Strach byť sama v byte

29. jan 2023

Ahojte mám taký menší problém...byvame s priateľom v byte normálne fungujeme ale našla som si novú prácu a smeny nám nesedia rovnako a on ma nočnú vtedy keď mám ja napríklad poobednú...mám z toho stres bojím sa že nebudem môcť zaspať a k tomu ešte táto doba keď sa takmer každý deň dejú nejaké tragédie bojím sa mám vtieravé myšlienky že sa mi niečo stane že sa niekto vláme do bytu a potom a mám problém sa prekonať a skúsiť spať sama a namiesto toho musím dochádzať autobusom od našich do práce a z práce pretože chodím k rodičom namiesto toho aby som prespala na byte ktorý mám asi 10 minút pešo od práce...poraďte mi nejako čo mám robiť s tým je to len týždeň ale nedokážem to a veľmi ma to trápi 😕 ďakujem

mogaa
29. jan 2023

no ísť po svetle domov a zamknúť sa.....ak ti bude zle, máš mobil......predpokladám že na byte máte bezpečnostné dvere....

hradnapani
29. jan 2023

treba sa ukludnit - uzivaj magnezium, persen, medovkovy caj, B-komplex, levadulovu silicu do aromalampy a podobne. Treba s tym strachom trochu popracovat. Tiez som to zazila, ked sme sa nastahovali, muz na nocnej a stare dvere, ktore tu boli, boli rozbite a viseli takmer na jednom pante . Trvalo dva mesiace, kym sa vymenili za nove, takze ine mi neostalo, len sa prestat bat a vyssie spomenute mi pomohlo. Ku koncu som to uz ani neriesila.
a este nepozerat tv noviny, necitat o tragediach a radsej dobry film alebo knihu, to vela spravi.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majkakvet
29. jan 2023

Ked mate moznost zaobstarat si psika alebo macku. Mne to pomohlo mat aspon taku spolocnost.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janababana
29. jan 2023

Skus si na nejaku noc ci par noci k sebe zavolat na prespacku niekoho - nech vidis, ze nic zle sa nedeje a nikto sa nesnazi vas vylupit. A isto si na vecer davaj caj na kludny spanok, ono to casom pomoze, naozaj

janababana
29. jan 2023

Jaj a nepozeraj tv noviny a podobne. Ak chces citaj ekonomicky prehlad, ale vyhni sa negativam

babulkomale
29. jan 2023

Tie tragedie nie su ziadni vlamaci ale rodinne problemy, neliecene psychozy a alkoholizmus.
Vypni TV alebo ho vyhod.
Jedna dospela zena nemoze takto zit aby sa bala ako male decko doma 🤦

laila22
29. jan 2023

Neblázni, žiješ v bytovke, je tam kopec ľudí. Zamkni dvere, nechaj si svietiť malú lampu. Ja žijem v dome bez chlapa. Vo štvrtok sme mali návštevu, nezatvorili branicku, keď odchádzali.ne sa hneď nechcelo ísť zamknúť, že veď pôjdem.. Ja som zadriemala na gauči, zobudila som sa 00:30. Napadlo ma, že musím ísť zatvoriť a zamknúť branicku a skontrolovať či som zamkla auto. Pouličné lampy zhasnute.. Vieš akú som mala radosť vyliezť v tej tme z domu a ísť zamknúť? Všade máš susedov naokolo. Stále sú tu témy, že ľudia počujú aj prd v susednom byte. Ja mám vchodové dvere, celé presklené..

kitycat
29. jan 2023

Co si zosalela? Chvilka pre seba, nie je nic lepsie. Rano ta budi priatel bozkom a cerstvymi rozkami.

Si dospela, tak uvazuj racionalne... Bezat domov do izbicky k mame.. To sa odnauc.

Vsak nbebyvas v Pentagone

ysseba
29. jan 2023

A kedy si počula o takom prípade, že nejaký vrah/úchyl/zlodej sa "len tak" vlámal do nejakého obyčajného bytu na obyčajnej ulici v ktorom sú podnájomníci a ešte zrovna vtedy kedy je žena sama doma? Tragédie sa dejú - autonehody, vraždy doma pod vplyvom alkoholu/drog, nešťastné náhody ale nie, že do bytovky práve do vášho bytu zrovna keď si sama niekto príde. To nie je normálne aby dospelá žena utekala k mame keď má byť sama doma.

nucky
29. jan 2023

Dobry den, v tomto by vam mohol pomoct psycholog...idealne kognitivno behavioralny psychoterapeut, to co, zazivate je pravdepodobne fobia a to sa da pekne poriesit.

mimikarol
29. jan 2023

Prosím ta... Určite je bezpečnejšie sama v byte ako sama v rodinnom dome. Ja bývam hocikedy sama vo veľkom dome a dcérou a zvykla som si

olimuc
29. jan 2023

Pokiaľ bývaš v Pentagone alebo na Kopcianskej tak by som to brala …ale zlodeji chodía keď nikto nie je doma, nie v noci, keď je plná bytovka. Slovensko je relatívne bezpečná krajina, tragédie z posledných dni sú väčšinou rodinne a príbuzenské, nie že niekto cudzí ti vlezie do bytu. Bývame v dome a Spím pokojne, nic extra nemame, nedávam na FB alebo bohvie kde, čo vlastnime, tak kto by už chodil 🤷🏻‍♀️ Vykradat domy kde byvaju nejaky obyc ludia s normalnym platom sa neoplati 🤦‍♀️ Ked nieco tak vykradnu pivnicu a nie byt…

liusa82
29. jan 2023

aj ja v dome cez leto spím s otvoreným oknom stále dokorán a žijem.Ani ma nikto nezahlušil🙂 v dohladnej dobe pôjdeme bývať do domu dokonca na samotu a tam plánujem robiť to isté..čo sa má stať stane sa aj tak.V byte by som sa absolútne neobávala

jaskolka
29. jan 2023

Bývalá som sama v byte, aj na prízemí, absolútne som to neriešila. Veď som v bytovke, kde je xy ľudí okolo mňa.
A tetaz bývam v dome, kde som často úplne sama aj s dvoma malými deťmi aj v noci. Bránu aj vchodové dvere zamknem, ani mi nenapadlo, že dačo sa môže stať. Kto by už len nás šiel vykradnúť?

babulkomale
29. jan 2023

@liusa82 tam by som si skor predstavovala nejakeho maca brum ze pride pozriet do spajze, ale predpokladam ze budete mat psov 🙂

aduskatt
29. jan 2023

mala som podobný problém......svietila som v chodbičke
alebo som si pustila na mobile hudbu cez youtube, to aj osvetlovalo mierne miestnosť

mikadooo
29. jan 2023

Nevieš si s kolegyňami pozamieňať smeny, plus aj priateľ s kolegami, tak aby ste boli v noci buď obaja v práci, alebo obaja doma? Akože je to trošku hlavolam, ale možno by to stálo za to.

marysa21
29. jan 2023

Namontujte si na dvere zvonček ,ako býva v obchodoch a kľudne môžeš spať .

liusa82
29. jan 2023

@babulkomale nebudeme.Iba mačku a aj to vnútri teda ak neujde z domu😀

marca12
29. jan 2023

Netreba mysliet na tragedie a sama si vytvarat strach. Ja spavam v dome sama. Ked mam neprijemny pocit,zasoavam pri telke. Stalo sa,ze zomrel clen rodiny a vtedy som zaspavala pri zapnutej nocnej lampe alebo som si nechavala svietit v chodbe. Neboj,postupne si zvyknes,lenn musis byt v tom byte,aby si si zvykla.

karolinakr
29. jan 2023

@kitycat haha toto ma pobavilo, že v Pentagone tam by ti aurorka ani 3 bezpečnostne dvere nepomohli..

karolinakr
29. jan 2023

Jednu radu - odkedy som videla dokument s Ondrejom.Rigom nikdy v lete na noc nenechavam balkonove dvere otvorené dokoran a okno.Nikdy
Keby boli aj 30ky teploty

laila22
29. jan 2023

@karolinakr rovnako. Okno iba na vetracku a žalúzie stiahnuté... Ale stalo sa mi asi 3x, že som zaspala aj pri otvorených dverách na terasu...

anabel2341
29. jan 2023

Aj mňa to trápi, od mala som neznášala byť sama niekde ( vonku, doma, v škole) mam strach s veľkých priestoroch a zase veľmi úzkych priestoroch otravuje mi to život strašne, vždy som potrebovala jedného človeka ktorý bude somnou keď budem musieť byť sama doma cez noc, poobede , ráno to bolo jedno kedy hlavne aby som nebola sama ,bohužiaľ ja som sa nebála vrahov ani zlodejov, moja myseľ si vytvarala všelijaké scény ja som sa toho bála, bohužiaľ nedalo sa to večne ..rozhodla som sa že to musím skúsiť :D vždy keď išiel priateľ na nočnú pustila som si seriál spravila večeru pozerala filmy, volala s kamarátkami, a nehala zapnuté svetlo a teraz sa už v byte nebojím naopak som rada že môžem mať čas pre seba a byť sama zo sebou , samozrejme stále mam úzkosti s priestorov to už nezmením, ale to hlavne mam za sebou a som rada že som to prekonala

bucko555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronicka88
29. jan 2023

Ja mám 34rokov,od puberty keď som sama v byte proste nespím...je to pre mňa ako fóbia....teraz som chodievala do novej roace na chvíľku na hotel a nepslaa som ani jednu noc....nezmením to a nezmení to nič....keď nie je manžel doma,proste nezaspím....musela by som byť extrémne unavená....

bucko555
29. jan 2023

Nie je nič lepšie ako byť sama doma .....sama v noci pravidelne bývam už 11 rokov neskôr došla dcérka tak s ňou teraz ale ak ide náhodou muž na nočnú a ona k našim spať tak ja si to neskutočne užívam to ticho kľud .....a teda v lete pravidelne otvorené okná dokorán aj od ulice

banyka
29. jan 2023

@veronicka88 ja to mám presne takto, keď ma partner nočnú, nedokážem zaspať. A aj keď zaspím ( veľmi neskoro v noci ) nespím dobre 🙁 Veľmi ma to otravuje, a už si o sebe myslim že som nejaká " šiši " A potešila si ma že sa nájde aj iný s takymto niečím " 😉