Ste tiež smutné a bez nálady?

30. mar 2021

Aj vy sa teraz cítite smutné, bez nálady? Som mladá mám 20 pred koronou som stále lietala vonku, s kamoškami chodila som do školy, nenudila sa, s priateľom som skoro 2roky, a sám vidí že som sa trošku v tejto oblasti zmenila trávime veľa času spolu buď som u nich doma ja alebo on u mňa, ale keď príde deň že som sama tak sa utápam v myšlienkach že nič ma nebaví, čo mám robiť až to ide do depresií.

poopsie
30. mar 2021

Musíš si nájsť '' zmysel '' života a vravím kto žije už rok v totalnej izolácii od kamarátov, zaslúži si metal ale asi skôr za hlúposť ako výdrž

meluela
30. mar 2021

Táto doba doľahla na veľa ľudí a najviac na mladých, ktorí boli zvyknutí sa stretávať s kamarátmi a žiť aktívnym životom. Už sa to ale zlepšuje a o pár týždňov bude fajn, budete si môcť s priateľom vyjsť aj do mesta, kúpiť nejakú kávu alebo limonádu v stánku, sadnúť na lavičku ... Ale aj teraz je dôležité, aby si šla von na slniečko, hýbala sa, chodťe do prírody vždy ked máte chvíľku času ... to by ti mohlo veľmi pomôcť. Tiež si dávaj pozor aby si dosť spala a dobre sa stravovala. A hlavne nesed doma. S kamarátkami si spravte aspoň videohovory a hned ako sa bude dať chodťe spolu von, hoci aj s rúškami. Ak by to napriek všetkému neprechádzalo, tak skús terapie u psychológa (robia aj online), pri menej vážnych stavoch môže aj pár sedení výrazne zlepšiť to čo prežívaš.

karhu
30. mar 2021

rob nieco uzitocne, zamestnaj ruky, mysel..

eva_eva
30. mar 2021

Nájdi si nejaké hobby, maľuj, cvič, vyrábaj niečo, zdokonaľuj sa, ja toto vnímam ako príležitosť naučiť sa niečo nové 🙂

mladena
30. mar 2021

Mne pomohla kúpa psa 😀 fakt 🙂 🙂

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majulino
30. mar 2021

@poopsie ja zmysel života mam, manzela a 3 deti. No aj tak som obcas velmi smutna, az depresívna. V izolacii nezijem, no aj tak to nie je to co to bolo ored koronou

poopsie
30. mar 2021

@majulino nechcela som byť konkrétna ale aj ja som mala depresiu, no nepomohla by som mužovi ani dcére v takom stave, alebo keby som to ukončila ....treba zmeniť myšlienky... ja som si povedala, prečo nemôžem prepadnúť depresii a za tým pôjdem... A za všetko môže súčasný stav, kedy sa nemôžem zmieriť s ignoraciou ľudských práv... Velikáni, ktorý varovali pred nebezpečenstvom kolektivizmu sú ignorovaní... Spoločnosť je naopak.. Ja viem presne pomenovať môj problém

majulino
30. mar 2021

@poopsie aj ja, mne vyslovene chyba spoločnosť, mame zopar znamych a par clenov rodiny, co sa s nimi stykame, ostatná rodina, je uplne mimo, vyhlasuju, ze kym nwbudu mat druhé ockovanie za sebou tak nechcu nikoho ani vidiet (nemaju este ani prvú davku)
Kamarati to isté, cista demagógia toto. Ako chapem, ze sa boja, aj moj kmotor skoncil so zapalom pluc v nemocnici na kysliku, nastastie je doma uz.

poopsie
30. mar 2021

@majulino ja to nechápem, mne to nejde do hlavy.. Ja sa nebojím.. Ak by som sa mala báť covidu tak je mnoho tak isto vážnych ochorení.. Je to čisto psychologicka hra... Aj ja som mala zapal pľúc a hrozila mi nemocnica ak by som týždeň bez liečby ležala v horučkach a v zimnici tiež by sa mi poškodili pľúca tak že by som zomrela.... Preto sa deti ockuju proti pneumokokom, pretože spôsobujú vážne zapáli pľúc a následne môžu zomrieť.. V našom rodokmeni je okolo roku 1920 jedno ročne dievčatko co umrelo na zapal pľúc.. Proste logika fuč... Aj lieky sú, no fungujú len všetky dokopy.. Sú cenzurovani, v USA aj vypovedajú na súdoch ako liečia, chcú aby sa zaviedli protokoly a niekto to nemá v záujme.... Akoby sa človek zobudil v jednej knihe, kde ministertvo pravdy určuje co je lož a klamstvo.... Ľudia sú už tak zmasirovani, že trvdia o ľuďoch čo sa neboja, že majú vysokú školu života, samé posmeškym. Ja by som mohla menovať lekárov s ktorými zdieľam názor, neviem či by to dokázala taka bežná ovečka, lebo tá to nesleduje, tá len spraví čo vlk prezlečený za psa povie

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninusa221
30. mar 2021

Ani nevrav citim sa rovnako a pociťujem to aj na sebe ( napr : priberám) plus aj s priatelom to nieje nic moc

moonlight1210
30. mar 2021

tak rob nieco, co bude mat vysledky. ked ich vidis, tak ta to motivuje.

studuj cudzi jazyk.
nieco vyrabaj.
premaluj si izbu/byt.
nauc sa sit a usi si nieco, co by si si inak musela kupit (zakladna rada - latku vzdy pred sitim oper. ked sa to podari, nech sa ti to nasledne nezrazi a moze to ist do zberu 🙂 ).
preber si a vytried veci, ktore niekde len skladujes.
namaluj obraz.
zacni pisat poviedky a zverejni ich na forach.
zacni si pisat dennik.
vyhladaj na forach ludi, co su smutni a vyjadri im podporu (kazdeho, kto ma trapenie potesi, ked si ho niekto aspon vsimne). nemusik to byt hned hlboka psychologixka pomoc (ani sa do takeho nepustaj, to je privelka zodpovednost) - mozno ziskas novych kamosov.
ak budes nieco vybarat, skus to zacat pridavat do online skupin. dostanes aj kritiku, aj pochvalu, aj rady. mozes sa v niecom zlepsit tak, ze to neskor moze byt tvoje povolanie, alebo zaluba, co budes vediet aj financne zurocit.
cvic. behaj.
zapoj sa do nejakeho projektu, ktory bezi.
...

je mnoho veci, co sa da.

poopsie
30. mar 2021

@cocolino234 ano mýliš sa pretože nespomínam rakovinu spomínam virusy a baktérie, ktoré spôsobujú zápaly pľúc .. Takže si ukázala svoju inteligenciu.... Rozpravocke o bezpriznakovo supersiritelovi neverím, viem kedy som zdrava kedy chorá, nepotrebujem od toho test.. Tuším 2009 bola prasacia chrípka, vtedy sme tiež takto fungovali? Tiež zomierali mladí ľudia, napríklad v jednom z príspevkov to spomína aj primár pľúcneho oddelenia MUDr Kubík... U nás v rodine nieje nikto tak zmagorení, že by sme sa nestretavali už rok.... Vrchnosť si pichá injekcie na riedenie krvy(Kálavská) , užíva isoprinosine(Matovič) a plebs sa môže udusiť.... Pokiaľ vám toto nedôjde do hlavičiek 🤷‍♀️tak mi je vas úprimne ľúto.. Myslím, že asi ani nevieš koľko ľudí sa úspešne lieči.. Ale to nieje v správach na Markíze

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poopsie
30. mar 2021

@cocolino234 Ty si len pokrytec nič viac, pretože pred dvoma rokmi si nezachraňovala svoje okolie od nakazlivych chorôb, nemáš preto výčitky svedomia koľko ľudí si nakazila za celý život? A možno to nemusela niekoho babka prežiť... Ja nebojujem za práva ľudí, ja bojujem za ľudské práva - tie moje. To je sakra rozdiel, keď ty chceš tak žiť, tak si ži ale od ostatných si to nevymáhaj... Ja viem, že môžu byť aj iné časti tela ohrozené ale ako u všetkých chorôb.... Vysvetlil to pekne Torok, ak babka ma 40 horúčky z angíny, angínu vyliečia ale odídu jej obličky... To tu bolo tiež vždy... Že hustne krv, koľko ľudí dostáva lieky na riedenie krvy? Vymenuj mi lekárov, ktorých sleduješ...

borkaki
31. mar 2021

Ahojte, citala som niektore prispevky a momentalne sa venujem koucovaniu. Som akreditovana koucka a ponukam bezplatne sedenie, kde si sami v sebe najdete spravne riesenie vasej zivotnej situacie. Je to prijemny rozhovor pomocou, ktoreho prekonas svoje zivotne prekazky, najdes spravcu cestu, spravne riesenie, spravne rozhodnutie, nove napady....
Ak chces vediet viac napis na fb - personal coaching.

mamka34
3. apr 2021

Áno som. Vstávam, idem von so psom a o šiestej už pracujem. Bývam depresívna z prepracovania, žiaľ, odnáša si to moja rodina a je mi to ľúto. Lenže nič sa nedá robiť. Vravím si, nie je vojna, nepadajú bomby a nehrozia nám nútené deportácie. Môžem si večer pozrieť film, dať si čokoládu, môžem späť. Sociálnou izoláciou netrpím, ale rozumiem, že tí, čo nepracujú sa musia adaptovať.

mata.g
24. máj 2024

@majulino ahoj ja pociťujem podobne obmedzenia po corone a stále som chorlava a napriek tomu ze sa mam s čím stále zamestnavat tak to psychicky ide dole vodou