Strácam energiu a celkovo chuť na všetko

11. okt 2021

Ahojte,
Ani neviem ako to napísať, ešte pred pár mesiacmi som bola plná energie, usmievavá, veselá, rada som varila, upratovala, vstávala k deťom, hrala sa s nimi aj som stíhala pratať, starať sa o všetko.
Zrazu...ani neviem kde nastal zlom, len by som spala, nič sa mi nechce, motám sa, som spomalená. Nič sa nedarí. Neviem sa sústrediť na viac veci naraz. Nevnímam okolie. Nemám chuť na sex, nemám chuť sa objímať, nechýba mi muž, ani deti. Každý deň je taký istý, či prší, či slnko svieti, mňa nič neteší. Neviem sa uvoľniť, stále mi je zima, v noci sa potim. Pribrala som, pritom som ani nemenila jedálniček, ani som nič nepridala, ani neubrala.
Stále som bola iniciatívna v posteli, bavil má sex, bola túžba, zrazu len povinnosť, keby sa dalo, aj strikujem pri ňom, proste len ležím a po "Tom" hneď zaspím.
Som mladá, mám mladého muža. Mám malé deti.
Povedzte mi, čo mám robiť? Muž mi hovorí, že to menopauze, že si mám dať vyšetriť hormóny, či mi nechýba estrogén. Keď tak razom som prestala žiť. Aj jeho to trápi.

simona92101
11. okt 2021

Skor dat vysetrit stitnu zlazu

bizubcek
11. okt 2021

Aj ja odporúčam navštíviť endokrinológiu. 👍 Presne toto som zažila pred 3 rokmi a buuum! Hypotyreóza. 🤪 Hlavu hore a pri najbližšej možnej príležitosti navštív obvodného dr., nech ti vezme krv. Porucha štítnej žľazy sa ukáže hneď. Ale neboj sa, keď sa ti naozaj potvrdí niečo so štítnou žľazou, liekmi sa vráti tá usmievavá žena plná chute do života a radosti z neho. 😊 Držím palce! 🤞

zuzka10175
12. okt 2021

Tiež som to mala. "Duracelka" bol môj prívlastok, ale zrazu, akoby som sa "vybila". K tým tvojim príznakom som bola ešte aj vybuchovacia, zo všetkého hneď podráždená, nervózna. Tiež mi zistili zníženú funkciu štítnej žľazy, ale keďže podľa testu to bolo iba hraničné, nedali mi žiadne lieky. Preto som to riešila inou cestou. Pomocou systémovej očisty tela som si vyčistila organizmus, štítna začala opäť fungovať ako má a ja som zase ja - plná energie, usmievavá, aktívna... 😊

canany
12. okt 2021

@zuzka10175 mohla by som poprosit nejaku blizsiu informaciu k tej systemovej ociste tela? Popr link, ked tak aj do spravy, ak by to bola reklama. Dakujem

janetinka27
12. okt 2021

stitna zlaza, cukor, hormony. a mozno ti nieco chyba - decko, zelezo atd

orta
12. okt 2021

problemom moze byt aj malo zeleza napriklad, u mna to bolo tym a potom sa vsetko rapidne zmenilo k lepsiemu, tiez dostatok casu na cerstvom vzduchu 😉

nwnw
12. okt 2021

Chod k dr na odbery. Moze to byt stitna zlaza, zapal, chudokrvnost. Cokolvek..

autor
12. okt 2021

Mám málo železa. Ale to dlhodobo. Dopĺňam tabletkami.
Na prechádzky chodím každý deň, aj tri štyri hodiny s deťmi. A k tomu ešte na záhrade. To ma baví.
A k tomu podráždeniu, ...som zo všetkého nervózna, vadí mi fakt všetko. Že muž nevydá z nákupu, že hodí ponožky k posteli, že deti vrieskaju, že budú jeden druhého, že sa vôbec ozve niekto ku mne.
Fakt neviem, čo mi je.
To môžem ísť len tak k obvodnej, že sa cítim vyčerpaná a chcem vyšetrenie krvi?

nwnw
12. okt 2021

Ja som sla obvodnej unava, potenie, spavost a tu blbu naladu som nepovedala. Plucne chlamidie a extremna chudokrvnost. ATB mi nemoze dat, lebo kojim.. 😭

bizubcek
12. okt 2021

Áno, povedz jej o príznakoch a ona sama by ti už mala navrhnúť odbery. Ja som mojej povedala, že som strašne apatická, spomalená, unavená (každý deň po robote som si musela dať šlofíka), nemám na nič chuť (nepriťahoval ma už žiadny muž, nie len ten môj 🤪), je mi stále zima, priberám aj napriek kalorickému deficitu a opúchala mi už polovica tváre (návštevu Dr. som veeeeľmi dlho odkladala).