Stále na mobile

8. apr 2023

Ahojte stretli ste sa niektora s týmto problemom že vy alebo niekto z okolia trávil veľa času na mobile?
Priznávam že trávim fakt veľa času na mobile.Chcela by som to zmeniť no neviem ako.
Mám 40 rokov,dve deti.Chodim do roboty,pre deti do škôlky školy starám sa o ne učím sa s nimi.Chodim do záhrady robiť.Doma varím upratujem každý deň.No keď mam chvíľu voľna hneď berem do ruky mobil a listujem čo nové vo svete na FB,tu na koni čítam diskusie skupinky v ktorých som.Kuknem messenger kto mi píše odpisujem.Sledujem edupage čo nové v škole čo mali deti na obed atď atď.
Keď si sadnem najesť sa tiež popri jedení čítam na mobile.
Večer keď deti zaspia tiež mobil v ruke.
Ako to obmedziť?

domkakvet
8. apr 2023

Kolko si na nom minut denne, lebo mne nepride ze si na nom nejako moc, ked stihas aj to vsetko co si napisala.

janka1011
8. apr 2023

Myslím, že s týmto má už problém väčšina z nás. Tiež sa niekedy už pozastavujem nad tým, že je to proste veľa...

autor
8. apr 2023

@domkakvet Neviem presne 2-3 hodín denne.Nie som na mobile v jednom kuse nonstop,ale spravím niečo chvíľu si sadnem oddýchnuť už mobil v ruke.Alebo deti robia úlohy kontrolujem ich no popritom sledujem na mobile edupage čo učitelia píšu.Alebo aj pri jedle čítam na mobile.

lindous
8. apr 2023

Mne to najviac na mne vadilo pri tom jedle a ako pri každom zlozvyku to chcelo len presvedčenie a vôľu 😅 dosť pomohlo nemať ho na očiach a nechať v inej izbe 😊 a aby som nemala sklon ho brať do ruky pri práci, tak som používala appku Forest

hylary
8. apr 2023

Robím to iste čo ty.. akoby si o mne písala.. pre mňa je to odreagovanie.. nič zle na Tom nevidím 🙂

autor
8. apr 2023

@lindous Čo to je appka Forest?
@hylary Áno tak ako odreagovanie

hylary
8. apr 2023

Niekedy sa mi zdá tiež že som veľa na mobile ale pre mňa je to proste relax

ariannazara
8. apr 2023

Mam to podobne 😀 a neriešim.

lindous
8. apr 2023

Autorka, je to taká celkom milá aplikácia, ktorá pomáha so sústredením 🙂 nastavíš si časovač na toľko, koľko chceš stráviť bez mobilu v ruke a počas toho pestuješ svoje virtuálne stromčeky... ono to takto znie ako úúúplná blbosť 😂 ale vždy keď som potrebovala na niečom pracovať a nevedela som sa ovládať a nebrať ten mobil do ruky, tak mi to pomáhalo 🙂

luccija
8. apr 2023

@lindous takže z jednej závislosti do druhej stromčekovej🤪

lindous
8. apr 2023

@luccija no niekde som ten dopamín musela zobrať 😂 ale naučila som sa vďaka tomu pracovať bez kontrolovania sociálnych sietí každých 5 min. už aj bez stromčekov, takže ja hodnotím pozitívne 🙂

autor
8. apr 2023

@lindous To mi nič nehovorí.Ja keď mám robotu tak vždy si to spravím a keď je hotové tak až potom berem mobil do ruky.No aj tak viem aj vidím že je to veľa času

nickpick
8. apr 2023

skus to obmedzit napriklad pri tom jedle, ak jes s detmi proste sa rozpravajte, ak sama, tak si pusti podcast alebo radio, treba to robit vedome a niekedy sa prinutit, alebo si povedz ze max hodinu denne stravis s telefonom v ruke….ani o minutu viac…

petamich
8. apr 2023

ja to mam podobne a tiez sa sama na seba hnevam, na druhej strane ale, ked vecer konecne ulozim maleho, tak vacsinou to je ten cas, kedy, ked muz si nieco cita alebo si robi svoje som ja na mobile, nic ine sa mi uz uplne nechce ale asi to proste idem vedome obmedzovat aspon cez den

jajanka31
8. apr 2023

Ja som si stiahla duolingo ked uz beriem mobil do ruky tak aspon nepozeram somariny ale ucim sa. Za mesiac mi ukazalo 32 hodim a uz som sa dost naucila. Na duolingu sa ucim spanielcinu. Keby som to zacala robit pred rokom uz by som asi plynule hovorila spanielsky.. aspon nemam vycitky ze zabijam cas somarinami na FB alebo tu

tomika
8. apr 2023

Som presne ako ty.Len ja pri jedle nemobilujem,a ani nikto pri stole nesmie.Aspoň takto.Ale tiež sa hnevám na seba.

vani190493
9. apr 2023

Zvykla som ho nechať na chodbe za zavretými dverami, ak niekto volal počula som. Mne to pomohlo.