Sťahovanie sa do iného mesta

annamarcon
11. júl 2015

Ahojte, prednedávnom sme sa s manželom rozhodli presťahovať sa do Prahy. Neviem ako to mám povedať deťom.Odmalička vyrastajú v Bratislave Dcérke to nebude vadiť tak ako synovi- lebo tá miluje behanie po nákupných centrách a tie Bratislavské už má celé zmapované. 😀 Viem že si nájdu nových kamarátov. Tiež netuším ako to bude s jazykom v škole, po česky rozprávať vedia ale gramatiku nepoznajú. Problém bude aj s peniazmi lebo popravde ani ja neovládam českú menu a musím si to prerátať na kalkulačke. 🙂 Ak niekto z vás žije v Prahe máte skúsenosti so školou Porg?

adel222
11. júl 2015

juj mnohym, aj mne, by sa splnil sen zit v prahe 🙂 zacni tym. Ze vela ludi sa tam stahuje, lebo je to uzasne nadherne mesto plne obchodov, pamiatok, zoo, cudzincov, proste metropola, na pubertakov by to mohlo zaposobit. S cestinou sa netrap, to sa do roka naucia lepsie ako ty 🙂

nikuliak
11. júl 2015

No pokial deti nie su este male, urcite by som to prebrala aj s nimi. Mysleno: nielen oznamila, ale aj predebatovala. Ved aj im sa zmeni cely zivot.

annamarcon
autor
12. júl 2015

@adel222 s deťmi som to už predebatovala. Dcérka sa moc teší lebo tiež Prahu miluje ale z dôvodu že tam majú Starbucks 😀