Starí rodičia nejavia záujem o vnúča

13. jún 2020

Dobrý deň, neviem či som len ja taká precitlivelá ale mame 6 mesačnú dcérku. Bývame na druhej strane republiky. Manžel má pomerne mladých rodičov, ktorí si od začiatku veľmi priali vnúča. Už to bolo doslova neznesiteľne ako svokra pri každom telefonáte a navsteve do mna len hucala že kedy bude vnucatko. Svokra chcela byt mladá babka ale odkedy sa nám narodilo dieťa záujem 0 bodov. Nevideli ju ani raz!!! (chápem bola taká situácia aká bola tak sa moc nedalo, ale predtým mohli kľudne prísť) ich výhovorka, že však mame prísť mi. Neviem či som ja chorá alebo čo ale nechcela som sa s malou trepať cez 400km cez celé Slovensko keď nemala ani len 3 mesiace, Bála som sa ako zvládne takú dlhu cestu, pritom oni majú tak isto auto môžu prísť kedykoľvek, ale vždy si našli lepší program (varenie gulášu na záhrade, ísť na víkend ku kamaratom, do Čiech , na grilovacku, na chatu...), vrchol všetkého že keď malú nemohli vidieť naživo keď bola korona tak ani len cez videohovor nezavolali... dokopy ju videli tak 5 krát za 6 mesiacov a to tiež len cez video nikdy sa neopytali ako sa má ako či je zdravá či jej nič netreba ... momentálne keď je už po všetkom tak sme uvažovali že by sme šli ku ním na návštevu predsa len je mala už väčšia ale popravde keď vidím ich “záujem” nemám tam absolútne najmenšiu chuť ísť a nasilu im malú podsúvať, keď im je za ťažko vôbec zavolať opýtať sa na ňu vidieť ju ... veľmi má to mrzí voči nej, že starí rodičia sa takto stavaju k jedinému vnúčaťu .... manžel to ani nekomentuje, vzdy len povie však nikoho nepotrebujeme ani nič od nikoho nepotrebujeme, mame seba mala má oboch rodičov to je dôležité on sa nikomu nejde vnucovať .... neviem ženy dajte mi radu jak sa s tým vyrovnať lebo má to dosť trápi ....

pribinak
13. jún 2020

Tak jej to všetko vynahradia druhí stari rodičia

denisa0504
13. jún 2020

Nepchaj sa im. Veď ony sa uvedomia ale už bude možno neskoro. Keby mali o malú záujem, chovali by sa inak. Manžel má pravdu, nepotrebujete ich

evkakozickova
13. jún 2020

O môjho nemá záujem ani jedna ani druhá babka takže asi tak zo začiatku ma to tiež poriadne štvalo ale teraz už vôbec a potom sa čudujú že sa ich mali boji a nechce k nim ísť však jasné keď ich ani nepozná ak ho oni nepotrebujú tak ja sa vnucovať nebudem jednu babu ma tu v meste a druhá je 200km od nás

autor
13. jún 2020

@evkakozickova dúfam že aj mna to prestane jedného dňa štvať a tiež sa dostanem do takého štádia .. len momentálne mi je to strašne ľúto zvlášť keď vidím ako majú čas na všetkých okolo, na kamarátov, na výlety, dovolenky, chatovacky ale za pol roka si nevedeli nájsť jeden voľný víkend pre vlastne a jedine vnúča ...
Manžel si asi ako tak zvykol na to že majú v paži

evkakozickova
13. jún 2020

Mi sme si zvykli že malý ma len nás

autor
13. jún 2020

@evkakozickova je to ťažké ja som si v živote zažila niečo podobne. Jedny starí rodičia by mi dali prvé posledné a druhí mali bratranca a ja som ich aboslutne nezaujímala ... dosť má to ako decko trápilo keď som počúvala od bratranca ako bol so starymi rodičmi na výlete tam a tam ako mu kúpili na narodeniny darček ... (boli sme v rovnakom veku s bratrancom) a nechápala som prečo nezoberú aj mna, pamätám si že som dosť koli tomu plakavala ... a teraz keď vidím že to bude zažívať aj moja dcéra je mi to ľúto ... len dúfam že ona to bude zvládať lepšie

leuchtturm
13. jún 2020

stari rodicia asi citali diskusie na modrom konovi a podla toho sa zariadili.

krisbar
13. jún 2020

zase opat jeden z tych "problemov" ktory by som riesila 4 dohodami.
dohoda 3tia - nevytvarajte si domnienky
- pocas tehotenstva si si vytvorila domnienku ze svokra ma o vas "zaujem", ale ona len je empaticka a zaujimala sa o vas.
dohoda 2ha - neberte si nic osobne. Svokrovci maju svoj zivot a chcu si ho uzivat. nie je to nic proti vam, proti vasej dcerke, ale ak sa im bude chciet - pridu, ale zatial to asi nezaradili do svojich planov.

pocuvaj manzela - povedal to uplne spravne. mate seba, mate pekny vztah, tak sa zamerajte na seba.
a mozno prave vtedy ak prestanes tieto veci riesit tak sa svokra ozve ze "tak kedy mozeme prist".
sama som to tak spravila - vycistila si myslenie a veci, ktore predtym boli pre mna nemyslitelne ze sa stanu sa stali.

mamcotka
13. jún 2020

Vykašli sa na nich
Moja dcéra má 8 mesiacov a moju mamu videla len dvakrát a to bývame v rovnakom meste a druhá babka teda svokra tú len raz aj to sme šli na návštevu. A darčeky ci otázka ci niečo nepotrebuje? Môžem snívať. Ja si len vravím v duchu že sú hlupane a nevedis o čo prichádzajú ked nejavia záujem.

sasa1310
13. jún 2020

nerieš vôbec. Manžel má pravdu. Možno si konečne chcú užiť život len vo dvojici po rokoch.

modrymotyl8
13. jún 2020

Ja mam to isté z manželovej strany starí rodičia úplne na prd,nechodia k nám pričom sú na dôchodku.Samé výhovorky prečo nemôžu prísť, pri tom si babka chodí na kávičky, a behá po obchodoch.Ked tam prídeme my s dieťatom tak začnú že prečo ešte nehovorí, prečo tak slabo chodí, prečo nepapá s lyžičkou.Už by malo vedieť toto alebo tamto.Dieťa ma 16 mesiacov a starí rodičia ho boli pozrieť iba 2x.My tam chodíme často, ale prestáva ma to baviť kedže stále vidia niečo nedokonalé na dieťati. Pri tom je to ich jediné vnúča. Dieťa sa ich bojí, tie návštevy ma aj dosť psychicky vyčerpávajú. A aj ma to zranuje, kedže miesto mojkania dieťa iba buzerujú a aj mna.Ešte doplním cudzí ľudia vravia aké je moje dieťa zlaté, šikovné, no bohužial starí rodičia to nevidia :/

0silvia0
13. jún 2020

Diskusii na tuto temu je tu strasne vela... vacsinou mladi rodicia si myslia, ze narodenim vnucata sa zastavi svet celej rodiny a vsetci sa zacnu zaujimat o vnuca podla predstav mladej matky. Jedni sa zaujimaju prilis skoro a prilis intenzivne, az to lezie na nervy, ini sa zaujimaju prilis striedmo az to lezie na nervy...
Stari rodicia uz davno zabudli ake to je mat male babo, co potrebuje, ako sa k nemu spravat a castokrat im staci len vediet, ze ho maju...
Su aj spravni stari rodicia, ktori vedia vycitit, co kedy treba a v akej intenzite. Nevyberies si, treba akceptovat aj stranu starych rodicov, treba komunikovat, neoduvat sa, asertivne odpovedat. Ved zavolat starym rodicom mozete aj vy, preco kazdy caka, ze prave ten druhy sa ma ozvat?

ivangeline
13. jún 2020

Ja vôbec nechápem, prečo ťa to tak trápi? Predsa žijú ďaleko a nerobili ste si dieťa kvôli nim.

0silvia0
13. jún 2020

@ivangeline presne... a matka caka otazky od starych rodicov ci vnucatu nieco nechyba... na naplnanie potrieb malych babatiek su potrebni v tomto veku hlavne rodicia

hopsadobrandejsa
13. jún 2020

Su rozne pripady.

Bratranec mal podobnu situaciu. Jeho svokrovci su naozaj skveli stari rodicia a su radi ked ich pridu vnucata navstivit. Jeho mama na druhej strane velmi o vnucata nejavila zaujem cize toto sa podla mna stava vo viacerych rodinach.

Existuje vela pripadov kedy su jedny stari rodicia ovela aktivnejsi v zivote vnucata nez ti druhi. Ze ta to trapi chapem, je to naozaj skoda, ale je treba skusit druhych starych rodicov aby dieta neprislo o moznost chodit k starym rodicom na prazdniny.

vhlave
13. jún 2020

Mne sa "strašne páči" tá veta ktorú často počúvam a to tá, že Starý rodičia majú právo sa rozhodnúť čo budú robiť so svojim voľným časom, so svojimi peniazmi, majetkami, s vrúcnosťou k jednému dieťaťu, vnúčaťu....áno majú právo sa rozhodnúť tak ako aj my ostatný....v tom prípade potom nerozumiem dosť tomu prečo o pár rokov všetku vinu a nezáujem zo strany vnúčat dávajú za vinu niekomu inému, nie svojmu dlhoročnému nezáujmu. K téme zakladateľky...čo dieťa nepozná, nebude mu chýbať. Nikam nechoďte, užívajte si spoločné kludné chvíľky. Starým rodičom povedzte, že sú u Vás vítaní, sú dvaja, je pre nich jednoduchšie prísť k Vám ako zbaliť Vás všetkých plus kočík...

mareri
13. jún 2020

nie si sama. Rodičia od otca mojho dietata sa tiež absolutne nezaujimaju a pritom byvaju od nas 5 zastavok MHD, vzdušnou čiarou 300m. Proste to su takí ludia, ktorá to nepotrebuju,. Ja to ale beriem pozitivne, aspon mi ,,svokra,, do ničoho nekeca a mam pokoj

amelie2017
13. jún 2020

So svokrou sme sa velmi povadili cez spravy, nikdy som ju nevidela, nebola ani na svadbe- mala choreho psa. Po narodeni dcerky obrat o 180 stupnov, sme, dcerka je jej stredobodom vesmiru. Pre moju maminu detto. U nas je problem svagor. Dokym sme boli povadeni so svokrou, chodil k nam 2 krat rocne, cele tehotenstvo ako sa mam, vedel datum kazdeho sona..odkedy vychadzame so svokrou dobre, ledva zavola, na malu sa nikdy nepyta. Obcas mi je to luto, ale neriesim.

autor
13. jún 2020

@vhlave presne niektoré ženy to tu nepochopili ... mne ide o to, že potom aký význam má slovo rodina a čo to tá rodina vlastne je ... asi žiadny je to len prázdne slovo ... nežiadam od nich peniaze dary ale žiadam len ich čas pre ich vnúča - ich krv... presne ako píšete je rozdiel zbaliť dvoch dospelých ľudí do auta ako baliť malé dieťa kočík a ešte popritom tŕpnuť ako zvládneme cestu, keďže malej po hodine v aute vždy byva zle ... a na koho sa mame obracať keď nie v prvom rade na rodinu ? Svokrovci vedeli ako zo bolo že som týždeň po pôrode utekala do pôrodnice na ďalšiu ťažkú operáciu zatiaľ čo manžel musel chodiť do prace zarábať na rodinu, na hypotéku a život ... keby si to povedali naši tak isto ako druhí starí rodičia tak kde dám 10 dňové dieťa ? Čo ho nechám same doma ? ... tam len ide o priority že na cudzích ľudí si vedia nájsť čas a na vnúča nie .. podotýkam tých 5 krát čo ju videli cez video sme im volali my nie oni nám .... a áno už sme aj zvažovali že by sme cez to všetko za nimi išli na návštevu aj keď mala by cestu pretrpela doslova ale nikto nás nepozýval ... takze určite dá nebudeme natiskat ....

puskaruka
13. jún 2020

U nás je to tak isto. Najmenší ma dva roky a babka z priatelovej strany vôbec žiadny záujem, akoby ani neexistoval. Moji rodičia by mu zase dali všetko

nini1010
13. jún 2020

Tak jento na zaplakanie,ale tak co s tym narobis?Ja ako sa poznam by som pri tskomto pristupe k nim ani nesla.Ich chyba.Verim ze manzelovi je z toho este viac smutno ako tebe aj ked to neprizna.Nepotrebujete ich,vykasli sa na nich.

sidicek
13. jún 2020

Ja to neviem pochopiť, že starých rodičov nezaujíma ich vnúča ani ich syn v podstate. Je to ozaj smutne, ale najhoršie to musí byť pre manžela, ten pocit, že rodičia radšej pocestujú za známymi ako za vami.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
13. jún 2020

boli sme v podobnej situácii. Narodila sa nám dcéra v júni a svokrovci sa vôbec neunúvali prísť pozrieť bábo do susedného mesta vzdial. 30 km.... A tak sme sa vybrali my. V novembri mala svokra narodeniny tak sme jej doniesli ukázať bábo - 5 mesačné. Cestovali sme dokonca vlakom. Všetko nakoniec skončilo veľmi dobre.... Dcéra spala v chodbe a keď zaplakala už svokra bola prvá pri nej aj so švagrinou , už sa naťahovali ktorá ju ide zobrať prvá na ruky....
Nám to s mm vôbec neprišlo nejak divné že svokra nepotrebuje vidieť vnučku.... A trápiť sa preto? tak to ani náhodou...

0silvia0
14. jún 2020

vsetky sme pochopili o co ti ide, ale nic s tym neurobis, nic ak oni nechcu. Mozes sa tu vyzalovat, aj ti vsetky mozeme dat za pravdu. My ti vsetky zelame, aby sa to zmenilo, ale ovplyvnit to nevieme, to je na kazdom starom rodicovi, aky vztah a ci si vobec vztah s vnucatom vybuduje...

lucyluv
14. jún 2020

Ja by som isla. Uvidis ake to bude nazivo, daj tomu sancu, kvoli dietatu. Mozno to bude super, nerobila by som predom zavery.

danica2711
14. jún 2020

prečítaj si tu kopu tém, kde sa baby sťažujú, ako sa im svokry pchajú do života a teš sa z toho, čo máš! Ale nie, vážne, nastav sa tak ako tvoj manžel, veď to nie sú tvoji rodičia, čiže zas až tak citovo sa ťa to dotýkať nemôže. A čo sa týka pomoci, hlavne takej tej operatívnej, tú aj tak od nich veľmi očakávať nemôžeš, bývajú ďaleko. Veľká, súdržná rodina je pekná vec, ale nasilu ju nevytvoríš.

iva812
15. jún 2020

Ak starí rodičia nejavia záujem o vnúča, dieťa prichádza o dolezity životný vzťah starý rodič - vnúča, a to veľká škoda, lebo starý rodič patrí do skupiny najbližších príbuzných, ktorí formujú osobnosť dieťaťa. Ak starému rodičovi nebráni v styku s dieťaťom zdravotný stav, môže byt aj pracovné zaneprazdnenie, ale to je tiež skoda, veľká vzdialenosť, a on nejaví záujem, tak je to iba egoizmus a lenivosť (jedno s druhým súvisí)

euka210
18. jún 2020

poznam znamu, co ma mamu v rovnakom meste a nema o vnucata zaujem. Ked jej treba postrazit deti, pride svagrina so svokorou 100km. Niektore babky su take. Svagrina byva s rodicmi a jej mama nema zaujem, otec postrazil, pokocikoval. Moja mama tam chodila na vlaku pomoct s detmi. Pre mna nepochopitelne, lebo moja svokra nam pomaha. Ked to netrapi manzela co su to jeho rodicia, tak sa s tym netrap.

simcika
7. nov 2020

U nás nemajú záujem ani moji rodičia a ani svokra. Môžem povedať, že som sa nazrapila viac ako dosť. Deti chcú chodiť na prázdniny, počujú že aj druhí chodia k babke - časom aj v škôlke si všímajú že státí rodičia chodia pre nich do škôlky ... môj syn zo nezažil. Preto som ho nosil k našim ja a myslela som si, že robím dobre. S dcérou tuto chybu už nezopakujem. Vzťah nie je jednosmerka. Musia sa na to. Podieľať obe strany.