Sťahovanie sa za prácou

14. apr 2024

Presťahovali (by) ste sa niektorá kvôli práci vramci SR, avšak už ste mali vlastné bývanie v mieste vášho bydliska,ale neboli tam pracovné ponuky, aké ste chceli. Myslím sťahovanie na rok/ dva na získanie praxe, skúsenosti s tým. Neviem ,či som to dobre popísala, zaujíma ma ako ste to riešili s bývaním,či ste svoj byt/dom prenajali alebo platili. Ďakujem

autor
14. apr 2024

Alebo ste chceli vyskúšať život v inom meste a sťahovali sa,s tým ,že sa vrátite domov,len ste potrebovali zmenu,alebo vás lákalo nejaké mesto v rámci SR prípade ČR.

mane01
14. apr 2024

Stahovala. Byt som predala, kupila iny v novom meste.

azzflo
14. apr 2024

Nerozumiem celkom ako ti pomozu skusenosti inych. Moznosti nemas zase az tak vela - but byt rovno predas (ak sa neplanujes vratit) alebo nepredas (ak sa vratit planujes). V druhom pripade mas zase dve moznosti - prenajat a neprenajat. To je velmi individualne. Ak mas dost penazi na to, aby si platila dva byty naraz, nevidim dovod ho prenajimat a riskovat znicenie najomnikmi. Ak dva byty naraz neutiahnes, tak asi velmi na vyber nemas.
Ale teda aby som zodpovedala otazku, neprenajali sme nikdy, ked sme v danej nehnutelnosti zrovna nebyvali. Raz za cas sme ich vyuzili pocas navstevy, inak tam nebyva nikto.

katica06
14. apr 2024

Suseda predala dom v ktorom žila s babkou, šla za lepšou prácou do BA, peniaze za predaj domu jej akurát vyšlo na 15% ceny maličkého bytu

klotildabazarik
14. apr 2024

Ano neprenajimali sme mali sme dost na platenie ale to bolo cca 10 rokov dozadu aj viac, dnes by som prenajala ak by, sa dalo, no a riešili sme to byvanim v najme ale to boli este sk

ms_green
15. apr 2024

Záleží kam by si som sa sťahovala a na ako dlho. Ak by to bolo na dva roky, skúsila by som "svoje" bývanie prenajať. Ono to je ale také nešťastné. Z toho, čo píšeš počítam, že bývaš niekde odľahlejšie a chceš ísť do väčšieho mesta. Tam sa treba pripraviť na to, že aj keby sa ti podarilo tvoje prenajať, nebude ti to stačiť na prenájom v meste.

monciika
15. apr 2024

My sme sa stahovali do Ba. Byt sme mali v našom meste stále. Prenajali sme si byt v Ba. Ale ja som chcela nadobudnut prax v mojom odbore no nepodarilo sa, tak sme sa vrátili naspäť. Bohužiaľ nam to nevyšlo s tymi prac. ponukami. Držím palce