Starkí zabudli na vnukove narodeniny

9. jún 2024

Pred pár dňami mal syn narodeniny. Čakala som na telefonát alebo sms od svokrovcov s prianím, no nedočkala som sa. Večer, keď prišiel muž z práce som sa ho pýtala, či jemu volali alebo aspoň písali sms, no vraj nie. Neudržala som sa a sarkasticky som mu povedala, že to je teda od nich veľmi pekné. Začal si ich brániť že určite boli celý deň v záhrade a mali veľa roboty okolo domu. Pohádali sme sa, a od vtedy máme tichú domácnosť. Myslíte, že som to prehnala s tou poznámkou? No veľmi ma mrzelo že zabudli na narodeniny jediného vnuka.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koniarova
9. jún 2024

No tak zabudli. Svet sa nezrúti. Muž im to mal jemne pripomenúť a oslávili by ste dodatočne. Robíš z komára somára.

domkakvet
9. jún 2024

Je to v prvom rade vase dieta, dolezite je aby ste vy nezabudli, oni mohli mat na to rozne dovody, bud vela prace, mali nejake starosti, nie vsetci stari rodicia su paf z vnucata, mozno chcu zagratulovat osobne, proste su rozne dovody a ano tvoja reakcia bola prehnana.

doriiis
9. jún 2024

A to nevieš dvihnúť telefón a zavolať ich na tortu a kávu?

miamilove
9. jún 2024

Áno, prehnala si 😃

kacena4
9. jún 2024

mat tvoje problemy... evidentne su to dôchodcovia a vobec nesledujú aky je dnes den ..

dixitka
9. jún 2024

Koľko rokov má syn? Bol by problém to starkým pripomenúť, ak zabudli? A teda určite by som sa kvôli tomu nedovadila ešte aj s mužom 🤦‍♀️

malapepka
9. jún 2024

Chapem, ze to zamrzi. Ale netreba to az tak prehanat.
Narodeniny su vzdy najdolezitejsie pre tych najblizsich - deti - rodicia. Stari rodicia a ini pribuzni su bonus.
Hadku uz spat nevezmes. Takto aspon muz vidi, ze ta to zamrzelo a nahnevalo. Nabuduce sa z toho pouc. Daj mu na starost, nech on svojim rodicom povie, kedy ma ich vnuca sviatok, pripadne nech im to on napise do kalendara a moze zistit aj dovod, preco zabudli.
Ale hadku uz kvoli tomu nerob. On za to nemoze a to ze ich branil 🤷‍♀️ prirodzena reakcia, ked sa utoci na rodicov.

tundra
9. jún 2024

Ked si ich chcela mat na oslave,mala si sa pripomenut😉.Starym rodicom nevyskakuje datum v iphone alebo na fb,treba pouzit osvedcene metody.
"Hej babka v nedelu nic neplanuj,mame oslavu😘"

minenkak
9. jún 2024

Však normálne zavolám a opýtam sa,sere to teba či syna,A zas ďalší človek, čo niečo očakával

evcagabi
9. jún 2024

Moj brat vzdy pozve na oslavu tak nemaju sancu zabudnut 😅 a ja budem rovnaka. Mojej mame sa uz podarilo zabudnut aj na moje narodeniny, lebo vzdy vtedy je na dovolenke ale ze by som sa kvoli tomu sfucala 😅😅😅 neverim, ze nepoblahozelaju dodatocne

alickapusinka
9. jún 2024

Prehnala si to. Z mužom sa
kvôli tomu pohádať divne. Tvoj muž zato môže že jeho rodičia zabudli na vnuka. Keby zabudol tvoj muž nepoviem že nevie kedy sa jeho syn narodil. Ale čo s tým ma tvoj muž. Nabudúce sa kroť. S tebou je radosť žiť. Na človeku ktorý nič neurobil si vyliať zlosť lebo jeho rodičia zabudli. Za mňa zamysli sa veľmi vážne nad sebou. Lebo na muža zhodiť vinu za jeho rodičov to je strašne trápne si detinská a strašne naivná. Si dospela žena ak by to bolo opačne príklad zabudli by tvoji rodičia a muž by na teba vybehol páčilo by sa TI to určite nie. Tvoj muž je v tom chudák nevinné. Strašná tragédia sa stala zajtra to možno budú dávať na 100% v TN.

slavomira236
9. jún 2024

Moja mama nikdy mojim detom neblahozelala a to maju len ju jednu babku. Tak ona neblahozelala ani nam ako detom. Tak uz to beriem tak sko to je
Inak babka a dedko maminy rodicia mi tiez nikdy neblahozelali teda asi ani jej. Ja taketo prkotiny vobec neriesim necakam ani blahozelania ani darceky. A hadat sa koli tomu?? Ja detom zablahozelam kupim malickost urobim kolacik torticku

tanyan
9. jún 2024

Ak sa chceš v budúcnosti vyhnúť nepríjemným situáciám, tak ich vopred pozvi. Ono také pozvanie slúži aj ako pripomenutie.
Moja mama pred pár rokmi zabudla na moje meniny a nerobím z toho drámu. Tento rok zabudla na sestrine narodeniny, a tiež to sestra prežila v zdraví. Ja som asi po 5 rokoch vzťahu zabudla na partnerove narodeniny (spomenula som si asi 23:55). Našťastie z toho nik nerobí takú kovbojku a všetci žijeme pokojne ďalej.

yelena159
9. jún 2024

No tak zabudli. Môj oco ani nevie dátum mojích narodenín.

heidy222
9. jún 2024

Tak nabudúce namiesto sarkastickej poznámky povedz napr. Že vieš čo sklamalo ma že svokrovci zabudli, narodeniny sú pre mňa dôležité

petamich
9. jún 2024

mne napr. mama kazdy rok pripomina narodeniny surodencov, lebo cely den si vzdy vravim napisem a potom toto, ono, tamto

sipim ale ze to nebude jedina vyhrada voci tvojim svokrovcom, lebo by ta to asi az tak nestvalo 🙂 syn je z toho nestastny? manzel nech pripomenie rodicom, ze zabudli a hotovo ale ticha domacnost 🤷‍♀️ za toto? za nieco za co ani tvoj muz nemoze tak to uz vobec nechapem

anjelicek26
9. jún 2024

Baby ti to už napísali, chceš aby nezabudli? Tak týždeň pred zavolaj a medzi rečou to pripomeň alebo ich pozvi... ano sú dokonalí starki, co majú kalendár na stene a všetko zakruzkovane a poctivo telefonujú každému v rodine,ale je to čoraz menej.. všetko v mobile a keď tam nekuknes tak zabudneš...

eliska13
9. jún 2024

Neprehnala, keď mali v ten deň prácu a zabudli mohli zavolať druhý deň.Zabudli úplne a to je smutne

pinkgirl
9. jún 2024

My bežne dáme vedieť pár dní vopred svokrovi, že tento týždeň bude mať jeho vnuk narodeniny. Keď žila svokra, tak to ustrážila. On dátumy nenosí v hlave a najmenej pre nás je mu to pripomenúť. Tak nie sú deti sklamané a je všetko ok.
Nerob z toho drámu. Možno fakt zabudli, niekedy ide ľuďom čas úplne inak.

egonsk
9. jún 2024

Moje deti zabudli na moje narodeniny, babkine narodeniny aj den otcov, aj den zien im nic nepovie a keby jeden z nich nemal moje meno, tak ani na meniny si nespomenu, ale aj to iked si spomenie neznamena, ze sa ozvu. Zato na svoje narodeniny a meniny ocakavaju darceky ... takto si ich ex prevychovala.
U starych ludi je skleroza uz na mieste, u mladych to byva vychovou.

10zabka
9. jún 2024

prehnala. Tvoj manžel predsa nemôže za to, že jeho rodičia nezavolali. Mal im zavolať on, aby nezabudli? Pozvali ste ich na oslavu, či ste žiadnu nerobili? My nevieme, koľko majú rokov a aký máte vzťah. My sme vždy pred oslavou volali týždeň predtým rodičom oboch nás a nečakali, že budú volať presne na deň, keďže blahoželali na oslave.

belaanabela
9. jún 2024

Nie nič si neprehnala. . .
Kdo nezažil a nie len raz ani nepochopí, fakt žijeme v chorej dobe.
A áno príde to ľúto, a Nie je to normálne že Bóže zabudli...zabudni TY daj pocitíť a uvidíš, reakcie akcie.

aeruginosa
9. jún 2024

Skus sa naucit davat inak najavo svoje emocie. Bola si ocividne smutna, stacilo to s tvojim partnerom odkomunikovat niecim na sposob „Maly ma dnes narodeniny, celkom ma mrzi, ze si tvoji rodicia nespomenuli na jedineho vnuka.” a nemusel z toho byt hned konflikt… Takto si si uplne zbytocne nastrbila vztah s partnerom, ktory je v tej hadke nevinne, lebo predsa nemoze za to, ze si jeho rodicia nespomenuli. Mozno to aj jeho sameho mrzi a trapi, ako by si sa citila na jeho mieste? Podla mna si to teda urcite prehnala, nabuduce krot emocie, nauc sa ich komunikovat uprimne, nie takto zbytocne utocne a nie este aj na niekoho, kto za nic nemoze… a chod sa mu ospravedlnit, ze si to tak nemyslela, len ta to zamrzelo…

jajanka31
9. jún 2024

Za mna mozem povedat: mala som 2 babky a dedkov. Jedny blahozelali vzdy aj na den deti nam kupili napriklad nanuk. Vystiskali nas zahrali sa s nami. Druhy nikdy neprisli, nezavolali nic, nemi cas. A take tam boli aj vztahy. Prvych sme prirodzene mali radi a utiekali sa k nim stale aj ked potrebovali hocico pomoct. K tym druhym sme vztah nemali ziadny.. takze tak. Dieta vnima vela. Podla mna to vobec nie je jedno. A dobre si manzelovi povedala. Mal by im dohovorit. Zas ked si vedia pamatat kopec inych veci par datumov nemozu zabudnut.

estellas
9. jún 2024

To sa stáva, človek niekedy zabudne, možno mali veľa toho.
Keď sa to nestáva stále len teraz tak by som z toho vedú nerobila.

jajanka31
9. jún 2024

Tvoj manzel ani tvoji svokrovci nie su porcelanove babiky aby si vymyslala strategie ako co komu povedat. Povedala si to tak lebo si to tak citila a ci to chlapa mrzi alebo nie je to proste holy fakt. Zabudli. A nema sa ich co zastavat ked spravili chybu. Mne ked sa nieco nepaci poviem to manzelovi priamo a bud to posunie alebo nie. Jeho rodicia. Ak mi nieco povie on o mojich vacsinou je to opodstatnene a dam mu za pravdu a dalej to riesim s rodicmi.

syslik81
9. jún 2024

ja nielen ze pravidelne zabudam na moje narodky ale dokonca som bola cely rok v tom ze mam o jeden rok viac... az ked mi mama volala a gratulovala mi oznamila ze som si rok pridala-hned som mala krajsi den- o rok mladsia a este aj narodky 😀 kazdopadne prehanas ..ak to dieta neriesi neries ani ty .. dolezity je akos a spravaju po ine dni a ci su ok starky

anavixy
9. jún 2024

Podla mna ak naozaj zabudli (ze teda nie je u nich zvykom, ze narodeniny blizkych ignoruju), tak ich to bude mrziet este viac nez teba ci syna… ja som si presne vcera spomenula, ze som zabudla na kamoskine narodeniny a pisala som jej teda s viac nez tyzdnovym oneskorenim a mna to teda mrzi poriadne 🙉 holt, stane sa. Nemyslim si, ze si reagovala nejako extra prehnane, nic take strasne si nepovedala, ale mam dojem, ze to asi nebude prva vec, co ta na svorkovcoch skrie a manzelova reakcia teda nebola len na tvoju poznamku…

dzulli1980
9. jún 2024

Pekne choď za mužom a ospravedlň sa mu za svoj výstup ... jeho rodičia proste zabudli, nič zlé na tom nie je, stáva sa ... si mala deň predtým zdvihnúť telefón a pozvať ich na kávu a zákusok pri príležitosti narodenín ich vnuka ... nie čakať, kto, čo, kedy a či zablahoželá Tvojmu dieťaťu ... tam zrejme bude iný problém ako ten, že nezablahoželali vnukovi.