Ste pod psychickým tlakom?

jana699
20. apr 2013

poradte mi prosím manžel pre každu maličkost na mna a deti kriči a nadavá nam mam u toho naozaj dost a viem že odist bude tažke kedže sme spolu planovali budusnost a všetko je preč.manžel mi z ničim nepomáha od kedy byvame sami lebo že ani jeho mame nikdo nepomáhal.stale vytahuje nejake veci pri hadke a na druhy den mi pov.načo si ma provokovaala a ja som len niečo pov.a on mi pov.bez príčiny drž chrapu jakebby som nejaky dobytok.mam už toho naozaj dost a keby mam pracu odidem hned zajtra ale nemám odvahu poradte mi prosim ak ste niekto boli v moej situacii.dakujem

jana699
autor
20. apr 2013

@jana699 najhoršie natom je že mi nikto neveri len on navonok e slušny,zhovorčivy a priatelsky a za nosom každeho ohovára jakeby on neviem čo dokázal.ked ma aj susedia pučuju kričat tak je to preto že ma furt provokuje a on mi po tochu nadava a vo mne to vrie a ja vyz ako ta kt ho psychicky tyra ale nikto nevydi aky je naozaj doma .je to egoistka kt.mne a detom zničil život a chcem mu to vrátit nič sme mu nespravili o všetko ma doma postarane a čim viac sa snažim tym je to horšie je to obyčajny nevdačnik

linda20111
20. apr 2013

@jana699 nech odijde on ked mu tak vadite a bude pokoj.

jana699
autor
20. apr 2013

dnes som si uvedomila že mi je jedno čo hov.ludia a čo povedia je to moj život a mojich deti a zostat s takymto človekom to je samovražda.zničim aj detom život a to nechcem

jana699
autor
20. apr 2013

@jana699 ja tu nechcem zostat nikdy som tu nebola štastna je to obyčajny zapadakou a nikdy som si tu nezvykla a deti ut nemaju žiadnych kamaratov chcem mat z jeho rodinou pokoj

linda20111
20. apr 2013

@jana699 tak potom nevahaj, zbal veci deti a chod na ine miesto tam kde ti bude lepsie. ak chces tak este s nim mozes porospravat aby si uvedomil co robi,,ale podla toho ako pises by to asi bolo zbytocne. neviem no ty ho poznas, ak sa tam necitis dobre tak cim skor chod stade prec. naco byt s takym clovekom co sa tak otrasne sprava aj k tebe aj k detom....

hyta
21. apr 2013

Je smutné čo píšeš, tvoj manžel by potreboval psychiatra, svoje mindráky si lieči na vás doma.Ak môžeš, uteč čím skôr, kým to nevyústi do fyzického napádania.Pre začiatok by ti snáď pomohli i rodičia.

aristka
21. apr 2013

keď som chodila na školu mala som psychológiu a tam nám profesorka povedala ,jedno dievčatá všímajte si ako sa partner správa k matke ,lebo tak sa bude správať k vám...asi si v bezvýchodiskovej situácii,neviem či máš kam ísť,ale ak útočí na deti ,vypakuj sa aj dočasne k rodičom a okamžite vyhľadaj právnickú pomoc ,lebo muž má voči tebe vyživivaciu povinnosť ak nie si chopná vyžiť,drž sa a nedaj sa,nie hádkami ,ale ignoruj ho na plnej čiare

digysa
24. apr 2013

@jana699 Nehadaj sa s nim. Co ti povie, tak si vypocuj a chod od neho prec. Planuj si den tak, aby si s nim bola co najmenej sama. Ak ti zacne nadavat, tak ho okamzite prerus a povedz mu, ze ak najde sposob, ako ti danu vec povie bez vulgarizmov a nadavok, tak nech sa pride s tebou porozpravat. Nezabudni....ak ti nadava, tak Ty nestoj ako blbla a nepocuvaj ho, ale hned chod prec do inej miestnosti....aj keby si sa mala zatvorit do zachoda... ( Samozrejme nezabudni na deti, ak by boli v tej iste izbe, tak ich okamzite zober prec)..... Ak chces pockat kym si nenajdes robotu, tak zatial ti ine nezostava...

Ja by som na jeho nadavky nereagovala...to je niekedy lepsie, ako mu to vratit naspat. Ked mu nekontrujes a nenadavas naspat, tak on nemoze pokracovat v nadavani. Planuj si zivot bez jeho pritomnosti, bud s nim iba v nutnych pripadoch.

jana699
autor
24. apr 2013

dakujem za vaše prispevky.ide o tom že ja som sa už vela krát skušala zmneit a bola som tá čo ustupila ale som zistila že ustupit znamena držat hubu a necg´hat si nadávata to si ja fakt nemožem nechat.chcem počkat kym maly dokonči školsky rok aby som ho nebrala preč ked sme to už tolko vydžali tak 2 mesiace ešte zvadneme .ja nikdy neprovokujem ale on ked pride z prcae tak ho len zaujma čo som doma sprvaila a ked som na niečo zabudla tak nahuči pre blbosti.ale ja osm povedla už DOST!!§stačilo chvala bohu mam kam ist

luckamorka
31. júl 2013

@jana699 ahoj, ako to dopadlo? uz ste sa od neho odstahovali ci stale si s nim?

jana699
autor
2. aug 2013

AHOJ EŠTE SME STALE SPOLU PREČO?

kaktusik007
4. aug 2013

@jana699 odid od psychopata - toto je psychicke tyranie.

anatalia77
4. aug 2013

@jana699 že prečo?
mala by si od neho odísť,ak sa u vás nič nezmenilo...

mamavera
4. aug 2013

@jana699 preto, lebo tu takéto smutné témy zakladáš už dlho. Sústreď sa na to, aby si mala prácu a uživila deti a odíď od chmuľa, s ktorým a nič dobré nečaká.