Starí rodičia majú vnuka častejšie ako ja doma

zuzana9393
9. jan 2022

Ahojte. Chcem pocut nestranny nazor. Som rozvedena, mam z manzelstva syna, ktory chodi kazdy druhy vikend k otcovi. Ja uz dva roky zijem s priatelom. Pocas korony, boli obcas skolky zatvorene, alebo bol maly chory a do skolky ist nemohol. Tak chodil k mojim rodicom. Vacsinou tak na dve/tri noci lebo byvaju od nas 40km. Vzdy som sa snazila v robote sluzby/ dovolenku vybavit tak, aby bol co najviac doma. Nasi boli ale radi, ze tam maly je.
Zmena nastala, ked sme im oznamili, ze cakame druhe babo. Samozrejme sa tesili, ale hned sa zacali spravat divne. Prisla hadka, ze k nim chodime malo na navstevu (oni k nam vobec pritom maju auto, chodia na vylety atd) Zostala som ma PN takze maly tam uz chodit nemusi a skolka funguje. Lenze nasi ho stale pytaju. Posledne dva mesiace cez vikend ani nebol doma. Bud u otca, alebo u nich. Dokonca mi uz len drzo zavolaju, ze aby som vedela, maleho si v piatok vezme rovno zo skolky. Mali sme koronu, hned po nej si ho zobrali na 4 dni. Aj to boli nastvani lebo ho chceli na cely tyzden. Lenze cez vikend isiel k otcovi no a od pondelku ho zase chceju oni. Cize by pomaly ani doma nebol. Cim dalej tym to viac prehanaju. Ako im to vysvetlit, ze maly byva tu a nie u nich? Ze mozu prist na navstevu namiesto toho aby prisli len pre neho? Na druhej strane mi to je hlupe, lebo pomozu vzdy ked treba, ale to neznamena ze maly bude takto stale pendlovat..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora0308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
9. jan 2022

@zuzana9393 ale veď v dobrom povedať, že si so synom malo a chces to obmedziť.A hlavne si nedaj narozprsvat, že si ho budú brať viac, keď sa narodí ďalšie dieťa, aby Ťa odbremenili.Uz nie si dieťa, aby si musela robiť čo rodičia povedia🙂

mogaa
9. jan 2022

@zuzana9393 každá minca má 2 strany....na jednej strane ty si im ho dávala vždy keď si to potrebovala ty, na druhej strane sa ti nepáči že ho chcú varovať aj keď budú chcieť oni, nielen keď to ty potrebuješ.....aby to potom nebrali ako využívanie - že im ho prinesieš len keď sa to hodí tebe....treba sa o tom porozprávať a normálne sa dohodnúť....aby pochopili aj teba, že chceš aby bol aj doma....a aby to zase neskĺzlo do roviny že im ho dáš len keď sa to hodí tebe, aby sa necítili využívaní že vtedy sú ti dobrí na stráženie aj oni

zuzana9393
autor
9. jan 2022

@mogaa ved prave toto. Lenze vtedy ked k nim chodil, tak to bolo trebars tak, ze tam bol tri dni, dalsi tyzden tri dni a potom uz normalne chodil do skolky. Cize tam nebybal tak casto ako si ho oni teraz chcu brat.

amelie2017
9. jan 2022

U nas to pred Vianocami zacinalo naberat podobny smer. Minuly rok som chodila na jazykovy kurz a vtedy s nou bola svokra. 2 krat do tyzdna hodinu a pol. Obcas v sobotu na 2 hodky, ked sme potrebovalu nakupit a nechceli sme brat malu do obchodu. V juli sa nam narodilo babatko, na kurz uz nechodim, ale svokra nadalej chcela svoj pondelok a stredu. Nie je problem. Tie 3 hod tyzdenne su super, ved nech si aj uzije babku. Ale vzdy som jej povedala, nech je najneskor o 19. doma. Nikdy, ale nikdy to nedodrzala. Vzdy pred 20., uz sme ani sprchu nestihli, ledva dojedla veceru, co uz bola taka unavena. Vo stvrtok chodi na tanecnu, konci neskor. Prvykrat chcela ist svokra so mnou, ze aby videla, ako sa dcera tesi. Teraz chodi stale. Po tanecnej ideme na 20 min do parku a potom je plan ist domov, lebo je neskoro. Chodi so mnou kazdy tyzden. A zakazdym, Amelie, chces ist este s babkou tam a tam? Takze zase ju prinesie neskoro. Mala k nej chodila spat tak raz za mesiac v sobotu (byva na vedlajsej ulici), ale zrazu ju babka pytala kazdu sobotu. A vychcane. Najprv to povedala jej, aby sa uz mala tesila a az potom sa nas opytala. Ked sme nedovolili, dieta cely vecer prerevalo, ze ona chce ist k babke. Normalka, tam je stredobodom pozornosti, doma sa uz o nu deli s bratom. Ale cez tieto prazdniny sme si uz s muzom so svokroy sadli a porozpravali sa. Ze jej dakujeme, ze nam s detmi pomaha, ze sa na nu mozeme spolahnut a postrazi nam ich, ked sa nieco prihodi, ale uz si nezelame tieto "vydieracky" cez dieta. Aj my si ju chceme cez vikend uzit, nie aby bola stale tam. A ze ak ju este raz prinesie neskoro, nabuduce ju uz nedostane. Krute, ale uz mame 2 deti, potrebujeme mat doma rezim. Vie, ze k nam moze hocikedy prist, hocikedy s nami moze ist von. Lenze problem je jej zivotny styl, ona cez den nefunguje, len v noci. Preto jej nevyhovuje ist na prechadzku v sobotu rano. Dnes ale prekvapila a prisla o 9. rano, skoro som odpadla. A bola som jej vdacna, maly ma zapal pluc, tak sa aspon prebavila s dcerou. Aj ked lepsie by bolo, keby ju o 11.zobrala von, ale to uz isla spat 🤦‍♀️
Sadni si s rodicmi a naplanujte si, ktore dni budu mat maleho. U nas uz dcera vzdy vie, ze v pondelok a v stredu je s nou. Prvu sobotu v mesiaco spi u nej.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
truthy
9. jan 2022

Mala by si si viac presadiť svoj názor. Vy s mužom sa musíte proste dohodnúť, akým štýlom budú návštevy fungovať. Kľudne tam môže niekedy aj spať, ale aj to by sa nemalo prehánať a keď chcú vnúčika vidieť, tak by mali chodiť aj len na návštevy

simca06022011
9. jan 2022

@zuzana9393 ako si zariadis, tak budes mat. Je to tvoje dieta. Ake plany, ake zduvanie a urazanie? raz si jeho mama, ma byvat s rodicmi. K nim na navstevy, ktore si vobec nemaju co "narokovat" a urazat sa. Ved je s nimi casto.

weronika171717
9. jan 2022

@zuzana9393 co ja by som za to dala aspoň párkrát do roka 😅 u nás svokra 0 bodov a to je doma a moja mamina dvakrát do roka na par hodín postrazi, ale to je tiež také, že si synčeka sama nepýta.....

martul
9. jan 2022

@zuzana9393 ale veď ty si mama a si dospelá a je to tvoje dieťa. Čo ti ho uniesli, veď im povedz nie.

zuzana9393
autor
9. jan 2022

@elizabet173 nehnevaj sa ale vola sa to tu ,,forum". Co teda podla mna znamena, ze ludia si tu vymienaju nazory/skusenosti. Neviem preco tu ides na mna utocit. Tusim sa v dnesnej dobe na tom ludia radi odbavuju....

zuzana9393
autor
9. jan 2022

@weronika171717 ved prave, ja som rada ze sa z neho tesia, len to uz prehanaju

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana9393
autor
9. jan 2022

@elizabet173 Prepac, ale ty si asi nepochopila prispevok. Tak to radsej nechaj tak...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
senta_sofia
10. jan 2022

@zuzana9393 kolko ma rokov? Ono sa to utrasie, ked bude predskolak/skolak, tam uz si nebude moct vysmeskavat ako sa im zachce. Normalne im povedz, ze by si rada bola s nim aj ty.

zuzana9393
autor
10. jan 2022

@senta_sofia Praveze on uz je predskolak. Preto si ho brali na vikendy a pri kazdej prilezitosti pocas prazdnin. Asi im to ozaj treba len nejak v klude vysvetlit. Ale toto s nimi byva problem. Vzdy boli zvyknuti, ze ja robim tak ako oni povedia. Kedze mam pomaly 30, je na case to zmenit.

zuzana9393
autor
10. jan 2022
weweve
11. jan 2022

Ja mam rovnaky problem.svokra ked chce vypyta si malu a povie mi ze: u nas je jej lepsie. Asi si viete predstavit pocit matky ktorej toto niekto povie. Mysli to tak ze oni maju RD a teda zahradu a my byvame v byte. A ked jej nieco poviem na to tak hned to ja nie v zlom ja len dobre vam chcem.... hadzat hrach o stenu je rovnake. Mam aj maldsieho syna,brutalne ma vytaca ze si ich berie po jednom. bud jedneho alebo druheho. Naraz nie.

simca06022011
11. jan 2022

@weweve no tak ale ako by dve deti babka zvladla a este jedno take drobca? 🙂
A teda ja by som sa tiez na tie reci o tom kde je jej lepsie vytocila.. do fialova :D

marca12
11. jan 2022

@zuzana9393 oni si ho brali a preco si im to povolila? Ty si matka,poviem nie a hotovo. A ked ti zavolali,zw ho beru rovno zo skolky a idu s nim domov,nedovolila by som to. Teraz je dolezite obdobie prenho. Ste niva rodina,čakás babatko a on sa bude citit odstrceny,ked ho budu takto brat prec. To nedovol

weweve
11. jan 2022

@simca06022011 uplne v pohode by to zvladala. Lebo starsia aj pomoze. Zatial si ich oboch naraz zobrala 2x ale len vtedy ked je doma aj svokor. Jej argument nie je ze by to nezvladala, ale ze nemohla by sa obom 100% venovat. Preto musia byt dvaja doma. Aj ked vie, ze sme ju o to doslova prosili, lebo sme s dcerou mali problem, doma ma povinnosti nemozem sa jej 100% venovat ako pred malym... Prosili sme ju ze musi aj inde zazivat ten pocit aby to mne tak nevycitala.ale svokra nepocuva,ide si svoje. Na doporucenie psychologicky sme ju poprosili aby si maleho bravala 1x tyzdenne aby som mala cas iba na nu, maleho si za toho tristvrte roka takto zobrala iba raz. (Pre vysvetlenie, dcera je z prveho manzelstva,cize ked si svokra brava maleho dcera byva u otca) ano mam stastie ze ju lubia ako vlastnu,ale stve ma ked nepocuvaju. no nie som nevdacna len ma to strasne rozosmutni ked vidim ako to mala niekedy zle znasa

zuzana9393
autor
11. jan 2022

@weweve tak to by ma riadne vytocilo. Chapem ako to myslia, akurat je to maximalne hlupo povedane...

zuzana9393
autor
11. jan 2022

@marca12 ved prave, ze ja som taka, ze sa snazim kazdemu vyhoviet. Nevadilo by mi keby so ho beru obcas, tiez maju dom a my sme zatial na byte. Ale prehanaju to. A to ked mi len oznamil, ze si ho zo skolky beru som si s nimi samozrejme vydiskutovala. Ze takto to u nas fungovat nebude...

marca12
11. jan 2022

@zuzana9393 oni si asi na vnukovi kompenzuju,co zanedbali pri svojich detoch alebo neviem si inak vysvetlit,preco toto robia niektori starki. A neuvedomuju si,ze skodia vztahu matka a syn.

vanda323
11. jan 2022

@zuzana9393 No poznám to.

anebublinka
12. jan 2022

@zuzana9393 Ahoj. Som zhrozena z tychto odpovedi typu "co si nesvojpravna" a pod. Ja by som na taketo osoby ani neregovala.. nech ten jed ostane u toho, kto bi vypustil. Chapem tvoju situaciu.. chces, aby sa nieco zmenilo, ale taketo veci sa niekedy hovoria dost tazko.. urcite nechces rodicov ranit ani urazit. Ale pravda je taka, ze o svojich detoch rozhodujes ty. Na tvojom mieste by som skusila pripravit nejaky zaujimavy program pre maleho, aby mal nove zazitky, aby sa tesil na cas s tebou. A rodicom povedz, ze uz mate program. Ked to urobis parkrat, urcite sa budu chciet rozpravat oni.. ale verim, ze im to uz vysvetlis. Urcite by som ale nesla do ziadnych hadok, stale prizvukuj, ze si vdacna. Verim, ze to pochopia. Drzim palce.

zuzana9393
autor
12. jan 2022

@anebublinka dakujem 😊 ono aj ten program je trochu problem, lebo som na PN, takze nejake vylety sa nedaju riesit. Ale stale viac vidim, ze to uz takto nepojde, vcera sa ma maly pytal, kedy kam pojde ( kedy k otcovi, kedy k starym rodicom) a to mi prislo take uplne ako keby si ho ozaj len prehadzujeme. Asi im to takto aj najblizsie poviem.