, nastastie mi pomohol muz a ostal doma. Pomoc nemame od nikoho. Niekedy ani neviem co je spanok ale aj tak si viem poradit. Na tvojom mieste by som jej nedala ani jedno a hptovo.

vejabel
autor
1. feb 2022

@kiki234 teda tak keď toto čítam aj príspevok mi príde trápny. Jasné zvládla som to, mala bola na jeden deň u svokry ale večer už plakala že chce ísť domov. (Aj keď tam bol s ňou jej tatino) tak dnes príde. Ale jed som čítala že svokra deti poriadne nevidela tak som skoro zo stoličky spadla …… nechápem absolútne. Moji sú asi hodinku cesty a malého 9m videli 3x. Ale odhliadnuc od toho mamy to vždy nejako zvládnu. Čím budú detičky väčšie budú samostatnejšie a my si troška vydýchneme a vyspíme sa o niečo viac 🙂 moj pôvodný príspevok bol že či sa na to nepozerám jednostranne - pochopila som že áno. Svokrovcom som to prestala zazlievať a fungujem pokojnejšie ale momenty na to ze o 30 rokov budem hádam taká istá ako svokra tak to si vôbec nemyslím lebo ak raz dcérka alebo synček budú mat detičky rada im s tým budem pomáhať od malička a ak aj grify zabudnem ako niekto písal čo za tie roky asi áno určite mi vysvetlia aký režim ma bábätko a pod… všetko je o komunikácii a kde je vola tam je cesta či tak nejak 🙂

basska_b
1. feb 2022

Bud rada, ze aspon 4rocnu zoberie... 9 mesacne?? To si neviem predstavit dat k babke