Starí rodičia neprídu na oslavu

28. júl 2022

Ako by ste zareagovali keby stary rodicia neprisli na oslavu narodenia ich jedineho vnuka.oslava je 350km, oni cestuju po celom svete. Oslava je u mojich rodicov, boli tam raz 2 hodiny. Sme spolu 6 rokov, manzelia rok. Odmietli uz prist na svadbu mojej sestry, na moju oslavu promocii a teraz toto. Vztahy su medzi nami a svokrovcami dobre. Navstevujeme sa, byvame blizsko, ale k mojim rodicom ist zrejme nechcu. Vraj ze to by bolo na otocku. Svokor nepracuje a svokra si moze vziat dovolenky kolko chce. Berie si ju ked jej ma pristnavsteva uz 2dni vopred aby prichystala veci. Co si myslite preco?

ms_green
28. júl 2022

Nebolo by lepšie spýtať sa priamo ich a nie tu random ľudí na MK?

pribinak
28. júl 2022

Možno by uvítali keby bola oslava u Vás a nie u tvojich rodičov.

patka06
28. júl 2022

Urobte oslavu u vás alebo na neutrálnej pôde niekde v reštaurácii

lilyianka
28. júl 2022

Nechápem prečo tvoji svokrovci mali ísť na svadbu tvojej sestre.....

evica17
28. júl 2022

Keď nechcú ísť,ich problém. Ale napr k píšeš že nechceli ísť n svadbu tvojej setlstry, tak ich napr chápem,čo oni s ňou majú, mne by to bolo blbé ísť.

evica17
28. júl 2022

A nntvoje promócie, ja som chcela len mojich rodičov a muža, a muž zavolal aj svorkovcov a svojich súrodencov, no nebola to potom už oslava promócii ale niečo iné. Však čo oni majú s mojou školou.

beata_k
28. júl 2022

Mozno ti tym chcu naznacit, ze vsetko dolezite sa oslavuje u tvojich svokrovcov. To nemozu svokrovci prist aspon raz k tvojim rodicom? Nemusia prave do ich domu, ale absolvovat cestu 350 km.

autor
28. júl 2022

@ms_green ved citaj, aj sme saspytali aj odpovedali ale vyhovorka odveci, kedze cestuju vkuse a maju cas aj peniaze aj na prenocovanie... A mimochodom o tom je diskusne forum

andrejka1974
28. júl 2022

Však urob oslavu i vás doma kde budú môcť aj prespat ja oslavy robím len u nas

autor
28. júl 2022

@pribinak u nas byt nemoze, z kapacitnych dovodov a tiez je jednoduchsie ak pojdu 5 ludia 350km nez 16 ludia opacne

viestta
28. júl 2022

@ms_green 350 km tam, 350 naspäť, medzi tým oslava u cudzích ludi. Prečo nespraví té oslavu u vás? Oslavu niekde v podniku? Ponúkli ste im prenocovanie? Zabezpečili ste im aspoň raz nocľah? Ja by som sa na otočku netrepala tiež.

autor
28. júl 2022

@patka06 neprisli by ani do restauracie, tiez vsetko je uz obsadene na ten termin a tiez za menu na osobu 40€ je pre nas dost vela..

patka06
28. júl 2022

Tak bude oslava bez nich, pozvali ste ich, ak odmietli nič z tým neurobíte

autor
28. júl 2022

@lilyianka preto ze ich pozvala, poznaju sa a tiez mozno pre to aby spoznali moju rodinu alebo kde som vyrastala.. A mimochodom bezne sa to robi a bezne sa taketo pozvanie prijme.

autor
28. júl 2022

@evica17 mne by to nebolo blbe

viestta
28. júl 2022

Počkaj tych 5 ludi je kto? Svokra a svokor je 2, kto sú tí ostatní?

autor
28. júl 2022

@evica17 to je pekne ze si chcela len romanticku veceru.. Ale ja som chcela oslavit promocie s mojou rodinou aj s rodinou mojho manzela.

autor
28. júl 2022

@beata_k podla mna si to zle precitala alebo divne odpovedala

autor
28. júl 2022

@andrejka1974 u mna doma ma prespat 16 ludi? Asi malo u koho vie prespat 16 ludi.. Praveze u mojich rodicov by napriklad prespat mohli v samostatnej izbe, alebo by mohli ist aj na hotel.

rachel36a
28. júl 2022

Ani moja mama by nesla na taku oslavu...brat byva podstatne blizsie a nesla...w keby bola oslava u svatkovcov tak uz vobec nie.,my sme preto urobili v restike. Kto chcel
mohol prišiel , kto nemohol nechceltak neprisiel...

autor
28. júl 2022

@viestta ano zabezpecili smenoclach a okrem toho maju dost penazi aj na hotel lebo kazdy druhy mesiac chodia po dovolenkach.. A k tym cudzim ludom to akoze ich vnuk je czdzi..? Alebo ich syn? Alebo moja rodina? Ved keby sa im zajtra nieco stalo tak moja rodina by bola jedina rodina ktoru by ich syn mal. Aky cudzi ludia?

autor
28. júl 2022

@patka06 ano zmierila som sa s tym.. Len ma to vnutorne trapi ze maju jedneho vnuka a nepridu.

autor
28. júl 2022

@viestta ja manzel a nase dieta

123andy123
28. júl 2022

Asi je to na nich veľa. Je to diaľka 700 km naotocku, veľa cudzích ludi,nové prostredie... píšeš ze bývate blízko seba tak asi vedia ze si malého užijú až až.

ms_green
28. júl 2022

Podľa mňa strašne dramatizuješ. Keď ma niekto pozve na oslavu 350km od domu a očakáva, že si sama zaplatím ubytko (absolútne nie je podstatné koľko zarábam) tak by som veru ani ja neprišla. A extrémne na to tlačíš. Možno len z nejakého dôvodu nechcú tráviť čas spolu. Nesadli im, príde im to divné, to nie je podstatné. Mne trvalo 3 roky kým som bola ok s tým ísť k manželovej rodine na nejakú oslavu.

beata_k
28. júl 2022

No tak naopak. Podstata je ta ista. Casto oslava iba v jednej casti rodiny a druha sa musi prisposobit.

autor
28. júl 2022

@rachel36a neviem podla mna je to skoda ze sa ludia nechcu stretavat a udrziavat vztahy.. Alebo sa chcu no nie s rodinou..

lala123
28. júl 2022

Podľa mna z princípu to tak robia, prečo by sa oni mali stále trepať ku tvojim rodičom...veď ich pozvi k Vám a vybavené a druhu oslavu si urob so svojou rodinou keď sa nezmestite u Vas

autor
28. júl 2022

@123andy123 700km pre nich urcitenie je vela, cestuju do tropickych krajin.. Vsetkych poznaju uz sa s nimi niekolko krat videli a predsa by tam isli kvoly vnukovi. A vobec nemusia ist na otocku, mozu tam prespat kolko chcu ci v hotely ci u nas.

mima172
28. júl 2022

Môj svokor bývajúci 20km od nás nebol ani na krstinách mojej dcéry (jeho jedinej vnučky) a na jej narodeniny (ani prvé, ani druhé) si ani nespomenul, že nejakú vnučku má. Prečo ti to píšem? Ja len, že ti rozumiem, no cesta je jediná - zmieriť sa s tým. Ak majú prísť nasilu, tak to radšej nech nechodia. To je tak - kto chce, ten nájde spôsob, kto nechce, ten si vždy nájde dôvod 😉