Sťahovanie sa s dieťaťom do iného mesta - súhlas otca

viky90
28. jan 2024

Dobrý deň,
Riešil niekto z vás niečo podobné?
Bývame v MI , mám 7ročnú dcéru, s jej otcom spolu niekoľko rokov nie sme. Dcéra je zverená do starostlivosti mne. Mám partnera v inom meste na západe SVK. Je možné presťahovať sa tam s dcérou aj bez súhlasu otca? Musí súhlasiť napr so zápisom do školy v inom meste? Aký je postup? Ako ste riešili niečo podobné? Neviem kde začať. Ďakujem

klementinka58
28. jan 2024

v ramci slovenska sa mozes stahovat kde len chces, jemu len posli novu adresu. Do zahranicia uz potrebujes suhlas. Pri zapise do skoly su tam vynimky kedy suhlas nepotrebujes

muchacici
28. jan 2024

V rámci Slovenska sa môžeš sťahovať bez súhlasu. Ale zdá sa mi, že to chcú zmeniť, ale tie zmeny ešte neprebehli

draik
28. jan 2024

Súhlas otca so školou potrebujete alebo ho nahradiť súhlasom súdu. Ten Vám zároveň môže uložiť povinnosť na svoje náklady dopraviť dieťa na pôvodné miesto stretávania s rodičom.

slavomira236
28. jan 2024

@viky90 do skoly je uz potrebny suhlas oboch

viky90
autor
28. jan 2024

@draik ďakujem. V akom prípade súd ten súhlas nahradí? Postačí dôvod že tam proste chcem žiť? Predpokladám že potrebujeme mať nejaké zázemie...domov, ja prácu...

draik
28. jan 2024

@viky90
Zhruba tak. Riešte to dosť v predstihu pred začiatkom školského roka.

petronelka47
29. jan 2024

@klementinka58 ahoj,aké súprosim ťa tie výnimky?? Vďaka

viky90
autor
30. jan 2024

@petronelka47 keď je otec mŕtvy, v base alebo v zahraničí...

petronelka47
30. jan 2024

@viky90 a keď nebude chcieť podpísať nie z dôvodu že nesúhlasi ale robí mi naschváli...

viky90
autor
30. jan 2024

@petronelka47 tak potom to riešiť súdnou cestou

petronelka47
30. jan 2024

@viky90 aj keď mám v rozsudku napísané že ju budem zastupovat a spravovať jej majetok?? Vďaka

draik
30. jan 2024

Otec rodičovské práva nestratil a o dôležitých veciach, ktoré sa týkajú maloletého dieťaťa, spolurozhoduje naďalej.

petronelka47
31. jan 2024

@draik vďaka,