Štefanska párty

rira
26. dec 2022

Pekný večer s priateľom sme 7 rokov mame 3 ročnú dcéru a on dnes si išiel s kamarátmi do mesta a keď som mu povedala,že či je to normálne podľa neho tak začal na mna vykrikovať,že čo robím scény že on ide von prečo by nemohol,že zajtra neide do roboty a že sa správam jak žiarlivka ja nikam nechodím keď idem na firemnú akciu raz za rok tak cely týždeň o tom hovorí !!! Tak ja som asi nenormalna

ninusa221
26. dec 2022

Tým že ma rodinu neznamená že ma sedieť s tebou cele dni doma. Ak raz za čas si vyrazí do mesta nevidím na tom nič zle..

lindous
26. dec 2022

A on ako často takto chodí? Alebo prečo je to dnes taký problém? Mám pocit, že za tým bude niečo viac ako jedna party...lebo jediný problém, ktorý vidím v tom čo si sem napísala sú jeho zbytočné komentáre na tvoju firemnú párty a to, že ty nikam nechodíš (ak by si teda chcela)..

rurutiax
26. dec 2022

Myslím si, že je normálne, že aj chlap chce ísť raz za čas von s kamarátmi sa zabaviť. Ja toho môjho tiež púšťam, nevidím na tom nič zlé pokiaľ viem kde je a s kým je. Je to o dôvere. Na druhú stranu zase nie je normálne, keď jemu vadí, že ty ideš niekam von. Väčšinou je taký chlap žiarlivec a manipulátor. Skúste si to vydiskutovať medzi 4 očami.

viestta
26. dec 2022

Mali ste si dohodnúť stráženie a ísť na party spolu. Ale to treba vykomunikovat vopred

bellugia
26. dec 2022

Ja som s manželom zvyknutá chodiť na zábavu spolu... A odkedy máme dcéru, stalo sa naozaj iba párkrát, že sa bol niekde baviť s kamarátmi, ktorých dobre poznám, bezo mňa. Vždy ma berie so sebou. Tiež som mala problém, keď šiel na stretávku zo strednej po 20 rokoch, lebo tam som ja nepatrila, vedela som, ako to môže dopadnúť a čo, aj som trošku žiarlila...že ja tam nemôžem :D Takže poznám ten pocit... Dopraj a bude ti dopriate. Ak je to výnimočná udalosť, tak netreba dramatizovať... Asi to treba hodnotiť komplexne, ako sa správa celkovo... 🙂 A bolo si to treba odkomunikovať vopred... Hlavu hore. 🙂

nikha2809
26. dec 2022

Podľa mňa ti vadí hlavne to, že je pokrytec, pretože tebe vykrikuje raz do roka firemný večierok a on sa zoberie a ide sa baviť.Skus sa s ním o tom porozprávať, nie kričať, že samozrejme že na tom nieje nič zle že sa išiel zabaviť, ale na oplátku aj ty chces ísť niekedy von, tak ako on, bez toho aby mal potom pripomienky.Alebo si vybavte stráženie a choďte spolu.

rira
autor
26. dec 2022

@viestta áno vopred samozrejme on to neriešil vopred,ale povedal mi to asi v piatok len tak medzi rečou a ja musím ísť ráno do prace lebo som zrušila dovolenku kvôli nemu lebo sme sa bavili kedy po sviatkoch dovolenku asi tak

rira
autor
26. dec 2022

@nikha2809 áno je pokrytec ja fakt nikam nechodím z roboty idem do škôlky keď sa mi podarí ísť cvičiť tak som šťastná a ešte môj priateľ je rozhodca čiže každý víkend je preč a po zápase sa chodí na večeru atd nehovoriac že chodí domov niekedy ráno a ja mám byt ticho! A ja som potom Ta najhoršia

tykat
26. dec 2022

@rira …asi by som pre dcérku našla opatrovanie (napr.mamu) a išla na silvestrovsku party - sama resp. s kamoškami. A urobila by som to naschval. Opovážil by sa ceknut.

pinkgirl
26. dec 2022

@rira rozumiem ti, je to na prd! My sme mali tento rok po dvoch rokoch pauzy firemné posedenie, a práve v ten týždeň som sedela doma s covidom, ktorý dovliekol domov môj muž a nakazil ma. Nemala som príznaky, ale z domu som nesmela. Hlavne že on mal firemnú akciu o týždeň na to a to už bol zdravý po karanténe, tak mohol ísť. Taká som za to bola nasr.tá... a všetci z roboty si našu akciu pochvaľovali, len ja som chýbala. Ale za to ma čakajú v 2023 iné odmeny - idem s kolegyňami na Erosa Ramazzottiho😁.

kleopatra114
26. dec 2022

Pozri , je to o tom ako sa nastavis . My sme s muzom 15 rokov spolu , 7 manželia , 2 deti a za tých pr rokov som bola asi dva krát na káve so sesternicou a teším sa , že konecne mám “výhovorku “ , že nemusím chodit von . Moj muž je zase extrovert , má veľa priateľov , veľa záľub a ja sama ho posielam , nech sa ide zabaviť . Nemôžem chciet od muza , aby sedel so mnou doma pri telke , lebo mna nebaví chodit von .

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terezka1947
27. dec 2022

@rira dala si mu a dávaš všetko,bez toho,aby ste boli manželia. Čiže teraz máš deti 2.
Jeden školák,jeden puberťák. Má svoje koníčky,svoj priestor.
Je na vás dvoch ako to ďalej bude.
To,že ty nikam nechodíš a on áno je tvoj problém.
Buď chodievajte spoločne na rôzne akcie alebo si dohodnite,že nemôže jeden tráviť kopu času sám cez víkendy a druhý strážiť teplo domova. Ste rodina,musíte mať aj spoločne strávený čas.

pragmaticka
27. dec 2022

No a? Nech ide... Ešte by som mu zazelala dobrú zábavu. U nás sa bežne chodíme zabávať. Oddelené alebo spoločne, to mame už skoro 40, dve decká.minule prišiel muž dokonca o pol 6 z vianočného večierka 😂🙈

ariannazara
27. dec 2022

@pragmaticka aj my. Nevidím natom nič zlé, co keď je človek vydaty/ženatý už nemá právo nikam ísť? Bežné chodím s kamošmi von a muž je v robote a nikomu to nevadí 😵‍💫🤣

rira
autor
27. dec 2022

@terezka1947 nechodím lebo nemám kde nechať malú nechcem ju tolko nechávať u našich lebo mi pomohli už dosť lebo som musela nástupit do práce keď mala mala rok! Ja Chcem tráviť čas spolu,ale môj jeho okrem futbalu nezaujíma nič ja lyžujem on ani nema záujem do kina nechce chodiť lebo mu vadia ľudia čo tam jedia popcorn. na plesy nechce chodiť atd nemáme veľa známich pretože ma divný humor a nie každý sa s tým stotožňuje! A áno máš právdu,že je to moja vina,že nikam nechodím,ale už to tak nebude

rira
autor
27. dec 2022

@ariannazara ani ja na tom nevidím nič zle,ale nemôže niekto si chodiť von stále a ten druhý nie ja som bola na káve s kamoskou po dlhej dobe tam mi volala,že kde som ! Lebo mala plače a potom mi vykrikoval,že či káva trvá 3 hodiny

terezka1947
27. dec 2022

@rira a na začiatku vzťahu taký nebol?veď ste museli nejaký čas spolu chodiť...a zistiť,či sa k sebe hodíte.
Tu už pomôžu len opakovane rozhovory a vzájomná chuť zmeniť niečo. Urobiť kompromisy obaja.
Za toľko rokov,keď nie ste ani manželia,ani spoločné záujmy,tak kvôli čomu ste spolu?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rira
autor
27. dec 2022

@elizabet173 ja som mu to povedala a to s ním je zbytočne stále ma on svoju pravdu čo nás drzi ? Boli sme už raz od seba on sa chcel vrátiť ja som ustúpila aj kvôli malej,ale asi to bolo chyba

rira
autor
27. dec 2022

@rurutiax je žiarlivec len on si to neprizná

rira
autor
27. dec 2022

@lindous on je futbalový rozhodca chodí na zápasy a po zápasoch samozrejme sa ide na večeru atd a jeho príchody sú často na druhý deň ráno keby to bolo sem tam tak nepoviem ani slovo na mne zostava všetko!

krisbar
27. dec 2022

@rira pozri, ja mam niekedy pocit, ze ked zena napise na MK takuto temu, tak vacsinou je ten vztah uz nrfunkcny. A z toho co pises a ako ti veci vadia uz nefunkcny je....

retatka
27. dec 2022

To ,že je vo vzťahu s Tebou neznamená ,že on je tvoj majetok,môžeš ho dirigovať a samozrejme i opačne .Takže sa ,,nepúšťate ,,von ako tu niektoré ženy pišu .🤦‍♀️Nech si ide na zábavu ,no druhy týždeň pôjdeš ty mu povedz .A aj to dodrž .On si na to zvykne časom .Od začiatku ste si to msli zaviesť .A boli by obe strany spokojne .

zmrzlinka2021
27. dec 2022

@rira
Prepac, ale to ze ty nikam nechodis, neznamena, ze manzel ma "zaracha" - nesnaz sa mu dirigovat zivot.
Ty tiez mozes ist s kamoskami, aj sama - dieta predsa nechas jemu. Je to tvoj muz, otec dietata a v manzelstve to takto ma fungovat - spolupracujeme, komunikujeme.
Keby mna drahy takto pucoval, tak to proste nedavam. Potrebujem aj priestor pre seba, cvicenie, plavanie, kozmetiku, kamosky.... je rovnako rodic ako ja.

Ak sa chces rozvadzat, bud na muza stihacka... muzi toto dlho nevydrzia, je to psychicky neunosne.
Nemozes od nikoho ziadat, aby fungoval ako ty.

V rodine je velmi dolezite:
- travit cas mimo rodiny
- travit cas s manzelom bez deti
- travit cas s manzelom aj detmi

Ak ty nemas vlastny zivot, lebo len "ty sa dokazes" postarat o dieta, tak si to zi, ale nesnaz sa manipulovat s muzom

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zmrzlinka2021
27. dec 2022

@rira
Teraz citam, ze je to len priatel a v podstate mate nefunkcny vztah.
Mozno by bolo dobre si spolocne sadnut a povedat si veci, ktore v tom vztahu nefunguju a co s tym.
Ma zaujem tvoj priatel byt s tebou? Zalezi mu na tebe? Normalne si treba tieto otazky klast navzajom. Výslovne ak sa da, malu dat na strazenie k priatleovym rodicom alebo tvojim a spolocne sa najest a prebrat vsetko, co mas na srdci.

Otazne je, do akej miery mate hlboky vztah, ci ste si najblizsi, ci si rozumiete, alebo priatel je s tebou len dcerku ale nelubi ta a ani nikdy nelubil - lebo toto je najvacsi problem.
Dnes je moderne si najskor spravit dieta a potom zistit, ze si nesedime...

@elizabet173 Uz som si to precitala. Zial, castokrat u zien sa stretavam s ocakvanim, ze dietatom sa dotycny muz zmeni. A vobec tomu nerozumiem. To je to iste ako sa nastahovat k svokrovcom (priatelovym rodicom) a cudovat sa, ze som dirigovana...

rira
autor
27. dec 2022

@mamula20 do prace chodím aj ja musela som nastúpi do práce už od roka som na vedúcej pozícii takze čo sa týka peniazi som sebestačná